FOTOAPARAT ZA 1000 EUR

Са овим се не бих сложио. Канон 5Д је био бог и батина за све камере кад се појавио. Дуго година нико није могао да их стигне. А Канон има своје надалеко чувене и скуле објективе Л серије. Нема Никора који може да се пореди. Најбољи модели Канона су бољи од најбољих Никон модела. Кад се сиђе мало ниже, у чисту потрошачку зону, сви су произвођачи ту негде.

Ја бих уствари препоручио FujiFilm X-E3 + 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS
http://www.fotoizbor.net/proizvodi/fujifilm-x-e3-18-55mm-f-28-4-r-lm-ois-4229.html
Компактан, изузетно добар квалитет.


Da, ali ako mu treba široki, opcija mu je Fuji 10-24 XF koji košta 825 evra ili 8-16 XF koji košta 1880 evra.
 
Možda bi mi MILC bio bolji za snimanje... :(
Gledao sam na Internetu neka poređeja i većina ih ide u korist MILC....A i volio bih da na početku bude komplikovanije jer imam u planu da učim...Razumijem osonovne pojmove što se fotografisanja tiče tako da mislim da mi neće biti baš toliko teško na početku, pa da to bude razlog zbog kojeg bih uzeo MILC.

Dakle prioritet ti je i video?
 
Koliko filozofije...Ne znam ko napisa"dovoljan je prosumer"...Vidi otkako sam kupio DLSR a ima tome oko 12-13 godina nijedan drugi sistem ne moze da ga za,meni..Ajde MILC-MOZDA...ali prosumer...Da li ste ozbiljni…? Brzina-tacnost fokusa..Trajanje baterije….Ergonomija...Itd. itd...Da ne pricamo-kad ti se pokvari DSLR malo kad je ne-popravljivo-prosumer kad se pokvari-zamotaj ga u 20 evra I baci..Bilo koji iolle noviji DSLR/ MILC zavisi sta ti je biitnije-portret ili pejzaz/gradska fotografija-Nikon je malo bolji za out-door fotografiju Canon mozda vise za studio...Ali za D7100 koji si prvo okacio NE DAJ TE NOVCE!! Dobar je ali toliko-SAD-ne vredi...bilo koje telo za + - 500 evra I resto u objektive-neka 35/50 mm I nesto malo sire...I onda ces videti sta ti vise treba-macro, teleobjektiv ili nesto trece,,
 
Ne znam može li ovakav blic na ovaj fotoaparat.
btw, dođe li torba pri kupovini ili se kupuje odvojeno?

Mogao bih pejzaže sa kit objektivom na 18mm, pa umjesto 10-18mm uzmem 18-135mm... https://pcfoto.biz/canon-ef-s-18-135mm-f35-56-is-stm.html
Šta mislite?
Da mogao bi za pocetak da snimas pejsaze sa 17-18 mm na DX, sto ti dodje 24 mm na FF. Sirokougaoni bi mogao kasnije da nabavis ako ti treba. Ne razumem se najbolje u Canon, mozda bi ovo bila bolja opcija u tvom slucaju https://pcfoto.biz/canon-eos-800d-18-135-is-stm.html
Meni se cini da ti je slican savet dao @Muertero, ako se ne varam. A uvezi cena proveri kao sto te je savetovao @DOC HOLLIDAY
 
Koliko filozofije...Ne znam ko napisa"dovoljan je prosumer"...Vidi otkako sam kupio DLSR a ima tome oko 12-13 godina nijedan drugi sistem ne moze da ga za,meni..Ajde MILC-MOZDA...ali prosumer...Da li ste ozbiljni…? Brzina-tacnost fokusa..Trajanje baterije….Ergonomija...Itd. itd...Da ne pricamo-kad ti se pokvari DSLR malo kad je ne-popravljivo-prosumer kad se pokvari-zamotaj ga u 20 evra I baci..Bilo koji iolle noviji DSLR/ MILC zavisi sta ti je biitnije-portret ili pejzaz/gradska fotografija-Nikon je malo bolji za out-door fotografiju Canon mozda vise za studio...Ali za D7100 koji si prvo okacio NE DAJ TE NOVCE!! Dobar je ali toliko-SAD-ne vredi...bilo koje telo za + - 500 evra I resto u objektive-neka 35/50 mm I nesto malo sire...I onda ces videti sta ti vise treba-macro, teleobjektiv ili nesto trece,,
Da u pravu si ali ako ga interesuje i video, moze slobodno da preskoci Nikon.
 
