Quantcast

French Open - Roland Garros - други од 4 грен слем турнира у години

Ljuta Tica

Veoma poznat
Poruka
13.652
Иако званично отварање овогодишњег 116-ог по реду издања турнира почиње за 6 дана, тачније 28. маја и трајаће до 11. јуна, квалификационим такмичењима турнир је отворен данас. Распоред играња за данас се може погледати на следећем линку:

http://www.rolandgarros.com/en_FR/scores/schedule/index.html

Неколико интересантних података везаних за овај грен слем турнир на шљаци.

Укупан наградни фонд је преко 32 милиона евра, док ће победницима мушког и женског сингл финала припасти по 2,1 милиона евра што представља повећање од 100 000 евра у односу на прошлу годину.Финалисти ће добити 1 милион, док ће учесници полуфинала укњижити по 500 000 евра.

Победници финала парова ће појачати свој салдо за 660 000 евра, финалисти за 330 000, док ће победницима мешовитих парова припасти 140 000, а финалистима 70 000 евра.

Вишеструки освајачи турнира Рожер Федерер у мушкој и Серена Вилијамс у женској конкуренцији су пре почетка најавили свој изостанак из приватних разлога. На турниру од познатијих играча неће наступати ни Радек Штепанек.


Наредних дана се надамо добрим и узбудљивим мечевима, тему ћемо редовно ажурирати догађањима и распоредом такмичења и свако је слободан да у том погледу да свој допринос, било да је у питању објава распореда такмичења за наредни дан, било да су у питању резултати протеклог дана или је неки други занимљив догађај у питању.

Званични линк турнира је: http://www.rolandgarros.com/en_FR/index.html
 

~Kiki~

BUNTOVNA S RAZLOGOM
Poruka
501.635
Dosadašnji višestruki pobednici :aha2:

OJ9WofU.png



Šampioni po zemljama iz kojih dolaze

l8m6qke.png
 

Ljuta Tica

Veoma poznat
Poruka
13.652
Мало занимљивости из историје турнира (због величине текста подељено у две поруке)



Sva finala Rolan Garosa – žene

do 1914.

1897. Adin Mason (Francuska) – P. Žiro (Francuska) 6:3, 6:1
1898. Adin Mason (Francuska)
1899. Adin Mason (Francuska)
1900. Helen Prevos (Francuska)
1901. P. Žiro (Francuska) – Lero (Francuska)
1902. Adin Mason (Francuska) – P. Žiro (Francuska)
1903. Adin Mason (Francuska) – Kejt Žilu (Francuska) 6:0, 6:8, 6:0
1904. Kejt Žilu (Francuska) – Adin Mason (Francuska)
1905. Kejt Žilu (Francuska) – I. de Fofel (Francuska) 6:0, 11:9
1906. Kejt Žilu-Fenvik (Francuska) – Mak Veg (Francuska)
1907. Komtes de Kermel (Francuska) – d’Elva (Francuska)
1908. Kejt Žilu-Fencik (Francuska) Pean (Francuska)
1909. Žin Matej (Francuska) – Galaj (Francuska)
1910. Žin Matej (Francuska) – Margerit Brokedi (Francuska)
1911. Žin Matej (Francuska) – Margerit Brokedi (Francuska)
1912. Žin Matej (Francuska) – Miken Rik (Francuska) 6:3, 0:6, 6:4
1913. Margerit Brokedi (Francuska) – Žin Matiju (Francuska) 6:4, 3:6, 6:4
1914. Margerit Brokedi (Francuska) – Suzan Lenglen (Francuska) 5:7, 6:4, 6:3

