Flert

Meine Damen und Herren
Evo mogućih pitanja za diskusiju:

- da li ga koristite iz neizbiljnih namera ili uvek kada flertujete imate ozbiljnu nameru da privučete pažnju da biste se povezali sa nekim?

....
images
Ne pravis razliku izmedju flertovanja (koketiranja), i udvaranja;

Pod udvaranjem podrazumevamo takvu razmenu erotskih poruka čiji je cilj ostvarenje odnosa ljubavi izmedu subjekta i objekta udvaranja. U osnovi udvaranja je to da subjekt stavlja do znanja objektu da mu se sviđa, da ga poštuje i da s njim želi bliskost. lako je udvaranje iskrena komunikacija, subjekt udvaranja ima nesvesnu težnju da sebe predstavi u što boljem svetlu.On to čini kako bi postao više prihvatljiv za osobu koja je objekt udvaranja. Zbog toga se nekada dešava da se ostvari odnos ljubavi, a objekt otkrije da subjekt i nije toliko divan kao što mu se činilo u fazi udvaranja.

Koketiranje/Flertovanje je aktivan oblik traženja erotskih potvrda od socijalne sredine. Za razliku od udvaranja čiji je cilj uspostaviti pun odnos s osobom kojoj se upućuju znači naklonosti, koketiranje uvek ima neku određenu, unapred zacrtanu granicu.Pošto je cilj koketiranja da se drugi navede da ispolji direktne znake sviđanja i naklonosti, kada se to ostvari, želja je zadovoIjena i koketiranje prestaje.U čistom obliku koketiranja je zadovoljstvo za obe strane,jer obe osobe znaju da postoji granica koja se neće preći, kao što znaju i gde je ta granica. Obe osobe su svesne da je razmena naklonosti sama sebi cilj i da se neće razviti pun odnos ljubavi.Različiti ljudi različito određuju granicu: odnos se može zaustaviti na čestim druženjima u kojima dodir nije dozvoljen ili, pak, dodir može biti dozvoljen, ali ne dodir koji ima seksualnu konotaciju, ili, pak, i erotski dodir može biti dozvoljen kao, na primer, poljupci, ali seksualni odnos ne, ili seks postoji ali se ne prelazi u domen pripadanja. Pošto se granica retko postavlja direktno i otvoreno, koketiranje vodi u razne nesporazume i igre zavođenja. Posebno je važno znati razliku između koketiranja i udvaranja, jer je veoma neprijatno kada neko računa da mu se drugi udvara, a ispadne da drugi samo koketira.

Meine Damen und Herren

- Volite li flert?
- da li ste svesni kada flertujete?
- da li ga koristite iz neizbiljnih namera ili uvek kada flertujete imate ozbiljnu nameru da privučete pažnju da biste se povezali sa nekim?
- gde napraviti granicu između igre i ozbiljnih namera?
- snalazite se dobro u flertu ili bivate često upecani u pogrešna očekivanja?
- flertovanje zarad sopstvenog ega?
- jeste bili u emotivnoj vezi sa osobom koja često flertuje sa drugima? Iscrpljujuće ili ne smeta?
- da li je to legitiman način zabave i uzbuđenja za osobe koje su u braku?
- kako se flertuje online?
- vaš stil flertovanja?
....
images
Svi flertuju narocito ako nisu svesni. U neko doba shvatis da je kroz flert mnogo lakse zavrsiti svaki posao.
Uvek treba imati granicu koja deli flert od udvaranja, muvanja, cimanja....flert je prosto deo coveka, s tim sto je neko svestan neko nije,s tim sto neko to radi u zavisnosti od raspolozenja, a neko, obicno ako nije svestan, uvek flertuje.
Online se flertuje isto kao u realnom...Ne fletujem, ako ne moram...

Meine Damen und Herren

- Volite li flert?
- jeste bili u emotivnoj vezi sa osobom koja često flertuje sa drugima? Iscrpljujuće ili ne smeta?
- vaš stil flertovanja?
....
images
Мислим да нисам по природи кокетан тип иако ме неки тако доживљавају, али то је зато што бркају флерт са мојим васпитањем, љубазношћу, сусретљивошћу.
Волим да поред себе имам љубазну особу која уме и другима да удели комплимент а не само мени. Али то не сматрам ни флертом ни нечим исцрпљујућим.
У браку? Зависи... Има људи којима је довољна потврда супотног пола да су и даље пожељни и то им задовољи апетите, а има и оних који насрћу буквално на кога стигну, без икаквих критеријума. Ови други не могу никоме ко има самопоштовање да импонују за партнере.

Danas ispadne flert i kad random devojci otvoriš vrata, a ono samo vaspitanje ili maniri.
A to je samo stoga što se smanjila interakcija između ljudi, što su mnogo uzdržaniji nego pre, pa onda i neki mali znak pažnje deluje kao flert..
Ne znam, slušala sam kako smo mi topli ljudi, a oni tamo na Zapadu neki hladni... Ali moje iskustvo je da su muškarci prisniji i otvoreniji i u nekoj normalnoj komunikaciji , ne svi, ali onako u globalu, nego ovde...

A to je samo stoga što se smanjila interakcija između ljudi, što su mnogo uzdržaniji nego pre, pa onda i neki mali znak pažnje deluje kao flert..
Ne znam, slušala sam kako smo mi topli ljudi, a oni tamo na Zapadu neki hladni... Ali moje iskustvo je da su muškarci prisniji i otvoreniji i u nekoj normalnoj komunikaciji , ne svi, ali onako u globalu, nego ovde...

Ma, više i taj trend kao na zapadu, pa na zapadu sada imaš toliko civilizacija izmešanih... Ti i ovde imaš neku lažnu toplotu vrlo često, znaš kao ugosti te neko, a onda ti broji zalogaje, ali eto mi smo topli ljudi, znaš ono popio pola flaše sinoć, pa što si mu je izneo onda?

Tako da ima tu svega, generalizacija sigurno nikome ništa dobro donela nije, to svakako... Samo hoću reći da je danas flert ogromna razlika, pošto nikad ne znaš kada će ko i šta uzeti u obzir kao flert. Nekada si samo pristojan.

Samo hoću reći da je danas flert ogromna razlika, pošto nikad ne znaš kada će ko i šta uzeti u obzir kao flert. Nekada si samo pristojan.
A zna se ipak šta je flert, poseban pogled koji često klizi po telu, šale, ovlaš dodir, itd, nije to samo ljubaznost... Ali da, u današnje vreme se malo ko šali sa drugima, svi drže neku distancu koja je popularna, i onda sve dođe kao flert..

Eto ja otvaram i babama sa cegerima, lepo se zahvale da mi bude milo što sam se zadesio. Dok ove mlađe samo prostreljaju pogledom 'kao da sam im pola familije zaklao', nekako se pitam šta mi trebalo da budem na pomoći :/
Babojebac xixi
Jes vala i tako se pravljenjem ljubomornim dolazi do chki

Мислим да нисам по природи кокетан тип иако ме неки тако доживљавају, али то је зато што бркају флерт са мојим васпитањем, љубазношћу, сусретљивошћу.
Волим да поред себе имам љубазну особу која уме и другима да удели комплимент а не само мени. Али то не сматрам ни флертом ни нечим исцрпљујућим.
У браку? Зависи... Има људи којима је довољна потврда супотног пола да су и даље пожељни и то им задовољи апетите, а има и оних који насрћу буквално на кога стигну, без икаквих критеријума. Ови други не могу никоме ко има самопоштовање да импонују за партнере.
Од тих сам.

A zna se ipak šta je flert, poseban pogled koji često klizi po telu, šale, ovlaš dodir, itd, nije to samo ljubaznost... Ali da, u današnje vreme se malo ko šali sa drugima, svi drže neku distancu koja je popularna, i onda sve dođe kao flert..

Opet kažem, mnogi ne znaju, nisam jednom imao problem zaljubljene devojke, prema kojoj sam samo bio ljubazan.

Pa naravno posto babi sa cegerima ne otvaras

Normalno, pomozi samo onome od kog možeš imati nešto, sjajna politika :)

Meine Damen und Herren

- Volite li flert?
- vaš stil flertovanja?
....
images
Nisam svesna da flertujem a flertujem sto posto, pa žensko sam!
Da, uživam u igrama flertovanja ali nije uvek cilj klasični tvrdi ishod
Nekada flertujem sporta radi....
Ne postoji legitiman način zabave u braku koji je zanimljiv za oba partnera jedan uvek ode kući uvređen i ljut
Najbolji stil je flert ispod radara, flert koji mogu da ulove samo iskusni lovci.
Naposletku ako nešto krene po zlu uvek možeš da se praviš da su te pogrešno razumeli

Где год да се нађем, увек је ту негде макар једна флертуша. Скоро схватио зашто се лепе.

Ja sam htela da kažem da ne flertujem, pa onda mislim da možda flertujem i sad ne znam. Ako može neka definicija, kalup, pa da vidim gde upadam, u koju kategoriju... Mislim, zbunjena sam sad malo. :huh:

Back