Quantcast

FK Crvena Zvezda 2019/2020

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Nakon derbija je jasnije, Zvezdino krilo može da traži novi klub?!

Crvena zvezda je odigrala derbi utakmicu sa Partizanom minulog vikenda, a pobednika nije bilo, rezultat je bio 0:0.

Ekipa Dejana Stankovića je izgledala bolje na terenu od svojih rivala, imala je više šansi za postizanje pogotka, ali je teško reći da li je baš zaslužila pobedu imajući u vidu slabu igru i jednih i drugih.

Ono što je do sada u drugom delu sezone upalo u oči kod sastava Crvene zvezde jeste da je Dejan Stanković u potpunosti krenuo sa afirmacijom mladih poput Petrovića, Gavrića i Nikolića, pa su njih trojica uspeli da istisnu iz tima strance koji su došli pred ovu sezonu.

Jedan od stranaca sa daleko manje minuta ovog prolećnog dela sezone jeste Mateo Garsija. Argentinac se nije našao ni u 18 igrača za večiti derbi, pa je jasno da će najverovatnije potražiti novi klub.

Mateo Garsija je u drugom delu sezone odigrao svega 61 minut od mogućih 360, a odluka Dejana Stankovića da ga otpiše potpuno za utakmicu protiv Partizana nas je navela na zaključak da je Argentinac igrač koji se neće naigrati do kraja ove sezone.

Garsija ima ugovor sa Zvezdom na još tri i po godine, ali očekujemo da promeni sredinu tokom leta ukoliko se nešto bitno ne promeni u Crvenoj zvezdi.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Biće kao pojačanje za Zvezdu, vraća se u Šapcu!

Branko Jovičić je konačno spreman.

Zadnji vezni Crvene zvezde koji je propustio veliki deo sezone zbog povrede, vratiće se u sastav već u narednom kolu kada bi mogao da dobije prve minute nakon dužeg vremenskog perioda.

"Prethodna dva meča sam ispratio sa klupe, a zbog tenzije i rezultata verovatno nisam dobio priliku.

Dobro se osećam, a što je najvažnije uželeo sam se takmičenja i jedva čekam novi debi"
, rekao je Branko Jovičić za "Hotsport".

Dakle, očekujemo ga u nastavku sezone, možda već u Šapcu.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Dekijeva Zvezda, dominacija u odbrani se nastavlja!

Ekipa Crvene zvezde nastavlja sa dobrim igrama u drugoj polusezoni, makar kada se radi o igrama na njihovoj strani terena. Crvena zvezda igra fantastičnu odbranu, a tu se vidi i pečat novog trenera Dejana Stankovića koji je očigledno dosta radio na taktici.

Dokaz - tri utakmice sa ekipama iz vrha tabele i tri utakmice u kojima nije primljen gol.

Protiv Čukaričkog, Vojvodine i Partizana Crvena zvezda nije primila niti jedan gol, a Milan Borjan nije imao mnogo posla. Svega četiri odbranjena udarca.

Inače, u ovim duelima, Crvena zvezda je osvojila sedam bodova što bi borbu za titulu moglo da učini manje zanimljivom.

Crvena zvezda je nakon utakmice protiv Partizana zadržala prednost od 11 bodova, pa mirno ulazi u nastavak sezone.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Problemi za Zvezdu, ko će na problematičnu poziciju?

Povrede stvaraju probleme za Dejana Stankovića.

Šef struke Crvene zvezde moraće dobro da razmisli koga će staviti na poziciju levog beka pošto se povredio Milan Rodić.

Levi bek Crvene zvezde je igrao derbi, ali je morao van u 74. minutu utakmice. Tada ga je zamenio Radovan Pankov, ali samo zbog činjenice da nije bilo bekova na klupi.

Ko će sada početi utakmicu protiv Mačve usled izostanka Rodića?

Dvojica su u najužem izboru, to su Milan Gajić i Marko Konatar. Gajiću dajemo nešto veće šanse, iako mu to nije prirodna pozicija.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Terzić podsetio zaboravne, kako je Zvezda izbegla selidbu u niži rang?

Crvena zvezda je juče proslavila 75. rođendan, a tim povodom je na klupskoj televiziji gostovao generalni direktor kluba Zvezdan Terzić, koji je na početku razgovora podsetio na reči Božidara Maljkovića, koje je juče izrekao na proslavi.

