Фудбалско првенство Бразила

Pa dobro "Selecao" je vise opsti, formalan naziv za nacionalni tim, ali "Canarinho" je bas onako pravi nadimak , onako od miloste.

Inace grad Brazilija je osnovan kao 1960. i projektovao ga je njihov cuveni inzenjer i arhitekta Oskar Nimajer sa jos par kolega , a inace mislim da je Zuskelino Kubicek cuveni brazilski drzavnik i predsednik (koga je kasnije domaca peta kolona i pro-fasisticka vojna hunta instalirana od strane CIA proterala u egzil) mada prvi put cujem da je ovde neko Brazil zvao Brazilija , mada moguce , ima logike da su naziv prilagodili nasoj gramatici , kao sto neki Portugal zovu Portugalija (ja iskreno ne, nesto bas i ne vidim da ima previse smisla dodavato to ija na kraju ali ok).
 
Dani Alves i Huanfran iz Atletiko Madrida pojacali Sao Paulo, Dani Alves se dovodio u vezu sa Barselonom kao i sa nekim bogatim ponudama iz Azije ali se ipak odlucio da karijeru nastavi u domovini, bravo za njega , inace i Huanfran je rekao da je oduvek sanjao da igra u najfudbalskijoj zemlji na svetu
Wink.png


Da li to Sao Paulo pokusava da napadne titulu , trenutno je cini mi se 6. u brazilskom prvenstvu posle 12 odigranih utakmica i zaostaje 9 bodova za vodecim Santosom, inace Sao Paulo ima onako solidnu ekipu tu je Pato, kapiten ekipe Hernanes, odlicni levi bek Reinaldo, preprezentativac Ekvadora i defanzivac Robert Arboleda, veznjak Zusilei, Che Che, vezista Everton visegodisnju igrac Flamenga, Bruno Peres dugogodisnji igrac Torina i Rome, mladi urugvajski napadac Gonzalo Karniero koji je stogao iz Defensora.......itd , onako poprilicno solidna ekipa ali misliim da i sa Dani Alvesom i Huanfranom tesko ce do titule pored Flamenga, Palmeirasa, trenutnog lidera Santosa, takodje tu su jos veoma dobri Atletiko Mineiro, Internacional, Korintijans, od Gremija takodje treba ocekivati da u jednom momentu napravi seriju i umesa se u borbu makar za Copa Libertadores, kao verovatno i od Kruzeira, takodje tu su uvek nezgodni Atletiko Paranaense, Seara, Fortaleza, Bahia,Goias sve ekipe koje imaju izuzetno jak domaci teren gde ih je dosta tesko pobediti, takodje Vasko de Gamu i Fluminense isto nikad ne treba otpisivati, pogotovo Fluminense koji ima dosta dobru ekipu gde su izvanredni mladi napadac Pedro, kao i njegov 18-togodisnji prezimenjak i takodje napadac Zoao Pedro koji trenutno vazi za jednog od najvecih talenata brazilskog fudbala , takodje tu je i super iskusni veznjak Nene, odlican kreator igre, Velington Nem bivsi igrac Sahtjora iz Donjecka, veznjak Paulo Enrike Ganso , Kolumbijac Joni Gonzalez krilni igrac koji je stigao iz Atletiko Nacionala, iskusni veznjak Giljerme koji je stigao iz Korintijansa , mladi Brener koji je dosao iz Sao Paula, Digao koji je stigao iz Kruzeira, Kelvin koji je dosao iz Porta, itd , Fluminense je doveo veliki broj igraca i sad verovatno ce trebati vremena da se svi uklope i posloze kako treba.

Tako da generalno sve u svemu ima jako puno izuzetno kvalitetnih i ujednacenih ekipa u Brazilu i Sao Paulu ce biti tesko, uostalom svakome ce biti tesko i to bilo koga da dovede jer to je prosto takva liga, nema unapred dobijenih meceva.
 
