Quantcast
  • Dragi prijatelji, forum "Hobi" smo prebacili u kategoriju "Zabava" i pripojili smo mu teme iz foruma "Аlbumi sa sličicama" i "Strip i Anime".

FK Partizan 2019/2020

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Vazura o nekom novom Partizanu: "Ko želi našeg igrača moraće u Beograd, Partizan će imati najspremniji tim u Srbiji!"

Generalni direktor Partizana Miloš Vazura se u intervjuu za klupski Jutjub kanal osvrnuo se na učinjeno u prelaznom roku koji je završen u najvećem delu Evrope.

"Mnogo se pričalo da Partizan prodaje Sadika i Stevanovića, kao da ćemo da prodamo pola tima. Još na početku sam rekao da ne ide niko. Partizanov prelazni rok delovao je dosadno, jer smo najveći transfer napravili pre otvaranja zimske pijace. Pavlovićev potpis dogovoren je u novembru, Monako je aktivirao klauzulu u decembru, tad smo kazali da nema potrebe za prodajom još nekog igrača", kazao je on.

Vazura je objasnio situaciju sa Umarom Sadikom.

"Aktivirali smo klauzulu sa Romom i završili posao. Transfer je vredan 1.750.000 evra, novac se isplaćuje u naredne tri godine. Dobar je to posao za Partizan, jer je Umar mlad igrač. Imali smo ponude, ali nijednog trenutka nismo razmišljali da ga pustimo, niti je on imao želju da ide. Zajedno smo se držali stava da je rano za selidbu. Ponude su bile ogromne, iznenađujuće dobre. Nismo ih očekivali, ali je dobro da Partizan prebacuje limite srpskih klubova, nadam se da će i drugi podići cenu zahvaljujući transferu Pavlovića."

Filip Stevanović?

"Za Stevanovića su zainteresovani svi evropski klubovi, ali glupo je pričati o njegovoj prodaji, ima samo 17 godina, potrebno je da se razvija. Kad se stvore uslovi, pre svega da je transfer dozvoljen punoletstvom, možemo da pričamo. Naravno, ako stigne ozbiljna ponuda. Mlad je, mora da radi, predstojećih šest meseci su mu bitni na planu razvoja", smatra funkcioner "crno-belih" koji smatra da je sada Partizan u boljoj situaciji kada je u pitanju prodaja igrača.

"Plasmanom u Ligu Evrope podigli smo vrednost ekipe za 20 procenata, igrom u grupnoj fazi postali zanimljivi svim evropskim klubovima. Otkako sam u Partizanu, a to je pet godina, više ne idemo na pregovore u Monako, Rim ili Milano, već govorimo zainteresovanim kupcima 'dođite vi u Beograd, ako ste zaista spremni nekog da dovedete'. Monako je zbog Strahinje boravio dvaput u Srbiji, posle toga je cela delegacija Rome, sa generalnim i sportskim direktorom, sekretarom i advokatom, probala da uzme Pavlovića, međutim, već smo se dogovorili sa Francuzima. Menjamo način rada, voleli bismo da nastavimo u tom ritmu, da cena igrača raste. Mada, Partizanu nije važno samo da prodaje, već da stvara igru, rezultate, to je najvažnije. Uostalom, to je razlog što nismo još nekog prodali ove zime, cilj je da opet uđemo u Ligu Evrope i podignemo vrednost igrača", kazao je Miloš Vazura.

U Humskoj veruju da će biti najspremniji tim u Superligi Srbije.

"Prvi put imamo ovako jake provere u pripremnom periodu. Bićemo spremniji od drugih ekipa iz Sribje, nijedan drugi superligaš nije imao ovako ozbijne protivnike, niti učestvovao na snažnom turniru kao mi. Isto tako, nikad nijedna ekipa iz Srbije nije imala uslove za rad kao što su naši u Kataru. Hvala organizatorima, omogućili su nam izvanredne mogućnosti da predstavljamo ne samo Partizan, nego i našu zemlju. Ljudi su pozitivno iznenađeni Partizanom", kazao je Vazura.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Partizanova ekskluziva, ovo sigurno niste znali o stadionima u Kataru!

1581011800186.png

U susret svetskom prvenstvu u Kataru 2022. godine delegacija Partizana, koju su činili i fudbaleri i članovi stručnog štaba i predstavnici klupskog rukovodstva, posetila je Nacionalnu fudbalsku asocijaciju Katara gde su se upoznali sa projektom izgradnje stadiona i celokupnog fudbalskog kompleksa.

Tom prilikom saznali su jedan veoma zanimljiv detalj oko načina izgradnje stadiona.

''Biće izgrađeno sedam stadiona, svaki će imati kapacitet od po 40.000 mesta, izuzev stadiona za finale koji će imati 90.000.

