Frekvencija WIFI i Mikrotalasne ista - da li je moguce da niko ovo ne vidi?

openbox

Poznat
Poruka
7.343
Elem,
vecina frekvencija wifi je oko 2450Mhz a na istoj radi i mikrotalasna.
Ova frekvencija je podesena u mikrotalasnoj da bi grejala vodu.
Ljudsko telo je sacinjeno od 50-80% vode.

Mene interesuje koji je to genije bio koji je tako podesio wifi da kuva ljudske mozgove svaki dan?
A kada pogledate danas wifi ima svaki stan, svaki mobilni telefon tako da ga ne mozete izbeci.

Kako se zastititi?
 
Kao što kolega iznad reče:
tin13.jpg
 
Elem,
vecina frekvencija wifi je oko 2450Mhz a na istoj radi i mikrotalasna.
Ova frekvencija je podesena u mikrotalasnoj da bi grejala vodu.
Ljudsko telo je sacinjeno od 50-80% vode.

Mene interesuje koji je to genije bio koji je tako podesio wifi da kuva ljudske mozgove svaki dan?
A kada pogledate danas wifi ima svaki stan, svaki mobilni telefon tako da ga ne mozete izbeci.

Kako se zastititi?

Nema zastite..
dobra tema, mislim zato sto skoro niko ne razmislja o tome :)
 
Zato sto, da bi mikrotalasna radila to sto radi (uticala na molekule vode da osciluju, i time se vrsi zagrevanje), nije potrebna samo odredjena frekvencija, vec i odredjena jacina, kao i fokusiranost talasa na odredjenom veoma malom podrucju.
WiFi je najbezopasniji vid elektromagnetnih talasa po coveka. Mnogo je opasnije, recimo, EM zracenje iz tzv. fiksnih-bezicnih telefona.
 
nije potrebna samo odredjena frekvencija, vec i odredjena jacina
ti da bi pokrenuo jedan molekul potrebna je vrlo mala snaga, da bi ugrejao kilo vode potrebna je snaga.
E sada negde sam citao zasto je mikrotalasna losa - zato sto ona razgradjuje belancevine bas na molekularnom nivou a belancevine su te koje nas organizam koristi.

evo jedan zabrinjavajuci video:
 
A vidis, recimo, od kada sam dosao u Nemacku (godinu i malo jace), koristim mikrotalasnu skoro svaki dan, i najcesce u njoj podgrevam meso. Ranije je nisam skoro uopste koristio.
Odnos telesne misicne mase (za koju su potrebni proteini) i telesnih masti u mom telu je nikada bolji, u korist misicne mase. A cak treniram malo manje nego pre (dok jedem priblizno isto).

Mislim da su sve te price oko stetnosti mikrotalasne upravo to - teorije zavere.
 
A vidis, recimo, od kada sam dosao u Nemacku (godinu i malo jace), koristim mikrotalasnu skoro svaki dan, i najcesce u njoj podgrevam meso. Ranije je nisam skoro uopste koristio.
Odnos telesne misicne mase (za koju su potrebni proteini) i telesnih masti u mom telu je nikada bolji, u korist misicne mase. A cak treniram malo manje nego pre (dok jedem priblizno isto).

Mislim da su sve te price oko stetnosti mikrotalasne upravo to - teorije zavere.
Da shvatam tebe, ali kod mene sve je krenulo kada sam primetio da mi zuje usi.. tada sam poceo da eksperimentisem malo pa sam ugasio sve wifi uredjaje u stanu (ruter, tv, telefon) i situacija se popravila zujanje se daleko smanjilo.
Sto je interesantno zuji mi levo uvo uglavno a ne oba.. citajuci na netu .. ljudima zuji levo uvo, pitam se zasto?

I konstantno sam se budio nocu dok nisam pogasio ove uredjaje.. kada ih uvece ugasim spavam ko mala beba sa veoma zivim snovima a pre uglavnom nisam sanjao..

Jel tebi zuje usi u Nemackoj? (cuje se samo kada je tisina).. imam brata koji tamo radi zali se da mu zuje..
 
Poslednja izmena:
Zaključak je prost: treba da ugasimo kompjutere i sve ostale uređaje, vratimo se u pećine i služimo se kamenim sekirama!

Zanimljivo je da zastupnici teorije o "škodljivosti zračenja" (što nije naučno utvrđeno!) ni jednom rečju ne pominju duvanski dim i njegovu škodljivost - što jeste naučno dokazano!

