Quantcast

FK Partizan 2019/2020

rechner27

Aktivan član
Poruka
1.038
Ne mogu da se setim goreg poluvremena sto se ukupnog fudbala tice... Seoska liga fazon, 'ajde da se bijemo... Degenerik i Milunovic opravdavaju ulogu konjskih faca i inteligencije, a iz Partizana kljuca konfuzija i u odbrani i u napadu. Na sve to sudija u glavnoj ulozi. Ajde da vidimo drugo poluvreme ali brat bratu ovako ako bude, bice jedan od derbija za zaboravljanje. (Bez obzira da li bilo 1-0, 0-0, 0-1 ili kako god vec)

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
12.448
Ma ovo je bezobrazluk čist!
Ovi njihovu kao i nešto hoće da igraju, ovi naši ni da čuju. Ja sa više emocije perem zube nego što oni igraju ovu utakmicu. Pavlović i Ostojića nemam uopšte živaca da komentarišem. A Sadika majmunčinu tako treba našamarati....

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Milošević: ''Moramo da razmislimo kako ćemo dalje...''

Dosta se očekivalo od Partizana, imajući u vidu partije koje je pružao tokom jeseni, ali gotovo ništa od toga večeras nije viđeno protiv Crvene zvezde u 162. večitom derbiju.

Na kraju, 0:0, rezultat kojim čak i mogu da budu zadovoljni u Humskoj posle svega što je viđeno na ''Marakani''.

''U najkraćem, mislim da je rezultat realan, a sveukupno da je Zvezda bila malo bolja od nas. U prvom je više bila bolja nego mi u drugom.

Nemam objašnjenje zašto smo izgledali tako u prvom poluvremenu. Imali smo sreće. Nismo bili na maksimumu, ali smo uspeli da ostanemo neporaženi.

Sve naše utakmice ovog proleća su bile ispod nivoa u odnosu na to kako smo igrali večeras i moraćemo ozbiljno da razmislimo kako ćemo dalje'',
poručio je Milošević na konferenciji za medije.

Baš kao i u prvoj izjavi na terenu, ponovio je da je veoma nezadovoljan igrom u prvih 45 minuta.

''Prvo poluvreme je toliko bilo loše, da u drugom nismo ni zasužili da damo gol iako smo imali neke šanse, ali ne bih se složio da je bilo baš toliko dosadno.

Imali smo problema gde smo i pretpostavljali, ali nismo adekvatno odgovorili, bez energije, koncentracije. Mogli smo da imamo i više problema od ovog što smo imali.

Prvih desetak minuta drugog poluvremena je bio naš najbolji period, ali tada je došlo do tih prekida i to je jedino opravdanje koje imam što nismo nastavili tako.

Ne volim da izdvajam pojedince ni kada je dobro, pa neću ni sada. Rekao sam već da moramo mnogo bolje'',
objašnjava Milošević.

Malo ga je naljutila molba novinara da oceni derbi od 1 do 10.

''Pokušavam, ljudi, da budem realan. Ako hoćete dodatno da kritikujem, mogu, ali nebitno je da sada dajem neke ocene''
, uzvratio je Milošević.

Ako se gleda nešto povoljno za Partizan večeras, to je da treći put uzastopno nije primio gol od Zvezde. S druge strane, zabrinjavajuće za njega je da Sadik i Suma još nisu postigli gol u drugom delu sezone.

''Ne želim da se bavim statistikom, neću ja da budem protagonista, nego igrači. U ime moje ekipe mogu da kažem da smo tri puta igrali na Marakani od moja četiri derbija i kada se pogledaju rezultati, to i nije tako loše. Ja pokušavam da budem samokritičan, ali statistički to i nije tako loše.

Suma i Sadik nisu postigli gol četiri utakmice, naša udarna četvorka nije uspela da ugrozi Zvezdu, ali ti isti igrači su nam dosta doneli Svako od njih može mnogo više. Na nama je da nađemo uzroke toga'',
naglaio je Milošević i priznao da je bio oštar prema igračima u poluvremenu.

''Ne bih o detaljima, ali u svlačionici sam bio mnogo žešći nego sada sa kritikama.