Jedan od stadiona je urađen od kontejnera i biće doniran nekoj državi
.

Na svim stadiona osim na stadionu kod 'Aspire Academy' se sedišta skidaju i doniraju. Hotelski smeštaj će biti rešen velikim kruzevima na vodi i smeštajnim jedinicama u pustinji'',
prenose crno-beli sa lica mesta.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
To se čekalo u Humskoj, Partizan konačno doveo štopera!

Nedugo posle angažovanja napadača Bojana Matića, Partizan je danas rešio još jedno veoma važno pitanje u zimskmj prelaznom roku.

Poslednjeg dana zimske pijace u Srbiji, crno-beli su angažovali novog štopera, a izbor je pao na 27-godišnjeg Uroša Vitasa!

On u Humsku stiže kao slobodan igrač, a ugovor je potpisao u društvu generalnog direktora Partizana Miloša Vazure.

Podsetimo, očekivalo se da se ovaj potpis dogodi i pre odlaska Partizanove ekspedicije u Katar, bilo je planirano da još tada Vitas obavi provere fizičke prišpremljenosti, a da onda potpiše ugovor i sa crno-belima učestvuje na ''Premijer kupu'', ali do dogovora tada ipak nije došlo.

Ali, Partizan od Vitasa nije odustao i posle povratka Miloša Vazure iz Katara došlo je do ozvaničenja saradnje.

Ugovor je potpisan na dve godine i sada Vitas čeka povratak Partizanove ekspedicije iz Dohe, kako bi se stavio na raspolaganje treneru Miloševiću.

Činjenica da nije proveo ni deo priprema sa Partizanom ove zime verovatno će usporiti njegovu adaptaciju na novu sredinu, ali za crno-bele je najvažnije da će na leto kada počnu evropske kvalifikacije imati Vitasa u punom pogonu za najveće izazove.

-
Uroš Vitas je kao omladinac već bio u Partizanu, odakle se na početku seniorske karijere preselio u Rad. Tamo se afirmisao i u leto 2014. godine se preselio u belgijski Gent. Godinu i po kasnije prešao je u Mehelen, a prošlu godinu proveo je u Kazahstanu, gde je branio boje Irtiša.
-

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Tek se vratio u Partizan, a opet odlazi!

Luka Cucin se ipak vraća u Inđiju.

Kako prenosi ''Telegraf'', to je epilog kratkotrajnog boravka mladog desnog beka sa prvim timom Partizana na pripremama u Kataru, gde crno-beli učestvuju na ''Premijer kupu''.

Podsetimo, on je prvi deo zimskih priprema odradio sa Inđijom, gde je otišao n pozajmicu, a posle povrede Aleksandra Lutovca, iz Partizana je stigao iznenađujući poziv da se pred put u Katar Luka Cucin priključi ekipi Sava Miloševića.

Ipak, suviše je to bio kratak period da bi se ozbiljnije nametnuo u konkurenciji Nemanje Miletića, a poslednje informacije govore da se i Lutovac uspešno oporavlja od povrede i da će vrlo brzo konkurisati za mesto u timu.

Zbog toga su u Partizanu odlučili da Cucina vrate u Inđiju, kako bi imao veću minutažu i kontinuitet igara u prolećnom delu sezone.

A na leto, možda usledi nova prilika u Partizanu...

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
To se čekalo u Humskoj, Partizan konačno doveo štopera!

Nedugo posle angažovanja napadača Bojana Matića, Partizan je danas rešio još jedno veoma važno pitanje u zimskmj prelaznom roku.

Poslednjeg dana zimske pijace u Srbiji, crno-beli su angažovali novog štopera, a izbor je pao na 27-godišnjeg Uroša Vitasa!

On u Humsku stiže kao slobodan igrač, a ugovor je potpisao u društvu generalnog direktora Partizana Miloša Vazure.

Podsetimo, očekivalo se da se ovaj potpis dogodi i pre odlaska Partizanove ekspedicije u Katar, bilo je planirano da još tada Vitas obavi provere fizičke prišpremljenosti, a da onda potpiše ugovor i sa crno-belima učestvuje na ''Premijer kupu'', ali do dogovora tada ipak nije došlo.

Ali, Partizan od Vitasa nije odustao i posle povratka Miloša Vazure iz Katara došlo je do ozvaničenja saradnje.

Ugovor je potpisan na dve godine i sada Vitas čeka povratak Partizanove ekspedicije iz Dohe, kako bi se stavio na raspolaganje treneru Miloševiću.

Činjenica da nije proveo ni deo priprema sa Partizanom ove zime verovatno će usporiti njegovu adaptaciju na novu sredinu, ali za crno-bele je najvažnije da će na leto kada počnu evropske kvalifikacije imati Vitasa u punom pogonu za najveće izazove.

