Quantcast

FZ30, ali gde?

Siksy

Početnik
Poruka
20
Dakle, posle mnogo godina provedenih uz Oly C-2100UZ(UZI), definitivno sam odlucio
da nabavim Panasonic FZ-30...
Molio bih samo da mi neko kaze gde jos ima da se kupi i posto, osim u axelfoto(575e)?
Prvenstveno mislim na NS i BG...
Hvala unapred

Siksy

Početnik
Poruka
20
Svaki aparat ima svoje nedostatke...Nijedan nije idealan, barem dok se ne udje u sferu SLR-a a i tamo treba podosta da se pljune love za to "idealno".
Znam koji je senzor i da je suvise mali za tih 8Mpix ali kad se sve sabere i oduzme - pao je izbor na fz30.Shum o kojem neko prica, a neko ne - nije toliko izrazen u odnosu na moje potrebe, tacnije vidi se ako bas razvlacis sliku na 100% i pri ISO 200 i 400.
Aparat je odlican, probao sam ga...
Konacno, dobio je i prestiznu nagradu DIWA Platinum za 2005 (http://www.e-fotografija.com/cro/publish/article_266.shtml)
itd itd

worm

Zainteresovan član
Poruka
488
Siksy:
Svaki aparat ima svoje nedostatke...Nijedan nije idealan, barem dok se ne udje u sferu SLR-a a i tamo treba podosta da se pljune love za to "idealno".
Znam koji je senzor i da je suvise mali za tih 8Mpix ali kad se sve sabere i oduzme - pao je izbor na fz30.Shum o kojem neko prica, a neko ne - nije toliko izrazen u odnosu na moje potrebe, tacnije vidi se ako bas razvlacis sliku na 100% i pri ISO 200 i 400.
Aparat je odlican, probao sam ga...
Konacno, dobio je i prestiznu nagradu DIWA Platinum za 2005 (http://www.e-fotografija.com/cro/publish/article_266.shtml)
itd itd
Da li si gledao mozda Canon IS Cx (ili tako nesto) canonov aparat sa uber hiper mega ultra turbo diesel zum objektivom?

Siksy

Početnik
Poruka
20
Ako mislis Canon S2 Iso - odgovor je da jesam....
Inace, sad u Martu izlazi novi Canon S3 Iso, 6Mpix...
A panasonica fz30 sam danas kupio u axel foto - i samo mogu reci da je zver!!!

worm

Zainteresovan član
Poruka
488
Siksy:
Ako mislis Canon S2 Iso - odgovor je da jesam....
Inace, sad u Martu izlazi novi Canon S3 Iso, 6Mpix...
A panasonica fz30 sam danas kupio u axel foto - i samo mogu reci da je zver!!!
Daj da vidimo po koju sliku. Interesuje me kako se ponasa u realnom okruzenju.