Francuski automobili kupovina potreban savet

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.211
Pozdrav,

Gledajuci oglase u poslednje vreme za oko mi zapali francuzi koji su 2016/2017 godiste sa relativno niskim cenama. U pitanju su c4 i peugeot 308. Koliko sam shvatio c4 su uglavnom prepravljena teretna vozila. Da li je isti slucaj i sa 308icom? Zanima me konkretno 308 sa 2.0 hdi motorom 150 ks. Ako moze neko da napise nesto konkretno o ovom modelu/motoru Takodje me zanima kakav je rizik kupovina prepravljenog vozila koje je sluzilo da prevozi bog zna sta?
Hvala
 
Nema to neke veze ko je vozio auto i da li je bio firmin ako je auto sacuvan i odrzavan.
Ta firmina kola su uglavnom preko odrzavana kako treba ali nemoj da se zavaravas da ako kupis neki drugi auto da nije bio firmin jer sve ovo sto se uvozi u Srbiju a sto je tako mlado je bilo od firmi i koje ga prodaju na licitacijama. Otud neces videti da u saobracajnoj dozvoli pise ime fizickog lica kao vlasnika nego neke firme.
I naravno padas kao i vecina srpskih kupaca na godiste i frnacuze koji su jeftini kao sto si i sam zakljucio.
Licni moj pogled na to je da je to malo omaseno razmisljanje i da je bolje uzeti nesto kvalitetnije a za koju godinu starije ali to je moje misljenje.
Koliko si ga platio tako ces ga i prodati jednog dana pa ces puci svakako jer npr nemac ce duze drzati cenu,lepse ces se voziti za svo vreme i zato ga placas nesto vise u startu.
 
Nema to neke veze ko je vozio auto i da li je bio firmin ako je auto sacuvan i odrzavan.
Ta firmina kola su uglavnom preko odrzavana kako treba ali nemoj da se zavaravas da ako kupis neki drugi auto da nije bio firmin jer sve ovo sto se uvozi u Srbiju a sto je tako mlado je bilo od firmi i koje ga prodaju na licitacijama. Otud neces videti da u saobracajnoj dozvoli pise ime fizickog lica kao vlasnika nego neke firme.
I naravno padas kao i vecina srpskih kupaca na godiste i frnacuze koji su jeftini kao sto si i sam zakljucio.
Licni moj pogled na to je da je to malo omaseno razmisljanje i da je bolje uzeti nesto kvalitetnije a za koju godinu starije ali to je moje misljenje.
Koliko si ga platio tako ces ga i prodati jednog dana pa ces puci svakako jer npr nemac ce duze drzati cenu,lepse ces se voziti za svo vreme i zato ga placas nesto vise u startu.
Vec vozim nemca pa bi da promenim :)
 
Za te pare moze 520d F10 da se uzme preko sa ok km na to ti ide carina i reg.. Ili neka Mečka C ili E klasi 2014- sa malo većom km.. A ta dva će sahraniti tog ili bilo kog drugog francuza plus čes imati te pare mnogo duže .. To su moja razmišljanja
Koliko realno treba snage za bmw serije 5, prilično veliko auto i valjda teško. To x20d valjda znači 2000 kubika tj onda mora ići turbina uz njega da bi izvukao više snage. To bez 150 kW neće ići kako treba.
 
Sećam se svojevremeno kada su iz nekog automobila instituta u vinči ukrali ni manje ni više spremnik za radioaktivni otpad. I sutra takav auto kupi neki naš miladin, dotera u Srbiju, zapere ga šmrkom i nakalemi dva sedišta i tri kaiša sigurnosna pa stavi u oglasu NOV nov NOV! Mislite o tome, ne možete ni da naslutite za šta se to koristilo.
 
Koliko realno treba snage za bmw serije 5, prilično veliko auto i valjda teško. To x20d valjda znači 2000 kubika tj onda mora ići turbina uz njega da bi izvukao više snage. To bez 150 kW neće ići kako treba.
Zavisi sta podrazumevas pod time kako treba. Dizeli nikada i nisu bili namenjeni za trkanje, a dizel motori na 5toj generaciji 520D imaju oko 180KS, sto je vise nego dovoljno da povuce taj auto. Vec sam pisao da su stare mecke 123 isle na 60KS.
 
Zavisi sta podrazumevas pod time kako treba. Dizeli nikada i nisu bili namenjeni za trkanje, a dizel motori na 5toj generaciji 520D imaju oko 180KS, sto je vise nego dovoljno da povuce taj auto. Vec sam pisao da su stare mecke 123 isle na 60KS.
Tacno tako, a sada kao nista bez 170+konja jer toboze fali kada treba da se obilaze kamioni na Ibarskoj, a kamion juri 60 :mrgreen:
Leti preko 200km, a to jedino ako idu cesto u nemacku, kod nas je max ogranicennje 130km, moze da se provuce i 150km
ali preko toga samo ko voli da placa kazne.
 
Gladne vam oči pa vam treba 180 ks dobar vozač se snalazi sa svakim automobilom.
:per:
Screenshot_20201224-145203_Chrome.jpg
 
Ma ne znam bmw bez 6 cilindara ne ide. F10 to je hečbek? Malo pre naiđoh na F30 316d 84 kW preslabo, ali 6 brzina i verovatno bolje ide od e46 325i?
Ne ide bolje ..Ta vremena su prosla sad samo 4 ako pričamo o dizelima a I bezninci su retki sa vise ..EU norme sta da se radi ..2,0d u F10 je bolji od ovih u E90 i u F10 ali opet mora malo da se pazi ..;)
 

Back
Top