Quantcast

FK Vojvodina

RickRoss

Elita
Poruka
24.930
Ne znam. Poziciju levog beka trenutno igra Devetak koji igra sve bolje i ušao je u prvi 11 mlade reprezentacije.
Teško da će ga sada gurnuti u drugi plan, posebno zato što je mlad i klub može lepo da zaradi od njega.
Nemanja Vučić je raskinuo sa klubom jer nije uspeo da se nametne i imao je nekih sukoba sa Lalatovićem, a on je po meni jedan oda najboljih levih bekova u ligi.
Sve sam mišljenja da ni Đorđević neće ostati duže od 6 meseci. To je prilično česta pojava kod nas.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Ovo za Vojvodinu ''nije normalno'', šta se dešava sa pojačanjima? Spisak postoji...

Za Vojvodinu još nije završen zimski prelazni rok.

Još uvek se ne zna šta će biti sa prelaskom Bojana Matićau Partizan, o čemu se već danima govori, ali trener Vojvodine Nenad Lalatović ima i drugih briga, pre svega na poziciji levog beka.

U izjavi koju je preneo klupski sajt, Lalatović je otkrio da je upravi kluba dostavio spisak igrača koje želi, ali da je u pregovorima došlo do određenog zastoja.

''Kada sam dovodio Mrkaića, rekao sam da sam jako zadovoljan sa Matićem, koji je ove sezone dao devet golova i koji je, za mene, najbolji špic u ligi.

Međutim, mi imamo samo jednog špic igrača i to nije normalno za Vojvodinu, jer kad on nije mogao, ja sam na njegovu poziciju stavljao vezne igrače.

Iz tog razloga, morali smo da dovedemo još jednog špica. Trenutno imamo samo jednog levog beka Devetka, koji zbog kartona nema pravo da igra u prvom kolu na proleće, tako da nam je neophodno da dođe još jedan levi bek.

Kada će to biti, ne znam.

Ja sam dao spisak igrača koje možemo da dovedemo, ali zastalo je malo u pregovorima, jer i igrači imaju malo veće zahteve i zato još nisu našli zajednički jezik sa upravom kluba. Na toj poziciji moramo dovesti još jednog igrača, kako bi mogao da igra protiv Proletera''
, objasnio je Lalatović.

RickRoss

Elita
Poruka
24.930
Војислав Гајић: Младеновић је играч Војводине
Већ неколико дана с играчима Воше тренира и Богдан Младеновић, некадашњи фудбалер Рада и португалског Жил Винсентеа, за којег Ненад Лалатовић није крио да би га радо видео у Новом Саду. Он је јуче обавио лекарске прегледе, а на питање када се очекује потпис овог младића за црвено-беле, председник Војводине Војислав Гајић је рекао:

- Богдан Младеновић је већ фудбалер Војводине, јер га наш тренер жели у тиму.

Шта се догађа по питању евентуалног довођења Стефана Ђорђевића из нишког Радничког?

- И он ће постати наш члан, ако га Лалатовић жели! – није оставио никакву дилему први човек старијег новосадског суперлигаша.

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/vosa-u-pripremnom-mecu-savladala-spartak-21-11-22-01-2020

RickRoss

Elita
Poruka
24.930
Matić za smešnih 120 000 evra prešao u Partizan, a na Ezea izgleda da se više ne računa.

Predstavljena je masa novih igrača:

Никола Андрић (десни бек, 28 година, ФК Младост Лучани),
Никола Мирић (десни бек, 18, ФК Партизан),
Лазар Стојсављевић (штопер, 22, ФК Њупорт Каунти),
Момчило Мркаић (нападач, 30, ФК Јавор),
Миљан Вукадиновић (десно крило, 28, ФК Напредак),
Богдан Младеновић (офанзивни везни, 24, ФК Жил Висенте),
Стефан Ђорђевић (леви бек, 29, ФК Раднички Ниш),
Константин Ника (десни бек, 27, ФК Виторул Румунија),
Петар Павлићевић (офанзивни везни, 20, ФК Бенфика)

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Zbog čega je Vojvodina pustila Matića u Partizan? Lalatović objasnio!

Trener fudbalera Vojvodine Nenad Lalatović rekao je danas da je doskorašnji fudbaler novosadskog kluba Bojan Matić rekao "da se psihički više ne oseća kao član Vojvodine" i da je imao izričitu želju da pređe u Partizan.

