Fotografije-Lepota u ružnom

Branko Lori

Stara legenda
Poruka
87.167
952a35bb8bff8e12f3e8d19cff17b26b.jpg

Branko Lori

Stara legenda
Poruka
87.167
sad ču da potražim jednu sliku jedne " Klinke" umotanu u neke krpice sa takvim ponosnim i drčmim pogledom da je to fascinantno !
Moram srediti te foldere jednom :dash:
Najzad !
Ne znam da li pripada ovom PDF-u ali foto je prelep :heart:
Pogledaj samo taj pogled ? Šta se sve tu vidi . cela priča i detinjstvo
Isto kao što sam pre postavio sliku Siriske devojčice koju je Rojtersov novinar zamolio da se nasmeje ( Seća se Poli )
553361-510221862442834-4245280538432620430-n.jpg

el toro loco

Aktivan član
Poruka
1.359
Прочитао сам уводни пост два пута, али изгледа да нисам баш најбоље разумео поенту. :(

Ako fotografiju izradi fotograf sam, počevši od razvijanja negativa pa do izrade u tamnoj komori, onda su apsolutno svi tragovi autora u njoj.

Ово је било кад смо фотографисали филмом. Преведено на "дигитално" , дигитални апарат и обрада у "компјутеру"
Код дигиталне фотографије и није могуће другачије. Значи ли то да аутор не оставља трагове код дигиталне фотографије?

Poli46

Stara legenda
Poruka
78.812
Прочитао сам уводни пост два пута, али изгледа да нисам баш најбоље разумео поенту. :(

Ово је било кад смо фотографисали филмом. Преведено на "дигитално" , дигитални апарат и обрада у "компјутеру"
Код дигиталне фотографије и није могуће другачије. Значи ли то да аутор не оставља трагове код дигиталне фотографије?
Ostavlja vrlo malo.. jer tehnika ostavlja i svoje tragove.Prava Wabi Sabi fotografija bi trebalo
da se radi ručno.Tada je svaki primerak original,jer fotograf i svaku sledeću fotografiju
radi kao da je prva.Nikad ne dobija potpuno istovetnu fotografiju.Jačina razvijača i dužina
potapanja svaki put daju jedinstven rezultat.
Danas to vrlo malo fotografa radi.Na internetu imamo prisustvo tehnike,tako da ne možemo
pobeći od mehanike.. :think: