Fleksibilnost tela

ForestGreen

Poznat
Poruka
9.541
Zdravo drugari,

Iako sam trčao polumaratone i imao jake treninge u trčanju, nisam se lepo istezao. Istezao sam se čisto onoliko da se istegnem. A onda sam primetio da sam sve više trom, uradio test zadnje lože i bio sam razočaran. Verovatno zbog toga mi se desilo čuveno lumbalno čudovište l5 s1, suzenje kanala. No, na predajem se, rešio sam da ubacim u petu brzinu i krenuo sa istezanima, našao par vežba koji dozvoljava moja fleksibilnost i idem tako ka vežbama koje su nemoguće za mene trenutno. Želja mi je da dopipnem prste u stojećem stavu ali kako je to smrt za moj problem diskusa, želja mi je za početak test zadnje lože bude na 90 stepena a onda kad to dostignem, krećem ponovo sa sportom i dok treniram, radim vežbe istezanja gde stignem.

Od vas tražim najbolje vežbe za zadnju ložu koje svojim izvodjenjem ne opterećuju pomenuti l5s1 i recimo, da su kao za početnike.

Da se razumemo, radim i vežbe fleksibilnosti i za druge delove ali prioritet mi je zadnja loža.

Hvala.

Takodje, želim da čujem vaše savete.
 
Ako nemas problema pri treniranju.Vezbaj i ne dozvoli da se Lazarvici misici ne opuste,jer tek posle nastaje veci problem
Nemam bolove koji me ograničavaju. Kad radim test sad trenutno dodjem do trenutku kada drhti noga ali bez bola, tad dišem opušteno da telo shvati i mišići da nije stres strašan. Evo za par dana vežbanja, dosta se popravila situacija. Test radim na kraju svih vežbi kako bi ispravno zagrejao mišiće za to.
 
Nemam bolove koji me ograničavaju. Kad radim test sad trenutno dodjem do trenutku kada drhti noga ali bez bola, tad dišem opušteno da telo shvati i mišići da nije stres strašan. Evo za par dana vežbanja, dosta se popravila situacija. Test radim na kraju svih vežbi kako bi ispravno zagrejao mišiće za to.
Tako i treba,nemoj naglo nego odredi vreme za trening,a da se ne premoris,vec da se posle osecas bolje.Na desetak petnaest dana povecavaj vezbe,ali ako osetis i najmanji bol,prestaj.nemoj nikako nista da radis pod bolovima.Neka ti je sa srecom,ne daj se.
 
Tako i treba,nemoj naglo nego odredi vreme za trening,a da se ne premoris,vec da se posle osecas bolje.Na desetak petnaest dana povecavaj vezbe,ali ako osetis i najmanji bol,prestaj.nemoj nikako nista da radis pod bolovima.Neka ti je sa srecom,ne daj se.
Radim prepodne vežbe za lumbalni deo a popodne za zadnju ložu, lumbalni deo, istežem ramena. Treba da dobijem literaturu istezanja sa pravilnim držanjem kičme. Ne želim da se vratim na starim istezanjima gde sam krivio kičmu nakon trčanja, našao mnogo bolji način gde je kičma prava.
 
Cilj da dovedem svoj duh i telo u istoj ravnoteži. Da stvorim moćni core koji će pomoći držanju kičme.
Niko nije 100%u ravnotezi; 100% simetrican.. fleksi...Najvaznije da se neopteretis i pronadjes zadovoljstvo u sebi, isprobaj prvo sportove koji te nece u startu podsecati na tvoj problem ,pa i tu probaj isto pri izboru pronaci zadovoljstvo.
Ps.
Probaj plivanje.(?)
 
Volim plivanje ali kada živiš u gradu gde nema zatvorenog bazena, čekaš leto. No, ja ću se svakako vratiti trčanju ali trenutno ne razmišljam o tome. Mnogo brzo sam napredovao sa istezanjima. Mislio sam da će mi trebati duže vremena, medjutim, ide sasvim dobro.
 

Back
Top