Quantcast

Фудбалско првенство Бразила

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.199
Da , mada generalno Botafogo je uvek bio nepredvidiv , a takodje verovatno su se malo i cuvali za utakmicu Kupa Brazila protiv Atletiko Mineira, jer kod njih nacionalni kup ima daleko vecu vaznost i tezinu nego u Evropu, jer kod njih pobednik kupa ide direktno u Lisu sampiona odnosno Copa Libertadores.

Evo bas na temi o kladionici kada me je Decky pitao za neke savete za utakmice iz Brazila , ja sam bas rekao da bi ta utakmica mogla potencijalno da bude nagazna mina.

Лекизан

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.439
Синоћ завршена првенстава Кариока и Паулиста на спектакуларан начин.
Титуле освојили Ботафого и Коринтијанс.

Ботафого је први меч против Васка изгубио резултатом 3-2 тако да му је била потребна победа са два гола да би освојио титулу, а дали су један и то у 95 минуту утакмице.
Уследили су пенали, овде правило гола у гостима не важи и Ботафого је био бољи.

Лекизан

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.439
Вечерас почиње нови шампионат Бразила, популарни Бразилеиро, утакмицом Крузеиро - Гремио.
Ово су екипе које ће учествовати у овогодишњем издању:
Untitled.jpg

Уз екипе из прошле сезоне у овој ће играти и 4 екипе које су се пласирале из Серије Б: Интернационал, Парана, Америка Мг и Цеара.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.199
Ostalo je jos jedno kolo do kraja sezone , novi sampion je Palmeiras , drugi je Flamengo a treci Internacional, za cetvrto koje direktno vodi u Copa Libertadores naredne godine borice se Gremio i Sao Paulo u poslednjem kolu koji su na bod razlike a za sestu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Copa Libertadores uoci poslednjeg kola ostali su u trci Atleticko Mineiro sa 56 bodova i Atletiko Paranaense sa 54, a u Copa Libertadores plasirao se jos i Kruzeiro kao pobednik nacionalnog kupa.

U Copa Sudamericana zasad Santos, Botafogo RJ i Bahia , a u igri su jos Korintijans , Seara i Fluminense.

Sto se tice borbe za opstanak u Seriju B ce Parana i Vitoria , Seara bi trebalo da je obezbedila opstanak a razloga da strepe imaju jos Fluminense i Vasko de Gama sa po 42 boda, Capekoense sa 41 , Amerika Mineiro sa 40 i Sport Resife sa 38 (koji ima utakmicu manje), znaci 5 timova se jos nada da ce izbeci da Vitoriji i Parani prave drustvo u Seriji B.

Bice svakako napeto u poslednjem kolu , Fluminense ceka direktnog konkurenta za opstanak Ameriku Mineiro, Vasko de Gama gostuje Seari koja je 90% obezbedila opstanak , Capekoense ceka Sao Paulo a Sport Resife ceka Santos ( a Sport danas gostuje u Sao Paulu istoimenom timu).

Poslednje kolo u Seriji B je vec odigrano , novi prvoligasi su Fortaleza, CSA iz grada Maseio, savezna drzava Alagoas sa severoistoka Brazila (najvece iznenadjenje prvenstva) , Avai i Goias (Ponte Preta ostala 1 bod ispod crte, u poslednjem kolu odigrali 0:0 na gostovanju protiv direktnog konkurenta Avaija, tacnije Avai uspeo da se odbrani) a Atleiko Goiania ostala 2 boda ispod crte , bilo je napeto i tamo, prakticno samo Fortaleza je vec ranije obezbedila promociju u prvu ligu.

Iz druge lige su ispali Pajsandu iz Belema, Sampaio Korea, Zuventud i Boa iz Varzinje, a novi drugoligasi su Botofogo iz Sao Paula, Bragantino, Kuiaba i Operario Feroviairo.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.199
Iako bi ja mnogo vise voleo da je osvojio Flamengo ili Internacional , Flamengo ove godine ima stvarno vrhunsku ekipu Paketa, Diego, Everton Ribeiro, Vitinjo, Viliam Arao, Enrike Durado, Romulo, Fernando Uribe, Orlando Berio, Gustavo Kuelar, pa pozadi Miguel Trauho, Rever, Rodolfo, Para, Rodinei, preiskusni Zuan, na golu Diego Alves , bas onako strasna ekipa , zrela za najvece domete , ali eto imali su onaj jedan slab period nedavno kada negde mislim da odprilike 4,5 utakmica nisu pobedili , mislim da je taj period trajao cak i duze kada su igrali ispod ocekivanja sto ih je i kostalo titule , Palmeiras u prvom delu sampionata nije obecavao previse ali izgleda da su se preporodili od momenta kad ih je preuzeo Luis Felipe Skolari kome je Palmeiras zapravo i maticni klub.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.199
Pa evo ovako po meni sto se tice velike 4-orke iz Rija mislim da je tu Flamengo daleko ispred ostalih , imaju stvarno brutalno dobru ekipu , dok preostale 3 ekipe tesko da mogu nesto vise od sredine tabele ako i toliko.

