Folk/Pagan/Viking metal

Kaagan,srpski pagan/folk evo nesto sa domaceg repertoara.

I šuma beše moj tron (2006)
Ostavština (2007)
Sahrana Srebrnog Idola (2007)
Slovensko Bojište (2008)
Priče sa Alatira (2008)
Sign From The Sky (2008)

Izvolte ovde imate demo+neki singlovi boga pitaj
http://files.filefront.com/hc+mp3+1rar/;10242889;/fileinfo.html

I probajte Mago De Oz,spanci genijalno
http://www.megaupload.com/?d=C4LJ1FF8

I poslednji album
http://rapidshare.com/files/65082712/MaeGO_DE_OZ_-_Y_ahora_voy_a_salir__Ranxeira___2007_.rar
 
Poslednja izmena:
au breeeeeee
otkad ja nisam owde tiiiipkala....
odushewljena sam temom, koja nije postojala u wrijeme mog posljednjeg jawljanja.... pa wi mislite kad je to bilo =]
inache, u zadnje wrijeme bash neshto wolem eluveitie i korpiklaani.
sad bar imam nesht za skidat na wiolini, ak nisht... xxiixi =]
 
Jedno pitanje za sve: Ja inace ne slusam metal niti ista slicno, ali cini mi se da bi me ovo moglo zainteresovati, pa ako neko moze napisati koji bendovi i albumi su dobri za pocetak (tj. uvod u ovu vrstu muzike). Procitao sam citavu temu i naveli ste milion bendova tako da ne znam odakle da pocnem
 
Jedno pitanje za sve: Ja inace ne slusam metal niti ista slicno, ali cini mi se da bi me ovo moglo zainteresovati, pa ako neko moze napisati koji bendovi i albumi su dobri za pocetak (tj. uvod u ovu vrstu muzike). Procitao sam citavu temu i naveli ste milion bendova tako da ne znam odakle da pocnem

pa album koji je mene uveo u ove vode je bio od ensiferuma - iron i oduševio me je. mada ja sam i pre toga slušala metal, pa mi je bilo "lakše".
možda za početak bolje da uzmeš od korpiklaani - spirit of the forest ili voice of wilderness, od eluveite - slania i npr. od cruachan - folk lore... pa ako ti se to svidi, pođi dalje... žanr je dosta širok.
 
Jedno pitanje za sve: Ja inace ne slusam metal niti ista slicno, ali cini mi se da bi me ovo moglo zainteresovati, pa ako neko moze napisati koji bendovi i albumi su dobri za pocetak (tj. uvod u ovu vrstu muzike). Procitao sam citavu temu i naveli ste milion bendova tako da ne znam odakle da pocnem

Hmmm...folk metal ti je metal sa folk elementima,logichno. xD Elem,ti folk elementi obichno je neka extra zajebana muzika,etno glasovi itd.

Ako ti ne smetaju growl/scream (vrishtecji vokali xD) obavezno skini Eluveitie - Slania album !
Onda,isto jedan dobar nemachki bend, Equilibrium,skini bilokoji album,momci otkidaju. xD
Finntroll su malo veseliji,album Jaktens Tid !

Ako ti pak smetaju growl/scream,skini ti lepo neshto od Ensiferuma,mozhe Iron,shto reche Spuki. : )
Ondak,Korpiklaani - Voice of Wilderness je prilichno dobar !

Happy listening ! : )
 
pa album koji je mene uveo u ove vode je bio od ensiferuma - iron i oduševio me je. mada ja sam i pre toga slušala metal, pa mi je bilo "lakše".
možda za početak bolje da uzmeš od korpiklaani - spirit of the forest ili voice of wilderness, od eluveite - slania i npr. od cruachan - folk lore... pa ako ti se to svidi, pođi dalje... žanr je dosta širok.

Hmmm...folk metal ti je metal sa folk elementima,logichno. xD Elem,ti folk elementi obichno je neka extra zajebana muzika,etno glasovi itd.

Ako ti ne smetaju growl/scream (vrishtecji vokali xD) obavezno skini Eluveitie - Slania album !
Onda,isto jedan dobar nemachki bend, Equilibrium,skini bilokoji album,momci otkidaju. xD
Finntroll su malo veseliji,album Jaktens Tid !

Ako ti pak smetaju growl/scream,skini ti lepo neshto od Ensiferuma,mozhe Iron,shto reche Spuki. : )
Ondak,Korpiklaani - Voice of Wilderness je prilichno dobar !

Happy listening ! : )

Zahvaljujem :ok:
Inace slusam americku urbanu muziku (hip hop, r&b), ali trudim se da prosirim vidike... Mislim da cu poceti sa ovima sto ne vriste bas puno :) Hvala jos jednom
 
Poslednja izmena:

Back
Top