Fly Niki, fly.....

evo tihi,lauda ubacio na sajt i beograd,ja kupio kartu bg-bec-bg 58 eura sve ukupno povratna 7.2-10.2 2010,spremi se evropo stizemo:super::super:

super za tebe. spremi i jedno 100-150 evra da ostavis tadicu za aerodromske takse.

a odgovori mi sto do sad nismo imali te low cost kompanije prisutne u srbiji?

madjari ih imaju vec 5-6 godina najmanje
 
Poslednja izmena:
Ma sta nam naprica?:hahaha:
Kad bi JAT bio upola "bezbedan" kao Fly Niki blago bi njemu bilo!
Ali ja sam hteo nesto drugo da kazem-bolje i sa bilo kojom avio kompanijom nego sa onim "smrdljivim" Autobusima a la "Ko to tamo peva"....znaci ako bi trebalo da biram izmedju Fly Niki i "Zoran Reisen" sta mislis sta bi ljudi izabrali(a da ne pricam o ceni karata za autobuse pa plus "maltretiranje" na carini i jos 15-16 sati voznje)!

Ti izgleda u avion ni usao nisi , a o tome koja kompanija je bezbednija (sigurnija) ni da ne pricam !!!
 
super za tebe. spremi i jedno 100-150 evra da ostavis tadicu za aerodromske takse.

a odgovori mi sto do sad nismo imali te low cost kompanije prisutne u srbiji?

madjari ih imaju vec 5-6 godina najmanje

U pravu je diskutant.
http://www.airberlin.com/site/abvak...guageid=1&MONAT=02&JAHR=10&MONAT2=02&JAHR2=10

Аустријска нискобуџетна авиокомпанија „Флај Ники”, у власништву бившег возача „Формуле један” Никија Лауде, добила је привремену дозволу да од првог фебруара следеће године лети на релацији Београд–Беч, сазнаје „Политика”. Најјефтинија карта у једном правцу, у чију цену је урачуната и аеродромска такса, коштаће 29 евра.
http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Od-prvog-februara-let-do-Becha-za-29-evra.sr.html


Moralo je da pukne.
Nema prostora za dalje lopovisanje, preterivalo se j.biga...
 
super za tebe. spremi i jedno 100-150 evra da ostavis tadicu za aerodromske takse.

a odgovori mi sto do sad nismo imali te low cost kompanije prisutne u srbiji?

madjari ih imaju vec 5-6 godina najmanje

kakvih 150 eura,58 eura sve ukupno sa taxama i u beogradu i u becu,nismo imali jer nisu imali interes da lete u zemlju sa viznim rezimom,sve karte se kupuju preko interneta a kod nas pre 4-5 godina nije bilo 5 %ljudi informaticki pismenih,6 eura je karta u jednom pravcu +23 eura takse
 
E ne daj boze da jat propadne, a nece, samo da se popravi i obnovi. Gotovo sve zemlje sveta imaju svoje nacionalne kompanije pa sto ne bi i mi ocuvali i izvadili iz blata nasu, a drzava ce se valjda opametiti.... e zato nam trebaju low cost kompanije da bi malo vise udarile po konkurenciji i da bi se jat trgao. A u celom svetu ljudi putuju low cost kompanijama pa sto ne bi i mi.
 
koje zemlje,italija prodala al italiju,grci prodali olimpik, u bugarskoj pre par godina bankrotirala nacionalna aviokompanija,austrijanci prodali lufthanzi svoju kompaniju,ceski nacionalni prevoznik se isto prodaje,samo mi mastamo da je najvaznije imati svoju aviokompaniju.ako ne znamo da vodimo i da posluje pozitivno,sta ce nam.bitnije je da imas konkurenciju i pravo izbora za gradjane a sam tim imaces i vise putnika na domacim aerodromima nego da dozivotno finansiramo jat koji nikad nece bti uspesna kompanija,u evropi ces za par godina imati 4-5 udruzenih kompanija(air france-klm,lufthanza,british),sve ostale ce nestati sa trzista,ne racunajuci low-cost kompanije
 
Zasto bas moramo da se ugledamo na zemlje koje su prodale svoje aviokompanije? Vidite sta je turska uradila sa turkishair-om, da padnes na dupe kad im vidis flotu. Uvek mi moramo da se ugledamo na nekog ko je propao pa ajmo i mi za njima... Uvek cu ici Jatom.
 
