Flešdens- četrdeset godina kasnije

suave

Ističe se
Poruka
2.829
Na današnji dan, pre četrdeset godina, u bioskope je pušten film Flešdens, sa Dženifer Bil i Mišelom Nurijem u glavnim ulogama. Režiser je Adrijan Lin a glavni producent Džeri Brukhajmer koji je dotad producirao više različitih filmova poput Top Gana i Purpurne kiše sa Prinsom. Radnja se odvija oko mlade plesačice Aleks koja preko noći radi u plesnom klubu a preko dana u željezari kojom upravlja Mišel Nuri (u filmu Nik Harli). U međuvremenu sanjari da prođe audiicju za prijem u baletsku školu.

Dok je sama filmska priča ispričana uobičajenim filmskom jezikom poštujući tok događaja plesne tačke su pravljene u maniru video spotova, što predstavlja novost u odnosu na mjuzikle prethodnog perioda (mada se sličan pristup može videti i kod filmova kao što su Futluz, Top Gan i Purpurna kiša koje je takođe producirao Brukhajmer). Muzički urednik, i autor više muzičkih numera je Đorđo Moroder, veliki tata disko i elektronske muzike ispod čijeg šinjela su izašli mnogi današnji autori.

Meni je ostao u pamćenju po brejkdensu (što sam i sam pokušavao da plešem; ponavljam pokušavao) i romantičnoj ljubavnoj priči. i sad sam iznenađen da je to bilo pre četrdeset godina. kad pre ostarih.

https://en.wikipedia.org/wiki/Flashdance

341775209_1358617344710818_8384991356831488419_n.jpg
 
Da, da ... Dženifer Bils.
Ja sam čak imao devojku koja je ličila na nju.

Apsolutno sam bio opčinjen, i sad s vremena na vreme proverim na netu gde je, šta radi.

Potpuno sam se pronašao u jednom italijanskom filmu, gde ona kao ide ulicom i junak ovog italijanskog filma je prepoznaje, oduševljeno prilazi i pita je gde je, zašto se ne pojavljuje nigde, da li zna šta mu je značila pre 20 godina, u vreme Flešdensa ..?

Istina je da je Dženifer zaista naletela na ekipu koja snima film, da su je zamolili za tu jednu scenu, da je pristala ...
 
Vidiš možda će i taj film da bastardizuju.
Iskreno se nadam da neće i sretan sam što je film snimljen u onom periodu kad još nije bilo uobičajeno praviti franšizu od uspešnog filma pa nemamo Flešdens 2, 3... 23... 43 u kom Dženifer u staračkom domu izvodi brejkdens poteze pokazujući sve kvalitete novog veštačkog kuka. Ovako je ostao Flešdens, jedan i jedini.
 
Iskreno se nadam da neće i sretan sam što je film snimljen u onom periodu kad još nije bilo uobičajeno praviti franšizu od uspešnog filma pa nemamo Flešdens 2, 3... 23... 43 u kom Dženifer u staračkom domu izvodi brejkdens poteze pokazujući sve kvalitete novog veštačkog kuka. Ovako je ostao Flešdens, jedan i jedini.
Bastardizovali su Brilijantin ne verujem da će ovaj film da izbegne tu sudbinu.
 
Dženifer Bils u slobodnijem izdanju. Zanimljivo je da je Dženifer u trenutku kad je primila vest bila u pripremama za studije na Jelu (da da, nije samo lepa nego i pametna) i da je bila u nedoumici da li da prihvati ulogu. Nakon što ju je prihvatila, nije očekivala da će film ostvariti neki veći uspeh, već da će samo biti još jedna tačka u njenoj biografiji. Uspeh filma i njegov uticaj na mejnstrim kulturu sasvim su ju iznenadili.

376783176_691818152965796_2788363530169110022_n.jpg


https://parade.com/news/why-jennifer-beals-hesitant-to-star-in-flashdance-tonight-show-interview
 

Back
Top