Fondacija za otvoreno drustvo- finansiranje dobrog ili losheg?

Da li je Soros svetski spasilac demokratije?

  • Ne, to je cista "globalisticka" agenda.

    glasova: 5 55,6%
  • Da, on podrzava slobodu i prava ljudi.

    glasova: 2 22,2%
  • Ne znam.

    glasova: 2 22,2%

  • Ukupno glasova
    9
NVO mozes podeliti na projektne, znaci postoje par godina dok stranac daje pare i nestanu, nasi paraziti tu skakucu sa posla na posao, vazi pravilo bilo pa proslo, retko kad nekakva korist..

NVO subverzivni front, to su razne osvescujuce, nekad pozitivni diskriminirajuce organizacije, preko kojih se ojacava diskriminacija ili npr feminizam i tako bushi drustvo. Spada u elitni primitivizam ili cak i kolonijalizam i militarizam koji se tako obracunava.

NVO idejna karijera....tu je NVO vise paravan za egzistenciju onih koji tu rade, a bave se onim sto ih zanima, npr pomoc deci, ali na neki humanitaran nacin, ne studiozno ne sustinski i sistemski nego simptomatski.
Ovo i jeste osnovna zamisao NVO kao pojma, i u sustini i najdelotvoriniji a nezlonameran deo NVO.

Sportska drustva, taodje po zakonu spadaju u NVO, ali tu je vec prica slozena....

Narod uglavnom laprda o ovim subverzivnim NVO, koje postoje i stvarno deluju intezivno , ali ih ne prepoznaju , nego klasika kao pacici kvacu kvacu pa kad pogode, eto vidis, pogodio sam...
A ocekuje NVO idejna karijera da se snami snadju i zive bez leba....a to retko da moze....
 
E sad pitanje je kojem stadu autorki ide srce, ali po dosadasnjim izletima , nije bas neki bezazlen izbor...

Ja bih pre rekla da se u tvom postu moze namirisati neko nakacen na budzet neke fondacije. Vidim da ti karijerni NVO izgleda "najbezazleniji".
Vidim da si upucena u materiju. No nevazno

Ja nisam. Moj aktivizam je uvek bio - volonterski.


Konkretno ova fondacija finansira inkluziju Roma sto mi se cini veoma pozitivno i veoma vazno. Svaka cast.

Ali, kad ta fondacija odvoji svoje ofise u Podgorici i Pristini pre nego sto se zapravo desila nezavisnost ovih drzava otvara se normalna sumnja svakog zdravorazumskog, slobodomisleceg coveka.
Ja nisam ni u jednom stadu a ako ces me tako "lejbelovati" samo napred. Boli me uvce da se tako izrazim.
 
Poslednja izmena:
Ima, ako pitas stvarno da pitas. Ako ne vadis to kao kontekst za kreiranje nekih narodnih argumenata.
Ali ima jako puno onih koje ti smatras pozitivnim a nisu...
Pazi cim imas prelivanje para iz jednog tzv ofisa u drugi, tu se mora javiti sumnja...
A ako imas zajednicko ime, i tu se javlja sumnja..

Cemu zajednicko ime?
Kod trazenja donatora, to nije potrebno...a ako hoces fame, onda to otvara puno pitanja i sumnje u to sta je motiv NVO...

NVO su zeznuta stvar jer zavisi puno od svesti naroda....Nesvesnom narodu koji luta u mraku, sve je zastrasujuce , a opet uvek izabere pogresne konje za kladjenje, pa naebe , ali uvek...
Alav je pa zato, ima wannabe razmisljanje, a ne racionalno i ponizno , stabilno na svojim nogama razmisljanje...a tu je i pritisak generacije iznad, tj poslusanje roditelja donosi uzas od usmerenja.

Kad razvijes parazitski ili profiterski karakter kod ljudi , onda je mnogo jednostavnije, ako ima vajde, moze...
I to je upravo pravac delovanja mnogih NVO.....zadovoljavanje primarnih emocija preko sitnih pogodnosti...ali tako remetis ekonomsku, zatim hijararhijsku i na kraju vrednosnu sliku jednog drustva...
 