Wi-Fi za godinu dana boravka u jednoj uobičajenoj stambenoj prostoriji (oko 40 m3) neće čoveku naneti ni hiljaditi deo štete koju nanosi jedna jedina cigareta popušena u toj istoj prostoriji. Mislim na štetu koju duvanski dim nanese nepušaču.

O čemu onda uopšte pričati?

I ko stoji iza svih ovih priča? Onaj ko želi da skrene pažnju sa stvarnog izvora štete na nešto drugo. Duvanski lobi ima dovoljno para za takve mahinacije.
 
Jel tebi zuje usi u Nemackoj? (cuje se samo kada je tisina).. imam brata koji tamo radi zali se da mu zuje..

Ne zuje niti su ikada zujale (osim posle neke jako bucne svirke - sto je normalno) :)
A, inace, u stanu, i u kraju gde zivim, uvece je takva tisina da cujem sopstveno disanje - vecu tisinu u zivotu nisam doziveo.
Mislim da treba da se obratis ORL doktoru ako ti cesto zuje usi.
 
Zaključak je prost: treba da ugasimo kompjutere i sve ostale uređaje, vratimo se u pećine i služimo se kamenim sekirama!
Ne treba pogasiti kompjutere - postoje i kablovske veze koje su mnogo bolje i brze i ne zrace nista.
.. ko uopste prica za duvan i vracanje u kameno doba?? (nema vracanja pa i da hoces, i ima jos 100 stetnih stvari koje nisu sada tema)

ps. ispricacu vam jednu pricu koja mi se dogodila u Americi u jednom velikom gradu (mozda 3-4 gradu po znacaju u americi).
naime trebao sam da se nadjem sa drugarom i mislih da mu posaljem poruku da se nalazim na raskrscu ulice x i y i da ga tu cekam.
Ali avaj, ja tamo dosao da posaljem poruku - nema pokrivenosti mobilnog, nema wifi? reko koji q..c? wtf? amerika?
posle sam se nasao sa drugarom (inace amer), rekoh tamo moj telefon nije imao signala.. a rece on meni pa to je elitni kraj (kuce krecu od 5miliona pa navise), nema tamo emf zracenja...

ako nekoga ima sa istocne obale amerike poslacu mu adresu neka ide neka se uveri...
 
Poslednja izmena:
Mislim da su sve te price oko stetnosti mikrotalasne upravo to - teorije zavere.
пусти мало време да прође, имуни систем се убија годинама и када ослаби толико после нема спаса.
(имуни систем је оно што вас одржава у животу, односто филтер који прушта шта ће ући у ваше тело а шта не)

И није само микроталасна, ту су и разноразни додаци храни, вештачки заслађивачи.. а да не причам додаци сапунима шампонима..
први симптоми су свраб на кожи (јер кожа покушава да избаци све што не ваља), потом алергије, бронхитиси и рак..
 
Elem,
vecina frekvencija wifi je oko 2450Mhz a na istoj radi i mikrotalasna.
Ova frekvencija je podesena u mikrotalasnoj da bi grejala vodu.
Ljudsko telo je sacinjeno od 50-80% vode.

Mene interesuje koji je to genije bio koji je tako podesio wifi da kuva ljudske mozgove svaki dan?
A kada pogledate danas wifi ima svaki stan, svaki mobilni telefon tako da ga ne mozete izbeci.

Kako se zastititi?

Da li si ti normalan?

- - - - - - - - - -

A vidis, recimo, od kada sam dosao u Nemacku (godinu i malo jace), koristim mikrotalasnu skoro svaki dan, i najcesce u njoj podgrevam meso. Ranije je nisam skoro uopste koristio.
Odnos telesne misicne mase (za koju su potrebni proteini) i telesnih masti u mom telu je nikada bolji, u korist misicne mase. A cak treniram malo manje nego pre (dok jedem priblizno isto).

Mislim da su sve te price oko stetnosti mikrotalasne upravo to - teorije zavere.

Prosecan Srbin misli da mikrotalasna ima radioaktivno zracenje...

- - - - - - - - - -

Ruter ima nekih mozda 5w dok mikrotalasna oko 1000w
 
Prosecan Srbin misli da mikrotalasna ima radioaktivno zracenje...
ала лупаш, радиоактивно зрачење су ЧЕСТИЦЕ које после јонизују или разарају остале честице
а електромагнетно (које је овде тема) је ПОЉЕ које може да утиче на остала поља или материју.
тај утицај поља се види унутар микроталасне, која је заштићена Фарадејевим кавезом (ништа друго до метална или мрежаста затворена кутија) и то зрачење од 1000 вати не излази напоље. (обратите пажњу на "не излази напоље")

Ruter ima nekih mozda 5w dok mikrotalasna oko 1000w
Е сада, 5 вати рутера излази напоље (мора да допре до осалих уређаја), забрињавајуће је то што рутер предаје ту енергију 24 сата.