''Lepo je rekao predsednik OKS Boža Maljković, koji je radio i u Realu i Barseloni, da je, bez sumnje, Zvezda najveće i najuspešnije sportsko društvo na svetu. To je priznanje koje je lepo čuti, ali koje obavezuje sve nas u Zvezdi da iz dana u dan busdemo sve bolji i uspešniji. Mi sa naše strane činimo sve u našoj moći da obradujemo armiju Zvezdinih navijača od Kanade do Australije'', počeo je Terzić.

On je potom na pitanje novinara napravio osvrt na prethodnih šest godina, tokom kojih je Zvezda od ivice ambisa stigla do redovnih učešća u grupnim fazama evropskih takmičenja.

Tom prilikom, Terzić je podsetio i da je postojala velika opasnost da se Zvezda preseli u niži rang takmičenja.

''Privilegija malog broja ljudi je da radimo u klubu koji volimo od malih nogu. Nisam nmnogo ni razmišljao o problemima u kojima je Zvezda tada bila. Tek sada kad pogledam koji smo put prošli, tek sam sada svestan koliko smo mi utkali sebe u sve uspehe.

Da nam je neko rekao da ćemo osvojiti četiri titule, dva puta igrati u Ligi šampiona, jednom u Ligi Evrope... to je izgledalo kao naučna fantastika. Nama je tada bilo važno samo da spasimo Zvezdu od najgoreg scenarija.

Tada su mnogi ljudi u klubu predlagali taj UPPR, jedan vid stečaja, koji je možda vodio u neko prestrukturiranmje koje je značilo i odlazak u niži rang takmičenja.

Oni su govorili da treba napraviti dva-tri koraka unazad, da bi se napravilo 5-6 koraka napred. Ali, mi smo vrlo brzo, u hodu rešavali goruće probleme, vraćali dugove, pravili tim, pobeđivali. Ali meni smeta što ljudi često zaborave u kakvom je stanju Zvezda bila i porede je sa onom iz 1991.

S obzirom na stanje u kom se nalaze i Zvezda, i država Srbija, i ekonomija i privreda, mogu da kažem da je plasman u Ligu šampiona uspeh blizu kao i osvajanje titule u Bariju'',
istakao je Terzić.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Zvezda - Stigla prva procena, kad se Boaći vraća na teren?

Iako ''rovit'', Ričmond Boaći je ''stisnuo zube'' i zaigrao u 162. večitom derbiju, ali nije izdržao svih 90 minuta na terenu.

Zbog povrede je, uplakan, izašao sa terena, a nekoliko dana posle derbija, stigla je prva prognoza lekada vezana za njegovo odsustvo sa terena.

Kako prenosi ''Žurnal'', posle pregleda magnetnom rezonancom utvrđeno je da će Boaći morati da miruje petnaestak dana, a tek onda da počne sa lakšim treninzima.

To praktično znači da će propustiti bar četiri naredne Zvezdine utakmice, i to protiv Mačve, Napretka, Rada i Radnika.

Dodatni problem za Boaćija je i što će morati da otkaže nastup i u reprezentaciji Gane, s obzirom da je prethodno dobio poziv za predstojeće mečeve sa Sudanom u kvalifikacijama za Kup afričkih nacija.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Zvezdin ''ogroman potencijal'' - 16.5 hektara zemljišta! Kakav je Terzićev plan, hoće li ostati u Zvezdi dovoljno dugo?

Tokom gostovanja na Zvezda TV-u, Zvezdan Terzić je otkrio i kakva je situacija sa izgradnjom novog, ili rekonstrukcijom postojećeg stadiona Crvene zvezde.

Već dugo se o tome govori, prošle godine bio je raspisan i konkurs za idejna rešenja novog stadiona, izabrani su i najbolji radovi, ali onda je usledilo zatišje.

Kakva je sada situacija po tom pitanju, Terzić je juče, na Zvezdin rođendan, objasnio navijačima.

Na početku se ogradio, rekavši da nije siguran da će do završetka svih neophodnih radova na stadionu i oko njega, ostati na poziciji koju već nekoliko godina obavlja.