Madjari su "isterali" Sorosa 2018:
moramo oprezno, jer ima mnogo para za korumpiranje svih redom - to naravno nisu njegove pare
1577345099875.png

https://www.zerohedge.com/political...ist-prosecutors-pursuing-other-social-agendas
 
Ima, ako pitas stvarno da pitas. Ako ne vadis to kao kontekst za kreiranje nekih narodnih argumenata.
Ali ima jako puno onih koje ti smatras pozitivnim a nisu...
Pazi cim imas prelivanje para iz jednog tzv ofisa u drugi, tu se mora javiti sumnja...
A ako imas zajednicko ime, i tu se javlja sumnja..

Cemu zajednicko ime?
Kod trazenja donatora, to nije potrebno...a ako hoces fame, onda to otvara puno pitanja i sumnje u to sta je motiv NVO...

NVO su zeznuta stvar jer zavisi puno od svesti naroda....Nesvesnom narodu koji luta u mraku, sve je zastrasujuce , a opet uvek izabere pogresne konje za kladjenje, pa naebe , ali uvek...
Alav je pa zato, ima wannabe razmisljanje, a ne racionalno i ponizno , stabilno na svojim nogama razmisljanje...a tu je i pritisak generacije iznad, tj poslusanje roditelja donosi uzas od usmerenja.

Kad razvijes parazitski ili profiterski karakter kod ljudi , onda je mnogo jednostavnije, ako ima vajde, moze...
I to je upravo pravac delovanja mnogih NVO.....zadovoljavanje primarnih emocija preko sitnih pogodnosti...ali tako remetis ekonomsku, zatim hijararhijsku i na kraju vrednosnu sliku jednog drustva...


Prvo, ti ne znas koga ja smatram pozitivnim.

Ja sam samo vodjena stavom da treba pratiti novac.

Propagiramo ono u sta veruje onaj ko nas placa.

To je odnos zaposleni- poslodavac po meni. Sloboda se gubi u momentu primanja novca.

Nemam nijedan razlog ikome da verujem. Nemam nijedan razlog da verujem u dobre namere nekog stranca posebno.
 
Ja bih pre rekla da se u tvom postu moze namirisati neko nakacen na budzet neke fondacije. Vidim da ti karijerni NVO izgleda "najbezazleniji".
Vidim da si upucena u materiju. No nevazno

Ja nisam. Moj aktivizam je uvek bio - volonterski.
..............
Ja nisam ni u jednom stadu a ako ces me tako "lejbelovati" samo napred. Boli me uvce da se tako izrazim.
Boli te uvce, jel tako?
Kog to ko radi nesto za NVO boli uvce kakav utisak ostavlja?
A pre toga gleda da diskredituje sagovornika.....
Ja bih na osnovu toga zakljucio da je motiv nesto drugo a ne odgovorno resavanje problema koje resava neka NVO. Mozda dosada, mozda zabava, mozda keks...ali nesto drugo je u pitanju.
NVO radnik i saradnik radi u uslovima koji mu nisu naklonjeni, izuzev ako je neka ugodjaj i svima simpaticna nvo, tipa penzionerski klub za ekskurzije svakog vikenda....
Tu nema boli me uvce sta ti kazes....
A pripadnost stadu se ne ispoljava tako sto si na platnom spisku, nego tako sto izrazavas vrednosne stavove tih stada....dzaba promoter je najjeftiniji promoter..

Kad smo kod roma, ja nemam neke veze sa njima ali mi cesto pricaju svoje muke, , osete nekako da ih necu osudjivati ili spustati. I romi imaju tu osobinu da gledaju ko sve promovise nekog ili nesto...
Npr cela Niska cigan mala predje iz SPO u SPS, zasto , pa SPO izabrao kao lokalnog aktivistu nekog agresivca koji izaziva tuce i lopov je , skupili pare za tri praseta i tri jagnjeta za djurdjev dan da ih obidje Vuk a on sve sveo na jedno prase ili tako nesto....i oni se coporativno pokupe i predju u SPS....