"Već na samom okupljanju pred početak priprema za ovaj deo sezone Bojan je rekao da se psihički više ne oseća kao naš član i da želi da promeni sredinu. Iz uprave mu je tada rečeno da, ako u klub stigne odgovarajuća finansijska ponuda koja će zadovoljiti i njega i Vojvodinu, o njegovom transferu može da se pregovara", rekao je Lalatović za klupski sajt.

On je rekao i da je prva ponuda Partizana bila odbijena.

"Nakon što je Partizan korigovao svoju ponudu i pritom u čitav posao uključio i raskid ugovora s Nemanjom Nikolićem, pri čemu je u Vojvodinu stigao Momčilo Mrkaić, klub je odlučio da se saglasi s prelaskom Matića u Partizan", kazao je Lalatović.

Šef stručnog štaba Vojvodine rekao je i da je Matić imao izričitu želju da pređe u redove beogradskog kluba.

"Rekao je da mu je od strane Partizana ponuđen mnogo jači ugovor nego što to Vojvodina može da uradi, te da time ima priliku da reši svoju egzistenciju. Ja sam mu rekao da je Vojvodina jednako veliki klub kao Crvena zvezda i Partizan i da će, ako u drugom delu sezone biti na istom nivou kao jesenas, na leto sigurno ostvariti neki dobar inostrani angažman. Međutim, on je ostao pri svom stavu i ja sam morao da se složim s tim", rekao je Lalatović.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Legendarni Hrvat oduševljen Vojvodinom: "Ima evropskog potencijala!"

Ostavila je Vojvodina sasvim dobar utisak protiv Šahtjora iz Donjecka na prijateljskom susretu u Turskoj.

Na kraju, bilo je 1:1, a velike komplimente ekipi Nenada Lalatovića uputio je legendarni hrvatski fudbaler Darijo Srna, član stručnog štaba Šahtjora.

"Ekipa Vojvodine je pokazala da poseduje evropski kapacitet u svakom pogledu, i trkački i taktički. Mi smo na početku priprema i očekujem da ćemo kroz rad u Turskoj izgraditi igru koju želimo da imamo u nastavku sezone. Dobro će nam doći ovaj test protiv odlične Vojvodine, kojoj, kao i svom prijatelju Nenadu Lalatoviću, želim da ispune ciljeve", kazao je Srna, prenosi Sportski žurnal.

Voša nastavlja sa pripremama za novu sezonu, a za dva dana je očekuje i nova provera.

Naredni protivnik srpskoj ekipi biće Rapid iz Beča.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Sastanak o VAR tehnologiji na ''Karađorđu'', šta je zaključeno?

Poslednjih meseci sve više se govori o uvođenju VAR tehnologije u domaćoj Linglong Superligi.

Krenulo se sa mrtve tačke, što potvrđuje i današnji sastanak u Novom Sadu, na stadionu ''Karađorđe'', na temu mogućnosti implementiranja VAR-a na ovom objektu.

Posle sastanka Vojvodina se na svom sajtu oglasila kraćim izveštajem koji u nastavku prenosimo u celini, a ono što se može zaključiti je da ''Karađorđe'' još nije potpuno spreman za uvođenje VAR-a, odnosno da je potrebno obaviti dodatne radove na stadionu.

''Na stadionu 'Karađorđe' u Novom Sadu, danas je održan sastanak povodom razmatranja mogućnosti o postavljanju VAR tehnologije, koja se već koristi u Ligi šampiona i pojedinim nacionalnim šampionatima u Evropi.

Kao predstavnici FK Vojvodina, sastanku su prisustvovali sekretar Aleksandar Vlaškalić i direktor stadiona 'Karađorđe' Dragomir Tanović, koji su razgovarali sa predstavnicima Fudbalskog saveza Srbije, na čelu sa delegatom UEFA Nebojšom Ivanovićem i predsednikom Sudijske komisije FSS Milanom Karadžićem, kao i predstavnicima televizije Arena sport.

Tom prilikom, oni su prethodno zajedno obišli stadion 'Karađorđe', kako bi na licu mesta konstatovali mogućnosti u vezi sa postavljanjem VAR tehnologije, a nakon toga je ustanovljeno koji sve dodatni radovi treba da budu preduzeti kako bi ova tehnologija mogla uspešno da bude primenjena na 'Karađorđu''',
navodi se na sajtu Vojvodine.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Pojačana Vojvodina u operaciji ''Preskočiti Partizan''

Novosadska Vojvodina je u jesenjem delu sezone dugo držala drugu poziciju, ali u finišu ju je pretekao Partizan, koji ima dva boda više od ekipe Nenada Lalatovića.

