Francusko-nemački sporazum

Da, to znači da priznamo da nemamo nešto što zaista nemamo.

I treba potpisati, jer fakat teritoriju zaista nemamo. Posle Slobe, Tadića i Vučića, tamo nemamo ni suverenitet, ni institucije ni ljude (osim malog procenta).

Naravno, možemo da odbijemo i pravimo se ludi, što nam neće vratiti Kosovo, ali će nam doneti nova zavrtanja ruku, pritiske, izolacije, nastavak gubljenja teritorija i slične pakosti. Praktično bi cela Srbija bila taoc jedne nesposobne i retardirane politike Slobe, Tadića i Vučića.

Ja sam već pitao desničare koji je plan za povratak Kosova. Niko mi nije dao konkretni odgovor. Neki bi da ratuju protiv Nato-a (koliko se sećam, to je Sloba probao, nije se pokazalo delotvornim), a neki bi da čekaju da Rusi dođu. A Rusi nisu uspeli ni do Kijeva da dođu, za dve godine zauzeli samo teritorije na kojima su i bili. Teška bruka na jednu navodnu vojnu silu.

Dakle - potpisati.

Ustvari, već je potpisano, ne treba ništa specijalo raditi, samo sačekati da veliki vođa skupi muda da to kaže javno.

sta mislite, da podrzimo jeremica?
Koje je vaše mišljenje o tome, i kuda sve ovo vodi.
„’Француско-немачки’ план се мора одбацити, све друго води ка нестанку народа и државе. Власт и прозападна опозиција то нису спремни да ураде. Гласајте за оне који јесу, и који знају како“, навео је Јеремић.

ЈЕРЕМИЋ Изјава амбасадора Немачке на „Косову“ показује погубност фра-нем споразума

sta mislite, da podrzimo jeremica?

„’Француско-немачки’ план се мора одбацити, све друго води ка нестанку народа и државе. Власт и прозападна опозиција то нису спремни да ураде. Гласајте за оне који јесу, и који знају како“, навео је Јеремић.

Jeremić naravno ne zna šta priča. Predlaže kao rešenje da se inatimo. U smislu "nemamo teritoriju ali ćemo se praviti ludi kao da je imamo" što će dovesti do novih pritisaka i izolacija. Ono što predlaže Jeremić upravo vodi ka nestanku naroda i države. Jer Kosovo da vratimo ne možemo, sad je samo pitanje da li će ostatak Srbije da se uvuče u problem tim inaćenjem ili ćemo da presečemo i nastavimo da funkcionišemo kao normalna država bez tereta nerealnih ambicija.

Član 1

Stranke će međusobno razvijati normalne, dobrosusedske odnose na bazi jednakih prava. Obe strane će međusobno priznati relevantna dokumenta i nacionalne simbole, uključujući pasoše, diplome, tablice vozila i carinske pečate.

Član 2

Obe strane će se rukovoditi svrhom i principima utvrđenim u Povelji Ujedinjenih nacija, posebno onim o suverenim pravima država, poštovanju njihove nezavisnosti, autonomije i teritorijalnog integriteta, pravu na samoopredeljenje i zaštiti ljudskih prava i nediskriminacije.

Član 3

U skladu sa Poveljom Ujedinjenih nacija, strane će sve međusobne sporove rešavati samo mirnim sredstvima i uzdržaće se od pretnje ili upotrebe sile.

Član 4

Stranke polaze od pretpostavke da nijedna od njih ne može predstavljati drugu stranu u međunarodnoj sferi ili delovati u njeno ime. Srbija se neće protiviti članstvu Kosova u bilo kojoj međunarodnoj organizaciji.

Član 5

Obe strane će podržati njihove težnje da postanu članice Evropske unije.

Član 6

Iako ovaj osnovni sporazum predstavlja važan korak u normalizaciji, obe strane će nastaviti proces dijaloga koji vodi EU novim zamahom, što će dovesti do pravno obavezujućeg, sveobuhvatnog sporazuma za normalizaciju odnosa. Strane su saglasne da će u budućnosti produbljivati saradnju u oblastima privrede, nauke i tehnologije, saobraćaja i povezanosti, odnosa u pravosuđu i provođenju zakona, pošte i telekomunikacija, zdravstva, kulture, vere, sporta, zaštite životne sredine, nestalih lica. i druge oblasti. slično kroz postizanje konkretnih sporazuma

Član 7

Obostrano se zalaže za postizanje konkretnih aranžmana, u skladu sa relevantnim instrumentima Saveta Evrope i korišćenjem postojećih evropskih iskustava, kako bi se obezbedio odgovarajući nivo samouprave za srpsku zajednicu na Kosovu i mogućnost pružanja usluga na Kosovu. Kosovo. neke specifične oblasti, uključujući mogućnost finansijske pomoći Srbije i direktne kanale komunikacije između srpske zajednice i Vlade Kosova. Stranke će formalizovati status Srpske pravoslavne crkve na Kosovu i obezbediti visok nivo zaštite srpskog verskog i kulturnog nasleđa, u skladu sa postojećim evropskim modelima.