''Ja ne znam da li ću dočekati izgradnju stadiona na ovoj poziciji, jer su u Zvezdi i Srbiji su uvek trusna vremena. To je dugoročan proces, ali obaveza nas kao sadašnjeg menadžmenta je da imamo viziju i da gledamo 5-10 godina unapred.

Crvena zvezda ima ogroman potencijal u ovih 16.5 hektara zemljišta gde je naš stadion, ali treba biti svestan da je Zvezda samo korisnik zemljišta, formalno pravno. Imamo određene korake koje u naredne minimum dve godine koje treba da odradimo u skladu sa zakonom, da Zvezda bude jedan pregovarač sa dobrom pozicijom.

Kad gledamo i putujemo Evropom, vidimo da na svim stadionima postoje ozbiljni komercijalni, tržišni prostori koji tim klubovima donose ogroman priliv na godišnjem nivou'',
objašnjava Terzić.

Baš u poređenju sa onim što imaju najveći evropski klubovi, Zvezdi je neophodno da se njen stadion što pre modernizuje. Ali, to neće biti lako...

''Zvezda ima stadion na možda najelitnijoj lokaciji, ali nema komercijalnih sadržaja, znamo da je Marakana građena 1963. godine radniom akcijom i da su sve četvrtine naslonjene na četiri brda. Ne postoje komercijalni sardžaji.

To je ozbiljan, nedopustiv luksuz za funkcionisanje jednog sistema kakav je danas fudbalski klub.

Znate da su prošle godine izabrani najbolji radovi na konkursu, vezano tza rekonstrukciju stadiona, ali na nama je da odradimo jednu imovinsko-pravnu proceduru za preparcelaciju zemljišta, za rešavanje imovinskih odnosa. Ima mnogo nerešenih statusa sa određenim firmama, sa kućama okolo... To niko nikad, decenijama nije radio.

Zvezda kao odgovoran menadžment mora to da reši imovinski, a onda da se uređuje lokacija, sve kako zakon nalaže. Moramo da uradimo ogroman deo imovinsko-pravnih radnji da bismo došli u situaciju da sa ovih 16.5 hektara ima ne samo potencijal, nego i ozbiljnu pregovaračku poziciju sa investitorima, kojih sigurno ima, ali koji ne mogu ništa dok se to ne završi'',
zaključio je Terzić.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Pravo osveženje za Stankovića, povratak neumornog veziste!

Crvena zvezda se nakon derbija okreće narednim izazovima, a prvi jeste gostovanje Mačvi.

Svoje utiske pred ovaj duel podelio je i Branko Jovičić.

"Nijedno gostovanje u Srbiji nije lako. Međutim, mi smo Crvena zvezda i svi timovi žele da se prikažu u najboljem mogućem svetlu protiv nas, ponekad i pružaju mnogo više od svojih mogućnosti. To je na neki način i dobro, prevashodno zbog kvaliteta fudbala. Gledamo samo sebe, igramo napadački, ne razmišljamo toliko o protivniku, već samo o svojoj igri, tako da verujem da ćemo upisati nova tri boda", rekao je Branko Jovičić pred gostovanje Mačvi.

Ono što treba očekivati jeste Jovičićev povratak na teren baš u ovoj utakmici.

"Treniram od početka priprema sa ekipom što mi je izuzetno drago. Na meni je da radim maksimalno, da budem fokusiran na teren, želim i moram da se vratim što jači i spremniji. Očekujem da se što pre vratim na teren, uželeo sam se fudbala, i čitavog tog ambijenta pune Marakane. Na stručnom štabu je da odlučim kada je prava prilika za to, ja uvek dajem celog sebe i pun sam samopouzdanja", kaže on.

Ističe i promenu koncepta igre od dolaska Dejana Stankovića, kaže da sada Zvezda igra na gol više.

"Pored rezultata koje smo postigli, svi su videli i da nam se kocept igre promenio. Počeli smo da igramo agresivno, napadački i na gol više, što mi i želimo da postignemo, da Zvezda po tome bude prepoznatljiva. Videli smo i na derbiju da smo u prvom delu igre imali nekoliko prilika za gol, nismo uspeli da ga postignemo, dok u drugom poluvremenu je bilo dosta seckanja igre. Međutim, sa druge strane napredujemo u svakom smislu na terenu, tako da verujem da ćemo u svakoj sledećoj utakmici biti što bolji i spremniji", kaže on.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Zvezda - Stanković počeo sa primenom nove prakse, ova utakmica je razlog njegovog odsustva?