Pre nekoliko dana, napadač Vojvodine Bojan Matić je prešao upravo u redove crno-belih, ali ''Lale'' se uzdaju u svoj tim i pojačanja koja su stigla na ''Karađorđe'' ove zime, pa veruju da se mogu vratiti na vicešampionsku poziciju.

To poručuje i kapiten Ranko Veselinović u izjavi koju je preneo novosadski ''Dnevnik''.

''Jesenas smo igrali veoma dobro i ostvarili plasman na treće mesto, što je u skladu s planom da izborimo evropsku vizu.

Tokom prelaznog roka stiglo je dosta novajlija i očekujem da ćemo na proleće biti još bolji i, što da ne, preskočiti drugoplasirani tim Partizana.

U svakom slučaju, važno je da se nađemo u Evropi, tim pre što smo i dalje u konkurenciji kada je u pitanju takmičenja za Kup Srbije, u kom takođe imamo visoke ambicije.

Verujem da ćemo početi da ostvarujemo i bolje rezultate kada su u pitanju susreti u kojima smo domaćini, pošto smo jesenas uspešniji bili na strani nego na našem 'Karađorđu'.

Nemam neko logično objašnjenje zbog čega je bilo tako, ali sam ubeđen da ćemo to popraviti. U svakom slučaju, plan nam je da napredujemo na tabeli, ali i da nikako ne idemo ispod trećeg mesta koje već držimo'',
izjavio je Veselinović.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Filmska priča, u Vojvodinu pravo iz - zatvora!

Vojvodina iza sebe ima dosta dobru polusezonu, a jedan od fudbalera koji su najzaslužniji za to jeste Miodrag Gemović.

Nekadašnji član Mačve imao je veoma zanimljiv put do dresa novosadske "stare dame" nakon afirmacije u Šapcu, u intervjuu za Sportski žurnal otkrio je da je ugovor sa Vošom potpisao u - zatvoru!

"Bio sam na izdržavanju zatvorske kazne. Iskusio sam, eto i to. Skupa cena. Znate kako se kaže mladost - ludost. U zatvoru sam završio zbog tuče. Imao sam tada 19, 20 godina i u obračunu pesnicama dečku sam slomio vilicu. Tražio je 10.000 evra koje tada nisam imao i morali smo na sud. Trajalo je četiri godine i na kraju mi je izrečena kazna zatvora prošle godine", rekao je krilni napadač.

"Nije mi bilo lako, ali sam izdržao dva i po meseca. U dve različite ćelije bio sam sa po devet zatvorenika Svakakvih likova je tu bilo, počev od onih koji su izdržavali kaznu za ubistvo, pa nadalje. U jednom trenutku sam bio u sobi sa trojicom ubica. Došao je sekretar kluba u posetu kod mene sa potrebno dokumentacijom.

Potpisali smo ugovor u neobičnoj atmosferi i najblaže rečeno na neobičnom mestu"
, otkrio je 25-godišnji Gemović koji je sedam dana po izlasku iz zatvora postigao i gol protiv svog dojučerašnjeg tima Mačve.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Lalatović sličan engleskim trenerima?

Fudbaler Vojvodine Lazar Stojsavljević rekao je danas da ga šef stručnog štaba tog kluba Nenad Lalatović podseća na engleske trenere i da ima slične zahteve kao oni.

"Ovo što on traži od nas nije mnogo drugačije od onoga što sam već prošao u Engleskoj. Šef od nas zahteva da budemo agresivni, da uvek stojimo blizu protivničkih igrača, dosta insistira i na duel igri. To je isto što zahtevaju treneri u Engleskoj, razlika je možda samo u nekim taktičkim zamislima", rekao je Stojsavljević za klupski sajt.

On je rodjen u Londonu i gotovo čitavu karijeru proveo je u engleskim klubovima.

"U mladjim kategorijama sam trenirao u pojedinim nižerazrednim klubovima u Engleskoj, da bi mi prvi klub u seniorskoj karijeri bio Voking. Odatle sam prešao u Milvol, pa kasnije u Njuport Kaunti, gde, iskreno, nisam bio zadovoljan, Kada mi se ukazala prilika da predjem u Vojvodinu, nijendog trenutka nisam razmišljao da li da prihvatim
", kazao je Stojsavljević.

Naveo je da ljudi u Srbiji možda imaju pogrešnu sliku o fudbalu u nižim engleskim ligama.

