Florida

Mirko_212

Elita
Poruka
15.179
OK.Kad smo mi odlazili iz Srbije niko nam nije"pomogao',niti nas cekao,obezbedio smestaj,pa jos i da pomogne da nadjes posao.Nije lose da procitate pisanje vladaK,na pdf Austaralija i okeanija,to je covek za primer,uspece sigurno i vise nego sto je ocekivao.prosle godinew sam bio na odmoru u Srbiji,potrosio 6 000 evra za mesec dana,toliko me to kosta u paru.To su pare svuda u svetu,bilo gde da zivis.A kad treba da podjem,prosto mi se ne ide zbog rodbine.Jedino da svakome poneses po vasionski brod,oni to ocekuju,pa zivis u inostranstvu molim te.A zasto bi nekoga bilo briga gde zivim,koliko vi vidjate svoju rodbinu godisnje a zivite svi u Srbiji,pa cak i u istom gradu,koliko se pomazete?! Sad cu ponovo u Srbiju,imam obaveza pa moram,inace bih menjao destinaciju.I ne nosim nikome nista.Ljutice se neko?!~ Bas me briga,ne dugujem nikome nista.Niti vam ko nesto duguje,niti ima obavezu da vam pomogne.pitaj ako ti treba pomoc,ne treba valjda da se neki tvoj rodjak seti pa jos i da ti nudi da dodjes kod njega,da te primi u stan,bude sa tobom,nadje ti posao,is\zdrzava te...naravno za to vreme ce da zabatali svoje obaveze i da zivi od vazduha.Dnevne obaveze bilo koga u tom razvijenom svetu,ako radi iole ozbiljniji posao,su oko 15 sati.Tu racunam i odlazak i dolazak sa posla.Moze da vidi svoju porodicu jedino vikendom,ali ako radi u zdravstvu,transportu...to je smenski rad pa ni onda.Kapitalizam je surov sistem koji pruza nekakav standard ali trazi celog coveka.Nije humano? Pa naravno da nije,ali je tako.Ima raznih ljudi,dobrih i manje dobrih,ali ko ovde opstane,postigne zavidan standard taj je prodao dusu djavolu,nema vremena ni za sebe i svoju porodicu,ne ocekujte da ima vremena da resava i vase probleme.
Mogao bih mnogo da pisem ali nema svrhe,svakome je njegov licni problem najveci,ne moze da razume tudje probleme.Pa ne ocekujte onda da neko zapusti svoje a resava vase.

mikism

Zainteresovan član
Poruka
229
u pravu,si,***** ljude...ali uglavnom,tebi je tamo dobro,zar ne,ne kukas kao vecina nasih ljudi sto ode.a da budemo realni,nigde se ne radi kao ovde,i ko posteno radi zna koliko mora da radi da bi preziveo ovde....

Mirko_212

Elita
Poruka
15.179
U razvijenom svetu imas vecu sansu da zivis bolje,ali uz mnogo vise rada.Veruj mi da je tako.Naravno da je ovde bolje,da je bolje u Srbiji vratio bih se sutra,stacu onda ovde?

tiberije

Zainteresovan član
Poruka
341
Nije probel Srbije to sto se ne radi, vec primer koji se daje ljudima. A to je ne moras raditi niti zavrsiti skole ako imas nekoga ko ce te pogurati. Posledica ovoga je da ljudi koji ne bi trebali cistiti WC u vladi Srbije, vode ovu zemlju, pravo u propast.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.