Iz Crvene zvezde su juče u pozivu novinarima objavili da će im se na današnjoj koinferenciji za medije pred meč sa Mačvom u Šapcu obratiti šef stručnog štaba Dejan Stranković, kako je i bilo uobičajeno do sada, pred svaki prvenstveni meč, ali umesto njega pred novinare je izašao pomoćni trener Nenad Milijaš.

Nedugo zatim ''Telegraf'' je preneo svoja saznanja da je Stanković danas odlučio da uživo isprati utakmicu Prve lige između Zvezdine filijale Grafičara i novosadskog Kabela. Rezultatom sigurno nije zadovoljan, pošto je Grafičar kao domaćin poražen sa 1:0.

Osim toga, isti izvor navodi da Stanković namerava da uvede novu praksu kada su u pitanju konferencije za medije. Navodno, ne želi previše da se eksponira u javnosti, pa će povremeno pred novinare izlaziti njegovi pomoćnici, danas Milijaš, a neki drugi put i Miloš Milojević, ili Nebojša Milošević.

A kako je Milijaš danas najavio sutrašnje Zvezdino gostovanje u Šapcu protiv Mačve, možete da pogledate OVDE.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Ben ima novi adut u pregovorima sa upravom Zvezde? ''Deluje da sam ja taj!''

Crvena zvezda je danas lako izašla na kraj sa ekipom Mačve u Šapcu, a u glavnoj ulozi bio je El Fardu Ben, strelac prva dva i asistent kod trećeg gola, u trijumfu rezultatom 3:0.

Već tokom utakmice na društvenim mrežama je u prvi plan izbila i tema Benovih pregovora saupravom Zvezde oko novog ugovora, imajući u vidu da mu aktuelni ističe već u junu.

Podsetimo, tokom zimske pauze se očekivalo da se to pitanje reši, ali Ben i čelnici crveno-belih nisu mogli da se dogovore oko finansijskih uslova.

Navodno, Zvezda mu je ponudila 600.000 evra po godini, on je tražio 750.000, ali pregovori nisu okončani.

Posle današnjeg meča u Šapcu novinari su postavili Benu pitanje na ovu temu.

''Da, moram da pričam sa Terzom (Zvezdan Terzić prim. aut)'', izjavio je Ben, a preneo ''Telegraf''.

Prijala mu je i konstatacija da bi posle odlaska Marka Marina upravo on mogao da postane novi lider ekipe.

''Da, posle odlaska Marka, deluje da sam ja taj koji je vođa tima, i to bi bilo dobro, ali moram da razgovaram sa klubom oko novog ugovora'', naglašava Ben.

Ali, izgleda da će sada imati i još jedan važan adut u pregovorima - golovima u Šapcu izdvojio se na čelu liste strelaca Linglong Superlige.

''Pokušavam da doprinesem za tim, dobro je za sve nas ako uvek dam gol. Sada sam najbolji strelac lige, čini mi se da je sve bilo savršeno, i pobedili smo'',
objasnio je Ben.

On sada ima 13 postignutih golova u Linglong Superligi ove sezone, prate ga Petković (Javor Matis), Lukić i Silađi (TSC) sa po 12, a sa trona bi večeras mogao da ga svrgne Umar Sadik, ukoliko se raspuca u meču koji Partizan igra protiv Radničkog. Sadik je do sada postigao 11 golova.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Ovo je bila Stankovićeva ideja i - isplatila mu se!

Crvena zvezda je prilično lako i brzo slomila otpor ekipe Mačve danas u Šapcu i na kraju je zasluženo slavila sa 3:0.

U razgovoru sa novinarima posle meča, šef struke Crvene zvezde Dejan Stanković je otkrio kakvu je ideju imao u pripremi ove utakmice.

''Dobra takmičarska utakmica. Zahvalio bih se Mačvi na gostoprimstvu. Bili su sjajan protivnik. Igrači su dobro ušli u utakmicu, pokazali pravi pristup i zahvaljujući tome smo došli do pobede. Imali smo veliki broj oduzetih lopti, igrali smo direktno i zadovoljan sam zbog toga.