poenta je da je jat formiran i koncipiran za zemlju od 22 miliona stanovnika,u vremenu samoupravljanja i socijalizma,a i danas nisu po razmisljanu daleko od toga,90 % kancelarijskih radnika su im neradnici koji misle da je dovoljnio sedeti i da ce svi nagrnuti da lete jatom i da finansiramo njihov nerad,neozbiljno je jat porediti sa turkishem jer je turska zahvaljujuci polozaju i broju stanovnika u veoma dobrom polozaju za razvoj sopstvene kompanije,iako ne znam ali sam ubedjen da njihovu kompaniju ne vode nesposobni menadzeri koji dolaze na to mesto podelom partijskog plena vec funkcionise kao profitna kompanija.ovih dana sve neke lepe vesti(valjda nije 1.april),cekamo emirate da se vozimo ko grofovi za pristojne pare:super::super:
 
:hahaha: Narocito cemo se Emiratima voziti za sitne pare !! Tesko da ces taj film gledati !

emirati 18.11-16.12 venecija-bankok-venecija 510 eura povratna karta,toliko ce i biti BG-BANGKOK-BG kad uvedu liniju bg-dubai,nadji mi trenutno u beogradu kartu beograd-bangkok-beograd za taj period ispod 800 eura,plus sto se od dubaia do bankoka vozi sa A-380 airbus.za kvalitet usluge koji oni pruzaju ovo je nivo cena kao za low-cost kompanije.posto se dobro zna da su aeredromske takse za bankok i dubai enormne (oko 100 eura),ispadne da sama karte nije skuplja od 300 eura.emirati cekamo vas:klap::klap:
 
Cena karte od 510 eur za VCE-DXB-BKK-DXB-VCE je promotivna tarifa koje EK izbaci u periodu kada popunjenost kabine ne prelazi 60 %.Ja sam se pre 2 dana vratio iz DXB-a i Dubai su zaista prazni.U svim hotelima ima mesta,kartu mozes da kupis za bilo koji grad na dan poletanja a Terminal 3 apt DXB ima polovinu putnika manje nego sto je uobicajeno.U tom kontestu i cena od 510 eur je logican potez kompanije EK.Nikad nije bilo jeftinije otici u DXB nego sada,sto po cenama karata sto po cenama hotela i opet skoro nikoga nema.
Ja iskreno jedva cekam da dodje EK jer veoma cesto idem za DXB i uopste za Aziju ali se ne nadam nekim jeftinim kartama i uopste mi nije bitna cena te karte.Do sada sam leteo preko 30 puta sa njima i cesce imaju skupe nego jeftine karte.U periodu kada nemaju problema sa turistima i poslovnim putnicima koji dolaze u DXB,kada su im avioni puni,karta DXB-Istanbul -DXB kosta oko 400 eur,do Dohe na primer bude 350 eur,a DXB-BKK izadje oko 600-700 eur...To su cene kada nema promocija sto je mnogo cesci slucaj nego kod njih ubosti jeftinu kartu.
U svakom slucaju jedva cekam da dodju u BEG jer ce mi biti mnogo lakse da idem u taj deo sveta a nekim jeftinim cenama karte se ne nadam.Ako bude super a ako ne,nikome nista,EK nije poznat kao kompanija koja gradi imidz na jeftinim kartama vec prvenstveno usluzi.Air Arabia je kompanija sa jeftinim kartama.
 
Tesko da se to moze objasniti onima koji su do sada eventualno putovali carterima jednom godisnje na letovanje .
U svakom slucaju , i ja jedva cekam da dodju low-cost companije . Onda ce situacija biti malo jasnija za pojedine !
 
Tesko da se to moze objasniti onima koji su do sada eventualno putovali carterima jednom godisnje na letovanje .
U svakom slucaju , i ja jedva cekam da dodju low-cost companije . Onda ce situacija biti malo jasnija za pojedine !

ti si se rodila u avionu,pa prosipas pamet sa visine:hahaha::hahaha::hahaha:,a sto se tice karata i slabe sezone,to je normalno poslovanje kompanije za razliku od jata gde im je popunjeno 20 % aviona a oni i dalje drze cenu i ne spustaju
 
ti si se rodila u avionu,pa prosipas pamet sa visine:hahaha::hahaha::hahaha:,a sto se tice karata i slabe sezone,to je normalno poslovanje kompanije za razliku od jata gde im je popunjeno 20 % aviona a oni i dalje drze cenu i ne spustaju


Sa avionima i avioindustrijom imam mnogo vise veze, nego sto ces ti ikada biti u stanju da u argumentovanom razgovoru, poznavajuci detaljnije problematiku bilo cega , nekom nesto objasnis a da to ne izgleda kao beskorisno prepucavanje, popunjavajuci onolike rupe u beskonacnom slobodnom vremenu !
Moje vreme je prilicno skupo i imam pametnija posla , pa te pozdravljam :bye:
 
Direktorat za civilno vazduhoplovstvo doneo odluku
Dozvole "Malevu", "Montenegro Erlajnsu" i "Flaj Nikiju"
Autor: Tanjug | 23.10.2009. - 12:50
Dozvole

Direktorat za civilno vazduhoplovstvo Srbije odobrio je nacionalnoj mađarskoj avio-kompaniji "Malev" i austrijskoj lou-kost avio-kompaniji "Flaj Niki" dozvole za letove iz Srbije, izjavila je danas Tanjugu portparol tog direktorata Katarina Andrić-Milosavljević.

