Fruška gora najopasnija planina u Srbiji!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
210.955
Nikad mi nije palo na pamet da je Fruška gora neka opasna planina. Nije nešto visoka, tu negde valjda 500 i neki metar, ne deluje strmo, nisam čuo da je bilo nekih velikih odrona, lavina ili tako nečeg, kad ono ...

Spasilac Gorske službe: Fruška gora najopasnija planina u Srbiji, spasavaju vozače kvadova

Spasioci Gorske službe spasavanja u Novom Sadu imaju najviše posla i gotovo svaki vikend intervenišu na Fruškoj gori, poručio je član izvršnog odbora GSS-a Srđan Paroški. Kako je rekao gostujući u jutarnjem program televizije K1, stanica Gorske službe spasavanja Novi Sad ima najviše posla. Objasnio je da je Fruška gora ozbiljan masiv koji se nalazi u blizini dva velika grada.
"Ljudi sve više odlaze u prirodu. Naši volonteri u stanici Novi Sad maltene svaki vikend imaju neku intervencije, i to nisu bilo kakve intervencije. Ljudi voze kvadove i prevrnu se. Nazovu i kažu: 'Ja sam sa ženom vozio kvad i prevrnuo sam se, imam iščašenje ramena, ona je povredila glavu'. Čista intervencija za nas", poručio je Paroški.

U novembru su spasioci GSS-a iz novosadske stanice uspešno evakuisali povređenog rekreativca na Fruškoj gori, koji se povredio nakon što se okliznuo na blato. Akcija ja trajala gotovo dva sata zbog veoma lošeg terena, a povređeni je predat lekarima Hitne pomoći u Beočinu. Međutim, to je samo jedna od intervencija, Paroški je podsetio i na slučaj vertikalnog spasavanja

"Imali smo akciju vertikalnog spasavanja gde su se tri devojčice zaglavile u steni. Krenule su da krate rutu, nekom prečicom i zaglavile su se. Naš se spasilac spustio užetom i spasio ih. Mi se šalimo u službi kad kažemo da je Fruška gora najopasnija planina u Srbiji, ali kada se to analizira, to ima smisla", zaključio je Paroški.
Broj Gorske službe spasavanja za hitne slučajeve je 062 46 46 46, dok je kontakt stanice Novi Sad 063 466 469.

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...lanina-u-Srbiji-spasavaju-vozace-kvadova.html

Planina ili malo veće brdo , ne kod Kranja nego kod Novoga Sada.
Brda su do 500 mnv, a planine su iznad. Bez obzira bila planina ili brdo sr... se moze desiti. Imam srecu da u svojoj dugogodisnjoj praksi nisam dozivio nista strasno, osim sta sam par puta pao i malo se natukao.

Kakva su vasa iskustva? Planinarite li cesto? Bacate li smece okolo ili ga kupite i nosite doma?

Imam srecu da u svojoj dugogodisnjoj praksi nisam dozivio nista strasno
Da, potpisujem.
Ima i toga što sam život provela između planina, brda i reka, pa mi je svaki takav teren do sad bio naklonjen, Bogu hvala, a jesam obilazila strmine, i to i danas volim da radim.
Možda sam u prošlom životu bila koza. :zcepanje:

U svakom slučaju, više pažnje i budnog prisustva tome gde se nalazimo nikome neće naškoditi.

Ako je bila blaza strmina, mozda si bila i ovca :hahaha:

Nisu kvadovi krivi nego vozači.
I u ravnici mogu da budu opasni.

Nemaju ljudi pametnija posla nego se glupiraju kvadovima. Imam koju koscicu slomljenu :mrgreen: A ovo ostalo precene sami svoje sposobnosti. Iako naravno ima i udesa ko sa blatom...

A planina je kul. Polako. Nežno s njome...
Slazem se u potpunosti. Vozim ga od 2005 i katapultirao me par puta. Ne znam ako kod vas dolaze stranci s cross motorima i divljaju po sumi. Kod nas sam ih vidio u vise navrata i to bi zabranio.

Planina kao i zrak je neprocijenjivo.

Da, potpisujem.
Ima i toga što sam život provela između planina, brda i reka, pa mi je svaki takav teren do sad bio naklonjen, Bogu hvala, a jesam obilazila strmine, i to i danas volim da radim.