"Svaki klub koji učestvuje u četvrtom rangu takmičenja je izuzetno organizovan i potpuno profesionalan u svakom smislu. S druge strane, kvalitet fudbala nije baš neki, jer se sve svodi na snagu i duel igru, a igra skoro svakog tima se zasniva na dugim loptama i preskakanju sredine terena. Igra se dosta agresivno i oštro, te iz tog razloga nije lako igrati", rekao je Stojsavljević.

On je u novosadskom klubu gotovo mesec dana, a kako kaže, uveren je da će sa saigračima ostvariti sve ciljeve koje imaju.

"Uslovi za treniranje su odlični i malo sam se iznenadio čime sve raspolaže naš fudbalski centar, jer poseduje zaista sve: terene, teretanu, prostoriju za oporavak, restorane, sobe...", rekao je Stojsavljević.

On je rekao i da navijačima obećava da će pružiti svoj maksimum.

"Jedino što mogu da obećam je da ću pružiti 100 odsto svojih mogućnosti, kako bih opravdao poverenje koje mi je ukazano i pokazao da sam dostojan dresa koji nosim", kazao je Stojsavljević.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Deseto pojačanje Vojvodine je Hrvat!

Vojvodina ima novo pojačanje, u pitanju je Slavko Bralić, fudbaler koji igra uglavnom kao štoper, ali može da odigra i na nekoliko drugih pozicija.

On će najverovatnije biti poslednje pojačanje Vojvodine imajući u vidu da se uskoro završava prelazni rok za srpske klubove.

Bralić ima 27 godina i do sada je u svojoj karijeri igrao za Solin, Osijek, Široki, Nefči i AEL.

Osvojio je i jedan trofej sa Širokim, u pitanju je Kup BiH.

---------------------------------------------

@RickRoss - Sta mislis o ovom ?

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Bomba iz Novog Sada, kapiten napustio Vojvodinu!

Potpuno neočekivana vest stiže iz Novog Sada.

Prema pisanju portala Mondo, kapiten Vojvodine Ranko Veselinović postao je član kanadskog kluba Vankuver Vajtkeps.

Radi se o ekipi koja se takmiči u MLS ligi, srpski defanzivac stiže prvo kao pozajmljen igrač na godinu dana, a Kanađani će ga otkupiti onog trenutka kada mladi reprezentativac Srbije odigra 12 mečeva za njih.

Veselinović će u tom slučaju potpisati četvorogodišnji ugovor, pa je Nenad Lalatović ostao bez veoma bitnog člana tima koji je i ponikao u novosadskoj "staroj dami".

Defanzivac koji ima 20 godina odigrao je 64 utakmice u dresu Vojvodine i postigao jedan gol.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Vojvodina ima novog kapitena

Ranko Veselinović je odlučio da prihvati poziv kanadskog Vankuvera, pa je tako Vojvodina ostala bez kapitena i stuba odbrane pred početak prolećnog dela sezone.

Odluka o novom kapitenu je očekivana, od sada traku oko ruke nosiće - Nikola Drinčić, najstariji i najiskusniji igrač koji uživa veliko poverenje kod mladih igrača i kod trenera Lalatovića.

Bivši igrač Partizana i niškog Radničkog poseduje ogromno iskustvo, pravi je autoritet na terenu i sasvim logičan izbor za novog kapitena.

Vojvodina novu polusezonu otvara gradskim derbijem protiv Proletera, a ta utakmica je na programu u subotu od 18.00.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Rockov želi pobedu u gradskom derbiju: "Nikada nisam komentarisao protivnike!"

Golman Vojvodine Emil Rockov rekao je danas da je njegova ekipa spremna za nastavak sezone u fudbalskoj Superligi Srbije i meč protiv Proletera i željna novog dokazivanja.

Rockov želi pobedu u gradskom derbiju:

Foto: Beta/Branislav Božić/Ev

"Naravno, cilj nam je pobeda. Mislim da smo pripreme odradili dobro, te potpuno spremni i orni očekujemo izazove koji su pred nama. Željni smo novog dokazivanja i ostvarivanja ciljeva koje smo zacrtali, te verujem da ćemo to pokazati već u prvom prolećnom kolu", rekao je Rockov.

Posle više od dva meseca pauze, ovog vikenda nastavlja se fudbalsko prvenstvo Srbije, a ekipa Vojvodine će u prvom prolećnom kolu dočekati Proleter.