Opet sam ljut jer nismo dali dovoljno energije, jer šaljemo pogrešnu poruku da odustajemo. Razlika je velika, teško dostižna, ali to nije opravdanje'',
zaključio je šef struke Partizana.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Vuletićevo saopštenje i "kvazinjegoševski namig"

Prof. dr Vladimir Vuletic, potpredsednik FK Partizan je poslao saopštenje medijima u kom je na svoj način sumirao utiske posle 162. "večitog derbija".

Derbi je završen bez pobednika, bilo je 0:0, a Vuletić je istakao pitanje dokle se stiglo sa uvođenjem VAR tehnologije u srpski fudbal.

"Zurlama i talambasima, ocenjujući prethodni derbi kao “najgori u njegovoj istoriji” predstavnici kluba podno tenka, slavodobitno uzvikuju da su “preponosni” sto nisu poraženi.

Nakon tri derbija bez gola u mreži protivnika, nakon prethodnog bez šuta u okvir protivničkog gola, kada im je golman istumban, sada traje parada ponosa na jedan šut u okvir gola, jedan nedosuđeni penal za Partizan i jedan kvazinjegoševski namig nakon simulacije prekršaja.

Taj modus operandi podno tenka poznat je i uobičajen. Ono što, međutim, ostaje i dalje u domenu misterije je pitanje dokle se stiglo sa već višegodišnjim uvođenjem VAR tehnologije u srpski fudbal, koji još nije umro a ka’ će - ne znamo"
, stoji u saopštenju koje je potpisao potpredsednik Partizana Vladimir Vuletić.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Sadik priznao u domovini, evo zašto mu je "pucala glava" u Partizanu! Da li je to razlog slabijih igara?

Umar Sadik nikako da pogodi u drugom delu sezone.

Crno-beli su ga ostavili u svojim redovima smatrajući da će napredovati dodatno i da će mu cena rasti, ali Nigerijac ima problema sa postizanjem golova i nije postigao niti jedan od kraja prvog dela sezone. Nije to učinio ni u derbiju, iako je imao jednu dobru priliku koju nije iskoristio.

O razlozima slabijih partija bi moglo da se diskutuje, a jedan od razloga svakako jesu i ponude drugih klubova koje je imao tokom zime.

To je priznao i za nigerijski portal.

"Igram dobro u Srbiji zato što uživam na terenu. Tačno je da mi je tokom januara glava pucala od misli da li da odem ili ne, ali sam prelomio da ostanem u Partizanu, da nastavim da se razvijam i napredujem u Srbiji. Partizan me je ovde vratio u život", rekao je Umar Sadik za portal Mega Sports Arena iz Nigerije.

Sadik ima 16 golova u ovoj sezoni, dodao je i 13 asistencija.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
FK Partizan časti dame zbog 8. marta!

Partizan može da se okrene narednim događajima posle derbija, sledeća utakmica jeste protiv Radničkog iz Niša u subotu 7. marta, a utakmica počinje od 20 časova.

Na tom meču FK Partizan je odlučio da ulaz bude besplatan za sve dame.

"U susret 8. martu, na utakmici 25. kola FK Partizan - FK Radnički svim damama ulaz je besplatan!

Ulaznicu za meč možete podići na dan utakmice uz lični dokument (za decu zdravstvena knjižica) na blagajnama stadiona Partizan od 12 časova do početka meča!"
, stoji u saopštenju crno-belih.

Lep gest crno-belih, nadamo se da će uticati na veći broj ljudi na tribinama.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Stojke prešišao i Kralja!

Srpski golman Vladimir Stojković je u nedelju ostao nesavladan, iako je imao jedan veoma loš izlet pred kraj utakmice.

Na taj način on je sedmi put tokom svoje karijere ostao nesavladan od strane protivničkih igrača u "večitim derbijima", pa je na taj način uspeo da pretekne i legendarnog Ivicu Kralja.

Kako prenosi "Žurnal", Stojković je po tom kriterijumu najbolji golman Partizana u derbijima, pošto je pored Kralja iza sebe ostavio i Milutina Šoškića, Fahrudina Omerovića (3 utakmice), Gorana Pandurovića (2) i Ivana Ćurkovića (1).

U derbijima na crno-beloj strani Vladimir Stojković ima 5 pobeda, 5 nerešenih i 3 poraza.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Svečano u Partizanu, Marko Valok je to zaslužio

Tim povodom, klub iz Humske organizovao je prigodnu svečasnost.

''Legenda jugoslovenskog fudbala i FK Partizan Marko Valok danas je proslavio svoj 93. rođendan.