1920 – 1939

1920. Suzan Lenglen (Francuska) – Margerit Brokedi (Francuska) 6:1, 7:5
1921. Suzan Lenglen (Francuska) – Žermen Golding (Francuska) predaja Goldingove
1922. Suzan Lenglen (Francuska) – Žermen Golding (Francuska) 6:4, 6:2
1923. Suzan Lenglen (Francuska) – Žermen Golding (Francuska) 6:1, 6:4
1924. Emilijen Didi Vlasto (Francuska) – Žin Vosar (Francuska) 6:2, 6:3
1925. Suzan Lenglen (Francuska) – Kiti Mekejn Godfri (Velika Britanija) 6:1, 6:2
1926. Suzan Lenglen (Francuska) – Meri Braun (SAD) 6:1, 6:0
1927. Kea Bouman (Holandija) – Irene Bovder Pikok (Južnoafrička republika) 6:2, 6:4
1928. Helen Vils Mudi (SAD) – Ilin Benet Vajtingstol (Velika Britanija) 6:1, 6:2
1929. Helen Vils Mudi (SAD) – Simon Matiju (Francuska) 6:3, 6:4
1930. Helen Vils Mudi (SAD) – Helen Džejkobs (SAD) 6:2, 6:1
1931. Zili Ausem (Nemačka) – Beti Nathol (Velika Britanija) 8:6, 6:1
1932. Helen Vils Mudi (SAD) – Simon Matiju (Francuska) 7:5, 6:1
1933. Margaret Skriven Vivijan (Velika Britanija) – Simon Matiju (Francuska) 6:2, 4:6, 6:4
1934. Margaret Skriven Vivijan (Velika Britanija) Helen Džejkobs (SAD) 7:5, 4:6, 6:1
1935. Hilde Kravinkel Sperling (Nemačka) – Simon Matiju (Francuska) 6:2, 6:1
1936. Hilde Kravinkel Sperling (Nemačka) – Simon Matiju (Francuska) 6:3, 6:4
1937. Hilde Kravinkel Sperling (Nemačka) – Simon Matiju (Francuska) 6:2, 6:4
1938. Simon Matiju (Francuska) – Neli Adamson Lendri (Francuska) 6:0, 6:3
1939. Simon Matiju (Francuska) – Jadviga Jedržejovska (Poljska) 6:3, 8:6
 
Poslednja izmena:

Ljuta Tica

Veoma poznat
Poruka
13.652
1941 – 1967

1941. Alis Vejvers (Luksemburg)
1942. Alis Vejvers (Luksemburg)
1943. Simon Iribarn Lafargu (Francuska)
1944. Rejmond Džons Vebe (Francuska)
1945. Lolet Pajo (Švajcarska) – Simon Iribarn Lafargu (Francuska) 6:3, 6:4
1946. Margaret Ozborn duPont (SAD) – Polin Bec Adi (SAD) 1:6, 8:6, 7:5
1947. Patrisija Kening Tod (SAD) – Doris Hart (SAD) 6:3, 3:6, 6:4
1948. Neli Adamson Lendri (Francuska) – Pirli Fraj Irvin (SAD) 6:2, 0:6, 6:0
1949. Margaret Ozborn duPOnt (SAD) – Neli Adamson Lendri (Francuska) 7:5, 6:2
1950. Doris Hart (SAD) – Patrisija Kening Tod (SAD) 6:4, 4:6, 6:2
1951. Širli Fraj Irvin (SAD) – Doris Hart (SAD) 6:3, 3:6, 6:3
1952. Doris Hart (SAD) – Širli Fraj Irvin (SAD) 6:4, 6:4
1953. Morin Konoli Brinker (SAD) – Doris Hart (SAD) 6:2, 6:4
1954. Morin Konoli Brinker (SAD) – Žinet Bukail (Francuska) 6:4, 6:1
1955. Anđela Mortimer Beret (Velika Britanija) – Doroti Hed Nod (SAD) 2:6, 7:5, 10:8
1956. Altea Gibson (SAD) – Anđela Mortimer Beret (Velika Britanija) 6:0, 12:10
1957. Širli Blumer Brešer (Velika Britanija) – Doroti Hed Nod (SAD) 6:1, 6:3
1958. Žuža Kermeši (Mađarska) – Širli Blumer Brešer (Velika Britanija) 6:4, 1:6, 6:2
1959. Kristin Truman Džejns (Velika Britanija) – Žuža Kermeši (Mađarska) 6:4, 7:5
1960. Darlin Hard (SAD) – Jola Ramirez Očoa (Meksiko) 6:3, 6:4
1961. En Hejdon Džons (Velika Britanija) – Jola Ramirez Očoa (Meksiko) 6:2, 6:1
1962. Margaret Kort (Australija) – Lesli Tarner Bovri (Australija) 6:3, 3:6, 7:5
1963. Lesli Tarner Bovri (Australija) – En Hejdon Džons (Velika Britanija) 2:6, 6:3, 7:5
1964. Marli Kort (Australija) – Marija Bueno (Brazil) 5:7, 6:1, 6:2
1965. Lesli Tarner Bovri (Australija) – Margaret Kort (Australija) 6:3, 6:4
1966. En Hejdon Džons (Velika Britanija) – Nensi Riči Ganter (SAD) 6:3, 6:1
1967. Fransois Dur (Francuska) – Lesli Tarner Bovri (Australija) 4:6, 6:3, 6:4

