Frederick nosio četničku majicu na danskoj javnoj televiziji

  • Začetnik teme Začetnik teme suave
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Slavko Labović kumovao
MV5BMjUwZmE0NWMtNzhmNy00OTIyLWI3MTItYjYwZjFlMGUyOWY0XkEyXkFqcGc@._V1_.jpg
 
Ima nekog drugara Srbendu koji mu rekao obuci ovo, razvalićeš. :lol:
"Not a political statement"
Majica pokazuje simetriju dizajna, kružnu kompoziciju i apstraktan prikaz orla nalik na egipatski kanon. Prosječni gledatelj bi se zamislio nad tom prezentacijom, koliko je neko nepisano pravilo ostavilo traga na današnjem dizajnu, i kako doživljavamo stilizirane simbole. Ćirilica je tu još samo jedan mali dodatak da razmislimo o tipografiji, kerningu, zašto i kada koristimo verzal a kada kurent.

A vi odmah na politiku. Seli to za dizajn i umjetnost! :lol:
 
Ima Srba u Kopenhagenu, nisu baš brojni, ali ih ima. Mahom su potomci četnika iz Crne Gore i Hercegovine. Verovatno se ovaj gospodin odatle upoznao sa navedenom kulturom i estetikom. Inače su manjine, pogotovo sa bliskog istoka, veoma nepopularne u Danskoj, ali Srbi su valjda prihvatljivi jer ih ima malo i nisu paraziti i teroristi kao bliskoistočnjaci, čak iako se neki od njih bave sitnim kriminalom.
 
Letuje u Španiji, zimuje na Tajlandu.
Ko i svaki pošteni Danac.
Slabo zalazi u Hrvatsku.
Jako interesantna "državna politika" Danske
Naslednici stanova nisu naslednici kao kod nas, ono riknu ti matorci pa da prodaš da imaš za Egipat 1 Zlatibor 2 i kladžu...

1) Naslednici samo imaju pravo preĉe kupovine roditeljskog stana i to pod posebnom ponudom od 50% tržišne vrednosti istog
2) Forsira se da penzioneri iz hladne Danske poslednje dane provedu u pretoploj Španiji kako bi što pre rasteretili penzioni fond - sa toplog na hladno može već sa doseljenicima ali sa hladnog na toplo jako teško.
 
Poslednja izmena:

Back
Top