Kad je u pitanju velika 4-orka iz Sao Paula , svakako branilac titule Palmeiras , tu su im 2 kljucna igraca od prosle sezone vezista Lukas Lima i napadac Dudu, takodje doslo im je i veliko pojacanje Rikardo Gular se vratio u Brazil posle nekoliko godinaprovedenih u Kini (igrao za Gvangdzou Evergrande gde je na 104 utakmice dao preko 70 golova , zaista nestvaran ucinak) , zatim tu su i Kolumbijac Miguel Borha jedan od najskupljih igraca u istoriji brazilskog fudbala, Venecuelanac Alehandro Guera odlicni veznjak, Felipe Melo, Dejverson, EDu Drasena, Majke, Markos Rocha, Gustavo Skarpa.....itd.

Kada je u pitanju njihov najveci rival Korintijans , oni su malo slabiji ali isto jedna jaka ekipa, u ekipu su dosli iskusni napadaci Vagner Lav kao i Argentinac Mauro Boseli, nekadasnji napadac Boke Juniors i Estudijentesa koji dolazi u Brazil posle 5 godina igranja u Meksiku gde je imao fantastican ucinak( postigao 104 gola na 185 utakmica za Leon), takodje tu je vec ikona kluba krilni napadac Paragvajac Anhel Romero, kao i Zadson, Ekvadorac Zunior Sornoza koji je stigao iz Fluminensea, Ralftakodje vec maltene legenda kluba (odigrao preko 200 utakmica), Anhelo Arao mladi talentovani Cileanac koji je stigao iz Univerzidad de Cilea, Zunior Urso, Klejson 2 bivsa igraca Atletiko Mineira, defanzivac Fagner standardni reprezentativac Brazila, iskusni golman Kasio.......itd.

Sto se tice preostale dvojke iz velike cetvorke Sao Paula, mislim da kaskaju za Palmeirasom i Korintijansom, ajde Santos se isto dosta pojacao , ekipu je preuzeo trener cuveni Cileanac Horhe Sampaoli, tu su Peruanac Kristijan Kueva, Urugvajac Karlos Sancez, Zonatan Kopete, Diego Pituka, Bruno Enrike, mladi super-talentovani napadac Rodrigo koji ima samo 18 godina, iskusni Kostarikanac Brajan Ruiz, Jeferson Soltedo reprezentativac Venecuele, Kolumbijac Felipe Agilar......ali ipak mislim da kaskaju za najjacim ekipama , a pogotovo Sao Paulo kaska, ono ima neke igrace tipa Alesandre Pato, iskusni Nene (bivsi veznjak Vasko de Game), Arboleda reprezentativac Urugvaja, Reinaldo, Zusilei, Ernanes, Tche Tche, Gonzalo Karneiro jos jedna nada urugvajskog fudbala.......onako nije to lose , ali mislim da dosta zaostaju.

Sto se tice ostalih svakako treba izdvojiti Kruzeiro , bas mocno deluje , tu su iskusni napadac Fred, zatim 2 bivsa veznjaka Korintijansa Rodriginjo i Gabriel Markinjos , 2 izuzetna igraca koji su bili maltene kljucni igraci i srce tima onda kada je Korintijans osvojio onu poslednju titulu bese 2017-te, zatim Pedro Rosha bivsi napadac Gremija koji je stigao iz Ajaksa, takodje tu je i Sassa bivsi napadac Gremija, veznjak Lukas SIlva stigao na pozajmicu iz Real Madrida, zatim iskusni golman Fabio , ikona kluna, pa Ezidio iskusni defanzivac.......itd , imaju pogotovo mocan taj ofanzivni potencijal , zatim moj Atletiko Mineiro malo kaska ali imaju da kazem solidnu ekipu, tu je preiskusni napadac Rikardo Oliveira, omaleni brzi Kolumbijac Jimi Chara , Ekvadorac Huan Kazeres, Elias, iskusni defanzivci kao Leonardo Silva, Fabio Santos i Rever, iskusni golman Viktor , zatim napadac Luan to su sve maltene igraci koji su ikone kluba.