-
Uroš Vitas je kao omladinac već bio u Partizanu, odakle se na početku seniorske karijere preselio u Rad. Tamo se afirmisao i u leto 2014. godine se preselio u belgijski Gent. Godinu i po kasnije prešao je u Mehelen, a prošlu godinu proveo je u Kazahstanu, gde je branio boje Irtiša.
-

Oglasio se i Partizan, potvrđen transfer

Fudbalski klub Partizan saopštio je danas da je Uroš Vitas novi igrač tog kluba.

Vitas je, kako smo već preneli tokom popodneva, potpisao dvogodišnji ugovor sa crno-belima.

Uroš Vitas (27) je pre Partizana igrao za Rad, potom u belgijskim klubovima Gentu i Mehelenu i Irtišu iz Pavlodara.

http://instagr.am/p/B8Rg9bHgYA5/

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Savo ne želi tenzije protiv Zvezdine ''braće''

Fudbaleri Partizana sutra završavaju učešće na ''Premijer kupu'' u Kataru.

Utakmica poslednjeg kola na programu je u subotu u podne, a rival crno-belima biće moskovski Spartak.

Uoči ovog susreta, ruski novinari potenciraju odlične odnose Spartaka sa Partizanovim najvećim rivalom, Crvenom zvezdom, ali Milošević ne želi da na taj način podiže tenziju.

''Naravno da svi znamo za određenu pozadinu sukoba između našeg kluba i Spartaka, ali o tome ne bi trebalo da se govori u okviru aktuelnog turnira. Apsolutno poštujem sve učesnike ovog Kupa.

Najvažnije je da uživamo u utakmici i iskoristimo je u smislu što bolje pripreme za nastavak sezone. Verujem da je to cilj svih aktera turnira'',
objasnio je Milošević, a prenela ruska ''Izvestija''.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Vuletić objasnio, ovaj fudbaler Partizana biće velika zvezda, evo gde je završio njegov dres!

Kako je istaknuto na Partizanovom Instagram nalogu, ''u znak zahvalnosti za gostoprimstvo, profesionalizam i uspostavljanje novih fudbalskih veza u budućnosti'' potpredsednik kluba iz Humske Vladimir Vuletić uručio je crno-beli dres organizatoru turnira ''Premijer kup'' Germanu Čestjakovu.

Ali, ne bilo koji dres, već dres supertalentovanog Filipa Stevanovića, pa je Vuletić ovu priliku iskoristio da domaćinima skrene pažnju da se radi o budućoj velikoj evropskoj zvezdi.

http://instagr.am/p/B8TZ_8rg6CQ/

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Vitas o Partizanu i stvarima koje se ne zaboravljaju! Navijači će ga obožavati zbog ovoga!

1581430232603.png

Uroš Vitas je novo pojačanje Partizana u zadnjoj liniji, nakon dugih pregovora sve je rešeno i crno-beli su dobili igrača na kog ozbiljno mogu da računaju.

Uroš Vitas je dete Partizana, on je zajedno sa Milošem Jojićem, Darkom Brašancem, Nikolom Trujićem i drugima činio sjajan tim koji je projurio kroz mlađe kategorije. Predvodio ih je Slađan Šćepović.

"Čuo sam se sa čika Šćepom baš juče. Kako je zazvonio telefon, a ja se predstavio, usledelo je ono njegovo čuveno : ‘Gde si Vitas?’ Mislim da to niko ne može da izgovori kao on! Tu smo bili Zeka Jojić, mi smo ga zvali ‘Zuba’, Brašanac, Trujić, ja… Sinoć sam baš gledao Braša, pratim i Zeku, vidim da je u Austriji sad. Iskreno, baš duboko uzdahnem kad se setim te generacije.

Bilo je mnogo nas koji smo došli iz raznih delova zemlje i često čujem kako ljudi govore da smo imali teško detinjstvo. Ja mislim da smo imali savršeno detinjstvo zahvaljujući Partizanu! I dan danas imam naše zajedniče fotografije, isečke iz novina… Te stvari se nikad ne zaboravljaju"
, rekao je Uroš Vitas za sajt Partizana.

Ono što mu se posebno sviđa jeste sastav Partizana.

"Partizan je napravio fantastičnu grupu! Rekao bih spolja gledajući da je hemija u timu neverovatna! Siguran sam da je to jedna od stvari na kojima je Savo Milošević insistirao. Činjenica da je trener želeo da pojačam jednu takvu grupu me jako raduje i još jednom ponavljam da ću apsolutno sve podrediti timu i klubu. Zdrav sam i spreman sam da radim. Siguran sam da ću uz podršku stručnog štaba vrlo brzo dostići takmičarski nivo. Još jednom ponavljam da sam presrećan što sam u Partizanu", ističe Vitas.

