Quantcast

FK Partizan 2019/2020

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Sumino priznanje, zvala ga Zvezda!

1578332524870.png

Verovali ili ne, većina fudbalera koji danas nastupaju za Crvenu zvezdu ili Partizan su bili interesantni za oba kluba imajući u vidu da je danas skauting na veoma visokom nivou i da beogradski večiti ne zaostaju.

Jedan od fudbalera koji su bili interesantni i jednom i drugom timu bio je Sejduba Suma, Gvinejac koji sada nastupa za Partizan.

"Pratio sam Partizan, znao sam da izgraju stalno u Evropi, to me je motivisalo, gledao sam razne klipove sa derbija. U glavi sam odmah odabrao da je Partizan moja budućnost. Mnogi su mi već tada svakodnevno pisali da dođem u ovaj klub. Kada sam odlučio da dođem u Partizan, više nije bilo premišljanja.

U poslednjem trenutku se pojavila Zvezda, njihov čovek je došao u Bratislavu. Osoba sam sa karakterom, kada nešto kažem, tako je. Ničim ne bi moglu da me ubede. Došli su u poslednjem trenutku što znači da nije postojalo objektivno interesovanje. Nisam želeo da razočaram navijače Partizana, iako je Zvezdina ponuda bila mnogo bolja! Želim nešto ili ga ne želim, tako je kod mene uvek. Ako sam rekao da želim u Partizan, onda to više niko i ništa ne može da promeni. Nebitno je i da su nudili pet miliona, a Partizan deset puta manje. Za mene je reč sve, a tada sam rekao Partizanu da dolazim
", rekao je Suma za "Novosti".

Suma trenutno ima najveću vrednost otkada igra fudbal zahvaljujući sjajnoj sezoni za njega, na 31 meču je upisao 13 golova i dodao 9 asistencija.

Petar_Petrovic

Domaćin
Poruka
4.951
Sumino priznanje, zvala ga Zvezda!

Pogledajte prilog 632716

Verovali ili ne, većina fudbalera koji danas nastupaju za Crvenu zvezdu ili Partizan su bili interesantni za oba kluba imajući u vidu da je danas skauting na veoma visokom nivou i da beogradski večiti ne zaostaju.

Jedan od fudbalera koji su bili interesantni i jednom i drugom timu bio je Sejduba Suma, Gvinejac koji sada nastupa za Partizan.

"Pratio sam Partizan, znao sam da izgraju stalno u Evropi, to me je motivisalo, gledao sam razne klipove sa derbija. U glavi sam odmah odabrao da je Partizan moja budućnost. Mnogi su mi već tada svakodnevno pisali da dođem u ovaj klub. Kada sam odlučio da dođem u Partizan, više nije bilo premišljanja.

U poslednjem trenutku se pojavila Zvezda, njihov čovek je došao u Bratislavu. Osoba sam sa karakterom, kada nešto kažem, tako je. Ničim ne bi moglu da me ubede. Došli su u poslednjem trenutku što znači da nije postojalo objektivno interesovanje. Nisam želeo da razočaram navijače Partizana, iako je Zvezdina ponuda bila mnogo bolja! Želim nešto ili ga ne želim, tako je kod mene uvek. Ako sam rekao da želim u Partizan, onda to više niko i ništa ne može da promeni. Nebitno je i da su nudili pet miliona, a Partizan deset puta manje. Za mene je reč sve, a tada sam rekao Partizanu da dolazim
", rekao je Suma za "Novosti".

Suma trenutno ima najveću vrednost otkada igra fudbal zahvaljujući sjajnoj sezoni za njega, na 31 meču je upisao 13 golova i dodao 9 asistencija.
Jeste zvao ga je Real Madrid ali Partizan mu je u srcu,ko moze da poveruje u ovakve gluposti...