Vojvodina je treća na tabeli domaćeg šampionata sa 42 boda, dok je Proleter na 11. poziciji sa 20 osvojenih bodova.

"Proleter je moja bivša ekipa i poznajem dosta njihovih igrača, ali protivnika nikada nisam komentarisao, niti utakmicama prilazim na taj način. Usredsređen sam jedino na ono što je naš cilj i na to kako da na terenu sprovedemo sve ono što smo se dogovorili", rekao je golman Vojvodine.

Utakmica između Vojvodine i Proletera igra se u subotu od 18 časova na "Karađorđu", a ulaznice za ovaj meč moći će besplatno da se preuzmu na blagajnama.

Rockov je istakao i da se nada da će tribine biti što punije.

"Nama igračima to mnogo znači i mislim da zaslužujemo da budemo gledani, jer time ujedno dobijamo i neku vrstu priznanja za sve ono što pružamo i radimo za našu Vojvodinu, koju navijači toliko vole i podržavaju. Nadam se da će stadion biti dobro popunjen i da ćemo na kraju meča imati razloga za slavlje", naveo je Rockov.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Novosađani, Voša zove - besplatno na Crvenu zvezdu u Beogradu!

Vojvodina je putem saopštenja na svom zvaničnom sajtu obavestila sve svoje navijače da će za derbi utakmicu 22. kola Superlige Srbije protiv Crvene zvezde u Beogradu biti obezbeđen besplatan prevoz i ulaznica za ovaj meč.

Derbi utakmica između Crvene zvezde i Vojvodine igraće se u subotu na stadionu "Rajko Mitić" sa početkom u 18 časova, a polazak navijača Voše na utakmicu je zakazan za isti dan u 15 sati kod južne tribine stadiona "Karađorđe".

Svi koji žele, za odlazak na ovu utakmicu mogu se prijaviti slanjem SMS poruke na broj telefona 064/126-33-66 (potrebno je poslati ime i prezime i broj lične karte), a rok za prijave ističe u petak u 15.30.

Vojvodina poziva sve svoje navijače da podrže ekipu u Beogradu i pomognu "staroj dami" u nastojanju da dođe do još jednog dobrog rezultata ove sezone, stoji u saopštenju.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
"Kako protiv Zvezde? Imamo svoje planove..."

Novi kapiten Vojvodine Nikola Drinčić predvodiće "staru damu" u derbiju 22. kola Superlige Srbije u Beogradu gde će gostovati Crvenoj zvezdi.

"Raspoloženje u našoj ekipi pred ovu utakmicu je sjajno. Dobro smo odradili pripreme i zabeležili pobedu u prvom prolećnom meču, što nam je bilo jako važno, tako da je za sada sve u najboljem redu. Što se tiče utakmice protiv Crvene zvezde, očekuje nas jako težak meč. Oni imaju neke svoje planove, ali i mi imamo svoje, pa ćemo videti ko će biti uspešniji", kaže Drinčić u izjavi za klupski sajt.

U prvom delu sezone, Vojvodina je poražena od Crvene zvezde na "Karađorđu" rezultatom 1:2.

"Ovo će sigurno biti dosta drugačija utakmica u odnosu na onu iz prvog dela sezone. Sa promenom trenera, Crvena zvezda je promenila i stil igre i dobila neku novu energiju, dok smo mi sa našim šefom nastavili ciklus koji smo započeli i sada se još bolje poznajemo, te mislim da bolje i ispunjavamo njegove zahteve na terenu", napominje Drinčić.

Na sutrašnjem meču, očekuje se dobra poseta, a veliku podršku sa tribina imaće i fudbaleri Vojvodine, za čije navijače su obezbeđeni besplatan prevoz i ulaznice.

"Nama igračima sigurno mnogo znači kad vidimo da imamo podršku sa tribina. I sad na utakmici protiv Proletera, poseta i podrška su bili sasvim pristojni, pogotovo u odnosu na neke ranije utakmice. Ovom prilikom, pozivam i ja naše navijače da dođu da nas podrže, a mi ćemo dati sve od sebe da ih obradujemo dobrim rezultatom", istakao je Drinčić.

Utakmica između Crvene zvezde i Vojvodine igra se sutra na stadionu "Rajko Mitić" u 18 časova.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Voša nema dilemu, protiv Nišlija na pobedu!