1968 - 2009

1968. Nensi Riči (SAD) – En Hejdon Džons (Velika Britanija) 5:7, 6:4, 6:1
1969. Margaret Kort (Australija) – En Hejdon Džons (Velika Britanija) 6:1, 4:6, 6:3
1970. Margaret Kourt (Australija) – Helga Nisen Mastof (Nemačka) 6:2, 6:4
1971. Ivon Hulagong Kavli (Australija) – Helen Gurlej Kavli (Australija) 6:3, 7:5
1972. Bili Džin King (SAD) – Ion Gulagog Kavli (Australija) 6:3, 6:3
1973. Margaret Kort (Australija) – Kris Evert (SAD) 6:7, 7:6, 6:4
1974. Kris Evert (SAD) – Olga Morozova (SSSR) 6:1, 6:2
1975. Kris Evert (SAD) – Martina Navratilova (Čehoslovačka) 2:6, 6:2, 6:1
1976. Sju Bejker (Velika Britanija) - Renata Tomanova (Čehoslovačka) 6:2, 6:7, 6:1
1977. Mima Jauševac (Jugoslavija) – Florenta Mihai (Rumunija) 6:2, 6:7, 6:1
1978. Virginija Ruzici (Rumunija) – Mima Jaušovec (Jugoslavija) 6:2, 6:2
1979. Kris Evert (SAD) – Veni Turnbul (Australija) 6:2, 6:0
1980. Kris Evert (SAD) – Virginija Ruzici (Rumunija) 6:0, 6:3
1981. Hana Mandlikova (Čehoslovačka) – Silvija Hanika (Nemačka) 6:2, 6:4
1982. Martina Navratilova (SAD) – Andrea Jeger (SAD) 7:6, 6:1
1983. Kris Evert (SAD) – Mima Jaušovec (Jugoslavija) 6:1, 6:2
1984. Martina Navratilova (SAD) – Kris Evert (SAD) 6:3, 6:1
1985. Kris Evert (SAD) – Martina Navratilova (SAD) 6:3, 6:7 (4), 7:5
1986. Kris Evert (SAD) – Martina Navratilova (SAD) 2:6, 6:3, 6:3
1987. Štefi Graf (Nemačka) – Martina Navratilova (SAD) 6:4, 4:6, 8:6
1988. Štefi Graf (Nemačka) – Natalija Zvereva (SSSR) 6:0, 6:0
1989. Aranča Sančez Vikario (Španija) – Štefi Graf (Nemačka) 7:6 (6), 3:6, 7:5
1990. Monika Seleš (Jugoslavija) – Štefi Graf (Nemačka) 7:6 (6), 6:4
1991. Monika Seleš (Jugoslavija) – Aranča Sančez Vikario (Španija) 6:3, 6:4
1992. Monika Seleš (Jugoslavija) – Štefi Graf (Nemačka) 6:2, 3:6, 10:8
1993. Štefi Graf (Nemačka) – Meri Džo Fernandez (SAD) 4:6, 6:2, 6:4
1994. Aranča Sančez Vikario (Španija) – Meri Pirs (Francuska) 6:4, 6:4
1995. Štefi Graf (Nemačka) – Aranča Sančez Vikario (Španija) 7:5, 4:6, 6:0
1996. Štefi Graf (Nemačka) – Aranča Sančez Vikario (Španija) 6:3, 6:7 (4), 10:8
1997. Iva Majoli (Hrvatska) – Martina Hingis (Švajcarska) 4:6, 7:5, 6:2
1998. Aranča Sančez Vikario (Španija) – Monika Seleš (SAD) 7:6 (5), 0:6, 6:2
1999. Štefi Graf (Nemačka) – Martina Hingis (Švajcarska) 4:6, 7:5, 6:2
2000. Meri Pirs (Francuska) – Končita Martinez (Španija) 6:2, 7:5
2001. Dženifer Kaprijati (SAD) – Kim Klajsters (Belgija) 1:6, 6:4, 12:10
2002. Serena Vilijams (SAD) – Venus Vilijams (SAD) 7:5, 6:3
2003. Žistin Enan (Belgija) – Kim Klajsters (Belgija) 6:0, 6:4
2004. Anastasija Miskina (Rusija) – Jelena Dementijeva (Rusija) 6:1, 6:2
2005. Žistin Enan (Belgija) – Meri Pirs (Francuska) 6:1, 6:1
2006. Žistin Enan (Belgija) – Svetlana Kuznjecova (Rusija) 6:4, 6:4
2007. Žistin Enan (Belgija) – Ana Ivanović (Srbija) 6:1, 6:2
2008. Ana Ivanović (Srbija) – Dinara Safina (Rusija) 6:4, 6:3
2009. Svetlana Kuznjecova (Rusija) – Dinara Safina (Rusija) 6:4, 6:2
2010. Frančeska Skjavone (Italija) – Samanta Stosur (Australija) 6:4, 7:6 (2)
2011. Li Na (Kina) – Frančeska Skjavone (Italija) 6:4, 7:6 (0)
2012. Marija Šarapova (Rusija) – Sara Erani (Italija) 6:3, 6:2
2013. Serena Vilijams (SAD) – Marija Šarapova (Rusija) 6:4, 6:4
2014. Marija Šarapova (Rusija) – Simona Halep (Rumunija) 6:4, 6:7 (5), 6:4
2015. Serena Vilijams (SAD) – Lucije Šafaržova (Češka) 6:3, 6:7 (2), 6:2
2016. Garbinje Mugurusa (Španija) – Serena Vilijams (SAD) 7:5, 6:4