U prostorijama kluba u Humskoj okupili su se članovi porodice i fudbalski velikani među kojima su bili Branko Rašović, Ivan Ćurković, Lazar Radović, Ilija Petrović i drugi.

Predsednik FK Partizan Milorad Vučelić obratio se prisutnim gostima i uručio prigodne poklone Marku Valoku, njegov dres kao i aktuelan dres crno-belih. Među prisutnima su bili i generalni direktor FK Partizan Miloš Vazura, prof. dr Vladimir Vuletić, potpredsednik FK Partizan, zamenik generalnog direktora Milorad Nikolić'',
saopšteno je iz Partizana.

Marko Valok je kao igrač branio boje Partizana od 1947. kada je došao iz Napretka, do 1959. godine, kada je i završio igračku karijeru.

Sa Partizanom je u tom periodu osvojio je titulu 1949. godine, kao i tri Kupa Jugoslavije (Kup Maršala Tita), 1952, 1954. i 1957. godine.

Za reprezentaciju Jugoslavije nastupio je šest puta i postigao tri gola, a u Partizanu je radio i kao trener od 1963. do 1967. godine.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Nova prognoza Ivice Ilieva, ko bi mogao da bude najskuplji Partizanov stranac u istoriji?

Pre oko četiri i po godine, Iliev je preuzeo ulogu sportskog direktorav Partizana i vrlo brzo se istakao dovođenjem kvalitetnih pojačanja. Najviše je pogađao sa onima iz inostranstva, poput Evertona, Leonarda...

Njegova najveća želja bio je Sejduba Suma, za čiji potpis se dugo borio, ali kada je u toj nameri uspeo, omaleni Gvinejac se u špočetku nije snašao u Partizanu.

Iliev je zbog toga počeo da trpi žestoke kritike, s obzirom na 1.6 miliona evra uloženih u tog igrača.

Šta se sve dešavalo u to vreme i sa kakvim se pritiscima suočavao kada je preuzeo ditrektorsku funkciju, Iliev je otkrio u razgovoru za ''Balkan Info''.

''Svi su polazili od toga: 'ma, ko je sve došao u Partizan'. Verujte, imao sam nenormalne pritiske baš zbog toga i jedino kako sam mogao sa tim da se izborim, pogocima sa stranim igračima.

Posle četiri pogođena strana igrača, sve što kažem je moglo da prođe, niko nije mogao da me ubedi u nešto drugo. Kako su počele priče da je Suma promašaj, prvo je počelo sa pričama 'kako si promašio Sumu'. Ako nemate karakter, onda počnete da sumnjate u sebe, ali ja sam ostao priseban. Ja stojim i dalje da je Suma to što jeste. Ali, ako budem odstupao od svoje ideje, onda će mi svaki drugi biti promašaj''
, istakao je Iliev.

Neko u čije kvalitete sada veruje jeste napadač Umar Sadik.

''Hvala dragom Bogu što je Savo sada tu, on je prepoznao i Sumu, koji će možda biti jedan od najvećih koji je igrao ovde i Sadika koji je možda i najskuplji strani igrač u istoriji srpskog fudbala. Suština je da morate da ostanete hrabri i samoverujući, da verujete u sebe. Bez toga ne može da se opstane'', istakao je Iliev.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Ni Sume, ni Natha, Partizan ostao bez ijednog kreativca, evo zašto nema ni Lazara Pavlovića!

Partizan se večeras prilično muči sa ekipom Radničkog iz Niša u Humskoj.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, 0:0 i bez ijednog šuta u okvir gola i sa jedne, i sa druge strane.

Partizan je izgubio prepoznatljivu kreaciju u veznom redu, pre svega zbog izostanka Sejdube Sume, a da sve bude gore, u 15. minutu povredio se i Bibars Natho koji je morao da napusti teren.

Međutim, njega je zamenio krilni napadač Đorđe Ivanović, u odsustvu mladog Lazara Pavlovića, čije odsustvo je prepočetka meča bilo najveća enigma.

Ta enigma je upravo razrešena, iz Partizana je večeras saopšteno novinarima da Lazar Pavlović nije u protokolu za meč sa Nišlijama zbog visoke temperature koju je juče imao.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Savo Milošević posle meča otkrio još jedan potencijalni problem!