Poruka
17.389
Jagnjeća brigada čeka da svari mesište, pa da konačno povuče neke poteze na tržištu.
Imamo već sapunicu oko Rajkovića, koji je po meni oduvek bio trupac, a kao čeka se Jojić, koji nam uopšte ne treba u ovom trenutku, izuzev kao neka back up opcija.
Vidim pominju se i neki crnci iz Olimpije, izgleda da se Vučela trka sa Ostojom ko će da ima koloritniji tim.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
I Asano oduševljen, Kljajić nije očekivao ovakav transfer, a kad je došao na preglede, to je tek bilo iznenađenje

1578511393933.png

Sada već bivši golman Partizana Filip Kljajić izneo je u razgovoru za klupski sajt crno-belih prve utiske o svom novom klubu, japanskoj Omija Ardiji.

Priznaje da ni sam nije očekivao ovako dobar transfer, očigledno zadovoljan i finansijskim uslovima, ali i samom destinacijom.

''Jeste bilo burno, jer je bilo poprilično iznenada. Bio sam sa suprugom na odmoru i nisam očekivao ovakve uslove i transfer. Lepo je počela godina, pa nek se tako i nastavi.

Za golmana je najteže naći klub. Imao sam sreću tokom ovog prelaznog roka da je bilo interesovanja za mene. I posle konsultacija sa porodicom izabrao sam ponudu koja mi je najviše odgovarala'',
istakao je Kljajić.

Osim njega, posebno oduševljen ovim transferom bio je Partizanov Japanac Takuma Asano, koji će svakako moći mnogo da mu pomogne savetima u vezi adaptacije na novu sredinu.

Ono što ga je odmah iznenadilo po dolasku u novi klub jeste to što su Japanci veoma detaljni tokom lekarskih pregleda.

''Pregled rade toliko studiozno do najsitnijih detalja da slobodno mogu reći da to još nisam video. Odradili su proveru svake moguće kosti na telu i zglobovima kako bi videli da nema nekih starijih povreda i slično. Stanje srca i drugi sportski pregledi su takođe dobri, tako da sam potpisao ugovor na dve godine što me baš raduje'', objasnio je Kljajić.

Zanimljivo, Omiju je nedavno pojačao i napadač niškog Radničkog Nermin Haskićem, a svojevremeno je u ovom klubu značajan trag ostavio i bivši napadač Crvene zvezde i Vojvodine Dragan Mrđa, pa će mu i to olakšati adaptaciju.

U Partrizanu kao svog naslednika vidi mladog Aleksandra Popovića, a na kraju je imao i poruku za 'grobare'.

''Mali Pop podseća dosta i stilom i konstitucijom na mene. Ima mnogo kvaliteta, tek će napredovati i treba ga fudbalski istrpeti jer vredi. On mora da odraste u glavi, da zapne iz sve snage i za njega neće biti problema.

Zahvalio bih se navijačima na beskrajnoj podršci koju sam imao i ujedno mi je mnogo žao što tamo neću imati navijače kao što su oni. Možda su najstroža publika, ali su uvek tu što je najpotrebnije'',
zaključio je Kljajić.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Partizanu stigle vesti, Rajković odlučio!

1578581307738.png

Nekadašnji reprezentativac Srbije Slobodan Rajković proteklih je meseci trenirao sa Partizanom u Teleoptiku, pa su "crno-beli" poželeli da ga vide u svojim redovima.

Ipak, od toga neće biti ništa pošto je defanzivac odlučio da prihvati ponudu Peruđe, prenosi italijanski novinar Đanluka Di Marcio.

Italijani su dali rok do 8. januara kada im je Rajković i javio da uskoro stiže u Italiju, pa je tako Partizan ostao kratkih ruku.

Rajković bi mogao da debituje već za pet dana kada Peruđa gostuje Napoliju u osmini finala Kupa Italije.

Ovo znači povratak 30-godišnjeg defanzivca na Apenine pošto je prethodno tri godine nosio dres Palerma.

cornflakes

Iskusan
Poruka
6.106
Jeste zvao ga je Real Madrid ali Partizan mu je u srcu,ko moze da poveruje u ovakve gluposti...
.