http://www.b92.net/sport/rolandgarros2017/o-turniru.php?yyyy=2017&mm=05&dd=20&nav_id=1261758
 

Ljuta Tica

Veoma poznat
Poruka
13.652
Sva finala Rolan Garosa – muškarci


do 1914.

1891. H. Brigs (Velika Britanija) – P. Begnere (Francuska) 6:3, 6:4
1892. Žan Šofe (Francuska) – Fasit (Velika Britanija) 6:2, 1:6, 6:2
1893. Loren Ribule (Francuska) – Žan Šofe (Francuska) 6:3, 6:3
1894. Andre Vašero (Francuska) – Žerar Broselin (Francuska) 1:6, 6:3, 6:3
1895. Andre Vašero (Francuska) – Loren Ribule (Francuska) 9:7, 6:2
1896. Andre Vašero (Francuska) – Žerar Broselin (Francuska) 6:1, 7:5
1897. Paul Ajme (Francuska) – Frenki Verdan (Velika Britanija) 4:6, 6:4, 6:2
1898. Paul Ajme (Francuska) – Paul Lebreton (Francuska)
1899. Paul Ajme (Francuska) – Paul Lebreton (Francuska)
1900. Paul Ajme (Francuska) – Andre Prevos (Francuska)
1901. Andre Vašero (Francuska) – Paul Lebreton (Francuska)
1902. Mišel Vašero (Francuska) – Maks Dekugi (Francuska) 6:4, 6:2
1903. Maks Dekugi (Francuska) – Andre Vašero (Francuska)
1904. Maks Dekugi (Francuska) – Andre Vašero (Francuska)6:1, 9:7, 6:8, 6:1
1905. Moris Žermo (Francuska) – Andre Vašero (Francuska)
1906. Moris Žermo (Francuska) – Maks Dekugi (Francuska)
1907. Maks Dekugi (Francuska) – Robert Vale (Francuska)
1908. Maks Dekugi (Francuska) – Moris Žermo (Francuska)
1909. Maks Dekugi (Francuska) – Moris Žermo (Francuska)
1910. Moris Žermo (Francuska) – Fransoa Blanši (Francuska)
1911. Andre Žober (Francuska) – Moris Žermo (Francuska)
1912. Maks Dekugi (Francuska) – Andre Žober (Francuska)
1913. Maks Dekugi (Francuska) – Žorž Žol (Francuska)
1914. Maks Dekugi (Francuska) – Žan Samazuil (Francuska) 3:6, 6:1, 6:4, 6:4