Partizan je tek u finišu, i to sa bele tačke, uspeo da slomi otpor Radničkog iz Niša u Humskoj. Gol odluke postigao je Đorđe Ivanović u 84. minutu, a svemu tome prethodili su kadrovski problemi za crno-bele, koji su seodrazili na igru.

Ipak, u prvoj reakciji posle meča, trener Partizana Savo Milošević nije bio nezadovoljan igrom svog tima. Nije se složio sa ocenom reporterke ''Arene Sport'' Dijane Čolović da je i ovoga puta izostala Partizanova prepoznatljiva igra.

''Ne baš u potpunosti, mislim da smo danas malo više igrali, imali smo ozbiljnog rivala.

Nije bilo lako, ali imali smo više od igre, više šansi za gol. Mislim da smo zaslužili pobedu'',
istakao je Milošević, a onda otkrio da je pored Nathove, i Sadikova izmena bila prinudna, zbog povrede na koju se i on požalio.

''Poremetile su nas prinudne izmene, prvo Natho, pa onda Sadik, ostali smo bez nekih igrača koji mogu da reše meč.

Mimo toga, ja sam zadovoljan sa karakterom igrača. Ostali smo strpljivi, mirni''
, naglasio je Milošević.

Na pitanje da li zna šta je konkretno u pitanju sa Sadikom i Nathom, Milošević je kratko uzvratio.

''Videćemo, nisam još ušao u svlačionicu''.

Podsetimo, za ovaj meč Milošević nije mogao da računa ni na Sumu, ni na Lazara Pavlovića.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Penal? Milošević jednom rečenicom podsetio na svoj stav

Dugo je Partizan tražio način da dođe do mreže Radničkog, a našao ga je tek u 84. minutu posle dosuđenog jedanaeterca zbog prekršaja nad Uroševićem.

U razgovoru sa novinarima posle meča, trener Partizana Savo Milošević je ponovio da je zadovoljan ''karakterom ekipe'', da je izdržala pritisak i došla do pobede iako je imala kadrovskih problema.

Nije mogao da izbegne pitanje o dosuđenom jedanaestercu, ali tu temu je brzo preskočio.

''Znate da ne komentarišem te stvari, pozitivno ili negativno, apsolutno'', izjavio je Milošević, prenosi ''Telegraf''.

Navijači uglavnom nisu zadovoljni igrom, ali Milošević na sve gleda sa vedrije strane.

''To su stvari koje su se danas odrazile na našu igru, ali verujem da će povratkom Sume i Lazara Pavlovića u igru i Partizan vratiti na prethodni noivo. To su standardni problemi s kojima moramo da se suočavamo.

Takve stvari se dešavaju, to su novonastale situacije. Pričao sam o tome na startu proleća gde nismo najbolje ušli, sada imamo neke druge probleme, ali jako je bitno da dobijamo utakmice i kada ne igramo dobro'',
poručio je Milošević.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Dan posle, šta je sa Nathom?

Od početka drugog dela sezone, Partizan nikako da dođe do svoje prepoznatljive igre.

Sinoć su crno-beli teškom mukom stigli do pobede nad niškim Radničkim u Humskoj, golom Ivanovića iz penala u 84. minutu, ali uz mali broj izglednih prilika za golove.

Ovoga puta opravdanje ekipi Partizana za takvo izdanje mogao bi da bude izostanak Sejdube Sume, pa i Lazara Pavlovića, kao i povreda Bibarsa Natha u 15. minutu sinoćnjeg meča.

Jutro posle, iz Partizana je medijima prosleđena informacija da će izraelski vezista sutra ići na snimanje, posle čega će se nešto konkretnije znati o prirodi povrede i periodu oporavka.

Ono što je već sada jasno jeste da Natho neće moći da pomogne svojim saigračima u Kup utakmici protiv Spartaka u utorak.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Da li je Asano bolje od Miloševića objasnio Partizanov problem?

Posle još jedne neubedljive partije njegovog tima i teško izborene pobede, trener Partizana Savo Milošević makar javno nije želeo da kritikuje svoje igrače, već ih je, naprotiv, pohvalio za pokazani ''karakter'', uz podsećanje na povrede nekolicine ključnih igrača.

Za razliku od trenera, krilni fudbaler Partizana Takuma Asano probleme vidi u tome što je Partizan izgubio ''timski rad'' na terenu.