Uros Vitas

Jedna iz Vitasove privatne kolekcije, foto: FK Partizan

"Gledao sam utakmice Partizana u prvom delu šampionata i sada sam ispratio i pripremne mečeve. Hajde da odgovorim jednom floskulom, a to je da je zdrava konkurencija uvek dobrodošla. Siguran sam da će svako dobiti svoju šansu, a opet svi treba da smo u službi tima. Na nama je da je iskoristimo najbolje što umemo", rekao je on nakon čega je naglasio da crno-beli moraju osvajati trofeje.

Inače, Vitas je uzeo dres sa brojem 15.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Nešto drugačiji Savo: "Cigarete? Nećemo o tome..."

Trener Partizana Savo Milošević poznat je po svojoj čvrstoj disciplini na kojoj insistira kao šef struke, ali kao igrač bila je to nešto drugačija priča...

Proslavljeni as ne krije da je uživao u svim blagodetima života kao i "obični smrtnici" poput noćnog provoda, alkohola i cigareta, međutim u intervjuu za ruski Sport24 istakao je da je u svemu imao meru.

"O tome nećemo razgovarati. Nije da sam se krio, ali ne volim da pričam o negativnostima. Najvažnije je ne pušiti puno, tada je teško disati. Morate shvatiti da su profesionalni fudbaleri pod velikim pritiskom i traže nešto da se opuste. Pokušavaju različite stvari kako bi se oslobodili stresa", kazao je Milošević.

"Najvažnije je da to ne utiče na igru. Ako dobro trenira, ne mislim o tome. Naravno, preporučujem svima da ne puše i ne piju mnogo alkohola. Karijera fudbalera traje samo oko 15 godina, bolje je ne gubiti vreme", smatra šef struke "crno-belih" koji je istakao da ljubav prema Rusiji nosi iz kuće.

"Tako su nas učili. Roditelji su mi rekli da su Rusi naša braća, a njihovi roditelji su govorili isto. To nam je usađeno u glave i srca, a rekao sam ono što stvarno mislim. Pored toga, u školi sam učio ruski jezik i govorim ga", otkrio je Milošević.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Urošević poručio navijačima Partizana: "Sjajan momak i igrač, zablistaće na proleće!"

Fudbaleri Partizana ovog vikenda nastavljaju takmičenje u Superligi Srbije.

Posle sjajnih provera u Dohi na "Premijer kupu", fudbaler "parnog valjka" Slobodan Urošević smatra da je ekipa spremna za dalje napore.

"Drago mi je što smo pokazali da možemo da se nosimo s ruskim ekipama, međutim, neke nesportske situacije onemogućile su nas da na najbolji način, na primer, odmerimo snage sa Spartakom. Na žalost... Najvažnije: spremni dočekujemo nastavak sezone", kazao je on u intervjuu za Sportski žurnal.

"Crno-beli" dočekuju Radnik iz Surdulice u Humskoj, a levi bek Partizana istakao je svoja očekivanja pred ovaj meč.

"Uvek idemo na pobedu, to nam je krajnji cilj na svakom meču bez obzira na ime protivnika. Cenimo Surduličane, međutim, nadam se da ćemo da ostvarimo trijumf, za dobar početak drugog dela Superlige", smatra Urošević koji je potom izdvojio Filipa Stevanovića.

"Svi imamo šansu da se pokažemo u još boljem svetlu, naravno, potrebno je da prikažemo maksimum ukoliko želimo da ostvarimo sjajne rezultate, pre svega timski, potom, na individualnom planu. Ako moram da izdvojim pojedinca, nadam se da će da zablista Fića Stevanović. Do sada je već mnogo toga pokazao, verujem da će još više. Sjajan momak i isto takav igrač", veruje levi bek "crno-belih".

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Savo protiv Radnika video samo jednu dobru stvar!

Trener fudbalera Partizana Savo Milošević rekao je da je jedino zadovoljan pobedom na današnjem meču protiv Radnika, ali ne i izdanjem svoje ekipe na prolećnoj premijeri u Superligi Srbije.

"Jedino dobro je tri boda i uvek je bitno pobediti na početku, a dosta stvari nisu bile onakve kakve smo želeli da budu. Verovatno još nedostaje taj takmičarski ritam i tu imamo neko opravdanje, ali za lošu koncentraciju, pogotovo u prvih 10-15 minuta, i loše energetski otvaranje utakmice, tu baš i nemamo opravdanje. Moraćemo neke stvari da korigujemo", rekao je Milošević novinarima nakon utakmice.

Fudbaleri Partizana pobedili su danas na svom terenu ekipu Radnika sa 3:0, u utakmici 21. kola Superlige Srbije.

