Free your mind

Mil00rad

Veoma poznat
Poruka
12.892
Ne znam koji mi je,otvaram teme kao da sam gušter.:lol:

Poenta ja monolog koji može nekoga/nešto podržavati ili pljuvati što znači da ne morate striktno biti fokusirani na sebe kao na sličnoj temi pdf-a svaštare.Znači glasno razmišljanje,ventil,sam naziv govori...U skladu sa pravilnikom foruma,naravno.:)Smatram da ovo nije za kafanu jer korisnici takve komentare mogu shvatiti lično,dok se volim/mrzim teme sastoje u suvom nabrajanju.Ovo bi valjalo biti malo opširnije.

U vezi sa poentom,čemu tol'ko zalaganje za slobodu govora kada samo lepe reči mogu biti izgovorene/napisane?Suprotnost tome je popularno ugrožavanje ljudskih prava po raznim osnovama.Čemu tol'ki trud onda?Za razliku od prava,zaštita privatnosti je još uvek pećina i pravo bi dobro bilo poraditi na istoj.Nebrojano puta su dosadni paparaci popili po nosu(koji zabadaju u tuđ život)a zatim se pozivali na bezbednost novinara i slobodu informisanja.Piece of shhhhhh...

Druga tema:gledam novu generaciju underground klinaca,koji krš j*b'o te...Ja bi par meseci morao da štekam samo za onu kofu što pozeri(samozvani skejteri)nose na glavi,o kul gedžetima i izlascima na bezobrazno skupim mestima da ne govorim.U njihovim godinama(što uopĆe nije bilo davno,pre nekih 5 godina)smo drali guzove za plastičnu dvolitru i lisnatu pletenicu,zarad dobre bleje tabanali kilometrima,kvalitetnu ziku smo tražili kao naftu,p**ke su bile po parkovima jer ni one nisu bile boljeg statusa od nas,znali smo se po nadimcima i eventualno imenu(svi bi gledali belo onoga ko pomene prezime),uz ogromnu nadu i stisnute palčeve maloletni smo prolazili obezbeđenje po rejvovima koje nas je nekada umelo kulturno o**ebati,vozile su se bicikle i nije nam bila frka što nismo motorizovani...Iako živim bolje nego tada po mnogim parametrima,bila je to žešća sprdnja.

Mrzim masovnu paljbu na SOIAF serijal.

Kada sam prvi put uzeo Igru prestola u ruke, nije bilo naznaka da se sprema istoimena serija, na forumima je bilo svega par postova na temama posvecenim Martinovom delu i ljudi nisu govorili valar morgulis kada su zeleli da ispadnu pametni.

Sada, nakon odgledane serije delo mi se blago receno ogadilo, valjda zato sto se iskomercijalizovalo, izmejnstrimiralo sta vec

I sada desetine ljudi vidjam po parkovima, tramvajima, hodnicima, krovovima i trotoarima kako cituckaju tek izasli Ples i tripuju se

I kad znas kako se svi loze na to, posebno oni koji nisu ni culi za Tolkina, Dzordana i Eriksona, bude ti bedno da pripadas fanovima dela Dz R R Martina

A zaista bih zeleo da procitam Ples sa zmajevima, ali NECU

Za te 2000 kinti mogu da kupim 4 knjige Dostojevskog, ***** iskvareni EF

***** Vesteros

I da...... SOIAF nije ef, ukapirajte to, i nije ni prici Tolkinu

EF cine savrseni svetovi, u7 estetskom pogledu, ovaj u soiaf nije

ajmo malo o 21 veku

Moze se reci da covek nikada nije bio manje slobodan nego danas, uprkos (skoro pred pucanjem od napetosti) iluziji da je slobodniji nego ikad zahvaljujuci deklaracijama i konvencijama o pravima i slobodama donetim kroz 2/2 20 veka

Zivimo u jebenom matrixu, naravno sami ga gradimo, internet je samo jedno u nizu orudja kojim se koristimo pri izgradnji

svi smo neminovno povezani i drugi upravljalu nasim zivotima a da nismo ni svesni

soraj na sred ulice-ne moze

navari se ko ker-ne moze

obuci se kao vitez i vici da si video zmaja-ne moze

sranja

Thalione brate, pa leba ti, nađi nekog ko ima člansku kartu Lagune, 25% popusta i to ti odbije ebeno dosta od cene knjige :lol:
A i popularnost je sve zbog serije, pre emitovanja druge sezone, PSZ je koštao oko 1500 bez popusta
a sad je toliko sa njim

Thalione brate, pa leba ti, nađi nekog ko ima člansku kartu Lagune, 25% popusta i to ti odbije ebeno dosta od cene knjige :lol:
A i popularnost je sve zbog serije, pre emitovanja druge sezone, PSZ je koštao oko 1500 bez popusta
a sad je toliko sa njim

imam clansku kartu vulkana, kao 15 posto popusta valjda... a po 1000 su one 2 knjige u vulkanu, juce gledao

Zbilja nisam skontao foru ili nešto radim pogrešno.Ortaci koji su do pre nekoliko godina bili socijala i nakon žuraji ležali na klupama čekajući prevoz za svoj grad danas voze kolca od po 8000€ i skoknu do Austrije.