"Protiv Radničkog moramo ići na pobedu, jer to nam je jedan od glavnih konkurenata u borbi za Evropu. Ako njih pobedimo, bićemo mnogo bliži ostvarenju glavnog cilja koji smo zacrtali za ovu sezonu i zato nam je jako važno da dođemo do trijumfa", rekao je Đuričin, prenosi klub.

U 23. kolu Superlige Srbije, fudbaleri Vojvodine sutra dočekuju ekipu Radničkog iz Niša.

"Na prošloj utakmici protiv Crvene zvezde, u našoj igri je bilo i dobrih i loših stvari. Doduše, više je bilo onih loših, ali to smo ostavili iza sebe. Atmosfera u timu je odlična i, osim Gemovića i Đurića koji će pauzirati zbog kartona, svi ostali su spremni za meč", rekao je Đuričin.

Pre dva dana, ekipu Radničkog je napustio trener Milorad Kosanović, a umesto njega, brigu o prvom timu preuzeo je bivši trener Vojvodine Radoslav Batak.

"Radnički je promenio tim tokom zime i doveo nekoliko dobrih igrača. Samim tim, moramo da ih respektujemo, kao i svakog drugog, ali ne smemo menjati naše ambicije. Vidim da su pred našu utakmicu promenili i trenera, pošto je umesto Kosanovića došao Radoslav Batak, pa ćemo videti kako će to uticati na njih", rekao je Đuričin.

Utakmica između Vojvodine i Radničkog igra se sutra od 18 časova na "Karađorđu".

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Lalatović pozvao Kokezu da dođe na "Karađorđe"

Trener Vojvodine Nenad Lalatović iskreno je iznenađen što derbi kola u Novom Sadu između trećeplasirane i šestoplasirane ekipe na tabeli ne sudi neki od srpskih internacionalnih sudija, već će arbitar biti Dragan Čolović, kome će pomagati Milan Pašajlić, Marko Đuričić i Nenad Milanković, koji će biti četvrti sudija.

"Čudno mi je da utakmicu ovakve važnosti ne sudi neko od naših internacionalaca, što bi, po mom mišljenju, bilo normalno. Ovako, ostavlja se prostor za razne sumnje i spekulacije, pa zato pozivam Slavišu Kokezu, kao vrhunskog autoriteta u našem fudbalu, da bude prisutan na stadionu. Neka na taj način odagna sumnje i obezbedi ravnopravan položaj aktera derbija", rekao je Lalatović za Žurnal.

Inače, Lalatović i Čolović su već imali nekoliko spornih situacija, pre dve godine ga je sudija prijavio zbog vređanja kada je sedeo na klupi Čukaričkog.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Lalatovićev odgovor ''čika Miši'', uskoro odlazi?!

Ekipa Vojvodine nastavlja da grabi ka plasmanu na evropsku scenu, juče je ubedljivo savladala Radnički iz Niša sa 3:0 na ''Karađorđu'', ali izgleda da već sada može da se postavi pitanje ko će ''Lale'' predvoditi sa klupe od leta i starta u evropskim kvalifikacijama, ukoliko se Vojvodina za to izbori.

Naime, šef struke Vojvodine Nenad Lalatović je u razgovoru za ''Alo'' potvrdio da već ozbiljno razmišlja o inostranom izazovu već od početka nove sezone.

''Trenutno sam zadovoljan u Vojvodini, ali mislim da je vreme da se na kraju sezone oprobam u inostranstvu. Zimus sam odbio ponude iz Grčke, Kazahstana i Belorusije'', ističe Lalatović.

Videćemo šta će se dogoditi na leto i gde ćemo Lalatovića gledati naredne sezone, a ono što je nedavno izazvalo veliku pažnju javnosti jeste izjava sada već bivšeg trenera Radničkog Milorada Kosanovića o Nenadu Lalatoviću.

Imao je Lalatović šta da odgovori ''čika Miši'' kako ga i dalje zove, bez obzira na sve što se dogodilo. Čak tvrdi da mu ništa ne zamera.

''Stvarno mu nije bila umesna izjava da sam se ja naduvao. Ne znam šta je time hteo da kaže.

Je l’ ima negde moja fotografija kako duvam, da se vidi da radim nešto ružno? Pa pogledajte me kako ja izgledam. Sve sam lepši i lepši, sve sam zdraviji i zdraviji, sve sam mlađi i mlađi. Moj izgled govori o svemu tome. Svaki dan pretrčim po deset kilometara.

Šta god da je čika Miša mislio tom izjavom da sam naduvan, ne zameram mu. To je čovek uz koga sam odrastao i koji me je trenirao kao dete. Malo ko će napraviti karijeru kao čika Miša. Sada je u ozbiljnim godinama, pod stresom je'',
objašnjava Lalatović.