''Ako sebe uopšte mogu da odvojim od tima i posmatram jučerašnju utakmicu tako, onda sa jedne strane mogu da kažem da sam igrao dobro, ali sa druge strane je 'frustrirajuće' kada ne možete da postignete gol iz nekoliko šansi.

Što se tiče utakmice, ona nije bila laka, ali ono što Partizan mora da vrati je timski rad na terenu jer smo trenutno okrenuti individualnim kvalitetima u igri.

Imali smo timsku igru uvek, to nas je krasilo i to moramo da povratimo''
, istakao je Asano.

Ono što njega lično veoma raduje je i što mu je porodica ovih dana u poseti. Jasno je da mu njihova podrška mnogo znači.

''Što se tiče moje porodice, oni su mi došli u posetu i biće tu do 13. marta. Dopada im se Beograd, ali još uvek moraju da se naviknu na drugačiji mentalitet.

U Japanu je sve mirnije, tiho, drugačiji pristup ljudima kada ste i u šopingu, saobraćaju... Ali, generalno im se sviđa Beograd'',
zaključio je Asano.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Niz sve duži, ovo postaje najveća Partizanova briga?

Posle odlične jeseni, tokom koje je Umar Sadik upisao 16 golova i 13 asistencija u dresu Partizana, sasvim logičan bio je potez uprave crno-belih, koja je odlučila da što pre otkupi njegov ugovor sa Romom.

Pregovori sa Rimljanima su tokom zimske pauze uspešno okončani, pa je Partizan krajem januara prihvatio da Sadikov ugovor otkupi za 1.75 miliona evra, a Rimljani bi trebalo da zarade i još 10 posto od narednog Sadikovog transfera.

Crno-beli od tog narednog transfera, kad za to dođe vreme, očekuju veliku zaradu, ali pre oko mesec dana su počeli Sadikovi problemi sa efikasnošću.

Par dana pošto je Partizan otkupio ugovor, Sadik je postigao gol iz penala u porazu od Rostova na turniru u Kataru (1:3), a od tada - nijedan.

Od početka prolećnog dela sezone, Sadik je igrao protiv Radnika, TSC-a, Crvene zvezde i sinoć protiv Radničkog, ali nijednom nije uspeo da zatrese protivničku mrežu.

Ono što crno-bele može dodatno da brine je i to što Sadik ređe ulazi u prilike nego jesenas, pa je teško proceniti kada bi ponovo mogao da ''proradi''.

Sledeća prilika je već u utorak protiv Spartaka u Kupu, ali pitanje je hoće li moći da nastupi, s obzirom da se požalio na povredu u meču sa Radničkom, zbog čega je zamenjen početkom drugog poluvremena.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Savo ne paniči, ne slaže se sa Asanom, ali ima dobre vesti - ovo je dokaz da je Partizan imao kvalitetne pripreme!

Pres konferencija danas je organizovana povodom sutrašnje (utorak, 18h) utakmice između Partizana i subotičkog Spartaka, u okviru osmine finala Kupa Srbije.

Ali, odmah su aktuelni kadrovski i problemi u igri izbili u prvi plan tokom razgovora trenera Partizana Sava Miloševića sa prisutnim novinarima.

''U najkraćem, još jedna utakmica u nizu, ponovo ulazimo u ritam sreda-ndelja, sreća pa ćemo imati reprezentativnu pauzu, posle koje ćemo igrati u istom ritmu.

Imamo određenih problema sa sitnim povredama igrača, pa ne mogu da vam, kažem koji sastav će izaći na teren sutra. Mislim, svejedno vam ne bih rekao, ali ono što moram da kažem je da će biti izmena u odnosu na meč protiv Radničkog''
, počeo je Milošević.

Usledilo je pitanje o povređenim igračima i njihovom trenutnom stanju. Najpre o Bibarsu Nathu...

''Danas ima snimanje, pa ćemo konkretno znati. Zna se da nema rupture nikakve, u pitanju je distenzija mišića, pa ne bi trebalo da bude neke duže pauze, možda desetak dana.

Kako je izgledalo u prvom momentu, čak su i dobre vesti'',
istakao je Milošević.

Na listi povređenih je i Suma, koji sutra takođe neće igrati, a pod znakom pitanja su i Lazar Pavlović i Umar Sadik.

''I kod Sume smo blizu oporavka, ali nećemo rizikovati. On ima dve situacije - i nategnut mišić, i tu rasekotinu koja nije uopšte mala.

