Fukushima atomski reaktor u Japanu eksplodirao

lacabec

Domaćin
Banovan
Poruka
3.683
Eksplodirao Fukushima reaktor u Japanu. Radioaktivnost rapidno povecana.
Prethodno sistem za hladenje reakrtora otkazao. Zabrinutost za ostale nuklearnre reaktore u Japanu.


Japanese state TV has broadcast pictures of an explosion at the
Fukushima nuclear facility. Radiation levels there are said to have
increased rapidly. The Reactor has been facing a meltdown after the 8.9
magnitude earthquake hit the country on Friday.
RT's Ivor Bennet reports from Tokyo

Huge blast at Japan nuclear power reactor.
UPDATE 8.10pm:AN explosion and feared meltdown at one of Japan's
nuclear plants on Saturday exposed the scale of the disaster facing the
country after a massive quake and tsunami left 1,000 feared dead.
 
Uzas sta ih nece sve nece zadesiti.U roku od 2 dana 3 zemljotresa i sad ovo.

"Nebom sveci staše vojevati;
I prilike različne metati
Viš' Srbije po nebu vedrome;
'Vaku prvu priliku vrgoše:
Od Tripuna do svetoga Ðurđa
Svaku noćcu mesec se vataše,;
Da se Srblji na oružje dižu,
Al' se Srblji dignut' ne smjedoše.
Drugu sveci vrgoše priliku:
Od Ðurđeva do Dmitrova dana
Sve barjaci krvavi idoše;
Viš' Srbije na nebu vedrome,
Da se Srblji na oružje dižu,
Al' se Srblji dignut' ne smjedoše.
Treću sveci vrgoše priliku:
Grom zagrmi na svetoga Savu;
Usred zime, kad mu vreme nije,
Sinu munja na časne verige,
Potrese se zemlja od istoka,
Da se Srblji na oružje dižu,
Al' se Srblji dignut' ne smjedoše.;
A četvrtu vrgoše priliku:
Viš' Srbije na nebu vedrome
Uvati se sunce u proljeće,
U proljeće na svetog Tripuna,
Jedan danak tri puta se vata,;
A tri puta igra na istoku...."
 
a kad se setim da su i nase vlasti bile zaglavinjale da prave nuklearku....

nuklearka je odlicna stvar za privredu svake zemlje i najjeftinija i najcistija energija

naravno potrebni su odredjeni bezbedonosni uslovi da se ispune

trece sobzirom da je srbija okruzena zemljama koje imaju nuklearke to sto mi nemamo ne znaci da smo bezbedni. isto nam je
 
nuklearka je odlicna stvar za privredu svake zemlje i najjeftinija i najcistija energija

naravno potrebni su odredjeni bezbedonosni uslovi da se ispune

trece sobzirom da je srbija okruzena zemljama koje imaju nuklearke to sto mi nemamo ne znaci da smo bezbedni. isto nam je

ma super bi bilo...uz ovaku reprodukciju vehabija---koliko bi bilo bezbedno..??
 
Гледам неке снимке земљотреса и луди јапанци у канцеларијама држе телевизоре, папире и рачунаре да не падну са стола... Већи страх за технику и посао него за себе и људе око себе. Некако су ми се згадили, тамо могу само роботи да изгину...
 
nuklearka je odlicna stvar za privredu svake zemlje i najjeftinija i najcistija energija

naravno potrebni su odredjeni bezbedonosni uslovi da se ispune

trece sobzirom da je srbija okruzena zemljama koje imaju nuklearke to sto mi nemamo ne znaci da smo bezbedni. isto nam je
o boze,sta ste uradili sa Tihim? Ko mu je hakovo profil?
 
nuklearka je odlicna stvar za privredu svake zemlje i najjeftinija i najcistija energija

naravno potrebni su odredjeni bezbedonosni uslovi da se ispune

trece sobzirom da je srbija okruzena zemljama koje imaju nuklearke to sto mi nemamo ne znaci da smo bezbedni. isto nam je

Tacno .

Ova centrala je radjena 70 ih - od tada su tehnologije i mere zastite znatno uznapredovale .
 
Гледам неке снимке земљотреса и луди јапанци у канцеларијама држе телевизоре, папире и рачунаре да не падну са стола... Већи страх за технику и посао него за себе и људе око себе. Некако су ми се згадили, тамо могу само роботи да изгину...

Pa u suštini, samo je to i padalo. Oni njihove zgrade prave nošeni činjenicom da se nalaze na trusnom području. Mislim da je mnogo više zgrada i ljudi je stradalo zbog cunamija nego zbog samog zemljotresa koji mu je prethodio. A po pitanju njega (cunamija) se ne može ništa uraditi.
Mo'š misliti kako bi ova naša "novogradnja" tj. sve što je napravljeno u XXI veku to podnela :lol:
 
Svilajnac pravi zonu za japanske investitore
SVILAJNAC - Svilajnac u kome japanski „Panasonik” planira da gradi fabriku vrlo lako bi mogao postati centar za investitore iz Japana jer planira da im ponudi 23 hektara za izgradnju njihovih fabrika. Dolaskom novih korporacija to bi postala bescarinska zona, kaže za „Blic” Predrag Milanović, zamenik predsednika opštine Svilajnac. Predstavnici „Panasonika” dolaze u Srbiju 16. marta, kada će im, umesto već odabrane lokacije za fabriku, biti ponuđeno pet hektara u budućoj industrijskoj zoni.
Ne znam dal' na ovo ovi naši gledaju kao na nešto negativno?
Pre ulaganja bar 1.000 pitanja
U Agenciji za strana ulaganja kažu da su u stalnom kontaktu sa japanskim agencijama koje su veoma zahtevne. „U prvom krugu vam pošalju oko 1.000 pitanja, maltene kao za dobijanje statusa kandidata u EU. Pitanja su raznolika - o izloženosti zemlje zemljotresima ili broju kišnih dana. U druga dva kruga pitanja su znatno konkretnija i skeniraju klimu za ulaganja u Srbiji“, zaključuje Miloradović.
 

Back
Top