1920 – 1939

1920. Andre Gober (Francuska) – Maks Dekugi (Francuska) 6:3, 3:6, 1:6, 6:2, 6:3
1921. Žan Samazuil (Francuska) – Andre Žober (Francuska) 6:3, 6:3, 2:6, 7:5
1922. Henri Koše (Francuska) – Žan Samazuil (Francuska) 8:6, 6:3, 7:5
1923. Fransoa Blanši (Francuska) – Maks Dekugi (Francuska) 1:6, 6:2, 6:0, 6:2
1924. Žan Borotra (Francuska) – Rene Lakost (Francuska) 7:5, 6:4, 0:6, 5:7, 6:2
1925. Rene Lakost (Francuska) – Žan Borotra 7:5, 6:1, 6:4
1926. Henri Koše (Francuska) – Rene Lakost (Francuska) 6:2, 6:4, 6:3
1927. Rene Lakost (Francuska) – Bil Tajden (SAD) 6:4, 4:6, 5:7, 6:3, 11:9
1928. Henri Koše (Francuska) – Rene Lakost (Francuska) 5:7, 6:3, 6:1, 6:3
1929. Rene Lakost (Francuska) – Žan Borotra (Francuska) 6:3, 2:6, 6:0. 2:6, 8:6
1930. Henri Koše (Francuska) – Bil Tajden (SAD) 4:6, 8:6, 6:3, 6:1
1931. Žan Borotra (Francuska) – Kristijan Busus (SAD) 2:6, 6:4, 7:5, 6:4
1932. Henri Koše (Francuska) – Đorđo de Stefani (Italija) 6:0, 6:4, 4:6, 6:3
1933. Džek Kraford (Australija) – Henri Koše (Francuska) 8:6, 6:1, 6:3
1934. Gotfrid von Zram (Nemačka) – Džek Kraford (Australija) 6:4, 7:9, 3:6, 7:5, 6:3
1935. Fred Peri (Velika Britanija) – Gotfrid von Zram (Nemačka) 6:3, 3:6, 6:1, 6:3
1936. Gotfrid von Zram (Nemačka) – Fred Peri (Velika Britanija) 6:0, 2:6, 6:2, 2:6, 6:0
1937. Hener Henkel (Nemačka) – Bani Ostin (Velika Britanija) 6:1, 6:4, 6:3
1938. Don Badž (SAD) – Roderih Menzel (Čehoslovačka) 6:3, 6:2, 6:4
1939. Don Meknil (SAD) – Bobi Rigs (SAD) 7:5, 6:0, 6:3
 

Ljuta Tica

Veoma poznat
Poruka
13.652
1941 – 1967

1941. Bernar Destremo (Francuska)
1942. Bernar Destremo (Francuska)
1943. Ivon Petra (Francuska)
1944. Ivon Petra (Francuska)
1945. Ivon Petra (Francuska) – Bernar Destimo (Francuska) 7:5, 6:4, 6:2
1946. Marsel Bernar (Francuska) – Jaroslav Drobnij (Čehoslovačka) 3:6, 2:6, 6:1, 6:4, 6:3
1947. Jožef Asbot (Mađarska) – Erik Stragis (Južnoafrička republika) 8:6, 7:5, 6:4
1948. Frank Parker (SAD) – Jaroslav Drobnij (Čehoslovačka) 6:3, 1:6, 6:1, 6:4
1949. Frank Parker (SAD) – Badž Peti (SAD) 6:3, 1:6, 6:1, 6:4
1950. Badž Peti (SAD) – Jaroslav Drobnij (Egipat) 6:1, 6:2, 3:6, 5:7, 7:5
1951. Jaroslav Drobnij (Egipat) – Erik Stragis (Južnoafrička republika) 6:3, 6:3, 6:3
1952. Jaroslav Drobnij (Egipat) – Frank Sedžmen (Australija) 6:2, 6:0, 3:6, 6:4
1953. Ken Rouzvol (Australija) – Vik Seiksas (SAD) 6:3, 6:4, 1:6, 6:2
1954. Toni Trejbert (SAD) – Art Larsen (SAD) 6:4, 7:5, 6:1
1955. Toni Trajbert (SAD) – Sven Dejvidson (Švedska) 2:6, 6:1, 6:4, 6:2
1956. Lev Houd (Australija) – Sven Dejvidson (Švedska) 6:4, 8:6, 6:3
1957. Sven Davidson (Švedska) – Herbert Flem (SAD) 6:3, 6:4, 6:4
1958. Mervin Rouz (Australija) – Luis Ajala (Čile) 6:3, 6:4, 6:4
1959. Nikola Pjetranđeli (Italija) – Jan Vermak (Južnoafrička republika) 3:6, 6:3, 6:4, 6:1
1960. Nikola Pjetranđeli (Italija) – Luis Ajala (Čile) 3:6, 6:3, 6:4, 4:6, 6:3
1961. Manuel Santana (Španija) – Nikola Pjetranđeli (Italija) 4:6, 6:1, 3:6, 6:0, 6:2
1962. Rod Lejver (Australija) – Roj Emerson (Australija) 3:6, 2:6, 6:3, 9:7, 6:2
1963. Roj Emerson (Australija) – Pjer Darmon (Francuska) 3:6, 6:1, 4:6, 6:4
1964. Manuel Santana (Španija) – Nikola Pjetranđeli (Italija) 6:3, 6:1, 4:6, 7:5
1965. Fred Strol (Australija) – Toni Roše (Australija) 3:6, 6:0, 6:2, 6:3
1966. Toni Roše (Australija) – Ištvan Gulijaš (Mađarska) 6:1, 6:4, 7:5
1967. Roj Emerson (Australija) – Toni Roše (Australija) 6:1, 6:4, 2:6, 6:2