Brojnih drugih tema dotakao se Lalatović u ovom intervjuu, objasnio je zašto se ne plaši huligana i njihovih uvreda sa tribina, istakao da je veliki patriota, da bi ''prvi išao da brani svoju zemlju'' ako bi za to bilo potrebe, a prokomentarisao je i šanse reprezentacije Srbije da se plasira na Evropsko prvenstvo. Veruje u takav epilog.

''Ako proradi naš srpski inat, da! Mog Dorćolca Ljubišu Tumbakovića posebno cenim i verujem u njega. Direktor Vladimir Matijašević je moj veliki prijatelj, baš kao i Slaviša Kokeza, predsednik FSS-a, kome sam čak bio na krštenju deteta. Sve uspešne ljude u fudbalu poštujem, a njih trojicu posebno volim'', poručio je Lalatović.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Stiglo objašnjenje, evo gde je Lalatović bio za vreme utakmice sa Voždovcem!

Preneli smo juče, šef stručnog štaba Vojvodine Nenad Lalatović nije juče vodio sa klupe ekipu novosadskog superligaša tokom prvenstvenog meča sa Voždovcem u Beogradu.

Spekulisalo se da nije ni doputovao u Beograd, ali o čemu se zapravo radi otkrio je njegov pomoćnik Vidak Bratić, na pres konferenciji posle pobede ekipe Vojvodine rezultatom 2:1.

On je tom prilikom podsetio i da je, osim Lalatovića, Vojvodini nedostajao i mladi vezista Mirko Topić, za koga se tokom zime ozbiljno interesovala i Crvena zvezda.

Zbog odsustva Topića, kao prinudno rešenje na poziciji zadnjeg veznog izabran je desni bek Aranđel Stojković.

''Topić ima problem sa zadnjom ložom, a šef je bio sa nama u hotelu sve do polaska na utakmicu, te je Šarcu i meni dao instrukcije šta da radimo. Ima virus i visoku temperaturu, pa zato nije mogao da dođe na utakmicu.

Što se tiče Stojkovića u veznom redu, to je nešto što ćemo koristiti i ubuduće ukoliko ne budemo imali drugog rešenja. Dečko je dobro odigrao i odradio sve ono što smo se dogovorili'',
objašnjava Bratić.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Lalatović i dalje u problemu, kada se vraća?

Trener Vojvodine Nenad Lalatović nije bio prisutan na prethodnom meču protiv Voždovca, a razlog je povišena temperatura koja ga muči i dalje.

Situacija nije bila bolja ni juče, pa su trening novosadskog tima vodili Vidak Bratić i Dragan Šarac u FC "Vujadin Boškov".

Nenad Lalatović je tokom prethodnih godina propustio veliki broj utakmica u srpskom fudbalu, a mi se nadamo da ćemo ga ponovo gledati već u narednom kolu.

Naredni meč ekipa iz Novog Sada igra protiv Mladosti iz Lučana.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Sve je počelo u štrikerskoj radionici - Voša slavi 106. rođendan!

Fudbalski klub Vojvodina danas obeležava svoj 106. rodjendan, a predsednik kluba Vojislav Gajić poručio je da će klub trajati sve dok postoje ljudi koji ga vole.

"Danas je svečarski dan, našoj voljenoj Vojvodini je rodjendan. Pre 106 godina, mladi srednjoškolci su doneli odluku o osnivanju FK Vojvodina, verovatno ni ne sluteći da će njihov klub jednog dana izrasti u fudbalskog giganta Novog Sada, Srbije, a i šire. Novi Sad ima svoje simbole, kao što su Matica srpska, Petrovaradinska tvrdjava, FK Vojvodina, univerzitet, ali i ono što je najvažnije, a to su njegovi gradjani, koji čine raznolikost i bogatstvo ovog našeg lepog grada", rekao je Gajić, prenosi klub.

Tog 6. marta 1914. godine, u štrikerskoj radionici Save Šijakova u Temerinskoj ulici, grupa učenika Velike srpske pravoslavne gimnazije (današnje gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj") donela je odluku o osnivanju FK Vojvodina, prvog srpskog fudbalskog kluba u Novom Sadu.

Za naziv kluba izabrano je ime Vojvodina, kao asocijacija na nekadašnje Vojvodstvo Srbija i Tamiški Banat, krunovinu austrijskog carstva formiranu na osnovu prava Srba na autonomnu teritoriju u okviru Habsburške monarhije.