ево мало математике за неверне томе:
ако за прокључавање 1,3кг воде у мкт. треба 1200 секунди (или 20мин)... (мозак тежи око 1,3кг)
пошто је рутер 200 пута слабији од микроталасне (1000w/5w=200),
значи рутеру би требало 200*1200сек = 240000 секунди да прокључа 1,3лит воде
то је у сатима 240000/3600=67 сати
или у данима 67/24=2,8 дана рецимо 3 дана.

дакле, за 3 дана једног бежичног интернета ваша глава прими енергије толико да би прокључала.
Наравно да неће прокључати пошто стално и губи топлоту,
али шта се дешава на молекуларном нивоу јел то остаје нетакнуто??
Шта се дешава са деобом ћелија? још битније шта се дешава са ланцима ДНК?

Ако се ланац ДНК прекине или измени услед примљене енергије он се више не враћа на старо!!!! (исто важи и за молекуле, протеине, беланчевине...)
5вати, 1000вати, не битно, допире до саме сржи вашег организма до молекула и ту вас "подргрева", прескачући све одбрамбене механизме које има ваше тело!!

дакле, не знам ко вам је напричао ону причу слабо је то само 5вати неће ти бити ништа??????

ја сам дипл. инг. електротехнике - просечан Србин - знам шта причам
 
Poslednja izmena:
ја сам дипл. инг. електротехнике - просечан Србин - знам шта причам
Koliko znam na ETF se ne izučavaju žive ćelije. Znači diplomac ETF ne može dokazati štetnost bilo čega na žive ćelije.

Osim toga napravio si pogrešno poređenje. Isto kao kada bi rekao da je svaki povetarac opasan zato što su uragani opasni.
 
Da shvatam tebe, ali kod mene sve je krenulo kada sam primetio da mi zuje usi.. tada sam poceo da eksperimentisem malo pa sam ugasio sve wifi uredjaje u stanu (ruter, tv, telefon) i situacija se popravila zujanje se daleko smanjilo.
Sto je interesantno zuji mi levo uvo uglavno a ne oba.. citajuci na netu .. ljudima zuji levo uvo, pitam se zasto?

I konstantno sam se budio nocu dok nisam pogasio ove uredjaje.. kada ih uvece ugasim spavam ko mala beba sa veoma zivim snovima a pre uglavnom nisam sanjao..

Jel tebi zuje usi u Nemackoj? (cuje se samo kada je tisina).. imam brata koji tamo radi zali se da mu zuje..




Sve si pogasio ??? A Ptt linkove, mobilne repetitore, itd ? Idi ti lepo kod doktora, proveri pritisak. Onda počni češće da šetaš po kraju i raspitaj se o autosugestiji. Šta si bre utripovao ?
( Čini mi se da je po zakonu max. izračena snaga rutera/AP = 200mW )
 
Poslednja izmena:
Sve si pogasio ??? A Ptt linkove, mobilne repetitore, itd ? Idi ti lepo kod doktora, proveri pritisak. Onda počni češće da šetaš po kraju i raspitaj se o autosugestiji. Šta si bre utripovao ?
( Čini mi se da je po zakonu max. izračena snaga rutera/AP = 200mW )
...zgrada u kojoj zivim je daleko od grada i ptt repetitora...
nego mislim da je tema pitanje: zasto je frekvencija wifi i mikrotalasne ista?
 
...zgrada u kojoj zivim je daleko od grada i ptt repetitora...
nego mislim da je tema pitanje: zasto je frekvencija wifi i mikrotalasne ista?

Frekvencije dozvoljene provajderima i operaterima su definisane industrijskim normama...800-900-1800-1900...2400. 5Ghz... ( Parni množilac, harmon. frekvencije itd) Niko neće praviti mikrotalasnu na 800 MHz jer je udeo izračene snage zavisan i od frekvencije...itd. itd...
Nego pitanje je zašto profesionalni radaristi, kontrola leta, osoblje TV repetitora, stanari visokih zgrada ispod tehničkog ( WiFI ) sprata ne oboljeva od profesionalnih oboljenja, tipa rak mozga usled VF zračenja...
Eto tako da tebi tvoj kolega sa srednjom el. tehničkom lepo objasni. Opusti se, život je lep :D Pozz !
 

Back
Top