Da i ja sam isto igrao na Sao Paulo , ocekivao sam da ce se ovom pobedom i oni prikljuciti vrhu ali eto , nego moram da priznam da nisam ocekivao Flamengo 2 jer Seara je dosta dobra kod kuce a pritom je Flamengo morao da prevali 3000 km da dodje na to gostovanje a sad za par dana ima revans u 1/4 finalu Copa Libertadores protiv Internacionala , pa sam mislio da ce se cuvati i da ce verovatno igrati sa drugom postavom.
 
Фламенго држи одстојање на врху у односу на Паулистанце док је Крузеиро све ближи амбису, првом испадању из лиге у историји.
Мислим да поред Крузеира још само Фламенго никада није испадао из прве лиге Бразила.
Screenshot_2019-10-10 Serie A 2019 live scores, results, Football Brazil - FlashScore.png
 
Dosta neocekivano s obzirom da Kruzeiro ima veoma dobru ekipu, tu su iskusni golman Fabio koji je vec ikona kluba, pozadi su jos Dede (reprezentativac Brazila), Ezidio, Leo koji je u klubu jos od 2010-te godine, Dodo koji je stigao iz Sampdorije, Orehuela mladi povremeni reprezentativac Kolumbije koji je stigao iz Ajaksa, na sredini su tu Rodriginjo i Gabriel Markinjos 2 bivsa igraca Korintijansa koji su bili mozda i 2 kljucna igraca u Korintijansu i motor ekipe onda kad je pre par godina Korintijans osvojio titulu, pa kapiten Enrike, Tiago Neves, Argentinac Ariel Kabral, pa u napadu tu su iskusni Fred bivsi reprezentativac Brazila, Eduardo Sasa bivsi igrac Botafoga, Pedro Rosha bivsi igrac Gremija i Spartaka iz Moskve , onako dosta kvalitetan roster od koga bi s ocekivalo da bude makar u gornjem delu tabele , iskreno ja kao iskreni fan Atletiko Mineira ne zalim ih previse ali dosta neocekivan njihov plasman i rezultati s obzirom na kvalitet ekipe.
Mislim da niko nije ocekivao da ce se boriti za opstanak, cak i nakon sto je smenjen trener Meno Menezes opet nikakvog pomaka nema.

Inace meni se cini da bi Flamengo ove godine mogao i do duple titule , i u prvenstvu Brazila i u Copa Libertadores, od Dijega Alvesa na golu, pa pozadi Rodriga Kaija, Renea, Felipe Luisa koji je dosao iz Atletiko Madrida, Rodineija, Rodolfa, Rafinje legende Bajerna iz Minhena, Spanca Pabla Marija preko sredine terena gde su Everton Ribeiro, reprezentativac Urugvaja De Araskaeta, Viliam Arao, iskusni Diego, reprezentativac Paragvaja Robert Piris da Mota, Vitinjo koga svi pamtimo iz CSKA Moskve pa do napada gde su Gabriel Barbosa, sve bolji Bruno Enrike, Kolumbijac Orlando Berio koji je osvojio Copa Libertadores sa Atletiko Nacionalom 2016, Linkoln koji igra za mladu reprezentaciju Brazila, isto mladi Lukas Silva, znaci bas mocan sastav gde je trener na slatkim mukama i koga god da stavis u tim ne mozes da pogresis , inace vec par godina Flamengo ima bas jaku ekipu i mislim da je samo pitanje vremena kada ce nesto bas ozbiljno da naprave a mislim da bi to moglo da bude ove godine, iskreno ja se nadam da hoce, realno skoro Flamengo nije bio ovako jak, ako je i ikada bio.
 
Врло битна победа Крузеира у гостима сада кући имају зицер против Форталезе.
Титулу је практично осигурао Фламенго победом у дербију Рија над Флуом, моћно и заслужено.
Flamengo je zasluzio titulu
 

Back
Top