Postojala je ideja da centaršutevima punimo šesnaesterac, jer smo igrali sa dva špica i upravo smo tako i postizali golove''
, izjavio je Stanković.

Mačva je sada već u arhivi, a svi u Zvezdi sada se okreću narednom vikendu, utakmici sa Napretkom i proslavi 75. rođendana kluba.

S tim u vezi, Stanković se obratio i navijačima.

''Hvala im što nas prate u stopu i što su naš 12. igrač. Bili su fantastični kao i uvek, i veliko je zadovoljstvo igrati pred našim vernim navijačima. Pozivam sve navijače da dođu u subotu na meč protiv Napretka i da svi zajedno obeležimo 75. rođendan Crvene zvezde'', poručio je Stanković.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Zvezda mora da požuri, ko se interesuje za Bena?

El Fardu Ben igra kao preporođen od dolaska Dejana Stankovića na klupu Crvene zvezde.

Naravno, on je i kod Vladana Milojevića, koji je svojevremeno i insistirao na njegovom dolasku, imao veoma značajnu ulogu u ekipi, a ono što će zauvek ostati upamćeno kada je Ben u pitanju, jesu njegovi golovi protiv Salcburga, ključni za prvi Zvezdin plasman u Ligu šampiona.

Ipak, od početka drugog dela sezone je veoma efikasan, na pet poslednjih mečeva u Linglong Superligi postigao je četiri pogotka, izbio je na čelo liste strelaca sa 13 pogodaka.

Ono što, međutim, brine Zvezdine navijače, jeste što Benu već u junu ističe ugovor sa Zvezdom, a pregovori oko nastavka saradnje do sada nisu doneli željeni rezultat.

Pregovaralo se i zimus, pa je onda najavljivano da će posle večitog derbija doći do potpisa, ali zatišje i dalje traje.

Problem su godišnja primanja koja Ben zahteva, koja su prema dostupnim nezvaničnim informacijama za oko 100.000 evra viša u odnosu na ono što mu Zvezda nudi.

Ipak, očekuje se kompromis, s obzirom da je Ben i više navrata isticao kako se sjajno oseća u Zvezdi i da bi voleo da se na ''Marakani'' duže zadrži.

Ali, današnji ''Žurnal'' otkriva da se za Bena interesuju klubovi iz Turske i Emirata, ne treba posebno ni isticati njihove platežne mogućnosti, pa ako crveno-beli zaista žele da zadrže svog najboljeg strelca, moraće pregovore da ubrzaju.

Nove vesti tim povodom se očekuju iz dana u dan, a Ben je odmah posle pobede nad Mačvom u Šapcu potvrdio da treba ponovo da razgovara sa generalnim direktorom Zvezdanom Terzićem.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Babić zove na Zvezdin spektakl!

Crvena zvezda je u subotu bila veoma ubedljiva protiv Mačve u Šapcu, slavila je sa 3:0, a uz dvostrukog strelca Bena mrežu Šapčana pogodio je i Srđan Babić.

Zvezdin defanzivac je dobio priliku da bude starter u ovoj utakmici, a golom je samo potvrdio vrlo dobar utisak iz tog meča. Naravno, posle svega je veoma zadovoljan.

''Igrali smo u Šapcu 90 minuta u punom ritmu, odlično smo priveli utakmicu kraju, a mislim da smo mogli da postignemo još nekoliko golova. Meni svaka šansa znači, verujem da sam dobro odradio posao, a srećan sam i zbog gola.

Naravno, tim je na prvom mestu, najbitnije je da igramo dobro kao ekipa i da pobeđujemo. Iako je bila drugačija formacija, videlo se da smo spremni i za taj stil igre, uigrani smo i sve je dobro funkcionisalo'',
izjavio je Babić, a prenosi klupski sajt.

Uveren je, takođe, i da će Zvezda pod vođstvom Dejana Stankovića igrati sve bolje kako se bude bližio kraj sezone.

''Rekao sam više puta da Stanković želi da promeni nešto u našoj igri i organizaciji. Za sada nam odlično ide, ali imamo još prostora za napredak. Za sve je potrebno vreme, ali mi dajemo maksimum na svakom treningu.