"Razumem fizički aspekt, da nismo još u takmičarskom ritmu i da smo tek izašli iz priprema, da to može da bude problem, ali neke druge stvari... Očgledno da i dalje mislimo da možemo da dobijemo protvnike lako. Danas smo imali sreće da postignemo golove iz prekida, iz igre nismo postigli gol, ali biće utakmica u kojima to neće biti dovoljno", rekao je Milošević.

Na konstataciju novinara da, za razliku od jesenjeg dela šampionata, što se tiče rezultata nije bilo stresa, Milošević je kazao: "Možda je vama bila utakmica bez stresa".

"Na pripremama smo imali pet ili šest utakmica i svaka od tih utakmica je bila bolja ozbiljno igrački od ove danas. Zaista ne mogu da budem zadovoljan. Što se tiče mirnoće, odnosno nervoze, ona je bila prisutna upravo zbog toga", rekao je Milošević.

"Kada tako radite može da se desi da izgubite bodove. Ono što me najviše nervira je što ih danas nismo izgubili, ali će se negde vratiti. Sto puta sam ponovio da se sve stvari zaslužuju, dobre i loše. Ako u aprilu hoćemo da dobijemo ozbiljnu utakmicu, moramo danas da je zaslužimo, a ne kada mi odlučimo da ćemo dati maksimum. U svakoj mora da se da maksimum od prvog do 90 minuta, danas nismo bili na maksimumu", dodao je on.

Takuma Asano je početkom drugog poluvremena napustio teren. Milošević je naveo da je Japanac dobio udarac i da ne bi trebalo da je u pitanju veliki problem.

Trener Radnika Simo Krunić je naveo da je Partizan zasluženo pobedio i da njegova ekipa u ovom trenutku nije mogla više.

"Bilo je teško očekivati nešto više danas na utakmici obzirom na kvalitet Partizana... Žao mi je samo što smo te golove primili iz dva slobodna udarca. Mogli smo možda bolje da odbranimo. Nismo primili gol iz igre i to nas na neki način raduje", rekao je Krunić.

"Međutim, u ovom trenutku nismo mogli bolje. Već dam rekao da je jako teško doći na JNA i ovakvom Partizanu uzeti bodove. pokušavali smo, nadali se, ali nismo uspeli. Moramo da se okrenemo ekipama koje su približno našeg kvaliteta, da tu osvajamo bodove, jer nam predstoji ozbiljna borba za opstanak", dodao je trener Radnika.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Ništa od produžetka saradnje, krilo napušta Partizan posle Večitog derbija!

Partizan će ostati bez jednog od ključnih fudbalera i to odmah nakon Večitog derbija sa Crvenom zvezdom.

Krajem tekućeg meseca, Partizan će najverovatnije ostati bez Zorana Bambija Tošića, koji je dobio i prihvatio ponudu Kairata, saznaje Telegraf.

Ostalo je da se otklone još neke papirološke stavke u Fudbalskom savezu Kazahstana, kako bi se transfer kompletirao, a isti izvor navodi da je "Bambi" potpisao ugovor na dve godine.

To praktično znači da će stručni štab crno-belih na čelu sa Savom Miloševićem moći da računa na Tošića u predstojećim duelima sa TSC, Proleterom i Crvenom zvezdom u večitom derbiju, posle čega će fudbaler napustiti klub i priključiti se Kairatu.

Tošić je želeo da produži ugovor sa "crno-belima" koji ipak nisu imali isti plan, posle početnih pregovora nije bilo sastanaka dveju strana, pa se nekadašnji reprezentativac Srbije odlučio na odlazak u Kazahstan.

Tamo će ga sačekati bivši fudbaler Partizana Nebojša Kosović.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Partizan posle kiksa zove navijače, spremio i jedan novitet

Fudbaleri Partizana razočarali su danas svoje navijače, teškom mukom su izbegli poraz od TSC-a u Senti, pa od 22. kola zaostaju 13 bodova za Crvenom zvezdom.

Na stručnom štabu je da analizira razloge ovakvog epiloga (1:1), ali već u sredu je nova utakmica.

U Humsku stiže Proleter, a Partizan je na svom sajtu večeras objavio cene karata za ovaj meč.

∙ JUG/ – 300 dinara
∙ ISTOK / ZAPAD – 500 dinara
∙ LOŽA 3.000 dinara (samo u prostorijama kluba)

Ali, kada su ulaznice u pitanju, ovaj meč će biti posebno zanimljiv.

''Od sada postoji i mogućnost da se kupi PDF (print at home) ulaznica koju možete sami odštampati i sa takvom ulaznicom, tim papirom doći na stadion. Takođe postoji i mogućnost očitavanja bar-koda sa PDF dokumenta sa ekrana telefona.

Ova ulaznica omogućava samo jednoj osobi ulazak po očitavanju na skeneru.