U svakom slučaju, više pažnje i budnog prisustva tome gde se nalazimo nikome neće naškoditi.
Za razliku od ovog. :lol:

Slazem se u potpunosti. Vozim ga od 2005 i katapultirao me par puta. Ne znam ako kod vas dolaze stranci s cross motorima i divljaju po sumi. Kod nas sam ih vidio u vise navrata i to bi zabranio.

То дивљање у шуми бих забранио. Уместо да се чује цвркут птица и шуштање лишћа и сва та тишина чујеш буку мотора.

Po čemu su kvadisti bolji od cross motora?

Katapultirao? Ti si seo u njega. Ne on u tebe. Polako...

Da naravno. Zrak je neprocenjiv. Posebno planinski.

Pa, i to sam uzela u obzir, ne brini!
Razmišljala sam koja mi bolje čuči i, ovako, po nekoj intuiciji je to ipak pre koza. :malav:
Možda si i sada. Samo eto u obliku sa dve noge i dve ruke :) i klikerom za slova i brojeve... :)

Nameravam da ih uzgajam duže vreme.
Slatke su i zanimljive.

Elem, svaki teren zahteva širom otvorene oči. Desilo mi se u 3. ili 4. razredu da upadnem u šaht ispred škole samo jer sam bila sigurna da na tom terenu mogu da se opustim i zevam naokolo bez ikakvih briga.
Desilo mi se da padnem na tur od nenadanog sučeljavanja sa banderom jer... pobogu, kako se bandera drznula da mi se ispreči na putu???
:mrgreen:
Nikad nije do terena.
Uvek je samo do nas.

Po čemu su kvadisti bolji od cross motora?

Katapultirao? Ti si seo u njega. Ne on u tebe. Polako...

Da naravno. Zrak je neprocenjiv. Posebno planinski.

Možda si i sada. Samo eto u obliku sa dve noge i dve ruke :) i klikerom za slova i brojeve... :)
Nisu bolji, a nije ni rijec tko je bolji. Ne branim se jer sam i ja znao voziti brzo po sumi, ali za razliku od crosera, barem ja sam znao imati panoramske voznje dok kod vozaca krosera to nisam vidio nikada.

Katapultiranje je duga prica i da je skratim sve je bilo dobro dok sam imao brzinu i klizio po boku. Cim se brzina smanjila guma je zajela asfalt i doslo je doslovno do katapultiranja. Iskusnijem i boljem vozacu se katapultiranje desilo u jednoj nasoj zajednickoj voznji. Adrenalin, sta drugo reci.

Pa ako si ti kvadisao onda pusti i druge da se offrodišu na biciklama sa motorima...

Ja bih nekim džipom po ničim.... bmw f650gs nije baš za mene... napadah se ko zvezda padalica kod Đavolje Varoši....pokupio me salaški pas, sam sebe sam iskrivinio u drvo....

Mada preferiram asfalt, beton, makadam....
Taj offroad mi nekako vodi nekud kroz nikud....

Plus ne bih da me opet neko juri za tresspassing....kao na Mykonosu...

Nameravam da ih uzgajam duže vreme.
Slatke su i zanimljive.

Elem, svaki teren zahteva širom otvorene oči. Desilo mi se u 3. ili 4. razredu da upadnem u šaht ispred škole samo jer sam bila sigurna da na tom terenu mogu da se opustim i zevam naokolo bez ikakvih briga.
Desilo mi se da padnem na tur od nenadanog sučeljavanja sa banderom jer... pobogu, kako se bandera drznula da mi se ispreči na putu???
:mrgreen:
Nikad nije do terena.
Uvek je samo do nas.
Kad si slatka lama....

Liznula me u Argentini....

Taj šaht, starija rođaka je upadala 2x, i kao dete i tinejdzerka. A u vojsci isto, lik razvalio testise....
Ja sam oprezan. Razbijem se na ravnom :)

A ovo za banderu ne shvatam... ona je ipak pored puta...

Poslednja izmena:
Brda su do 500 mnv, a planine su iznad. Bez obzira bila planina ili brdo sr... se moze desiti. Imam srecu da u svojoj dugogodisnjoj praksi nisam dozivio nista strasno, osim sta sam par puta pao i malo se natukao.

Kakva su vasa iskustva? Planinarite li cesto? Bacate li smece okolo ili ga kupite i nosite doma?
Nemam iskustva sa planinama , a i tamo može da iskoči negde међед.

Back