Fruška gora šta videti i obići?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
67.105
Šta preporučujete da se vidi na Fruškoj gori za 1 dan?
Manastiri, jezera, izletišta, vinarije? Koja?
Dakle ukoliko se nema vremena za ekspediciju šetanja više sati ali smo kolima...

Bila sam na nekim izletištima davno, vinarijama...ne sećam se ni kako se koje zove...Zaboravila :rumenko:

Takođe ako neko zna dobar restoran da preporuči, salaš ili neko okolno mesto, više ove sa južne strane bilo bi divno :)

Andrevlje me nije impresioniralo...ali je bio neki mali restorančić, više kao koliba negde bas gore na gori, jel možda zna kako se zove?
 
U ovo doba, Fruška gora izgleda prelepo.

Paleta jesenjih boja.

Vrdnik je lep, tu su termo bazeni.
U blizini je Žuta kuća za osveženje i ručak.
Gde god ideš naletiš na manastir
U Jasku, takođe manastir, tekući izvor mineralne vode ( poneti kanister)
U Jasku proizvode odlične kozje sireve.
Degustacija je na licu mesta.
Najviše mi se dopao koziji sir u hrastovoj kori i sir sa borovnicama.
Prilagala sam slike tih sireva
 
Jos nisu te jesenje boje, mislim da ce biti prava carolija u bojama bit tek za oko 2-3 nedelje :)

Bili smo ali nas je nevreme omelo medjutim smestaj u kojem smo bili je zaistra ekstra i povoljan...svaka preporuka :)

RA apartmani su u pitanju ukoliko nekoga zanima i nocenje je bilo mislim 2400 din. Apartman je oko 34m2, ima i svoju opremljenu kuhinju i parking, mislim da je savrseno i za vise dana kojih mi sada nismo imali :)

Pogled sa terase

v3.jpg
 
nismo, meni cak deluje i ruzno :prstic:
zaista nikada ne bih platila tamo 100 evra i vise pa ne znam kakvi da su im bazeni...ali to sam ja :)

medjutim...gledali smo ga sa terase, ovo je drugi ugao a odmah iza je i kula :)

Pogledajte prilog 1231828
Objekat je ogroman i ružan, apsolutno se ne uklapa u ambijent, čak ga kvari. Ali alavi "investitori" proždiru sve pred sobom, masovno uništavanje srpskih planina se nastavlja nesmanjenom žestinom!
 
Objekat je ogroman i ružan, apsolutno se ne uklapa u ambijent, čak ga kvari. Ali alavi "investitori" proždiru sve pred sobom, masovno uništavanje srpskih planina se nastavlja nesmanjenom žestinom!
doista nisam je toliko presla da vidim sta je jos izgradjeno...sem ove betonjere nisam videla nesto slicno tamo...
ali ovo mi je stvarno ruzno...igradili su klasicnu betonsku zgradu u prirodi...i oni drecavi tobogani vriste na daljinu...kao plastika na otpadu
 
doista nisam je toliko presla da vidim sta je jos izgradjeno...sem ove betonjere nisam videla nesto slicno tamo...
ali ovo mi je stvarno ruzno...igradili su klasicnu betonsku zgradu u prirodi...i oni drecavi tobogani vriste na daljinu...kao plastika na otpadu
Polako, tek su počeli... tako je i na Zlatiboru krenulo, zgrada po zgrada i sad je iznikla betonska džungla sa neboderima, i dalje se gradi, nema kraja... valjda im je cilj da zabetoniraju ceo Zlatibor, ne znam...
 
Polako, tek su počeli... tako je i na Zlatiboru krenulo, zgrada po zgrada i sad je iznikla betonska džungla sa neboderima, i dalje se gradi, nema kraja... valjda im je cilj da zabetoniraju ceo Zlatibor, ne znam...
krecu i sa Ovcarsko-kablarskom klisurom :) procitala sam da i tamo imaju plan da stave par zgrada...a sta im mozemo? da ljudi to ne vole, ne bi ni gradili...vecina voli...:confused:
 
S obzirom da posedujem kuću u pomenutom Vrdniku, jako sam dobro upoznat sa radom tamošnjih hotela i privatnih apartmana.
Ne znam,lično nikad ne bih platio dan boravka za dve osobe 200e,ali hoteli su puni.
Predsednički apartman košta oko 1750e za dan,i bar 3 dana nedeljno je popunjen.
Očito ima ljudi koji lako dolaze do novca i mogu to da priušte.
Za ove zimske dane,nema puno toga da se preporuči.
Neko je pomenuo restoran žuta kuća,koja je sasvim ok po kvalitetu i cenama,i zaista možete dobiti pristojan ručak,večeru šta god.
U Vrdniku još uvek radi i stari hotel sa unutrašnjim bazenom,Termal i po povoljnim cenama možete se kupati čitav dan,ili priuštiti neku masažu ili terapiju,pošto je to i rehabilitacioni centar.
U Sremu,su zaista lepi manastiri.Meni je najlepši,manastir Grgeteg.
Preko leta volim obići celu Frušku goru,obavezno jezero Bešenovo,zatim manastire pa preko Grgetega do Sremskih Karlovaca,obavezno zastanem na Fruškogorskom vidikovcu,pa povratak za Vrdnik pored Dunava preko Novog Sada,Petrovaradina,Rakovca...
Ima tu i jedna, moja omiljena čarda uz Dunav,u Banoštoru...
 

Back
Top