Fotoaparati

Smixii

Početnik
Poruka
13
Izvinjavam se ako ova tema postoji, ali treba mi hitan odgovor. Nisam znala gde da svrstam ovu temu, ali nije to sad bitno. Ovako; potreban mi je malo bolji fotoaparat, najbolje bi bilo HD. Potreban mi je za prodaju fotografija, sad, nisam sigurna da li je bolje da uzmem neki prosumer ili DSLR za početak? Da li uopšte DSLR može da se kupi do 500€? Potreban mi je odličan fokus.
 
Ja imam D3300 a skoro sam uzeo jedan D80 u nekoj kompenzaciji smesno jeftino za oko 50e ali sam dao 30e za njega jer toj drugarici sam ustvari bio pozajmio pare pa mi je dala aparat umesto kesa nakacio sam na njega 50mm sluzi mi kad idem negde da ne vucaram glavno telo,
 
Pozdrav svima koliko vas ima.......
Znam da nije odgovor na postavljeno pitanje (nov sam i ne znam kako da napravim - započnem novu temu) :)
Imam Nikon d80. Na njemu je objektiv nikon af 70-300 koji radi besprekorno (za moje početničke potrebe). Međutim problem je u tome što ni na telu ni u objektivu nema stabilizaciju (mislim da je to VR oznaka).
Danas sam probao jedan objektiv Nikon AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR ali tu se desio "problem"..... Aparat - objektiv nije hteo uopšte da fotografiše kada je bio uključen autofokus mod, a na manuelno modu je fotografisao ali manuelni fokus nije radio :(
Isti taj objektiv sam posle probao na nikonovo telo d5300 i na njemu je radilo sve perfektno.
E sad je moje pitanje - dilema... da li je to do tela aparata (da nešto nije ispravno) ili je u pitanju objektiv koji ne odgovara za to telo.....
 
Možda je do vrezije aparata, jer ako radi jedan objektiv, teško da je problem u telu.
Pozdrav svima koliko vas ima.......
Znam da nije odgovor na postavljeno pitanje (nov sam i ne znam kako da napravim - započnem novu temu) :)
Imam Nikon d80. Na njemu je objektiv nikon af 70-300 koji radi besprekorno (za moje početničke potrebe). Međutim problem je u tome što ni na telu ni u objektivu nema stabilizaciju (mislim da je to VR oznaka).
Danas sam probao jedan objektiv Nikon AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR ali tu se desio "problem"..... Aparat - objektiv nije hteo uopšte da fotografiše kada je bio uključen autofokus mod, a na manuelno modu je fotografisao ali manuelni fokus nije radio :(
Isti taj objektiv sam posle probao na nikonovo telo d5300 i na njemu je radilo sve perfektno.
E sad je moje pitanje - dilema... da li je to do tela aparata (da nešto nije ispravno) ili je u pitanju objektiv koji ne odgovara za to telo.....




Verivatno je do verzije aparata, jer ako radi jedan objektiv, teško da je problem u telu.
 
Jedino da nisu one oznake AF-P ili šta već....
Sad sam u nedoumici koji objektiv da uzmem a da ima stabilizaciju slike.
Moraću da vidim od nekog da proban onu verziju AF-S. A koliko sam čitao razlika je u mikro motoru.
Nemam pojma, prosto sam zbunjen :-)
 

Back
Top