Trebalo bi da je Lazar Pavlović dobro, imamo problem sa Sadikom koji vuče povredu od derbija. Videli ste da nije mogao da završi utakmicu pre par dana'',
objasnio je Milošević.

U njihovom odsustvu, u prvi plan posle dužeg perioda izbija i Đorđe Ivanović, čovek odluke protiv Radničkog.

''Ja sam već rekao, još nisam odlučio tim, on će biti u kombinaciju za startnioj 11, ne samo za ovu utakicu. Rekao sam i da svi moraju da imaju veliki motiv, bez obzira na ime rivala'', istakao je Milošević.

Veliki pažnju javnosti psole meča sa Nišlijama izazvala je izjava Takume Asana, koji je poručio da Partizan treba da se vrati timskoj igri, primetivši pritom da individualna igra dolazi do izražaja u poslednje vreme. Milošević na to drugačije gleda od Japanca.

''Ne bih se složio, pokušavamo sve da rešavamo kao tim. Činjenica je da ne igramo na nivou od jesenas, već sam pričao o razlozima, a i logično je da ne možete na istom nivou da igrate celu sezonu. To je prosto... ne znam nijednu ekipu koja to može da uradi.

Nema prostora za paniku, sve su ovo normalne stvar u procesu stvaranja tima i napredovanja, da imamo i stanke, nekad to bude ravna linija, bitno je da ne idemo unazad. To je ono što pokušavamo sada, da održimno stanje psihofizičko i atmosferu u ekipi, jer sam siguran da će ponovo doći vreme da idemo gore'',
objašnjava Milošević.

Partizan opet nije postigao gol iz igre, što postaje hroničan problem u drugom delu sezone.

''Brine me, ali to je isto jedan od problema koje moramo da rešavamo u hodu. Početak sezone je bio težak, znali smo to, imamo i dosta kadrovskih problema i oni direktno utiču na te stvari. I jesenas smo pričali o neefikasnosti u odnosu na broj prilika koje smo stvarali.

Ja sam neki dan bio zadovoljan jer ne možemo uvek da budemo u situaciji da napravimo deset šansi i postignemo tri gola.

Iz mog trenerskog ugla, ja nisam i neću odustati od ofanzivne igre, bez obzira na kvalitet. Ako ćete se složiti, mi ne igramo nijedan korak iza onoga što smo igrali. Mi i dalje igramo ofanzivno, napadamo priotivnika na njegovoj polovini, naša poslednja linja je i dalje daleko ispred gola, na 50 metara.

Napadački fudbal je mnogo više rizičan od onog drugog. Mi smo svesni toga, ali nismo odustali. Neki su mi zamerili zamenu Šćekuić umesto Sume u derbiju, li smo prebacili Natha i nismo se vratili ni metar nazad. Opredeljenje u igri koje imamo, od njega nismo odstupili svesni da imamo problem.

Imaćemo problem jer protivnici nas skeniraju, moraćemo da nađemo neke nove mehanizme napadanja. Nema u fudbalu ono - vi ste nešto pripremili i to će zauvek da traje tri godine. Toga nema u fudbalu. Jesenas je bilo dobro, sad smo i mi skenirani, imamo motivisane rivale koji žele da pariraju takvom Partizanu. Moramo sada da nađemo neke nove stvari. Trenutno nismo u najboljoj situaciji zbog kadrovskih problema, ali ako smo pametni, iz svega toga treba da izađemo jači.

Blizu smo fizički onoga što smo jesenas igrali, to je nešto i što smo očekivali''
, ističe Milošević.

Priznao je da je forma letos bila bolje tempirana za početak sezone, ali je to svesno učinjeno i ponovo bi uradio isto kada su zimske pripreme u pitanju.

''Bolje je bila tempirana, ali svesno. To su bile utakmice koje su nam bile sudbinske za klub. Da, bolje smo se spremili za početak prvenstva i Lige Evrope, ušli smo svežiji u takmičenje, morali smo.

Pilot projekat je bio više letos, nego u Turskoj, gde je bio nastavak. Ne bih menjao ništa'',
rekao je Milošević i poentirao:.

Mi u svakom drugom poluvremenu izgledamo bolje od protivnika, to je evidentan podatak da smo radili dobro. Neke druge stvari su TRENUTNI problem i sa tim TRENUTNIM problemima pokušavamo da izađemo na kraj
'',
zaključio je Milošević.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Partizan ozvaničio tri potpisa u jednom danu!

