Fruskogorski maraton 2011

Enter-2-2

Zainteresovan član
Poruka
166
Evo opet se blizi maj, vreme leti i zimi i leti, a ova tema polako ponovo ulazi u svakodnevni zivot.
Sto se mene licno tice, prosle godine sam isao na 33km...da se ne lazemo, UMRO sam, a posebno me je ubilo penjanje na Strazilovu; sibala me je zesca upala misica 2 naredna dana i bilo je malo problema sa vodom, jer je bilo tacaka na koje i nije bas moguce dovuci cisternu...i pored toga, usudim se da kazem da je bilo izvanredno i da tako nesto ni slucajno ne treba propustiti. Prosle godine sam bio prvi put, i naravno planiram i ove, sa manje-vise istom ekipom sa faksa.
E sad me zanima sta kaze "javnost" :D
Dakle, idete li, na koju stazu, sta cete poneti od opreme, ...ma, o svemu po malo.
 
Nema ničeg lošeg u maratonu, niti u bilo kom rekreativnom sportu. Stvarno treba pustiti ljude da pričaju i razmenjuju iskustva o sportovima kojima se bave, a ne da se forsira samo jedna stvar ovde.

edit: Čitao sam i ostale teme, pa vidim da se Bru šali. No, dokle više ta jurnjava po temama i prepucavanje... :D
 
Poslednja izmena:
АјдЕ лику немој лупати
јЕСИ ли кад трчао маратон или нешто приближно томе?

Jesam na traci!!!!!! Ali volim samo ako ispred mene ima veliki LCD televizor i ako puste Roki film kad ono trci kroz grad a dobacuju mu jabuke sa pijace! Tad bas dobijem kondiciju dosta! Poneki put i ja ponesem jabuku pa jedem dok trcim! E tada imam ful kondiciju i lepo se osecam i motivisano!
 
Evo opet se blizi maj, vreme leti i zimi i leti, a ova tema polako ponovo ulazi u svakodnevni zivot.
Sto se mene licno tice, prosle godine sam isao na 33km...da se ne lazemo, UMRO sam, a posebno me je ubilo penjanje na Strazilovu; sibala me je zesca upala misica 2 naredna dana i bilo je malo problema sa vodom, jer je bilo tacaka na koje i nije bas moguce dovuci cisternu...i pored toga, usudim se da kazem da je bilo izvanredno i da tako nesto ni slucajno ne treba propustiti. Prosle godine sam bio prvi put, i naravno planiram i ove, sa manje-vise istom ekipom sa faksa.
E sad me zanima sta kaze "javnost" :D
Dakle, idete li, na koju stazu, sta cete poneti od opreme, ...ma, o svemu po malo.

Idem kao i obično, retko propuštam tu zabavu. Ne znam šta da ti kažem, obično me bole noge posle, ali već za 2 dana sve prođe... Upalu ne dobijam više, samo prvi put kada sam bio. Inače plan mi je ovakav: idem na ultra, a možda eventualno skratim sazu na neki od velikih, zavisi od vremenskih uslova i eventualnih povreda, žuljeva i slično. Prošle godine sam odustao od ultra na Letenci (prešli smo nekih 85km), počela je kiša, a ti kasniji delovi staze su užasno strmi, Stražilovo je pesma za sve to.

Obično mi za veliki maraton treba oko 20 sati, a pre dve godine sam ultra prešao za 26 časova. Jednom sam na velikom istočnom stigao peti i jednom na veliki zapadni šesti....

Opreme nosim minimalno, jer je veći deo toga samo besmisleno opterećenje i glupost. Viđam redovno svake godine pacijente sa više litara vode, nose i po 10ak litara, šatore, vreće za spavanje, ogromne rance pune svega i svačega, a koji do kraja posluže samo da im naprave ojede na ramenima i eventualno išijas.

Nosim nekoliko rezervnih čarapa, i obično imam 2-3 para na nogama. Zatim, litru vode u dve flašice od po pola litre - to ide u džepove na pantalonama. Nosim inače one široke, što se prodaju po šopovima sa vojnom opremom radi komotnosti. Puder - bez toga ne polazim. Par zavoja za svaki slučaj. Batrelampa sa diodicama i jedne rezervne baterije. Mad obično i jedne potraju celu noć. Čokoladu, ako ne pojedem, podelim devojkama us put. :per: I dobar doručak - koji pojedem pre polaska. I to je sve. Možda ove godine ubacim i kabanicu, imajući u vidu prošlogodišnje iskustvo.
 
A možda krenem i na ovaj još veći: ultra plus 111km.

Inače, ima sad promena u stazama:

stazefrmstampa.jpg
 
Evo da vam se javim:

Prešao Ultra plus maraton (110km)... cca 30 sati. Bilo bi i manje da nisam svratio u kafanu na zmajevcu :D

Vreme bilo lepo, prvog dana. Počeo vetar naveče, a sutra ujutro i kiša. Zadnjih 10km sam se klizao, kotrljao i valjao po blatu. I pokisao sam do gole kože jer nisam ništa imao za kišu.

Posledice: dva manja žulja koji mi ne smetaju u patikama. Bole malo kolena. I izgleda da sam malkice povredio neki mišić u desnom stopalu. Sve ostalo je super.

Vidimo se dogodine ponovo.
 
Поздрав свима! :bye:
Редовно идем на Фрушкогорски маратон! Не пропуштам ту забаву! :cool:
(понекад одрадим и сам неку стазу, одем на пролеће или лето бусом са главне станице и милина је кад нема оне гужве:mrgreen:)
Ове године, на жалост, нисам био, јер сам био у иностранству.

Иначе, увек идем на стазе од 33(34)км. Таман довољно! :mrgreen:
Проблема са упалом мишића, оједима, жуљевима никад нисам имао.
 

Back
Top