Apelujemo na sve navijače i kupce ove vrste ulaznica da iste ne umnožavaju i ne prosleđuju drugim licima, jer je ulaz vezan za očitavanje jedinstvenog bar kod-a i isti se ne može očitati više puta.

Napomena je i da se ulaznice mogu kupiti samo uz lični dokument sa fotografijom (lična karta, pasoš, vozačka dozvola…), a maksimalan broj ulaznica po kupcu je 4'',
poručuju na sajtu Partizana.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Navijači Partizana čekaju objašnjenja, evo kad se Savo obraća javnosti, najavljen i prenos uživo

Umesto napretka u igri što su mnogi očekivali, s obzirom da je ekipa iz jesenjeg dela sezone ostala na okupu i s obzirom da su crno-beli imali odlične uslove na pripremama u Turskoj i Kataru, prva dva kola u drugom delu sezone pokazala su da još ima dosta problema koje bi Savo Milošević sa svojim stručnim štabom trebalo što pre da reši.

Pre svega ono na šta je i sam trener Partizana ukazao posle meča sa Radnikom, a to je neefikasnost, koja je u još većoj meri došla do izražaja u subotu protiv TSC-a u Senti, gde crno-beli nisu ni stvorili previše izglednih prilika za golove.

Tu je Partizan jedva došao do boda iz jedanaesterca u nadoknadi vremena, pa je mnoge iznenadilo kada je Milošević istakao da je zadovoljniji tom utakmicom, nego onom protiv Radnika, koju su crno-beli dobili sa 3:0. Takođe, pohvalio je i svoje igrače zbog pokazanog karaktera.

Za to vreme, navijači su sve zabrinutiji, očekivalo se mnogo više u susret predstojećem večitom derbiju, pa će se sa velikom pažnjom pratiti sutrašnje obraćanje šefa struke crno-belih pred narednu utakmicu sa Proleterom.

Danas je iz Partizana saopšteno novinarima da će Miloševićeva pres konferencija biti održana u utorak od 14 časova na SC Partizan Teleoptik, kao i da će biti uživo prenošena na Partizanovom YouTube kanalu.

Milošević će svakako imati dosta toga da prokomentariše...

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Savo najavio tri velike promene pre derbija!

Trener fudbalera Partizana Savo Milošević rekao je danas da je predstojeća utakmica protiv Proletera veoma važna, kako zbog bodova, tako i zbog nadolazećeg derbija protiv Crvene zvezde, "najbitnije utakmice u ovom delu sezone" za "crno-bele".

"Još jedna utakmica u ovom mini ciklusu. Posle negativnog rezultata na poslednjoj utakmici jako bitna za nas, i zbog bodova i zbog dobrog uvoda u derbi koji jeste naša najbitnija utakmica u ovom delu sezone", rekao je Milošević novinarima u Sportskom centru Teleoptik.

Fudbaleri Partizana dočekuju sutra od 18 časova ekipu Proletera u utakmici 23. kola Superlige Srbije.

Milošević je najavio da će biti dosta izmena u sastavu u odnosu na meč protiv TSC-a.

"Suma, Sadik i Urošević sutra ne igraju jer su na karton od suspenzije. To mogu u ovom momentu da kažem. Da li će biti još promena, ne bih spekulisao", rekao je Milošević i dodao će se Asano sutra vratiti u tim.

On je istakao da te promene neće uticati na način igre njegovog tima i dodao da ga raduje što će "crno-beli" igrati na svom stadionu.

"Raduje me što ćemo moći da igramo igru koju smo forsirali otkako sam ja ovde, a bili smo prisiljeni da menjamo i opredeljenje i način igre na ovoj poslednjoj utakmici zbog terena i uslova koji smo imali tamo", rekao je Milošević.

Upitan da li se plaši da je, po Partizan, negativan rezultat protiv TSC-a uticao na ekipu na polju samopouzdanja, Milošević je rekao: "Negativan rezultat uvek negativno utiče, to je nemoguće izbeći".

"Ali, mislim da neće dugoročno uticati. Prosto, teren na kojem smo igrali je zahtevao neke druge stvari, anulirao je sve one prednosti koje mi imamo kao ekipa i do kojim smo došli u prethodnih 11 meseci. Kada se desi takva utakmica, kada praktično sve ono na čemu ste radili, a očekujete da vam to bude prednost, bude anulirana, onda je svaka utakmica lutrija. Vraćamo se na naš teren i moći ćemo, ako ništa drugo, da igramo ono što smo trenirali i vežbali", rekao je Milošević.

On je naveo da je ekipa probala da se adaptira na teren u Senti.