Ово је стара прича, ја је знам из времена када је преговарао са Партизаном, од неког лика који је имао неке везе са преласцима. Поменуо је да се Звезда умешала само да би подигла цену и да је први договор био 1 мил. ЕУР, а касније отишао на 1,6 мил.

Те сезоне Звезда је активно саботирала Партизан у довођењу играча (Здјелар, Иванић...).

Прича се помиње овде, а била је и у другим медијима.
21. септембра 2018.
Naime, u taboru ekipe sa Topčiderskog brda saznali su kako su crno-beli ozbiljno “zagrizli“ za ovog krilnog napadača, pa su odlučili i samo da uđu u trku. Crveno-beli su Sejdubi ponudili veći novac nego klub iz Humske, a Suma je u tom trenutku bio na pragu Partizana.
https://nedeljnikafera.net/suma-hteo-da-predje-u-zvezdu/
.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Poruka Takume Asana: ''Ja ću brinuti o Partizanu, a ti...''

1578685475372.png

Povod je odlazak golmana Partizana Filipa Kljajića u japansku Omiju, a njegov doskorašnji saigrač, japanski internacionalac Takuma Asano uputio mu je zanimljivu poruku.

''Pozdrav, Kljajo. Čujem da si u Omiji, želim ti toplu dobrodošlicu u Japan. Ja ću ovde paziti na Partizan, a ti mi čuvaj Japan. Nadam se da ćeš se lepo provesti u Japanu'', istakao je Asano, a prenosi FK Partizan.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Asano meta, hoće li Partizan odoleti?

1578761175201.png

Ruski mediji govore o potencijalnom transferu Takume Asana.

Fudbaler Partizana je odigrao odlično u prvom delu sezone, cena mu je dobro narasla zahvaljujući odličnim igrama u Ligi Evrope i u kvalifikacijama kada je bio jedan od ključnih igrača Sava Miloševića.

U pitanju je ekipa Lokomotive iz Moskve koja je pratila igre japanskog fudbalera i istakla je njegovu brzinu kao veliku prednost u odnosu na druge igrače.

Ruski mediji se pozivaju na izvore bliske klubu, pa bi uskoro mogla da usledi i ponuda klubu iz Humske.

Partizan ne mora i dalje da prodaje nakon prodaje Strahinje Pavlovića, pa bi samo u slučaju veoma jake ponude i procene uprave da bolja neće uslediti na leto ili kasnije, moglo da dođe do prodaje Japanca.

Takuma Asano je odigrao 25 utakmica za crno-bele u prvom delu sezone, upisao se 6 puta u listu strelaca, a zabeležio je i tri asistencije.

Partizan je Asana platio milion evra Arsenalu, a sada bi mogao makar da udvostruči tu sumu.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Partizan - Kad će ta pojačanja?

Fudbaleri Partizana sutra počinju pripreme za drugi deo sezone.

Trener Savo Milošević je zakazao prozivku za nedelju u 10 časova u prostorijama SC Partizan-Teleoptik, a kako sada stoje stvari, na prozivci će se pojaviti uglavnom ista lica, uz eventualno nekolicinu mladih igrača, koji će tokom priperema biti priključeni iz omladinskog pogona.

U odnosu na jesenji deo sezone, neće biti Filipa Kljajića, koji je postao novi golman japanske Omije, kao ni Periše Pešukića i Petra Gigića, koji su vraćeni na pozajmice u klubove iz kojih su letos i došli u Partizan - podgoričku Budućnost, odnosno Mačvu.

Još uvek nema prvih zimskih pojačanja, a sudeći po onome što je uoči novogodišnjih praznika najavio generalni direktor Partizana Miloš Vazura, već je trebalo da ih bude.

''Bitno je da se ekipa dobro spremi, da se ekipa pojača na nekim pozicijama, gde nemamo dovoljno igrača, na tome radimo i imaćemo već neke nove igrače do početka priprema'', rekao je, između ostalog, Miloš Vazura 25. decembra za TV Partizan.