Sto se tice dua iz Porto Alegrea , Gremio bas deluje mocno, stoperski tandem Pedro Zeromel i Valter Kaneman (jedan reprezentativac Brazila a jedan reprezentativac Argentine) su moguce i najbolji stoperski tandem u Brazilu a i sire, u veznom redu tu su iskusni kapiten Maikon, Argentinac Valter Montoja koji je stigao iz meksickog Kruz Azula inace bivsi igrac Rosario Centrala , pa recimo Romulo koji je na pozajmici iz Flamenga (koga inace dobro pamtimo iz Spartaka iz Moskve) , pa onda u napadu tu je Felipe Vizeu jedan od najvecih talenata u Brazilu , pamtimo ga odlicno iz Flamenga , prosle godine otisao u Italiju u Udineze za neke velike pare medjutim nije mu se nesto svidela Evropa i vratio se u Brazil ekspresno, nakon nepunih godinu dana, Andre koji je promenio veliki broj klubova , igrao i za Bordo, Dinamo Kijev i Sportin Lisabona ali ga najbolje pamtimo iz Atletiko Mineira i Sport Recifea gde je 2017. i 2018. bio jedan od najboljih strelaca lige, takodje tu je jos jedno zvucno ime iskusni Diego Tardeli, izvanredan napadac koji se vratio u Brazil posle 3 godine provedene u Kini gde je na 70-ak utakmica postigao preko 40 golova za Sandong Luneng , inace najbolje ga pamtimo iz Atletiko Mineira sa kojim je osvojio Copa Libertadores 2013. gde je na 160 utakmica postigao preko 80 golova, zaista jos jedan neverovatan ucinak, zatim Everton jos jedan velika mlada nada brazilskog fudbala i miljenik navijaca gde je vec na oko 100 utakmica postigao oko 25 golova, kao i Luan jos jedna ikona kluba i igrac koji je osvojio zlato na OI u Riju sa olimpijskom selekcijom Brazila, tako da ti kad pogledas taj tim Zeromel, Kaneman, Maikon, Montoja, Romulo, Felipe Vizeu, Diego Tardeli, Everton, Luan, Andre, a pritom ih i sa klupe predvodi trener legendarni Renato Portalupi vec godinama, bivsi reprezentativac Brazila......to je strasan tim, pogotovo taj ofanzivni potencijal koji imaju, realno sad imaju i dosta jaci tim nego pretprosle godine kada su osvojili Copa Libertadores.
Internacional meni drazi klub iz Porto Alegrea je malo slabiji alii oni imaju solidan tim , ikona kluba Argentinac Andres di Alesandro, legendarni Peruanac Paulo Gerero, odlicni mladi Urugvajac Nik Lopez, Potker, napadac Trelez koji je stigao iz Sao Paula , Riteli koji je dosao iz Sport Resifea, Neilton , Rodrigo Lindoso koji je stigao iz Botafoga gde je igrao zaista odlicno, iskusni napadac Rafael Sobis koji je dosao iz Kruzeira.....itd.

Sto se tice preostalih klubova u ligi mislim da su manje vise svi tu negde , mozda Capekoense malo odskace od ostalih, eventualno Baia , mada to su svi tu negde i mislim da ce svima njima prvenstveni cilj biti opstanak u ligi.

Tako da eto po meni ove godine glavni favoriti za titulu su Flamengo, Palmeiras, Korintijans, Gremio, Kruzeiro a sansu iz senke ce vrebati Santos, Sao Paulo, Atletiko Mineiro, Internacional dok preostali timovi su svi tu negde i tesko je izdvojiti nekoga , kao sto sam rekao mozda Capekoense i Baia, eventualno Seara, mada kapiram svima njima ce prvenstveni cilj biti opstanak pa onda sve ostalo tako da ce i za opstanak biti dosta uzbudljivo i neizvesno do samog kraja.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.199
Pa bio je jedan komentar tu iznad , izgleda je obrisan , no nebitno.

Inace zasad Palmeiras, Sao Paulo , Santos i Atletiko Mineiro najbolje otvorili prvenstvo, timovi koji su po meni favoriti ove godine kao Flamengo, Korintijans, Kruzeiro i Gremio relativno traljavo poceli sezonu (pogotovo Gremio) ali kod pojedinih timova danak je uzelo ucesce u Copa Libertadores tako da generalno treba ocekivati od njih da malo ubrzaju i da udju u neku seriju dobrih rezultata.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.199
Brazilci su odigrali novo kolo , u derbiju ove runde i velikom derbiju Sao Paula , derbiju "majestoso" Korintijans je pobedio Sao Paulo sa 1:0, ultra zanimljiv mec su odigrali na Marakani Flamengo i Atletiko Paranense (3:2) gde je Flamengo u zaustavnom vremenu dao 2 gola i preokrenuo rezultat, takodje i u Salvadoru Baia i Fluminense odigrali zanimljiv i efikasan mec (3:2), Capekoense je uspeo kao gost da iznenadi favorizovani Kruzeiro u Belo Orizonteu, dok su Santos i Internacional odigrali 0:0 , a dosta neefikasno je bilo i u Porto Alegreu gde je Gremio pobedio Atletiko Mineiro sa 1:0 i u Rio de Zeneiru gde je Palmeiras slavio kao gost protiv Botafoga sa 1:0.ostlo je jos dve utakmice za veceras da kompletiraju kolo.