"Zalaganje, trka, voljni momenat je bio na dobrom nivou. Ne vidim tu neki veliki problem. Znali smo i da pobedimo utakmice, a da budem mnogo negativniji u svojim izjavama... Evo, i ova prva utakmica protiv Radnika mislim da je bila lošija, a to smo na kraju dobili. Ljudi se najviše na to kakav je bio rezultat, ali ne vidim veliki problem suštinski u ekipi zato što nismo pobedili TSC", rekao je Milošević.

Na konstataciju novinara da pojedini igrači Partizana nisu bili zadovoljni ni stanjem terena u Humskoj nakon utakmice protiv Radnika, Milošević je rekao: "Ja sam razgovarao sa ljudima u klubu... Da, nismo bili zadovoljni stanjem terena, kao što nismo zadovoljni ni sa ova dva terena na kojima treniramo u Teleoptiku. Mislim da smo to mogli bolje da odradimo. Ali, to su već interne stvari kluba..."

Govoreći o Proleteru, Milošević je prvo podsetio na utakmicu iz prvog dela sezone.

"Ni tada nije bilo lako. Prvo poluvreme je završeno 0:0, imali smo sreće da na vreme postignemo gol na početku drugog poluvremena i da nam to otvori utakmicu. Napredovali su od tada kao ekipa, ima tu i par igrača oko kojih se sve vrti i sigurno da neće biti lako", rekao je Milošević.

"Za nas nijedna utakmica neće biti laka, niti je bila laka i moramo tako da se ophodimo prema svakom rivalu. Sutra pogotovu, jer je poslednji rezultat iz prvenstva negativan i ova utakmica sama po sebi se nameće kao bitnija nego obično, i još dolazi pred derbi", dodao je on.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
GOTOVO - "Bambi" otišao, neće sačekati ni derbi!

Kairat je bio uporan, ali nije uspeo da dobije Zorana Tošića.

Srpski veteran koji je nastupao za Partizan ove sezone završiće tako saradnju sa crno-belima i potpisaće ugovor sa kineskim klubom koji se takmiči u drugoj ligi, Tajzu Juandi, preneo je danas "Telegraf".

Zoran Tošić danas nije u sastavu Partizana protiv Proletera jer završava transfer u ovaj klub koji je praktično ostvaren u poslednji čas imajući u vidu da prelazni rok za kineske klubove traje do sutra.

Ono što treba napomenuti jeste da je nastala prava drama u poslednjih nekoliko dana jer su i Kinezi i Kairat imali velike planove sa Tošićem, ali je na kraju kineski klub odneo pobedu.

Crno-beli nisu pravili problem i Tošić je otišao bez obeštećenja.

--------------------------------------------------------

Milošević: "Hvala Tošiću na svemu, zadužio nas je mnogo"

Trener fudbalera Partizana Savo Milošević potvrdio je večeras da je Zoran Tošić napustio crno-bele i da će karijeru nastaviti u Kini.

Beogradski mediji objavili su ranije danas da se Tošić dogovorio sa Taižu Juandom, klubom koji će naredne sezone igrati u drugoj lige Kine i da bi u četvrtak trebalo da potpiše ugovor na dve plus jednu godinu.

"Pričali smo o tome, sada je definitivno. Meni jedino ostaje da mu poželim sve najbolje u nastavku karijere. Zadužio je mnogo ovaj klub, sve nas i hvala mu od mene, svih nas, stručnog štaba, verujem i od svih igrača, na svemu što je uradio za ovu ekipu, ovaj klub", rekao je Milošević novinarima nakon utakmice protiv Proletera.

"Da ga posluži zdravlje... Jedan fenomenalan momak, fenomenalan igrač. Doneo nam je dosta stvari u prethodnih godinu dana i nadam se da će nastaviti sa tim igrama i u Kini", dodao je trener Partizana.

--------------------------------------------------------

Zvanično je, ''Bambi'' već pozirao u novim bojama! I ne samo on...

Njegov novi klub je kineski drugoligaš Taižu Juande, ugovor je potpisan na dve plus jednu godinu, a Partizan nije tražio obeštećenje, iako je Tošić imao još četiri meseca ugovora sa crno-belima.

S druge strane, Tošić je pristao na odlaganje isplate zaostalih dugovanja, a posle dogovora sa upravom Partizana i potpisivanjem ugovora sa kineskim klubom, iskusni krilni vezista je već pozirao u bojama Taižua, što je objavljeno na Tviter nalogu kineske Superlige, gde je Tošićev transfer izazvao veliku pažnju.

Tošić je u Partizanu proveo dve i po godine u svom drugom ''mandatu'' u Humskoj, od kraja avgusta 2017. godine, kada je među crno-bele došao iz moskovskog CSKA.

Inače, gledajući pomenuti Tviter nalog kineske Superlige, Tošićev klub se silno pojačao u ovom prelaznom roku.