Tako da nema kod NVO boli me uvce....nisi ti jedina pa da reprezentujes sebe...
I na kishi i na vetru stojish pravo, bravo...
Nego hajde, forumash, pa volonter, pa ta papazjanija..


Vidis i bez novca mozes pronaci domet neke osobe...i sta ona promovise..
 
Boli te uvce, jel tako?
Kog to ko radi nesto za NVO boli uvce kakav utisak ostavlja?
A pre toga gleda da diskredituje sagovornika.....
Ja bih na osnovu toga zakljucio da je motiv nesto drugo a ne odgovorno resavanje problema koje resava neka NVO. Mozda dosada, mozda zabava, mozda keks...ali nesto drugo je u pitanju.
NVO radnik i saradnik radi u uslovima koji mu nisu naklonjeni, izuzev ako je neka ugodjaj i svima simpaticna nvo, tipa penzionerski klub za ekskurzije svakog vikenda....
Tu nema boli me uvce sta ti kazes....
A pripadnost stadu se ne ispoljava tako sto si na platnom spisku, nego tako sto izrazavas vrednosne stavove tih stada....dzaba promoter je najjeftiniji promoter..

Kad smo kod roma, ja nemam neke veze sa njima ali mi cesto pricaju svoje muke, , osete nekako da ih necu osudjivati ili spustati. I romi imaju tu osobinu da gledaju ko sve promovise nekog ili nesto...
Npr cela Niska cigan mala predje iz SPO u SPS, zasto , pa SPO izabrao kao lokalnog aktivistu nekog agresivca koji izaziva tuce i lopov je , skupili pare za tri praseta i tri jagnjeta za djurdjev dan da ih obidje Vuk a on sve sveo na jedno prase ili tako nesto....i oni se coporativno pokupe i predju u SPS....
Tako da nema kod NVO boli me uvce....nisi ti jedina pa da reprezentujes sebe...
I na kishi i na vetru stojih pravo, bravo...
Nego hajde, forumash, pa volonter, pa ta papazjanija..

Vidis i bez novca mozes pronaci domet neke osobe...i sta ona promovise..

Verovao ili ne - boli me uvce:D

jeste jeftina sam..sta da radis......

pre bih se obesila nego radila za nekog posao tog tipa

🤮

Ne znam sto to tebi tako deluje sumnjicavo.....
 
Prvo, ti ne znas koga ja smatram pozitivnim.

Ja sam samo vodjena stavom da treba pratiti novac.

Propagiramo ono u sta veruje onaj ko nas placa.

To je odnos zaposleni- poslodavac po meni. Sloboda se gubi u momentu primanja novca.

Nemam nijedan razlog ikome da verujem. Nemam nijedan razlog da verujem u dobre namere nekog stranca posebno.
To tako razmislja dete koje je tek zavrsilo srednju skolu...
Iskusniji ljudi bi ti vec rekli da se mozes postaviti nezavisno od novca...
I stvarno i mozes...
Naravno to umanjuje broj koji onda zele da daju novac....
Ali ima i dalje i takvih...

Ono sto je druga strana medalje je da vecina radnika i ljudi prodaje dushu za pare, pa im je nebitno sta je posao.....Tada je naravno za ocekivati da imas takvu grupu....ako zaposlis takve, onda se ne cudis sto na bezbednosnim mestima u drzavi, svi zaposleni prvi dan agresije, ili bombardovanja zdime u provinciju i ne pojave se na poslu.....masovna bolestina, da ne kazem gripa...
 
Verovao ili ne - boli me uvce:D

jeste jeftina sam..sta da radis......

pre bih se obesila nego radila za nekog posao tog tipa

🤮

Ne znam sto to tebi tako deluje sumnjicavo.....
Nije to strasno...medju svojima si...
Nego sto se onda cudis u temi sto ljudi ne veruju stranim NVO kad znaju da su nalik tebi ili ti znas da si nalik drugima, koji ce uraditi sve sto im se kaze, ako znaju da stizu pare na kraju meseca...
Mislim sama das odgovor koji je u skladu sa optuzenickim tonom u temi....zasto , pa zato sto sama svedes NVO na placenicku grupu...
 