Da, ali ako mu treba široki, opcija mu je Fuji 10-24 XF koji košta 825 evra ili 8-16 XF koji košta 1880 evra.
ево и ја исто скачем од једне до друге опције...
Може човек да проба са лошијим квалитетом али ко што један рече "Нисам ја толко богат да купујем јефтине ствари".
Треба ипак да купи добар квалитет, а то Фуџи јесте за те паре. До јуче су врхунски фотографи ишли наоколо само са једним објективом. Тај кит што сам препоручио може доста да покрије. Има и "левих" објектива који су много јефтинији а опет добри. Рецимо, ја сам узео Samyang 8mm fisheye за мој Фуџи. Супер је.
 
Da u pravu si ali ako ga interesuje i video, moze slobodno da preskoci Nikon.
Vidi ovako...to je predrasuda..ja ima D7100 I kad sam pookazivao ljudima-svima je video sasvim zadovoljavajuici… Znaci sve je to samo stvar navike..A Fuji..super je to..U vreme kad sam ovo pazario-XT2 je bio oko 1500 evra..A jedini koji moze da se nosi u smislu AFa I ergonomije sa DLSR..Ali-objektivi novi su ultra skupi..Grip I rezervna baterija su must have... Jer meni na Nikonu baterija izgura 950-1050 snimaka..a Fuji..?300 +
 
Stvar sa Canonom jeste što se ne trudi mnogo oko entry level klase. Senzor im je manje-više isti u toj klasi, a mislim na low light performanse koje nisu baš nešto. Senzori u Nikonu ih tu šiju baš baš.

@ghost
Imao sam X-Pro 2, X-T3 i X-H1. Sa isključenim LCD ekranom i korišćenjem samo tražila baterija mi je trajala oko 550-600 snimaka. Sa snimanjem videa, oko dva sata. Dakle, bilo kakav ozbiljan photo shoot ili teren, priroda, minimum još 4-5 baterija.
 
ево и ја исто скачем од једне до друге опције...
Може човек да проба са лошијим квалитетом али ко што један рече "Нисам ја толко богат да купујем јефтине ствари".
Треба ипак да купи добар квалитет, а то Фуџи јесте за те паре. До јуче су врхунски фотографи ишли наоколо само са једним објективом. Тај кит што сам препоручио може доста да покрије. Има и "левих" објектива који су много јефтинији а опет добри. Рецимо, ја сам узео Samyang 8mm fisheye за мој Фуџи. Супер је.
Može taj kit da pokrije dosta, ima i 16-55 2.8, 16-80, 15-45. Ali Fuji aparati nikako nisu za početnike.
 
Mislim da je cena aparata malo previse. Moze da se nadje i jeftinije.
Jest da je sada korona stanje i granice su zatvorene ali preko mozes da pazaris + vratis porez.
Ako ti je hitno pogledaj malo po drugim prodavnicama.
Problem sa kupovinom od Mađara jeste servis. Naime Canikon ne priznaju mađarsku garanciju u Srbiji, tako da ako se nešto desi aparatu u mađarskoj garanciji, ili nosiš u srpski servis i plaćaš, ili ga šalješ onome ko ti je doneo iz Mađarske, pa ga on nosi u Mađarsku u servis, pa čekaš...a ušteda je beznačajna. Kao što rekoh, neka uzme u pcfoto ili axelfoto, i Ljubu i Acu znam lično, sjajni su momci, odgovorni i pošteni, neće da ti prodaju ono što ti ne treba makar manje zaradili.
 
Vidi ovako...to je predrasuda..ja ima D7100 I kad sam pookazivao ljudima-svima je video sasvim zadovoljavajuici… Znaci sve je to samo stvar navike..A Fuji..super je to..U vreme kad sam ovo pazario-XT2 je bio oko 1500 evra..A jedini koji moze da se nosi u smislu AFa I ergonomije sa DLSR..Ali-objektivi novi su ultra skupi..Grip I rezervna baterija su must have... Jer meni na Nikonu baterija izgura 950-1050 snimaka..a Fuji..?300 +
Ne razumemo se, ne kazem ja da nije moguce snimiti video ili da je rezolucija losa na Nikon-u. Jednostavno Nikon nema dovoljno brz autofokus za video u odnosu na konkurente. To se najbolje vidi kad se snima video pri slabijoj svetlosti , nema tu nikakvih predrasuda. I ja sam koristim Nikon D7100 jos od 2014-godine, tako da ja nisam protiv Nikon-a. A isto tako imam iskustvo sa olympus om-d e-m5 njega sam kupio 2015-godine. Tako da ovo govorim iz iskustva, meni je svejedno ko ce sta da kupi, ja ne prodajem nista niti radim za nekog od njih.
 

Back
Top