U prilogu su i još neka od pristiglih pojačanja.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Novi detalji - Tošić otišao, Partizanu ostaju obaveze?

Iako se očekivalo da Zoran Tošić ostane u Partizanu bar do završetka večitog derbija, njegov transfer u kineski Tejdžou, već je realizovan i njegova misija u Humskoj je već završena.

Međutim, prema informacijama koje danas prenosi ''Alo'', nisu završene i obaveze koje Partizan ima prema iskusnom vezisti koji će u aprilu napuniti 33 godine.

Prema tim saznanjima, Tošić je Partizanu oprostio deo duga u iznosu od 50.000 evra, a mnogo veći deo, od 700.000 evra crno-beli će morati da mu isplate.

Ipak, Tošić se sa čelnicima Partizana dogovorio da se taj dug isplati u ratama, najkasnije do kraja naredne godine, a crno-beli su prema njemu bili korektni s obzirom da od Kineza nisu tražili obeštećenje, iako je otišao četiri meseca pre isteka ugovora.

Sreća po crno-bele je što su ove zime realizovali transfer Strahinje Pavlovića u Monako, od čega će inkasirati najmanje 10 miliona evra, pa isplata zaostalog duga Tošiću ne bi trebalo da predstavlja veliki problem.

Od početka ove sezone, Tošić je odigrao 28 zvaničnih mečeva za Partizan, postigao je sedam golova, uz još šest asistencija.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Partizan - Bojan Matić ostvario još jedan san, da li najlepše tek sledi?

Fudbaler Partizana Bojan Matić rekao je da je srećan zbog svog prvog gola za crno-bele i dodao da je pobeda protiv Proletera važna pred "večiti" derbi sa Crvenom zvezdom.

"Bitna i važna pobeda zbog kiksa u Senti, a za koji dan nas očekuje derbi sa Crvenom zvezdom. U taj meč ulazimo motivisani, ali kao i uvek hladne glave i vrelog srca.

Nadam se da ćemo se na kraju utakmice radovati sa našim navijačima, ali nam svakako predstoji najmanje 90 minuta prave borbe na terenu. To će biti moj prvi derbi, pa je logično da ga jedva čekam",
rekao je Matić za klupski sajt.

Partizan je juče pobedio Proleter sa 3:0, u utakmici 23. kola Super lige Srbije. Golove su postigli Lazar Marković, Bojan Matić i Nemanja Miletić.

"Moj prvenac, osećaj je neverovatan. Sve ono o čemu sam sanjao, stadion, Humska, Partizanov dres, navijači... Voleo bih da ih je bilo više, ali zaista je bilo u jednom trenutku toliko hladno da zahvaljujem sjajnoj publici koja nas je i po takvom vremenu bodrila", naveo je Matić.

On je prvi gol postigao u 21. minutu, ali je poništen zbog ofsajda, ali je ubrzo ponovo zatresao mrežu.

"Sjajnu loptu sam dobio od Rajka Brežančića koji je na utakmici imao par asistencija, tako da je moje bilo samo da sprovedem loptu u gol, što sam učinio.

Igrali smo muški, onako kako je trener Savo Milošević tražio od nas, jednostavno svi smo odigrali po dogovoru i pobedili",
naveo je Matić.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Partizan na rastanku sa Tošićem potvrdio, ima dugovanja

Par dana uoči 162. večitog derbija, Partizan je ostao bez jednog od svojih najboljih igrača, Zorana ''Bambija'' Tošića.

On će karijeru nastaviti u Kini, a iz Partizana je otišao bez obeštećenja, iako je imao još četiri meseca ugovora.

Time je Partizan na neki način izrazio zahvalnost Tošiću, koji je, sa svoje strane pristao da mu se prolongira isplata zaostalih dugovanja.

Da ta dugovanja zaista postoje, Partizan je i potvrdio u saopštenju na svom sajtu, naglašavajući pritom da je sa Tošićem postignut dogovor o dinamici isplate tih sredstava.

U nastavku prenosimo Partizanovo saopštenje u celini.

''Od četvrtka, 27. februara 2020. godine Zoran Tošić postao je zvanično igrač kineskog drugoligaša Tajzu Juandija i time se oprostio od kluba u Humskoj.

FK Partizan se Zoranu Tošiću zahvaljuje za poslednje dve i po godine koliko je u drugom mandatu proveo u crno-belom dresu i svojim igrama doprineo osvajanju Kupa i plasmanima i igrama u Ligi Evrope.

FK Partizan i Zoran Tošić sporazumno su se dogovorili o prekidu saradnje, kao i dinamici isplate dugovanja.

Zoranu Tošiću želimo puno sreće u daljoj karijeri sa željom da u Kini nastavi da postiže još veće uspehe nego do sada.

FK Partizan''
.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.