Nije to strasno...medju svojima si...
Nego sto se onda cudis u temi sto ljudi ne veruju stranim NVO kad znaju da su nalik tebi ili ti znas da si nalik drugima, koji ce uraditi sve sto im se kaze, ako znaju da stizu pare na kraju meseca...
Mislim sama das odgovor koji je u skladu sa optuzenickim tonom u temi....zasto , pa zato sto sama svedes NVO na placenicku grupu...

Mislim da si se ti pogubio i da ne znas sta pises.......

Ubaci tacku i zarez.
 
Mislim da si se ti pogubio i da ne znas sta pises.......

Ubaci tacku i zarez.
Ma nije to , nego ti ne razumes sta ti pisem....Sretna si sa onim sto razumes i sad bi kao da nesto ucinis po pitanju shvatanja NVO, a ne vidis ni kakav utisak sama odajes....
Ja ti jos i nezno ukazujem da taj stav boli me uvo ne sme da postoji kod pravih NVO , tj neplacenickih...
Jeste, vecina nasih NVO to ne sankcionise, ali ima nekih koje sankcionisu, lepo te zamole da se razidjete...
Ni dzabe nije dzabe ako nanosi stetu...
 
Vidis da nema usaid grupe......



Ovo je pre zadatak , evo ti pokazi se da li umes sa socijalnim medijima da baratas...

Ali tu se krece od facebooka, publike koja klikce , ne znam kakav je insta, i one varijante...
Gde nadje na forumu , jos da je stari model foruma, pa pojeli bi te za dorucak.....
Ovaj novi , osakacen, tu ti je neka gomilica penzosa uglavnom iz inostranstva glavna....njima mozes da umuvas sve...
 
Poslednja izmena:
Sta je ovo
Ko spisak nepodobnih

@27E vataj beleske bit ces jebavan 24/7 kad te dovati Kandicka za sirenje mrznje

NATO, Vucic, Pecoli

Ha ha ha


Nije spisak nepododbnih nego vidim da u ovoj zemlji ne sme da se dovede u pitanje delovanje nikoga ko prima donacije iz inostranstva.

Pa me zanima kako vi ocenjujete njihovo delovanje u Srbiji kao pozitivno ili kao negativno.
 
Nije spisak nepododbnih nego vidim da u ovoj zemlji ne sme da se dovede u pitanje delovanje nikoga ko prima donacije iz inostranstva.

Pa me zanima kako vi ocenjujete njihovo delovanje u Srbiji kao pozitivno ili kao negativno.
Pa sto ne kazes.....uglavnom negativno ili nikakvo....
Vecina koju si pobrojala ima negativno dejstvo...
Ali to je mozda do toga kakvog su karaktera ljudi koji tamo rade...
Selekcija koju stranci obavljaju je uglavnom po CV, sto znaci da ne znaju da su poslovi uglavnom deljeni po podobnosti, pa se tu CV nabilduje ako si clan neke stranke nevidjeno dobro i onda imas prodju, bukvalno sto si lakseg kar aktera, to lakse nabildujes CV...
Slicno rade i biznisi po HR CV, i onda imaju potrebu da uvode svoje kontrolore i policajce...

Tako nas i tretiraju kao gomilu nedisciplinovanih poludivljih ljudi....sa malo nasminkanim karakterima koje odaberu kao reprezente...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kad upotrebis rec teorija zavere , onda sugerises da to ne postoji, a postoji.
Posle se ti ljuti sto te ljudi shvataju kao provokatora ili palu sa marsa...
Budi pripremljena i aktuelna, pa onda nece biti jaoj jos sam dete, budite fini prema meni, sta god i za koga god radila..
Nista se ja ne ljutim ali ti jednostavno ne mozes da govoris ni o cemu bez da napadas na licnoj osnovi i da dajes savete.

Probaj da napises tako jedan post, ajde nije tesko.

Bez da vredjas.
Ajde,verujem u tebe.
 

Back
Top