Videlo se i protiv Partizana i Inđije da smo igrali dobro i stvarali prilike, ali lopta nije htela u gol, u Šapcu smo odlično otvorili utakmicu i verujem da ćemo biti sve bolji'',
objašnjava Babić.

Narednog vikenda Zvezda dočekuje Napredak, a utakmica će proteći u znaku obeležavanja 75. rođendana našeg najtrofejnijeg fudbalskog kluba. Babić je iskoristio priliku da navijače crveno-belih pozove na spektakl koji se tom prilikom očekuje.

''Uvek sam govorio da nam mnogo znače naši navijači koji su uz nas svih 90 minuta. Pravi 12. igrač, koji nam daje prekopotrebnu snagu i kada ne ide.

Uz njihovu podršku sve je lakše, a iskoristio bih priliku i da ih pozovem sledeće nedelje da ispune tribine naše Marakane i da proslavimo rođendan. Potrudićemo se da napravimo spektakl i da uz dobru igru zajedno proslavimo novu pobedu'',
podvukao je Babić.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Kad Zvezda zove na rođendansko slavlje - Napredak za 75 dinara!

Izabranike Dejana Stankovića očekuje novi izazov u Superligi Srbije protiv kruševačkog Napretka, a Crvena zvezda je odlučila da karte za sve tribine koštaju simboličnih 75 dinara povodom 75. rođendana kluba. Prihod od prodaje ulaznica biće prosleđen u humanitarne svrhe.

Meč u Ljutice Bogdana zakazan je za subotu od 18 časova, a klub apeluje na sve navijače da na vreme obezbede ulaznicu za susret sa Kruševljanima.

Takođe, pozivaju se i vlasnici sezonskih karata da kupe ulaznicu po simboličnoj ceni jer će kompletna suma biti donirala u humanitarne svrhe. Vreme rada blagajni Marakane i tačan dan početka prodaje na internetu biće naknadno obljavljeni.

Fudbaleri Crvene zvezde do sada su u prolećnom delu šampionata odigrali pet utakmica, u kojima su zabeležili tri pobede i dva remija uz gol razliku 7:1.

Posle 25 odigranih kola, "crveno-beli" se nalaze na čelu tabele sa 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Zvezda i Ben, dokle se stiglo? Mrkela objasnio!

El Fardu Ben igra u sve boljoj formi, sve je efikasniji, što raduje sve u Zvezdi, ali razlog za brigu je što mu za tri meseca ističe ugovor, a još nema pomaka u pokušajima da se taj ugovor produži.

Pisali smo već u više navrata o tome, finansijski zahtevi Bena su navodno glavna prepreka, a kako trenutno stoje stvari u pregovorima i kakve su šanse za potpisivanje ugovora, u izjavi za ''Žurnal'' je objasnio sportski direktor crveno-belih Mitar Mrkela.

Utisak je da će Zvezdini navijači morati još neko vreme da se strpe.

''Nema noviteta u odnosu na ono što sam rekao i pred kraj priprema u Antaliji. Sa Benom se razgovara, ima ponudu novog ugovora na stolu. Postoji obostrana želja da dođe do potpisa i nadam se da ćemo brzo da rešimo u pozitivnom smeru'', istakao je Mrkela.

Naglasio je da Ben igra konstantno dobro, bez oscilacija, da je veliki profesionalac, ali ništa konkretnije u ovom trenutku nije mogao da saopšti.

Trenutno je Ben najbolji u ekipi?

''Ne bih sada da pričam o detaljima. Nadam se da će sve brzo da se reši...'', poručio je Mrkela.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Terzić spremio iznenađenje, Deki će biti oduševljen! Evo ko će biti najplaćeniji igrač Zvezde!

Pisali smo vam danas, "Žurnal" je preneo izjavu Mitra Mrkele da i dalje nije dogovoren nastavak saradnje sa El Farduom Benom, ali da postoje indicije da će se to i desiti.

"Telegraf" ima nešto drugačiju priču.

Kako saznaje pomenuti portal, Crvena zvezda, odnosno njeni predstavnici su uspeli da privedu kraju dogovore sa El Farduom Benom koji je možda i igrač u najboljoj formi u ovom trenutku u Crvenoj zvezdi.

Kakvi su uslovi?

