Quantcast

FON, ETF, MATF

Gist

Početnik
Poruka
7
Pozdrav dobri ljudi.. Zanima me neki fax gde se moze studirati nesto u vezi racunara,programiranja i sl. Naisao sam na ova 3 za koje sam video samo pozitivne kritike,ali sve su to bili stariji odgovori pre 2-3 godine,pa su se mozda stvari bar malo promenile.
Npr od prosle godine na ETF-u je bilo potrebno 71.32 poena za upis na budzet naravno smer elektrotehnika i racunarstvo, na Matemarickom fakultetu smer informatika 55.40,a za FON nisam nasao(da vam pravo kazem ne znam ni koji smer tamo ima).

E pa, svako ima svoje misljenje,ja bi voleo da studenti koji su upisali ove ili neki koji znaju vise od mene da kazu. Svako misljenje je dobro doslo.

I pitanje koje me muci, jel postoje zbirke za pripreme za te fakultete ili dobijemo 5-6 knjiga i uci??

Hvala unapred!

Peruzzi

Domaćin
Poruka
3.962
Racunarski, ako imas para ili dobijes stipendiju, neces da se pokajes.

Zbirke za pripreme obicno postoje, bilo kao pripremni zadaci ili prijemni od ranijih godina. U svakom slucaju treba da znas matematiku pristojno a informatiku zavisi od fakulteta do fakulteta, tako da zbirke i ne znace mnogo, sem informativno

Peruzzi

Domaćin
Poruka
3.962
e da, sajt je raf.edu.rs ali ako si u prolazu kroz beograd ili zivis tu, uvek mozes da dodjes i vidis kako se na fakuletu radi i porazgovaras sa zaposlenima (samo se najavi koji dan-dva ranije da ne upadnes bas u neku guzvu)

gema

Aktivan član
Poruka
1.056
ja cu da upisem ISiT na FONu , bolja mi je opcija od ETF-a, tj meni se ne uci fizika na ETFu, a kakav je MATF po ovom pitanju nzm stvarno, inace postoji zbirka za FON, mozes da kupisa na FON-u u skriptarnici cini mi se da je oko 1000 din nova, a uvek mozes da najdes kod nekog od prosle godine, jer nema nekih vecih izmena osim brojeva u zadacima

steffan911

Zainteresovan član
Poruka
118
Ja studiram racunarstvo i informatika na matf-u i mislim da pruza prilicno dobro znanje iz te oblasti ali i mnogo matematike tako da mozes da budes i profesor mat. i informatike posle toga, FON nemoj nikako da upisujes jer je to smejurija od fakulteta, zavrsices ga lako ali imaces samo povrsno i nalickano znanje, inace nama matematicarima FON sluzi za sprdnju :) Mislim da i ETF pruza prilicno solidno znanje ali oni uce dosta fizike, sad vidi da li ti vise odgovara matematika ili fizika i elektronika. Takodje imas i smer informatika na matf-u koji je dosta laksi od racunarstva i inforamatike kao i od ETF-a, oni su koncentrisani samo na informatiku a matematicki predmeti su im MNOGO laksi od nasih i ne mozes sa tim da budes prof. matematike, pa razmisli i o tome. Nadam se da sam ti pomogao posto sam bio u slicnoj nedoumici.
P.S. Na racunarstvu na matf-u se u prve 2 godine uci vise matematike nego programiranja, cak je prva godina potpuno ista za sve i potrebno je zaista mnogo rada jer je smer prilicno jak. Pozz

steffan911

Zainteresovan član
Poruka
118
E da najbolja ti je zbirka za spremanje prijemnog je matematiskop ali je prilicno teska i obimna pa uzmi i nesto drugo, ja sam imao neku zbirku gde su sve oblasti bile podeljenje na 15 vikenda po oblastima...

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.