foto radnja

Kako mislis foto studio??????

Mislis li na foto radnju ili bas profi studio?

Ako mislis na foto radnju mogu da te uputim na prave ljude jer sam nekoliko godina bio sef KODAK-ovog predstavnistva u Beogradu.
 
Hmmm, koja je razlika
Znas, mene zanima da li je to profitabilno, koliko je ulaganje. Zanima me klasicna foto radnja, koju bih, ako bi bila profitabilna, kasnije unaprijedio i ubacio izradu slika na mijicama i sl. Imam ideja samo su mi sredsta ogranicena (kome nisu) ;)
 
User:
Opet ja sa pitanjem ;)
Koliko je potrebno da se ulozi za otvartanje foto studija, da li je isplativo, gdje nabaviti masine i sl.
Pa ta ideja je zanimljiva i profitabilna isto kao kad bi izvozio pesak u Saharu.:p A sto se tice masina to ces lako nabaviti iz inostranstva bud zasto,mada i ovde se prodaju.To je nesto kao i gramofon,video rekorder ..Sto da dajes pare za tudje djubre
 
User:
Zasto da ne?
Pa zar ne rade ljudi slike i tako to?
Sad svako ima aparat,bilo digitalan,bilo na mobilnom telefonu.Vecina smesta slike na komp.ili na cd , pa ih po potrebi pogleda ili ostampa.Ima i onih koji ce odneti u foto radnju da ih tamo urade ali to je neznatan broj.Sto se tice klasicnih fotografija sa negativ filmom,na to zaboravi.Mislim da vrlo brzo(najkasnije par godina)nece se filmovi ni proizvoditi.Eto na primer firma Agfa je prestala sa proizvodnjom tih filmova.Eto ja kao bas i neupucen a najbolje je da pitas nekog ko je u tom poslu:grin:
 
da...gotovo je s tim.
možda neka montaža home-video varijanti :P
kad dođu s letovanja i donesu tonu materijala - da im se izmontira? :P
ili tako neki servis....da debeli postanu mršavi i to...
grinning-smiley-022.gif

"SMRŠAJTE ZA 15 MINUTA" - donesite svoje slikekod nas pre nego što pošaljete zahtevnoj rodbini u Kanadu :P

LAŽ je sve isplativija, tu ima budućnosti....fingiranje ovoga i onoga.
Meni su stražno zanimljivi VODIČI - sve za 1 dan (napravite sajt), forlirajte da ste...(jazzer) , naučite za 1 dan... (tehnike puštanja, šiacu masažu...) i tome slično

zašto kod nas nema online degrees?
 
User:
Hmmm, koja je razlika
Znas, mene zanima da li je to profitabilno, koliko je ulaganje. Zanima me klasicna foto radnja, koju bih, ako bi bila profitabilna, kasnije unaprijedio i ubacio izradu slika na mijicama i sl. Imam ideja samo su mi sredsta ogranicena (kome nisu) ;)

Odmah da ti kazem da vise nije tako isplativ posao jer ne moze vise da se muva. Sto se tice ulaganja veruj mi da ako zaista hoces da se bavis time onda moras da kupis masinu za razvijanje filmova a ove su dosta skupe, cene im idu od 40000 eura pa navise. Verovatno mogu da se nadju i jeftije ali polovne sa starijom tehnologijom sto ti ne bih preporucio.
 

Back
Top