"Malev" će leteti na liniji Budimpešta-Beograd-Budimpešta, najverovatnije svakodnevno", navela je Andrić-Milosavljević, dodajući da će "Flaj Niki" na liniji Beč-Beograd-Beč leteti šest puta sedmično.
Dozvolu je dobio i crnogorski "Montenegro Erlajns", za letove iz Niša za Cirih, koji će iz Podgorice dva puta sedmićno saobraćati do Niša, odakle će sa pauzom od jednog dana leteti do Ciriha i nazad.
 
Ti izgleda u avion ni usao nisi , a o tome koja kompanija je bezbednija (sigurnija) ni da ne pricam !!!

Daj molim te ne pricaj gluposti...licno koristim obilato usluge low cost kompanija pa sam jos uvek ziva. Kakve veze ima sto 50 posto nema pasos molim te? Razveselim se kada vidim sta ljudi pisu stvarno, taj easyjet nikada nije imao nesrecu kao i vecina low cost kompanija a to sto JAT po starom obicaju hoce sopstvenu nekonkurentnost da naplati bezobrazno, imbecilno, drsko visokim cenama karata bas mi je toplo oko srca sto vise nece moci. Ako nije konkurentan neka propadne, sto se mene tice sasvim mi je svejedno sa kim cu da letim, naravno ako budu ljubazni pa smanje cene karata i kupe nove avione nema problema, nisam gadljiva na oznaku JAT-a.

Ako mi jos neko kaze da je JAT jedna od najbezbednijih kompanija puci cu od muke jer je obrazlozenje i vise nego jednostavno. Preracunaj koliko letova dnevno ima JAT a koliko ima recimo British airways ili Lufthansa ili na primer Easyjet kao low cost, mi jadni najdalje sto letimo je Kairo a jedna od tih low cost kompanija, Thomson, uvodi let za Kankun iz Londona dok let jeftine kompanije Virgin iz Londona za Njujork odavno postoji. JAT ima 16 aviona od toga nekoliko ima propelere i unutra su siroki koliko i bus tj. cak su i uzi, ako si leteo za Milano znas o cemu govorim.

Najlakse je drzati narod harmeticki zatvoren, tako je najlakse jer onda mogu lopovi da rade sta im se prohte. Konkurencija je opasna stvar jer omogucava da se realno pogledamo u trzisnom ogledalu a nama se to ne isplati. Lepo neka daju ljudi Kontikiju 400 evrica za cetvorodnevno putovanjce u Prag avionom sa kog ispadaju srafovi i neka plate vizu i neka budu zahvalni dragom Bogu sto nece da se truckaju 20 sati do Praga pa koliko kosta da kosta. Srecan Kontiki, srecna ambasada i naravno srecni lopovi. Narod ne zna da taj Easyjet, btw kome bih poklonila ceo JAT samo da ga hoce, radi city break pakete, na primer avion do Pariza + takse + 3 nocenja u hotelu sa 3 zvezdice kosta 150 funti iz Londona a tebi toliko JAT naplacuje kartu bez takse. Cisto da te obavestim najnoviju flotu u Evropi ima bas taj Easyjet dok JAT ima najstariju:dash:...odoh da kupim kartu do Beca a ne da se truckam 15 sati u busu kao prosle zime
 
Zasto bas moramo da se ugledamo na zemlje koje su prodale svoje aviokompanije? Vidite sta je turska uradila sa turkishair-om, da padnes na dupe kad im vidis flotu. Uvek mi moramo da se ugledamo na nekog ko je propao pa ajmo i mi za njima... Uvek cu ici Jatom.



Zivo me samo zanima kako planiraju da obnove flotu? Valjda treba da se plate novi avioni iz budzeta a njihov direktor kaze da sa 200 miliona evra mogu, jadni, da kupe samo 3 aviona dok oni imaju plate po 500 000 dinara...Manipulatori obicni, udaraju na emocije "ne dajte ljudi nacionalnu kompaniju..." zasto nisu bili takve patriote kada je povratna karta do Londona kosta po 40 000 dinara
 

Back
Top