Fotografije-Lepota u ružnom

952a35bb8bff8e12f3e8d19cff17b26b.jpg
 
sad ču da potražim jednu sliku jedne " Klinke" umotanu u neke krpice sa takvim ponosnim i drčmim pogledom da je to fascinantno !
Moram srediti te foldere jednom :dash:
Najzad !
Ne znam da li pripada ovom PDF-u ali foto je prelep :heart:
Pogledaj samo taj pogled ? Šta se sve tu vidi . cela priča i detinjstvo
Isto kao što sam pre postavio sliku Siriske devojčice koju je Rojtersov novinar zamolio da se nasmeje ( Seća se Poli )
553361-510221862442834-4245280538432620430-n.jpg
 
Прочитао сам уводни пост два пута, али изгледа да нисам баш најбоље разумео поенту. :(

Ako fotografiju izradi fotograf sam, počevši od razvijanja negativa pa do izrade u tamnoj komori, onda su apsolutno svi tragovi autora u njoj.

Ово је било кад смо фотографисали филмом. Преведено на "дигитално" , дигитални апарат и обрада у "компјутеру"
Код дигиталне фотографије и није могуће другачије. Значи ли то да аутор не оставља трагове код дигиталне фотографије?
 
Прочитао сам уводни пост два пута, али изгледа да нисам баш најбоље разумео поенту. :(



Ово је било кад смо фотографисали филмом. Преведено на "дигитално" , дигитални апарат и обрада у "компјутеру"
Код дигиталне фотографије и није могуће другачије. Значи ли то да аутор не оставља трагове код дигиталне фотографије?
Ostavlja vrlo malo.. jer tehnika ostavlja i svoje tragove.Prava Wabi Sabi fotografija bi trebalo
da se radi ručno.Tada je svaki primerak original,jer fotograf i svaku sledeću fotografiju
radi kao da je prva.Nikad ne dobija potpuno istovetnu fotografiju.Jačina razvijača i dužina
potapanja svaki put daju jedinstven rezultat.
Danas to vrlo malo fotografa radi.Na internetu imamo prisustvo tehnike,tako da ne možemo
pobeći od mehanike.. :think:
 

Back
Top