Fizički rad za nezaposlene

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Britanska vlada predstaviće plan po kojem bi oni koji su duže nezaposleni mogli da budu primorani da besplatno obavljaju neki društevo koristan fizički posao, ili im preti gubitak pomoći i povlastica za nezaposlene.

Ministar za rad i penzije Ijan Dankan Smit izneće plan o četvroronedeljnim projektima za nezaposlene, poput farbanja zidova škola, okopavanja bašta i skupljanje smeća, javlja BBC.




On smatra da bi na ovaj način dugogodišnji primaoci socijalne pomoći stekli iskustvo radnog života i izgradili radne navike.

U Velikoj Britaniji pet miliona ljudi živi od socijalne pomoći


Ko god odbije da se pojavi na dodeljenom im poslu - 30 sati nedeljno - izgubio bi, na najmanje tri meseca, socijalnu pomoć od 65 funti nedeljno.



Cilj vladine šeme pod nazivom Radna aktivnost je da se razotkriju oni koji su se odlučili na život od socijalne pomoći, kao i oni koji rade na crno dok istovremeno primaju pomoć.



Velika Britanija ima pet miliona ljudi koji žive od socijalne pomoći i pri vrhu je u Evropi po broju domaćinstava u kojima ne radi nijedan član porodice, i to u
nekoliko generacija, dok 1,9 miliona dece odrasta u takvim porodicama.



Reforma socijalnog sistema zaštite ovog segmenta stanovništva predstavlja jedan od najvećih političkih izazova u Britaniji, rekao je za BBC i ministar inostranih
poslova Vilijam Hejg.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/216015/Fizicki-rad-za-nezaposlene

Европејцима на власти ће да крену слине кад виде шта раде Енглези,али шипак!...незапослени у Србији могу да глођу корење а социјалну помоћ могу да добију само кад умру или непосредно пред смрт.
 
Takozvane socijalne drzave na Zapadu izdrzavaju milione neradnika vec decenijama i to je jedan od razloga sto su prezaduzene.
U Srbiji hiljade i hiljade porodica takodje primaju socijalnu pomoc i to prema mogucnostima naseg drustva.
Negativno je kada drzava izdrzava pojedince koji su sposobni za rad ili kada imaju imovinu i prihode od kojih mogu ziveti pristojno.
Socijalnu pomoc ne treba isplacivati ni onima koji imaju srodnike koji su po zakonu obavezni da ih izdrzavaju.
 
Tragedija u celoj ovoj prici je da je tamo veca socijalna pomoc nego ovde plata.

Drugi problem je sto su se tamo potresli jer imaju 8% nezaposlenih koji zive od socijalne pomoci, a kod nas nikog - a posebno vladu nije briga za 50% nezaposlenih.
 
da..da...ovde imamo socijalne slucajeve koji rentiraju stanove i poslovne prostore....kad smo vec kod toga...oce li drzava ikad regulisati to pitanje..?? koliko onih koji iznajmljuju stanbene ili poslovne jedinice placaju porez..?? koliko gradjevinskih radnika ili slicnih zanimanja rade na crno za dnevnicu i do 40 evra a da ne uplacuju penzisko i socijalno i vode se na zavodu za zaposljavanje../? kad se gradjevinac omakne sa skele i ostane invalid a nema socijalno okaci se na vrat drzavi....kad mucenik kod gazde radi za 15.000 dinara a nije prijavljen i radi 12-14 sati dnevno bez osnovnih uslova za rad...za 10 godina postaje invalid...okaci se na ledja drzavi....primera je mnogo...I SVI SU ONI NEMOGUCI U UREDJENOJ DRZAVI...ali da bi drzava bila uredjena nju treba da vode ljudi za primer...najbolji medju narodom....oni direktno uredjujuci drzavu ODREDJUJU MENTALITET NARODA DRZAVNIM MEHANIZMIMA...ali kad drzavu preuzme LJUDSKI TALOG IZ TE DRZAVE...onda drzava izgleda kao srbija danas....pa je danas sposoban,posten,radan,vredan,pametan,dokazan,....u zapecku---a na bini je neafirmisan,drzak,bezobrazan,lopov,kriminalac,ljudi sa sumnjivim moralom,sumnjivom i nepoznatom biografijom,sumnjivom diplomom a kunu se u obrazovanje,poltroni,ulizice...itd...dzaba cekamo od takvih da srpsku elitu postave na noge....lopuza i fukara nikad nece dati prednost radnom i postenom...
 
da..da...ovde imamo socijalne slucajeve koji rentiraju stanove i poslovne prostore....kad smo vec kod toga...oce li drzava ikad regulisati to pitanje..?? koliko onih koji iznajmljuju stanbene ili poslovne jedinice placaju porez..?? koliko gradjevinskih radnika ili slicnih zanimanja rade na crno za dnevnicu i do 40 evra a da ne uplacuju penzisko i socijalno i vode se na zavodu za zaposljavanje../? kad se gradjevinac omakne sa skele i ostane invalid a nema socijalno okaci se na vrat drzavi....kad mucenik kod gazde radi za 15.000 dinara a nije prijavljen i radi 12-14 sati dnevno bez osnovnih uslova za rad...za 10 godina postaje invalid...okaci se na ledja drzavi....primera je mnogo...I SVI SU ONI NEMOGUCI U UREDJENOJ DRZAVI...ali da bi drzava bila uredjena nju treba da vode ljudi za primer...najbolji medju narodom....oni direktno uredjujuci drzavu ODREDJUJU MENTALITET NARODA DRZAVNIM MEHANIZMIMA...ali kad drzavu preuzme LJUDSKI TALOG IZ TE DRZAVE...onda drzava izgleda kao srbija danas....pa je danas sposoban,posten,radan,vredan,pametan,dokazan,....u zapecku---a na bini je neafirmisan,drzak,bezobrazan,lopov,kriminalac,ljudi sa sumnjivim moralom,sumnjivom i nepoznatom biografijom,sumnjivom diplomom a kunu se u obrazovanje,poltroni,ulizice...itd...dzaba cekamo od takvih da srpsku elitu postave na noge....lopuza i fukara nikad nece dati prednost radnom i postenom...

Kod nas će se sređivati to sa socijalnom pomoći tako da je takvi neće dobivati.
 

Back
Top