Član 8

Stranke će razmeniti stalne misije. Oni će se nalaziti u sedištu dotične vlade. Praktična pitanja u vezi sa raspoređivanjem misija biće obrađena posebno.

Član 9

Obostrano je konstatovana posvećenost EU i drugih donatora da kreiraju poseban paket finansijske pomoći za zajedničke projekte stranaka za ekonomski razvoj, povezanost, zelenu tranziciju i druge ključne oblasti.

Član 10

Strane će uspostaviti zajedničku komisiju, kojom će predsedavati EU, koja će pratiti sprovođenje ovog sporazuma. Obe strane potvrđuju svoje obaveze za sprovođenje svih prethodnih sporazuma.

https://www.danas.rs/vesti/politika/sta-pise-u-francusko-nemackom-dokumentu-o-kosovu/

Jeremić naravno ne zna šta priča. Predlaže kao rešenje da se inatimo. U smislu "nemamo teritoriju ali ćemo se praviti ludi kao da je imamo" što će dovesti do novih pritisaka i izolacija. Ono što predlaže Jeremić upravo vodi ka nestanku naroda i države. Jer Kosovo da vratimo ne možemo, sad je samo pitanje da li će ostatak Srbije da se uvuče u problem tim inaćenjem ili ćemo da presečemo i nastavimo da funkcionišemo kao normalna država bez tereta nerealnih ambicija.
Ne mogu oni da nam ga uzmu.
Oko toga je ceo zaplet.

Član 1

Stranke će međusobno razvijati normalne, dobrosusedske odnose na bazi jednakih prava. Obe strane će međusobno priznati relevantna dokumenta i nacionalne simbole, uključujući pasoše, diplome, tablice vozila i carinske pečate.

Član 2

Obe strane će se rukovoditi svrhom i principima utvrđenim u Povelji Ujedinjenih nacija, posebno onim o suverenim pravima država, poštovanju njihove nezavisnosti, autonomije i teritorijalnog integriteta, pravu na samoopredeljenje i zaštiti ljudskih prava i nediskriminacije.

Član 3

U skladu sa Poveljom Ujedinjenih nacija, strane će sve međusobne sporove rešavati samo mirnim sredstvima i uzdržaće se od pretnje ili upotrebe sile.

Član 4

Stranke polaze od pretpostavke da nijedna od njih ne može predstavljati drugu stranu u međunarodnoj sferi ili delovati u njeno ime. Srbija se neće protiviti članstvu Kosova u bilo kojoj međunarodnoj organizaciji.

Član 5

Obe strane će podržati njihove težnje da postanu članice Evropske unije.

Član 6

Iako ovaj osnovni sporazum predstavlja važan korak u normalizaciji, obe strane će nastaviti proces dijaloga koji vodi EU novim zamahom, što će dovesti do pravno obavezujućeg, sveobuhvatnog sporazuma za normalizaciju odnosa. Strane su saglasne da će u budućnosti produbljivati saradnju u oblastima privrede, nauke i tehnologije, saobraćaja i povezanosti, odnosa u pravosuđu i provođenju zakona, pošte i telekomunikacija, zdravstva, kulture, vere, sporta, zaštite životne sredine, nestalih lica. i druge oblasti. slično kroz postizanje konkretnih sporazuma

Član 7

Obostrano se zalaže za postizanje konkretnih aranžmana, u skladu sa relevantnim instrumentima Saveta Evrope i korišćenjem postojećih evropskih iskustava, kako bi se obezbedio odgovarajući nivo samouprave za srpsku zajednicu na Kosovu i mogućnost pružanja usluga na Kosovu. Kosovo. neke specifične oblasti, uključujući mogućnost finansijske pomoći Srbije i direktne kanale komunikacije između srpske zajednice i Vlade Kosova. Stranke će formalizovati status Srpske pravoslavne crkve na Kosovu i obezbediti visok nivo zaštite srpskog verskog i kulturnog nasleđa, u skladu sa postojećim evropskim modelima.

Član 8

Stranke će razmeniti stalne misije. Oni će se nalaziti u sedištu dotične vlade. Praktična pitanja u vezi sa raspoređivanjem misija biće obrađena posebno.

Član 9

Obostrano je konstatovana posvećenost EU i drugih donatora da kreiraju poseban paket finansijske pomoći za zajedničke projekte stranaka za ekonomski razvoj, povezanost, zelenu tranziciju i druge ključne oblasti.