Zvezda ima politiku nakon odlaska Marina da se nikome ne daje preko 600 hiljada evra godišnje, pa je to cifra koja je ponuđena Benu koji je, sa druge strane, želeo sto hiljada evra više.

Postoji mogućnost da je dogovor pao zahvaljujući bonusima koji su mu obećani nakon kojih bi mogao da dobije pomenutih 700 hiljada evra.

Inače, Ben je trenutno najbolji strelac domaćeg šampionata sa 13 golova, a Dejan Stanković je kao jedan od prioriteta za budućnost istakao ostanak ovog fudbalera kojem ističe ugovor.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Zvezdin rođendan ''ne sme'' da se slavi pred praznim tribinama? Pogotovo zbog humanitarne akcije...

Fudbaleri Crvene zvezde u subotu od 18 časova igraju prvenstveni meč protiv kruševačkog Napretka, a ceo događaj će proteći u znaku proslave Zvezdinog 75. rođendana.

Navijači pripremaju pravi spektakl, očekuje se njihov dolazak u velikom broju, bez obzira na aktuelne probleme koje pravi epidemija korona virusa.

Sportski događaji na otvorenom, dakle fudbalske utakmice, tokom vikenda će se odvijati uobičajeno, pa ''Delijama'' ostaje da u subotu ispune tribine našeg najvećeg stadiona.

Poziv im je, preko Zvezdinog zvaničnog Instagram naloga uputio dugogodišnji vođa ''Delija'' Vladimir Šavija.

''Svaka utakmica je bitna, igramo protiv Napretka. Rođendan ne sme da se slavi pred praznim tribinama. E, to je poruka za pravog navijača, svakog Zvezdaša", poručio je, između ostalog, Šavija.

Utakmica će imati i humanitarni karakter, ulaznice će se naplaćivati sa simboličnih 75 dinara, a deo prihoda namenjen je odeljenju za nefrologiju Univerzitetske dečje klinke u Tiršovoj.

''Krenuli smo od činjenice da svaki naš gledalac koji dođe na stadion može da kupi kartu, a nadam se da će biti i onih koji će kupiti i više karata i na taj način doprineti uspehu ove akcije.

Pokazali smo do sada da su zvezdaši ti koji se na pravi način odazivaju humanitarnim akcijama, a ponosni smo da većina takvih akcija upravo potiče kao inicijativa od naših članova'',
izjavio je predsednik Crvene zvezde Svetozar Mijailović.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Stigao autobus u Ljutice Bogdana, sve zahvaljujući članovima!

Iza juga "Marakane" danas se našao novi autobus Crvene zvezde koji će najviše koristiti veterani i dečaci iz omladinske škole.

Fondacija Crvene zvezde je odlučila da prikupljeni novac od članarina usmeri na kupovinu autobusa.

"Fondacija Crvene zvezde koja se fianansira od članarina i dobrovoljnih uplata zvezdaša uspela je posle kratkog perioda značajno da doprinese kvalitetu rada Omladinske škole, što je i primarni cilj, kupovinom novog autobusa koji će naše mlađe selekcije koristiti za putovanja u zemlji i u inostranstvu. Ovo je pokazatelj da sistem po kome se fondacija finansira od sredstava članarine daje rezultat
", piše na sajtu Crvene zvezde.

Klub ima oko 28 hiljada članova u ovom trenutku, a cilj koji je postavljen pred crveno-bele jeste čitavih 50 hiljada članova.

Crvena zvezda se na kraju i zahvalila članovima koji uplaćuju članarinu.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
''Mi smo Crvena zvezda i to nećemo dopustiti!''

Fudbaleri Crvene zvezde u subotu će od 18 časova dočekati ekipu kruševačkog Napretka, u utakmici 26. kola Linglong Superlige Srbije.

Ovaj meč će proteći u znaku proslave 75. rođendana Crvene zvezde, a ta proslava bi trebalo da bude spektakularna, bar prema najavama iz kluba.

Zvezdin vezista Miloš Vulić na početku se osvrnuo na promenu trenera u Napretku, na čiju se klupu posle nekoliko godina vratio Dragan Ivanović, koji je u svom prvom mandatu u Kruševcu imao velikih uspeha.

Vulić je uveren da bez obzira na pozitivne promene koje se u Kruševcu očekuju od Ivanovića, Zvezdina pobeda neće biti dovedena u pitanje.

