Фриленсери траже састанак због пореских решења за приходе из иностранства

mario80

Buduća legenda
Poruka
45.040
zanima me sledece, nasao sam nekog lika koji bi placao moje usluge, ali ja bih radio kao fizicko lice. Ne mogu da mu dam racun moje firme za drva zato sto sam slagao da sam radio kao programer, jer niko me ne bi izumao u izbor. To je firma u austriji i kako ja kao fizicko lice da mu izdam racun, nesto poput konsultanta. Prakticno sam izmislio cv, pa sam rekao da bih radio online.
Uzmeš otpremnicu tj fakturu na ćirilici i pošalješ mu.

mario80

Buduća legenda
Poruka
45.040
'lenser neka se registruje kao pausalac.

Zato i postoje razliciti oblici organizovanja.
Sve te neuhvatljive i nepipljive delatnosti se oporezuju 10% i nazivsju u sistemu 10% iliti dopunska delatnost. Bolje išta nego ništa. Za tih 10% se ne dobija ništa ni zdravstveno ni penziono. Onda te dalje vabe sa povratom pdv i tako dalje sam kalkulišeš kako ćeš.

Samo debili naprednjaci navalili ko gladna godina da otmu sve živo odma sada sutra najkasnije.

franak

Buduća legenda
Poruka
27.384
Sve te neuhvatljive i nepipljive delatnosti se oporezuju 10% i nazivsju u sistemu 10% iliti dopunska delatnost. Bolje išta nego ništa. Za tih 10% se ne dobija ništa ni zdravstveno ni penziono. Onda te dalje vabe sa povratom pdv i tako dalje sam kalkulišeš kako ćeš.

Samo debili naprednjaci navalili ko gladna godina da otmu sve živo odma sada sutra najkasnije.
Nikakav problem nema ali naći radnu snagu ni slučajno.Pare nisu problem

Tvin Konza

Elita
Banovan
Poruka
18.999

Još nismo naleteli na nekog Frilensera koji se principijelno zalaže za ukidanje svih poreza svima.

Nego kažu: "Hajde da samo ja ne plaćam, a vi da."