Tim povodom, na istom mestu u Temerinskoj ulici gde je klub i osnovan, predsednik Vojvodine Vojislav Gajić je, u društvu predsednika Skupštine Dragoljuba Samardžića i predstavnika Sekcije veterana, na spomen ploču postavio lovorov venac.

Tokom 106 godina, Vojvodina je prelazila put od drugoligaša do osvajača titula i četvrtfinaliste Kupa evropskih šampiona, ali je svaku vrstu krize uvek uspevala da prevazidje.

"Tokom više od jednog veka, Vojvodina je prolazila kroz razne faze i prošla kroz dva svetska rata, ali je opstala do danas. Uveren sam da Vojvodina sada ide dobrim putem, a mi koji trenutno učestvujemo u njenom radu moramo imati obavezu da je dalje razvijamo, ali moramo imati i emociju. Vojvodina je nešto posebno i ona mora da se voli, jer samo tako može biti uspešna", rekao je Gajić.

"Želeo bih da skrenem pažnju i na veterane koji su danas ovde prisutni, ali i na one koji nažalost više nisu sa nama, jer svi oni su ostavili dubok trag u našoj Vojvodini, u vremenu kada se fudbal igrao iz ljubavi. Danas su neka druga vremena, kojima se moramo prilagoditi, ali ljubav ne smemo izgubiti, jer Vojvodina će trajati sve dok postoje ljudi koji je vole", istakao je Gajić.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Lalatović: ''Neško Milovanović nedostaje Superligi''

Ekipa Vojvodine juče je upisala novu pobedu, ovoga puta protiv Mladosti iz Lučana (2:1) u Novom Sadu i nastavila trku za plasman na evropsku scenu.

Posle meča, trener Vojvodine Nenad Lalatović je, uz zadovoljstvo ostvarenim rezultatom, iskoristio priliku i da tokom pres konferencije pozdravi bivšeg trenera Mladosti i bivšeg selektora naše mlade reprezentacije Neška Milovanovića.

''Ovo je naša četvrta pobeda iz pet utakmica i zato sve čestitke, samo tako treba da nastavimo. Ovu utakmicu stavljamo u arhivu i već se okrećemo derbiju protiv Spartaka, posle čega nas čeka derbi protiv Čukaričkog, pa idemo na teško gostovanje u Ivanjicu, tako da imamo zaista težak raspored.

Mog velikog prijatelja Neška Milovanovića sam video na tribinama i ovom prilikom bih ga pozdravio, te mu poželeo da se što pre vrati na klupu Mladosti ili nekog drugog kluba, jer on nedostaje Super ligi, gde je jedan od najboljih trenera. Njemu i Mladosti želim sve najbolje'',
poručio je Lalatović.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
"Stara dama" spremna za vojvođandski derbi, cilj u Subotici - pobeda!

U 26. kolu Superlige Srbije, fudbaleri Vojvodine sutra gostuju ekipi Spartaka u Subotici.

Biće to 61. vojvođanski derbi između Voše i Spartaka, a do sada su u međusobnim duelima više uspeha imali Novosađani koji su ostvarili 37 pobeda, sedam remija i 16 poraza, uz gol-razliku 102:64.

"Stara dama" ovu utakmicu dočekuje nakon tri uzastopne pobede u prethodna tri kola, a njen napadač Nemanja Čović (28) nada se da će Vojvodina u istom stilu nastaviti i protiv "plavih golubova".

"U Subotici nas sigurno očekuje jedna teška utakmica, jer Spartak je dobra ekipa, ove sezone beleži dobre rezultate i posebno su opasni na svom terenu. Međutim, kao i na svakom prethodnom meču, mi ćemo opet ići na pobedu i nadam se da ćemo uspeti da nastavimo naš trijumfalni niz, te se tako još više približiti našem cilju, a to je plasman u Evropu", kaže napadač Voše Nemanja Čović, prenosi sajt kluba.

Pomoć ekipi u nastojanju da ostvari dobar rezultat protiv Spartaka najavili su i navijači Vojvodine, ali zbog najnovije odluke Vlade Srbije to neće biti moguće.

"Nema sumnje da ćemo dati sve od sebe da obradujemo navijače još jednom pobedom", istakao je 28-godišnji fudbaler.

Meč između Spartaka i Vojvodine igra se sutra od 16 časova na Gradskom stadionu u Subotici.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.