''Utakmice posle derbija su jako zahtevne, a mi smo pobedili i to na jako teškom gostovanju Mačvi u Šapcu. Onako kao što smo i priželjkivali, dominirali smo od prvog minuta, kontrolisali igru, ubedljivo pobedili.

Upisali smo nova tri boda i sada se maksimalno spremamo za ekipu Napretka. Oni su dobra ekipa, koja je tokom nedelje promenila trenera. Lično ga poznajem, ambiciozan je čovek i daće sve od sebe da napravi dobar rezultat.

Međutim, mi smo Crvena zvezda i to nećemo dopustiti, od prvog minuta ćemo ući agresivno u utakmicu, jer je to naš stil i siguran sam da ćemo obradovati navijače'',
izjavio je Vulić za klupski sajt.

Kada je u pitanju proslava Zvezdinog rođendana, Vulić očekuje sjajnu atmosferu, bez obzira na aktuelnu situaciju širom sveta sa pandemijom koronavirusa.

''Očekujemo svi pravi spektakl na proslavi Zvezdinog 75. rođendan, jer su naši navijači nebrojeno puta pokazali da su nam 12. igrač koji nas nosi do uspeha. Verujem da će navijači ispuniti tribine protiv Napretka i da će biti naš pokretač kao što su uvek i bili, a mi ćemo im se odužiti dobrom igrom i nadam se novom 'trojkom''', objasnio je Vulić.

On je upravo iz Napretka došao u Zvezdu, ali tvrdi da sentimentalnosti na terenu prema bivšem klubu neće biti.

''Uvek kada igram protiv Napretka, a igrao sam nekoliko puta do sada, su pomešana osećanja. Probude se neke emocije i sećanja na taj lep period u mojoj karijeri, gde sam se dobrih igrama i preporučio Crvenoj zvezdi.

Međutim, pravi sam profesionalac, što se tiče utakmice, na terenu se sve to ostavlja po strani, a kada se meč završi uvek se ispričamo sa protivničkim fudbalerima, podelimo utiske. Većinu bivših saigrača iz Napretka odlično poznajem i samo na ovoj utakmici im neću poželeti sreću'',
zaključio je Vulić.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Problem za Stankovića, Zvezda oslabljena protiv Napretka!

Crvena zvezda sutra od 18 časova dočekuje Napredak iz Kruševca, a očekuja se pristojna poseta s obzirom na to da će "crveno-beli" proslaviti 75. rođendan.

Kako prenosi Sportski žurnal, u meču 26. kola Superlige Srbije trener Zvezde Dejan Stanković neće računati na Milana Rodića.

Levi bek vuče povredu još od meča sa Inđijom, da bi nakon odigranog Večitog derbija propustio meč sa Mačvom.

Pretpostavlja se da će mesto levog beka zauzeti Miloš Degenek koji je u nekoliko navrata igrao na tom mestu.

Rodic Sadik derbi

Meč između Crvene zvezde i Napretka počinje od 18 časova, a obezbeđen je i direktan televizijski prenos.

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.255
Zvezda napominje - proslaviće rođendan, nastavite da kupujete ulaznice!

Planirana proslava 75. rođendana Crvene zvezde je prolongirana, kako se navodi na sajtu ovog kluba.

Proslava će biti održana, a planirano je da to bude na sledećem meču na kom bude dozvoljeno prisustvo publike.

Napominjemo, Super liga Srbije je donela odluku da se sve utakmice ovog takmičenja igraju bez prisustva publike do daljnjeg.

Pored toga, objavljeno je da će se ulaznice i dalje prodavati.

"Klub apeluje na navijače da i dalje nastave sa kupovinom ulaznica po već određenoj ceni od 75 dinara kako preko interneta, tako i na blagajnama stadiona jer celokupan prihod ide u humanitarne svrhe za odeljenju za nefrologiju Univerzitetske dečje klinike u Tiršovoj i manastiru Cerenska reka na Kosovu i Metohiji. Prodaja ulaznica će biti nastavljena i posle meča sa Napretkom kako bi se što više sredstava prikupilo i kako bi naš stadion bio što puniji kada bude moglo da se igra sa publikom", stoji na sajtu Crvene zvezde.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.