Francuska na “Vikiliksu“: Srbijo, ne može i Evropa i Kosmet!

s_O_k_O

Domaćin
Poruka
4.979
Ministarstvo za spoljne poslove Francuske tražilo je da administracija SAD i Evropska unija zajednički stave do znanja Srbiji da nije moguće da ona postigne i pobedu po pitanju Kosmeta i da uđe u EU, piše u depeši pomoćnika sekretara za kontinentalnu Evropu Rolana Galaraga.

87013_zastavaevropasrbijaf_f.jpg


Kome li ćemo se privoleti carstvu - evropskome ili kosmetskome?

Ovaj francuski diplomata je u depeši poslatoj 22. februara 2010. tražio od SAD i EU da se zajednički angažuju radi obeshrabrenja Srba da predlože novu rezoluciju UN o Kosmetu, navodeći da šef srpske diplomatije Vuk Jeremić, izgleda, veruje da Srbija može da postigne pobedu o pitanju Kosmeta i istovremeno uđe u EU.

- Moramo da im stavimo do znanja da to nije istina! - naveo je Galarag u depeši koja je objavljena na sajtu "Vikiliksa".

On je dodao da su Srbi besni na Francuze zbog demarša koji je Pariz uputio Beogradu početkom februara, a koji se ticao srpskih planova u vezi sa eventualnom novom rezolucijom UN o Kosmetu. EU je do tada zastupala stav da pitanja Kosmeta i ulaska Srbije u EU nisu formalno povezana.

Francuski zvaničnik navodi da će Srbi pre nego što uđu u EU morati da reše ključna pitanja sa Kosmetom - pitanja koja se tiču pravosuđa, policije, carina, saobraćaja, poljoprivrede, kao i svih razlika o imenima i drugoj terminologiji.

On je ocenio da je u tom smislu za Srbiju najbolje da sarađuje sa Euleksom.

Vesti
 
ma mene licno Kosovo UOPSTE ne zanima!

50 godina sam SAMO DAVALI za Kosovo...

A nikad nista nismo primali sa Kosova..

Cista steta - nikakva korist!

Eh, koliko sam samo plata dao za razvoj Kosova...

Pljuc...

Ko ima koristi od Kosova - nek se bori za njega.

Mene UOPSTE ne zanima!

Šta uradi od tebe ova "demokratija", manje RTS i LDP i više razmišljaj svojom glavom.

Kosovo i Metohija je duhovna kolijevka srpskog naroda.
 
ma mene licno Kosovo UOPSTE ne zanima!

50 godina sam SAMO DAVALI za Kosovo...

A nikad nista nismo primali sa Kosova..

Cista steta - nikakva korist!

Eh, koliko sam samo plata dao za razvoj Kosova...

Pljuc...

Ko ima koristi od Kosova - nek se bori za njega.

Mene UOPSTE ne zanima!

Pogresna politika je vodjena godinama i dovela je do sadasnje situacije.
Medjutim, ni EU nema ono sto nama treba, cak i da udjemo. Nama je cak bolja opcija da vodimo proevropsu politiku, ali sa ciljem ulaska ne pre 2030.
 
Treba voditi dvostruku politiku, govoriti da si za EU a nipošto ne ulaziti u EU bez Kosova i Metohije.

Moji motivi su nesto drugaciji.
Od Kosova u najboljem slucaju mozemo dobiti severno Kosovo i to ako smo sretni i mnogo vesti.

Medjutim mi ekonomski ni mentalno nismo spremni za EU, potrebno je barem 20 godina da se priviknemo na ideju ulaska u EU i da dovoljno ojacamo privredu, da nas ulazak u istu ne razbije nacisto.
 
Moji motivi su nesto drugaciji.
Od Kosova u najboljem slucaju mozemo dobiti severno Kosovo i to ako smo sretni i mnogo vesti.

Medjutim mi ekonomski ni mentalno nismo spremni za EU, potrebno je barem 20 godina da se priviknemo na ideju ulaska u EU i da dovoljno ojacamo privredu, da nas ulazak u istu ne razbije nacisto.

Za EU uopste nemoras biti mentalno spreman.

A malo EU diktatura u ekonomi nebi Srbiji ni skodili.

EU se bori protiv monopola, za slobodno trziste, dobijes agrarne subvenicije i tako dalje.
 
Moji motivi su nesto drugaciji.
Od Kosova u najboljem slucaju mozemo dobiti severno Kosovo i to ako smo sretni i mnogo vesti.

Medjutim mi ekonomski ni mentalno nismo spremni za EU, potrebno je barem 20 godina da se priviknemo na ideju ulaska u EU i da dovoljno ojacamo privredu, da nas ulazak u istu ne razbije nacisto.

Onda ti nije potrebna EU.

Ja mislim da se mi treba da držimo priče o EU, dok max. ne iskoristimo pristupne fondove EU.
 
ma mene licno Kosovo UOPSTE ne zanima!

50 godina sam SAMO DAVALI za Kosovo...

A nikad nista nismo primali sa Kosova..

Cista steta - nikakva korist!

Eh, koliko sam samo plata dao za razvoj Kosova...

Pljuc...

Ko ima koristi od Kosova - nek se bori za njega.

Mene UOPSTE ne zanima!

Da gledam svaki dan snajke u Veneuceli mene ne bi zanimala ni Srbija :think:
A da sad Bota kaže kako će Srbija da ima ogromnu korist od KiM ti bi kao došao da se boriš? :hahaha:
 
ma mene licno Kosovo UOPSTE ne zanima!

50 godina sam SAMO DAVALI za Kosovo...

A nikad nista nismo primali sa Kosova..

Cista steta - nikakva korist!

Eh, koliko sam samo plata dao za razvoj Kosova...

Pljuc...

Ko ima koristi od Kosova - nek se bori za njega.

Mene UOPSTE ne zanima!

davao si zato sto su tvoji komunisti naprimali preko milion siptara iz albanije i naselili ih na srpskom kosmetu
 
Cekajte,cekajte!

Kada se ovde pre nekog vremena pisalo da je ovaj uslov na stolu,bajne demokrate sa ovog foruma su nas uveravale da su to lazi radilkala i pogotovu Kostunice!


Sad odjednom,znaju i znali vrapci na grani!


A posle se ljutite kada vas nazivaju buljas izdajnicima,tj izdajnicima koji bi zarad bulje i majku prodali!

to je pravo lice demokrata
 

Back
Top