Fugazi, izvrnuta stvarnost

korki

Početnik
Poruka
5
Kad se setim 80' i 90' godina, setim se Fugazi benda iz USA. Zbog njih su Pearl jam odluchili da ne prave spotove, Kurt Cobain prihvatio filozofiju zivota Ian Mckay-a, a Red hot chilli pappers svirali po koncertima njihove pesme. Kada se jednom pusti "waiting room" i pojacha do daske, nemoguce je ne traziti josh. Da li je neko ikad u ovoj zemlji slushao najprodavaniji bend na svetu koji nije imao reklamu i spot? Ko se josh seca "Minor threat-a"?
PS. Ja sam stao na albumu "argument", nek me neko prosvetli jel ima josh koji posle.
 
Pa ako ce ti biti lakse u ovoj nasoj zemlji ( nasim zemljama) dosta je ljudi slusao Fugazi. 91 medju mojom ekipom je kruzila kaseta sa "13 songs" , mene je Fugazi privukao intervju sa clanivima Sonic Youth gdje oni mnogo hvale Fugazi. Lično sam preslusao sve do "Argument" i onako najvise mi se svideo "End Hits" mada je taj album najslabije prosao kod publike i kritike.

Ovo za Kurt Cobaina je djelimicno tacno, po njegovim intervjuima on jeste bio opcinjen zivotnom filozofijom Ian McKay_a ali nikad nije uspio da zivi tako (izbjegavanje opijata, cesti skoro svakodnevni koncerti, politicki angazman...)

Sta reci, Fugazi su strasno uticajan bend.

PS. "Argument" je poslednji studijski album, posle su izasli

2004 Fugazi Live Series, Vol. 1: 9-3-87 Washington DC, Wilson Center Fugazi Live Series

2004 Fugazi Live Series, Vol. 3: 10-8-90 Beilefeld, Gemany, PC69 Fugazi Live Series
2004 Fugazi Live Series, Vol. 9: 9-4-93 Pontiac, Michigan, Plaza Amphitheater Fugazi Live Series
 
Hvala Knight za ove informacije o live zapisima... Sve shto si napisao je tachno za Kurta. Pa shta reci. 13 songs je droga, nems shta. A steady diet of nothing? AUUUUU Otvarajuca Exit, AUUUU. Gledao sam po staroj jugi i Madjarskoj desetine hard core/punk/indie/pop bendova i jedino mi je zao shto ih nisam gledao 91' u Mariboru. (Odcepili se slovenci 3 dana pre njihovog nastupa).
 
malo smo zaostali za Washington DC scenom? 3 miliona prodatih plocha i diskova tokom 20 veka, a mi nemamo pojma!!!! Ej ljudi ko je chuo za Fugazi? Najuticajniji post punk/indie bend 90' - ih u USA? Pa chak ih i Bad Brains i Living Colour spominju!
 

Back
Top