čemu tol'ko zalaganje za slobodu govora kada samo lepe reči mogu biti izgovorene/napisane?

sloboda ne znaci potpuna sloboda, vec ogranicena sloboda, tojest sloboda govora ima svojih granica iako sama rec sloboda ostavlja utisak nedostatak istih

zalaganje za slobodu govora dakle znaci zalaganje za pomeranje granica

uglavnom, granice su neophodne za dobar zivot, tako da "potpuna sloboda" je golo gov no
i kad se kaze sloboda govora ne misli se na potpunu slobodu govora

Monika-Kis-4.jpg

I ja je znam :lol:

To je jako nezgodno kod mršavljenja - uvek se prvo smanje grudi (jer se sastoje od masnog tkiva), ali ostali delovi
tela, zbog kojih se i kreće na dijetu, jako sporo... :besna:

Upravo!
Mada ima prednosti, trčanje nikad lakše nije palo ( tešim se):lol:
ali mi je najgore što niko ne kaže kako mi je super linija, nego odmah pitaju šta mi je sa sisama:dash:

Upravo!
Mada ima prednosti, trčanje nikad lakše nije palo ( tešim se):lol:
ali mi je najgore što niko ne kaže kako mi je super linija, nego odmah pitaju šta mi je sa sisama:dash:

Donekle je to logično, najteže se skida sa zadnjice jer se na njoj i sedi pa se
istovremeno naslage i dalje talože... Ali me strašno nervira to što prvo grudi odu
i to baš primetno...

Pitam se zasto su devojke jebbeno ljubomorne? Znaci pun mi je ****** kao nekih sa kojima mislim da sam okej, a onda skontam da su totalni kreteni...
Primer 1: Dodje likusa i pita drugu o nekom decku kojeg ja igrom slucaja znam i koji me kao nesto muvao pre sto godina (pre par meseci)...I ja nista, nisam ni obracala paznju na to, da bi me ta jedna ubacila u razgovor tipa: Abell zna tog decka...I ja lepo kazem ovoj drugoj koja se sad kao muva s njim da je decko retard, msm stvarno jeste...A ona me napala kao da sam joj rodjenog brata uvredila, jos mi na kraju kaze: Zavisi kako se prema kome postavi...I ja kazem okej, ekstra je, smuvajte se, boli me patka...I ona posle pocela da siri pricu kako joj se ja mesam u to, a uopste nisam nista uradila, ne bih ni komentarisala da me SAME nisu ubacile u razgovor....I jos kaze posle nekoj trecoj da je namerno to uradila, kao da ja cujem da se ona dop sa njim...:eek:
Primer 2: Dosla danas i sela pored decka od neke drugarice i pricala s njim da bi se ona posle nadrkala na mene :eek: Pa nisam joj ja kriva sto njen decko nju samo povata, bio je 5 minuta s njom bukvalno...
Primer 3: Devojka se naljutila sto sam ja pricala s nekim likom koji se njoj svidja, a plus ja to nisam ni znala, a druga stvar taj decko mi je kum...:rotf:
Primer 4: Neki decko mi pomogao na praksi i tako smo se zgotivili i dodao me u prijatelje na fejsu, da bi me neka napala sto sam ja dodala tog lika jer se on NJOJ svidja...

I tako milion nekih glupih primera...Mislim, momci se uopšte ne kolju tako oko riba, a druga stvar, šta su se sve jebbeno zakačile za mene, kad im ja stvarno uopšte nisam neka konkurencija po tom pitanju...Čak sam par likova koji su smarali mene prosledila njima, msm stvarno sam duša od čo'eka...:mrgreen:

Poslednja izmena:
dijete su zlo, konzumerizam u vrhuncu, potrošnja još veća nego obično, sve zarad statusa u društvu i uklapanja u sredinu..

gadite mi se

Grešiš - kod nekoga možda i jeste radi statusa u društvu, ali zar ne pomisliš da
neko jednostavno želi da izgleda lepše jer je shvatio da se ugojio i to mu se ne svidja,
kao i to da taj neko želi da se hrani zdravije?

Msm šta kao ti tvoji navodno popijeni galoni piva nisu štetni?

Back