FORUMI i njihova pojava na netu

Pedja Kovacic

Zainteresovan član
Poruka
321
Zadnjih godina ogrom broj foruma se javlja na netu i vremenom se ugase. Izmedju ostalog tu ima bas dosta dobrih i kvalitetnih foruma a zasto li se gase? Gase se prvenstveno zbog svoje neogranizovanosti inesredjenosti i zbog toga sto nemaju nikakav cilj u svom radu jer postoje samo radi se be tj zbog nekih korisnika koji su tu da gube vreme na netu odgovarajuci na teme a nikakvog vrednog traga nema ni na jednom jedinom forumu. To je jedan od razloga sto ce se pojavljivati i gasiti isti. Po mom misljeju i jos par ljudi u tu kategoriju foruma mogla se svrstati i krstarica ali se polako vadi iz prostog razloga sto je veliki portal i sto se svkodnevno vrsi veliki priliv novih clanova ali zato forum tu postoji samo radi postojanja a ne zbog nekog kreativnog cilja i bez cilja da ostavi neki trag koji ce svima jednog dana posle nekolio godina nekom koristiti... tj prosto gubljenje vremena.

Postoji forum pravih vrednosti koji se razvio na nekoliko jezika i funkcionise sve bolje i kvalitetnije a sve zbog svoje administrativne mreze. Ovom prilikom necu postavljati link foruma pravih vrednosti jer nezelim da ga reklamiram. Ko zeli nesto vise da sazna o ovom forumu moze da posalje PP.

Svrha ovoga teksta je bila da vas sve zapitam zasto ste prvenstveno ovde? Znam da trazite neki savet za neki problem itd. al zar forum mora da sluzi samo ovoj svrsi?
Zato apelujem - Unapredite krstaricin forum jer i on ce nestati hteli vi to il nehteli vremenom. Bitan je kvalitet a ne kvantitet clanova - zapamtite to!

Pozdrav od mene i sve najbolje u daljem radu.
 
To sam i ja primetio, ogroman broj ljudi sve cesce postavlja forume. A tamo 5-10 clanova i kraj. Ne mogu da znam koliko ti i takvi forumi opstaju, ali se sigurno ugase ili zaparloze vremenom, pa i sam autor na njih zaboravi.
Po meni je to bespotrebnom torsenje vremena i resursa, u vecini slucajeva. Jako je tesko napraviti neki forum koji bi okupio podosta ljudi. Samo tako forum postaje smisaon. Kakva je vajda zapoceti postovanje na forumu od 10 clanova od kojih 9 pise o igircama a jedan je slucajno zalutao pa postova nesto bez veze - kao "bravo na novom forumu' ili slicno.?
Ima smisla postovati na forumima gde je veliki broj ljudi pa za razne teme nije problem naci sagovornika, ovako....

Al' dobro, mislim da ce kao i svaka moda brzo i to proci, pa ce se pojaviti nesto drugo.
 

Back
Top