Француска није уврстила захтев Србије за седницу СБ УН

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Француска, земља која тренутно председава Савету безбедности УН, ни током јучерашњег дана није сазвала чланице УН на консултације о захтеву Србије да истрага о трговини људским органима на Косову буде под покровитељством Уједињених нација. Тако ће се на данашњој седници у Њујорку наћи само једна тачка дневног реда – редовни извештај Унмика о Косову.

Амбасадори Бразила, Индије, Русије и Кине можда ће, ипак, говорити о захтеву Србије за покретањем независне истраге о трговини људским органима
http://www.politika.rs/rubrike/tema...rstila-zahtev-Srbije-za-sednicu-SB-UN.sr.html
*******************************

Французи, наши ,,вечити пријатељи'', очито да су подлегли притисцима, пре свега Америке, да се одложи српски захтев.
Зашто, када је на дневном реду Извештај УНМИК-а о стању на КиМ?
Уместо тога, слушаће се УМНИК-ове славопојке о стању на КиМ. Можда ће им наведени амбасадори, делимично покварити ту идилу о КиМ али такве дискусије , моћници стављају на ,,игноре''.
 
Француска, земља која тренутно председава Савету безбедности УН, ни током јучерашњег дана није сазвала чланице УН на консултације о захтеву Србије да истрага о трговини људским органима на Косову буде под покровитељством Уједињених нација. Тако ће се на данашњој седници у Њујорку наћи само једна тачка дневног реда – редовни извештај Унмика о Косову.

Амбасадори Бразила, Индије, Русије и Кине можда ће, ипак, говорити о захтеву Србије за покретањем независне истраге о трговини људским органима
http://www.politika.rs/rubrike/tema...rstila-zahtev-Srbije-za-sednicu-SB-UN.sr.html
*******************************

Французи, наши ,,вечити пријатељи'', очито да су подлегли притисцима, пре свега Америке, да се одложи српски захтев.
Зашто, када је на дневном реду Извештај УНМИК-а о стању на КиМ?
Уместо тога, слушаће се УМНИК-ове славопојке о стању на КиМ. Можда ће им наведени амбасадори, делимично покварити ту идилу о КиМ али такве дискусије , моћници стављају на ,,игноре''.

kako ce kad je Bernar Kusner do grla umesan u to
 
nemaju pametnijeg posla nego lobirat za srbiju, koja se protivi francuskim napadima na libiju

Ne radi se o lobiranju, vec je to njihova duznost kao predsedavajucih da uvrste u dnevni red jer je jedna od clanica to trazila. :roll:
Kakvo je tvoje misljenje po pitanju Libije, jel podrzavas?
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top