1968 - 2009

1968. Ken Rouzvol (Australija) – Rod Lejver (Australija) 6:3, 6:1, 2:6, 6:2
1969. Rod Lejver (Australija) – Ken Rouzvol (Australija) 6:4, 6:3, 6:4
1970. Jan Kodeš (Čehoslovačka) – Željko Franulović (Jugoslavija) 6:2, 6:4, 6:0
1971. Jan Kodeš (Čehoslovačka) – Ilie Naštase (Rumunija) 8:6, 6:2, 2:6, 7:5
1972. Andres Himeno (Španija) – Patrik Prosi (Francuska) 4:6, 6:3, 6:1, 6:1
1973. Ilie Naštase (Španija) – Nikola Pilić (Jugoslavija) 6:3, 6:3, 6:0
1974. Bjorn Borg (Švedska) – Manuel Orantes (Španija) 2:6, 6:7 (1), 6:0, 6:1, 6:1
1975. Bjorn Borg (Švedska) – Giljermo Vilas (Argentina) 6:2, 6:3, 6:4
1976. Adriano Panata (Italija) – Harold Solomon (SAD) 6:1, 6:4, 4:6, 7:6 (3)
1977. Giljermo Vilas (Argentina) – Brajan Gotrid (SAD) 6:0, 6:3, 6:0
1978. Bjorn Borg (Švedska) – Giljermo Vilas (Argentina) 6:1, 6:1, 6:3
1979. Bjorn Borg (Švedska) – Viktor Peki (Paragvaj) 6:3, 6:1, 6:7 (6), 6:4
1980. Bjorn Borg (Švedska) – Vitas Gerulaitis (SAD) 6:4, 6:1, 6:2
1981. Bjorn Borg (Švedska) – Ivan Lendl (Čehoslovačka) 6:1, 4:6, 6:2, 3:6, 6:1
1982. Mats Vilander (Švedska) – Giljermo Vilas (Argentina) 1:6, 7:6 (6), 6:0, 6:4
1983. Janik Noa (Francuska) – Mats Vilander (Švedska) 6:2, 7:5, 7:6 (3)
1984. Ivan Lendl (Čehoslovačka) – Džon Mekenro (SAD) 3:6, 2:6, 6:4, 7:5, 7:5
1985. Mats Vilander (Švedska) – Ivan Lendl (Čehoslovačka) 3:6, 6:4, 6:3, 6:2
1986. Ivan Lendl (Čehoslovačka) – Mikael Pernfors (Švedska) 6:3, 6:2, 6:4
1987. Ivan Lendl (Čehoslovačka) – Mats Vilander (Švedska) 7:5, 6:2, 3:6, 7:6 (3)
1988. Mats Vilander (Švedska) – Henri Lekont (Francuska) 7:5, 6:2, 6:1
1989. Majkl Čeng (SAD) - Štefan Edberg (Švedska) 6:1, 3:6, 4:6, 6:4, 6:2
1990. Andres Gomez (Ekvador) – Andre Agasi (SAD) 6:3, 2:6, 6:4, 6:4
1991. Džim Kurijer (SAD) – Andre Agasi (SAD) 3:6, 6:4, 2:6, 6:1, 6:4
1992. Džim Kurijer (SAD) – Petr Korda (Čehoslovačka) 7:5, 6:2, 6:1
1993. Serhi Brugera (Španija) – Džim Kurijer (SAD) 6:4, 2:6, 6:2, 3:6, 6:3
1994. Serhi Brugera (Španija) – Alberto Berasategui (Španija) 6:3, 7:5, 2:6, 6:1
1995. Tomas Muster (Austrija) – Majkl Čeng (SAD9 7:5, 6:2, 6:4
1996. Jevgenij Kafeljnikov (Rusija) – Mihael Štih (Nemačka) 7:6 (4), 7:5, 7:6 (4)
1997. Gustavo Kuerten (Brazil) – Serhi Brugera (Španija) 6:3, 6:4, 6:2
1998. Karlos Moja (Španija) – Aleks Koreča (Španija) 6:3, 7:5, 6:3