Inavve trenutno je lider na tabeli Palmeiras sa 16 bodoba, Atletiko Mineiro ima 12 a inace razlika izmedju drugoplasiranog Atletiko Mineira i 10-og Botafoga je samo 3 boda, znaci kao i uvek u Brazilu prvenstvo dosta uzbudljivo i ujednaceno.

Лекизан

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.439
Да Крузеиро је резочарао мада је Чапекоенсе непредвидива екипа.Фламенго се једва извукао већ сам се био опростио од њега.:)
Васко зато држи дно и даље, немају ниједну победу, мада је све отворено и у 2-3 бода.У следећем колу "гостују" Ботафогу.
563886

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.199
Po meni u ovih uvodnih 5,6 kola definitivno najneprijatnije iznenadjenje su Kruzeiro i Gremio , mislim kakve timove imaju, evo bas cu ponoviti ono sto sam napisao o njima pred pocetak ove sezone :

Kruzeiro : tu su iskusni napadac Fred, zatim 2 bivsa veznjaka Korintijansa Rodriginjo i Gabriel Markinjos , 2 izuzetna igraca koji su bili maltene kljucni igraci i srce tima onda kada je Korintijans osvojio onu poslednju titulu bese 2017-te, zatim Pedro Rosha bivsi napadac Gremija koji je stigao iz Ajaksa, Tiago Neves takodje tu je i Sassa bivsi napadac Gremija, veznjak Lukas SIlva stigao na pozajmicu iz Real Madrida, zatim iskusni golman Fabio , ikona kluna, pa Ezidio iskusni defanzivac.. a ekipu trenira iskusni strucnjak i bivsi selektor Brazila Mano Menezes.

Gremio bas deluje mocno, stoperski tandem Pedro Zeromel i Valter Kaneman (jedan reprezentativac Brazila a jedan reprezentativac Argentine) su moguce i najbolji stoperski tandem u Brazilu a i sire, u veznom redu tu su iskusni kapiten Maikon, Argentinac Valter Montoja koji je stigao iz meksickog Kruz Azula inace bivsi igrac Rosario Centrala , pa recimo Romulo koji je na pozajmici iz Flamenga (koga inace dobro pamtimo iz Spartaka iz Moskve) , pa onda u napadu tu je Felipe Vizeu jedan od najvecih talenata u Brazilu , pamtimo ga odlicno iz Flamenga , prosle godine otisao u Italiju u Udineze za neke velike pare medjutim nije mu se nesto svidela Evropa i vratio se u Brazil ekspresno, nakon nepunih godinu dana, Andre koji je promenio veliki broj klubova , igrao i za Bordo, Dinamo Kijev i Sportin Lisabona ali ga najbolje pamtimo iz Atletiko Mineira i Sport Recifea gde je 2017. i 2018. bio jedan od najboljih strelaca lige, takodje tu je jos jedno zvucno ime iskusni Diego Tardeli, izvanredan napadac koji se vratio u Brazil posle 3 godine provedene u Kini gde je na 70-ak utakmica postigao preko 40 golova za Sandong Luneng , inace najbolje ga pamtimo iz Atletiko Mineira sa kojim je osvojio Copa Libertadores 2013. gde je na 160 utakmica postigao preko 80 golova, zaista jos jedan neverovatan ucinak, zatim Everton jos jedan velika mlada nada brazilskog fudbala i miljenik navijaca gde je vec na oko 100 utakmica postigao oko 25 golova, kao i Luan jos jedna ikona kluba i igrac koji je osvojio zlato na OI u Riju sa olimpijskom selekcijom Brazila, tako da ti kad pogledas taj tim Zeromel, Kaneman, Maikon, Montoja, Romulo, Felipe Vizeu, Diego Tardeli, Everton, Luan, Andre, a pritom ih i sa klupe predvodi trener legendarni Renato Gauco Portalupi vec godinama, bivsi reprezentativac Brazila......to je strasan tim, pogotovo taj ofanzivni potencijal koji imaju, realno sad imaju i dosta jaci tim nego pretprosle godine kada su osvojili Copa Libertadores.

Flamengo isto nesto kilavi..............