Ono što se očekivalo, to je da se najpre angažuje još jedan napadač, koji bi bio jaka konkurencija Umaru Sadiku, a trener Milošević je ranije najavio da bi to trebalo da bude domaći igrač.

S tim u vezi, spekulisalo se o Petkoviću iz Javor Matisa, Lukiću iz TSC-a, ali za sada još nema konkretnijih informacija.

Takođe, crno-beli za sada nisu uspeli da se dogovore ni sa iskusnim štoperom Slobodanom Rajkovićem, koji je jesenas trenirao sa Partizanom, ali za očekivati je da se narednih dana ipak nešto konkretnije dogodi po pitanju pojačanja.

cornflakes

Iskusan
Poruka
6.106
.

Јбт, испаде да мали Калаба више вреди од целог тима "двоструког учесника Лиге шампиона", са све тренером и стручним штабом, који хара у домаћем "првенству"...

Али, објасниће то својим навијачима Терзић и Вучић...

.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
.

Јбт, испаде да мали Калаба више вреди од целог тима "двоструког учесника Лиге шампиона", са све тренером и стручним штабом, који хара у домаћем "првенству"...

Али, објасниће то својим навијачима Терзић и Вучић...

.
Kalabina vrednost na transfermarketu (9,12 milki) je kao Pavkov (5,13) i Degenek (4,56) zajedno, doduse i malo manje ... prema tome - vise srece sledece godine ;) .. mozda mu tada opet skoci cena ako bude znao da iskoristi svoj talenat a ne da propadne kao dosta fudbalera.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Stiže i Partizanov peti stranac, šta će biti s njim?

Sećate se Muse Ndžaja?

Bilo je to jedno od poslednjih pojačanja bivšeg sportskog direktora Partizana Ivice Ilieva.

Početkom prošle godine on je došao u Humsjku iz norveškog Stabeka, ali nije uspeo da pokaže sve ono što se od njega očekivalo na krilnim pozicijama.

Ubrzo je usledila i povreda i njegova prošlosezonska misija u Partizanu je bila završena.

Letos ga je Partrizan poslao na pozajmicu u norveški Ods, ali tek što se tamo ustalio u ekipi, doživeo je povredu Ahilove tetive, od koje se i dalje oporavlja.

Pozajmica je ove zime istekla, pa će po slovu ugovora Ndžaj morati da se vrati u Partizan i kako prenosi ''Telegraf'', trebalo bi u nedelju da prisustvuje Miloševićevoj prozivci.

Ali, s obzirom da nije spreman, jasno je da neće putovati sa ekipom Partizana na pripreme u Tursku, pa mu ostaje da sa upravom crno-belih pokuša da dogovori neki model dalje saradnje, ili njeno definitivno okončanje.

Foto: Sportske.net/Pavle Knežević

Musa Ndzaj

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Veljko Paunović progovorio o ponudama! Srbija i Partizan? Vreme je za pravi odgovor

Po završetku sezone u kojoj sa Čikago Fajerom nije uspeo da se plasira u plej-of, Veljko Paunović je napustio pomenuti američki klub posle razgovora sa rukovodstvom kluba.

Od tada je bez angažmana, a vrlo brzo počele su medijske spekulacije gde bi mogao da nastavi karijeru. U prvi mah pominjao se i grčki AEK, ali od toga na kraju nije bilo ništa.

Ponuda, ipak, ima, što je na indirektan način Paunović i potvrdio u razgovoru za ''Novosti''.

''U ovom trenutku najviše se bavim svojim usavršavanjem. kako na tehničko-taktičkom planu, tako što posećujem kolege i učim od njih, tako i na planu manadžementa i strategije pohađajući kurseve i izlaganja lidera u ovoj industriji. Hoću da budem bolji i spreminiji kada se nova prilika bude ukazala.