1999. Andre Agasi (SAD) – Andrej Medvedev (Ukrajina) 1:6, 2:6, 6:4, 6:3, 6:4
2000. Gustavo Kuerten (Brazil) – Magnus Norman (Švedska) 6:2, 6:3, 2:6, 7:6 (6)
2001. Gustavo Kuerten (Brazil) – Aleks Koreča (Španija) 6:7 (3), 7:5, 6:2, 6:0
2002. Albert Kosta (Španija) – Huan Karlos Ferero (Španija) 6:1, 6:0, 4:6, 6:3
2003. Huan Karlos Ferero (Španija) – Martin Verkerk (Holandija) 6:1, 6:3, 6:2
2004. Gaston Gaudio (Argentina) – Giljermo Korija (Argentina) 0:6, 3:6, 6:4, 6:1, 8:6
2005. Rafael Nadal (Španija) – Marijano Puerta (Argentina) 6:3, 4:6, 6:3, 6:4
2006. Rafael Nadal (Španija) – Rodžer Federer (Švajcarska) 1:6, 6:1, 6:4, 7:6 (4)
2007. Rafael Nadal (Španija) – Rodžer Federer (Švajcarska) 6:3, 4:6, 6:3, 6:4
2008. Rafael Nadal (Španija)– Rodžer Federer (Švajcarska) 6:1, 6:3, 6:0
2009. Rodžer Federer (Švajcarska) – Robin Soderling (Švedska) 6:1, 7:6 (1), 6:4
2010. Rafael Nadal (Španija) – Robin Soderling (Švedska) 6:4, 6:2, 6:4
2011. Rafael Nadal (Španija) – Rodžer Federer (Švajcarska) 7:5, 7:6 (3), 5:7, 6:1
2012. Rafael Nadal (Španija) – Novak Đoković (Srbija) 6:4, 6:3, 2:6, 7:5
2013. Rafael Nadal (Španija) – David Ferer (Španija) 6:3, 6:2, 6:3
2014. Rafael Nadal (Španija) – Novak Đoković (Srbija) 3:6, 7:5, 6:2, 6:4
2015. Stan Vavrinka (Švajcarska) – Novak Đoković (Srbija) 4:6, 6:4, 6:3, 6:4
2016. Novak Đoković (Srbija) – Endi Mari (Velika Britanija) 3:6, 6:1, 6:2, 6:4


http://www.b92.net/sport/rolandgarros2017/o-turniru.php?yyyy=2017&mm=05&dd=20&nav_id=1261759
 

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
54.229
Žrijeb za žene:

Roland-Garros‏@rolandgarros
Possible QF match-ups:
Kerber vs Kuznetsova
Muguruza vs Cibulkova
Svitolina vs Halep
Konta vs Ka.Pliskova
#RG17

- - - - - - - - - -

WTA Insider‏@WTA_insider

Projected R16 @rolandgarros:

Kerber-Kvitova
Kuz-Woz
Muguruza-Mladenovic
Domi-Venus
---
Halep-Vesnina
Svitolina-Keys
Konta-Aga
Pliskova-Pavs
 

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.308
a da se ti skečevi i noletovo glupiranje stavi u temu o njemu, šta kažete?
ovo je tema o roland garosu a ne novakovo pozorištance
btw, tim odrao tomića

Novak - Nole je branilac te titule Rolan Garosa ...
Sto napadas Sibirskog Tigra ?
Umjesto da ga pohvalis.
Koga bi ti da kacimo ?
 

Top
  Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.