Član 10

Strane će uspostaviti zajedničku komisiju, kojom će predsedavati EU, koja će pratiti sprovođenje ovog sporazuma. Obe strane potvrđuju svoje obaveze za sprovođenje svih prethodnih sporazuma.

https://www.danas.rs/vesti/politika/sta-pise-u-francusko-nemackom-dokumentu-o-kosovu/
Odbacuje se jer je grubo nepoštovanje povelje UN i Ustava Republike Srbije.
SFREU je pred raspadom i krvavim građanskim sukobima.
Dolaze im njihove brige na talon

ili si deo problema ili resenja
ti resenja nemas, osim vazelina
a jeremic kaze da ima resenje
tebi dok spadaju gace, pusti druge da probaju bar, pa taj jeremic nije neki anonimus, pa da verujemo tebi da on ne zna sta prica

ili si deo problema ili resenja
ti resenja nemas, osim vazelina
a jeremic kaze da ima resenje
tebi dok spadaju gace, pusti druge da probaju bar, pa taj jeremic nije neki anonimus, pa da verujemo tebi da on ne zna sta prica

Ja sam gledao taj intervju, on nije rekao koje je rešenje. Ako ti znaš, slobodno reci. Koliko ga znam, on se uvek poziva na svoje diplomatsko umeće i kontakte, ali je činjenica da i kad je bio predsednik UN skupštine ništa nije uradio. Po kojoj logici će onda sad? Ja ipak ne bih da mi neko prodaje maglu, nego lepo rešenje na sunce pa da ga vidimo. Te fore "ja znam, ja mogu..." kod mene ne pale.

nego lepo rešenje na sunce pa da ga vidimo. Te fore "ja znam, ja mogu..." kod mene ne pale.
resenje dodje posle, prvo morate da se zaustavite vi koji produbljujete problem
srpska kooperacija u pregovorima ama bas nista nije donela srbima i srbiji, samo siptarima, a to znaci da nesto nismo dobro radili? a sta je to nesto? ti kazes samo nam jos vazelin fali?! e pa vidis, mi ostali mislimo suprotno, obustavljamo pregovore, ponistavamo "normalizaciju"

Od ovih opcija što su protiv plana mislim da su samo Zadvernici za obustavu pregovora i čekanje Rusa na Dunavu. Ostali su verovatno za pregovore ali sa drugim planom.

Pa jel ima negde da se vidi taj "drugi plan"? Mislim glupo je da nam neko prodaje maglu, to rade političari već par decenija, narodu se dupe rascvetalo koliko ga guze. Tako da ako ti znaš ili znaš ko zna, daj da vidimo koji je to "drugi plan".

Ok, i šta se dalje dešava? Ja bih voleo da vratmo Kosovo, nego svi drže taj plan u tajnosti. Pa ako ga znaš, bilo bi lepo da ga podeliš sa svima. Hoćemo da ratujemo sa Nato-om?
sve se radi fazno, ne moze odjednom ni da se povrati [ ne nadaj se], ni da se zarati [ne boj se], ali tebi objasnjavati...
prvo mora da se uvidi da smo varani sa franc-nemackim, i da se to odbaci, pa zatim dolazi druga faza

sve se radi fazno, ne moze odjednom ni da se povrati [ ne nadaj se], ni da se zarati [ne boj se], ali tebi objasnjavati...
prvo mora da se uvidi da smo varani sa franc-nemackim, i da se to odbaci, pa zatim dolazi druga faza

Opet nisi rekao ništa konkretno. Mi pregovaramo već 25 godina pa ništa nismo uradili. Jeremić je bio u UN više godina pa se ne sećam da je nešto uradio. Bojim se da više nemamo čime da pregovaramo.

Opet nisi rekao ništa konkretno. Mi pregovaramo već 25 godina pa ništa nismo uradili. Jeremić je bio u UN više godina pa se ne sećam da je nešto uradio. Bojim se da više nemamo čime da pregovaramo.
zato cemo i obustaviti pregovore, jer nigde ne vode

ПАВИЋ: Да ли почиње „друго полувреме“ ратова за југословенску сукцесију?

У случају нашег региона, наслушали смо се последњих година „експертских анализа“ према којим НАТО још увек има „незавршена посла“ на Балкану. А то значи да се НАТО неће смирити док не пацификује целокупно полуострво, а онда га целог увуче у алијансу.

А слике из Украјине и, сада, из Газе треба да нас упозоре да смо суочени са (анти)цивилизацијом за коју су људски животи потпуно небитни или безвредни. Ако је, уз западно аминовање, Зеленски могао да узалудно жртвује стотине хиљада живота у безизгледном рату против најјаче копнене и нуклеарне силе света, ако је Запад сада у стању да потпуно затвара очи над масовним убиством деце у Гази – и не само да жмури већ и да то активно подржава – чему то онда ми треба и смемо да се надамо?

25 godina izbegavanja izdaje nije za podcenjivanje.
Samo treba izdržati da ne izda neko đubre sad kad je Gaza sravnjena sa zemljom, a Kiev počinje da želi pregovore

Back