Mogu samo da kažem da sam zadovoljan kako su fudbalska javnost i tržište reagovali na vest o završetku moje saradnje sa Čikagom'',
poručio je on.

Neretko je bio pominjan i kao kandidat za novog selektora, pa i za trenera Partizana pre nego što je na klupu crno-belih došao Savo Milošević.

''Mnogo puta sam upitan na ovu temu i izgleda da nikad nisam dao dobar odgovor. Mislim da je vreme da pitanje uputite na drugu adresu'', naglasio je Paunović.

Neizbežna tema su i ''zlatni Orlići'', sa kojima je 2015. godine postao prvak sveta. Njegovi tadašnji izabranici su od tada sa promenljivim uspehom razvijali svoje karijere.

''Momci su pravi borci i lavovi. Ponosan sam na svakog od njih. Neki se razvijaju i bore za svoju afirmaciju. Pratim svakog od njih sa distance, bodrim i uvek im stojim na raspolaganju. Javnosti su poznati svi koji su stekli afirmaciju, ali ja očekujem da se probudi grupa koja je morala da pređe teži put.

Svi smo tamo gde zaslužujemo, ali i svako od nas može i bolje. Verujem u sposobnosti svakoga da dosegne svoj najviši potencijal. Život je proces samousavršavanja i traje dok smo živi'',
objasnio je on.

Takođe, otkrio je i da ga je jedan od tih ''zlatnih Orlića'' nedavno oduševio.

''Bio sam u Beogradu oko Nove godine i video se sa Zdjelarom. Oduševio me je koliko je sazreo i da je krenuo putem pravog lidera i profesionalca'', konstatovao je Paunović.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Savov spisak za Tursku ima iznenađenja, Partizan traži najmanje dva pojačanja!

Fudbaleri Partizana danas počinje pripreme za nastavak sezone pošto će se okupiti u Sportskom centru Teleoptik.

Igrački kadar je pretrpeo određene promene, pa je Savo Milošević nakon odlaska Filipa Kljajića u Omiju dodatno skratio spisak.

Desni bek Periša Pešukić će najverovatnije otići na pozajmicu u Budućnost, ista sudbina čeka i Petra Gigića koji bi trebalo da se vrati u Mačvu, a slobodni u izboru nove sredine su Zlatan Šehović i Strahinja Jovanović koji se nisu pojavili na prozivci.

Stoga je Milošević odlučio da prvom timu priključi najtalentovanije mladiće iz omladinskog pogona, na spisku od 31 fudbalera su Đorđe Vukanić, Nikola Čolić, Uroš Knežević, Miljan Momčilović, Nemanja Jović i Sava Arambašić.

Sudbina Nemanje Nikolića i Muse Ndžaja je za sada nepoznanica pošto su se fudbaleri vratili u Beograd sa pozajmica.

Prema pisanju Telegrafa, "crno-beli" su u potrazi za centralnim defanzivcem, ali i napadačem koji bi trebalo da pojačaju konkurenciju u timu.

Partizan koliko u ponedeljak kreće put Turske gde će obaviti prvi deo priprema, a ovo je spisak igrača koji će imati priliku da se dokažu stručnom štabu:

Vladimir Stojković, Nikola Čolić, Đorđe Vukanić, Aleksandar Popović, Nemanja Stevanović, Nemanja Miletić, Aleksandar Lutovac, Bojan Ostojić, Strahinja Pavlović, Igor Vujačić, Dominik Dinga, Slobodan Urošević, Rajko Brežančić, Saša Zdjelar, Aleksandar Šćekić, Bibras Natho, Milan Smiljanić, Lazar Marković, Zoran Tošić, Ivan Lakčević, Takuma Asano, Filip Stevanović, Đorđe Ivanović, Lazar Pavlović, Sejduba Suma, Umar Sadik, Savo Arambašić, Nemanja Jović, Uroš Knežević, Miljan Momčilović, Nemanja Jović, Slobodan Stanojlović.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.