Odmah pošto je trener Savo Milošević završio obraćanje medijima u najavi utakmice sa Spartakom, klub iz Humske je potvrdio tri nova potpisa sa tri nove Partizanove nade.

U pitanju su Dimitrije Aćimović, koji je 2004. godište, kao i dvojica godinu dana mlađih fudbalera - Janko Rakonjac i David Ivić.

Oni su sa Partizanom potpisali stipendijske ugovore, što je prvi veliki korak ka kasnijem priključenju prvom timu, kada za to dođe vreme.

''Nove snage Partizana!'', poručuju na Tviter nalogu kluba iz Humske.

Crno-beli su, podsetimo, u proteklih par godina rano pružali šansu u prvom timu svojim najtalentovanijim omladincima, od koji su se najviše istakli Strahinja Pavlović, Svetozar Marković, Filip Stevanović, Lazar Pavlović...

To se Partizanu već i isplatilo, pogotovo u slučaju Strahinje Pavlovića, koji je realizovao transfer u Monako, od čega će Partizan inkasirati najmanje 10 miliona evra.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Nemanja Nikolić na ''skeneru'' trenera Partizana, evo u čemu je problem!

Preneli smo nešto ranije, trener Partizana Savo Milošević imao je dug razgovor sa novinarima danas, dan uoči sutrašnje Kup utakmice sa Spartakom i tom prilikom nije bežao od pitanja vezanih za probleme koje crno-beli imaju na početku drugog dela sezone.

Opširnije o tom delu razgovora čitajte u prilogu, a pred kraj pres konferencije Milošević je porokomentarisao i kvalitet sutrašnjeg rivala.

"To su najnezgodnije ekipe jer ne znate šta da očekujete. Ako izađu spremni i motivisani, ako ih krene, mogu da budu jako nezgodni po bilo koga, a mogu da odu i u drugu krajnost. To je nešto što je najteže analizirati.

Nama je najbitnije da uđemo kao u meč protiv Radničkog, takav ulaz nam treba i sutra - dobro, agresivno, disciplinovano i da se bavimo našom igrom tokom svih 90 minuta, da održimo dobar nivo trke i koncentracije upravo zbog toga što ne znamo do kraja sa čime ćemo se suočiti na terenu"
, izjavio je Milošević.

U ekipi Spartaka sutra će u centru pažnje biti Nemanja Nikolić, napadač koga je Milošević ''precrtao'' u Partizanu po završetku prošle sezone.

''Videćemo da li će biti u sastavu, ali je jedan od igrača koji može bilo kome da napravi problem. Znamo ga iz Partizana. Njegov najveći problem je kontinuitet, a ne kvalitet'', objasnio je Milošević.

Utakmica osmine finala Kupa Srbije Partizan - Spartak igra se sutra od 18.00 na stadionu u Humskoj.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Bibars Natho - Stigla informacija iz Partizana, evo kakva je situacija...

Juče je na tu temu detaljno govorio i trener Partizana Savo Milošević, probleme sa povredama imaju Bibars Natho, Sejduba Suma i Umar Sadik, dok je Lazar Pavlović zbog povišene temperaturee propustio utakmicu protiv Radničkog u subotu.

Sinoć su iz Partizana stigle i dodatne informacije koje su prosleđene medijima, a u vezi sa povredom Bibarsa Natha.

Crno-beli su potvrdili da Natho ima distenziju mišića (oštećenje najnižeg stepena), čime su potvrđene i prve procene lekara u vezi sa njegovom povredom. Takođe, Natho je počeo juče sa uvođenjem u trening i, kako navode iz Partizana, juče je ''džogirao sa Sumom''.

Ipak, jasno je da Natho neće biti spreman za današnju utakmicu protiv Spartaka, možda ni za vikend protiv Voždovca, ali do meča sa ''Zmajevima'' se očekuje da se oporavi bar neko od još trojice pomenutih igrača koji su neizvesni za večerašnji susret.

Podsetimo, duel Partizana i Spartaka počinje večeras u 18 časova na stadionu u Humskoj.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Miloševiću se ispunila želja, stiglo ''dete'' Juventusa i već briljira u ''Zemunelu''!

Tokom zime se spekulisalo, a sada je postalo realnost - sedamnaestogodišnji ofanzivni vezista Denis Stojković priključio se treninzima Partizana u ''Zemunelu'', prenosi ''Žurnal''!

I ne samo to, nego mladi fudbaler je, prema prvim saznanjima, već počeo i da briljira na treninzima, pokazujući da Savo Milošević nije slučajno izrazio želju da ga na delu vidi u Partizanu.

Naravno, on je još uvek na probi, a ako sve protekne kako se očekuje, Partizan bi imao priliku da čak i bez plaćanja trening kompenzacije angažuje ovog mladog igrača.

Ko je Denis Stojković?

Radi se o momku koji ima i italijanski i srpski pasoš, svoj fudbalski put kroz mlađe kategorije počeo je da gradi u Juventusovoj omladinskoj školi, a od tada, do danas stigao je da se oproba i u Čelsiju, Olimpiji i austrijskom LASK-u.

Njegov talenat je već nekoliko godina poznat Miloševiću, još dok je radio u FSS-u, gde je vodio računa o mlađim kategorijama. Denis Stojković je tada nastupao za kadetsku selekciju naše zemlje, gde se upoznao i sa svojim vršnjakom iz Partizana Filipom Stevanovićem, sa kojim bi narednih godina možda mogao da čini i ubitačan tandem u crno-belom dresu.

Ali, da ne idemo toliko napred, odluka je na Miloševiću, a onda i upravi Partizana koja bi u slučaju pozitivne ocene trebalo da dogovori uslove pod kojima bi Stojković nastavio karijeru u Partizanu.

Prvi, važan korak već je napravljen.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Partizan - Šta je večeras preostalo Miloševiću, kojih 11 bi mogao da izvede na teren?

Fudbaleri Partizana večeras od 18 časova dočekuju subotički Spartak u poslednjoj utakmici osmine finala Kupa Srbije, a posle jučerašnje pres konferencije trenera Sava Miloševića postalo je jasno da crno-beli večeras neće nastupiti u najjačem sastavu.

Povređeni su Bibars Natho, Sejduba Suma, Umar Sadik, a mladi Lazar Pavlović je još pred meč sa Radničkim imao problema sa visokom tepmeraturom.

Neizvesno je da li će bilo ko od njih moći večeras da nastupi, pa se postavlja pitanje kako bi izgledao sastav Partizana ukoliko Milošević ne bude mogao da računa ni na jednog od ovih fudbalera.

Takođe, za očekivati je i da nekog od standardnih prvotimaca Milošević večeras odmori, s obzirom da je juče i sam priznao da u Humskoj jedva čekaju reprezebntativnu pauzu kako bi se ekipa konsolidovala, i da priliku dobije još neko od rezervista.

Pre svih, novajlija Uroš Vitas, koji je dobro obavio posao protiv Proletera nedavno u prvenstvenom meču i kome trebaju utakmice kako bi ušao u željenu formu.

U ofanzivi se očekuje Bojan Matić, uz njega verovatno Đorđe Ivanović, a po krilima Lazar Marković i Filip Stevanović.

Dakle, otprilike ova formacija: Stojković - Miletić, Vitas, Pavlović, Urošević (Brežančić) - Marković, Zdjelar, Šćekić, F, Stevanović - Ivanović, Matić.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Sadik teže povređen u derbiju, mnogo je rizikovao, čeka ga duža pauza?!

Posle blistave jeseni od dolaska u Partizan, za Umara Sadika prolećni deo sezone uopšte nije dobro počeo.

Najpre je slabije odigrao mečeve sa Radnikom i TSC-om, a onda je u 162. večitom derbiju protiv Crvene zvezde doživeo jak udarac u predelu rebara.

I pored toga odlučio je da ''stisne zube'' i nastupi u subotu protiv Radničkog, ali je početkom drugog poluvremena morao da izađe iz igre.

Danas je ''Telegraf'' objavio nova saznanja i ona nisu baš povoljna ni po Sadika, ni po Partizan. Prema njihovim informacijama, Sadiku je naprslo rebro, zbog čega ga neće biti na terenu bar u narednih mesec dana.

Jedina povoljna okolnost u celoj priči je što od početka naredne sedmice sledi reprezentativna pauza, ali ako se ove procene pokažu tačnim, Sadika na terenu nećemo gledati bar do početka plej-ofa.

A onda sledi još jedan večiti derbi...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.