Fizički izgled i problemi

Путин012

Aktivan član
Poruka
1.585
Zdravo, nekako nisam siguran u svoj fizički izgled. Siguran sam da nisam lep i da nisam neki ,,frajer" što se fizičkog izgleda tiče. Ali nisam siguran jesam li ružan ili nešto normalno. Jer kad se pogledam u ogledalo/na kameri pomislim ok sam, ali kad treba da se javim nekoj ženskoj osobi, pomislim da me one gledaju u fazonu jao on je fuj, užas, ne znam zašto tako mislim, ali eto. Možda zbog anksioznosti. Ali ne znam.
Pa je l samo ja imam taj problem? Kako rešiti to pitanje samom sebi zapravo?
 
Zdravo, nekako nisam siguran u svoj fizički izgled. Siguran sam da nisam lep i da nisam neki ,,frajer" što se fizičkog izgleda tiče. Ali nisam siguran jesam li ružan ili nešto normalno. Jer kad se pogledam u ogledalo/na kameri pomislim ok sam, ali kad treba da se javim nekoj ženskoj osobi, pomislim da me one gledaju u fazonu jao on je fuj, užas, ne znam zašto tako mislim, ali eto. Možda zbog anksioznosti. Ali ne znam.
Pa je l samo ja imam taj problem? Kako rešiti to pitanje samom sebi zapravo?
Mislim da je do toga dal sebe voliš
Ako si sobom zadovoljan siiiigurno ćeš se svideti nekoj devojci
Ja kad sebe nekad ponekad pogledam pomislim pa dobro, ne izgledam loše a nekad se mislim..... koja bi mene htela sa ovom facom?
Doduše mene su mnogo ponizavali u OŠ i to su frustracije koje su još u meni
 
Mislim da je do toga dal sebe voliš
Ako si sobom zadovoljan siiiigurno ćeš se svideti nekoj devojci
Ja kad sebe nekad ponekad pogledam pomislim pa dobro, ne izgledam loše a nekad se mislim..... koja bi mene htela sa ovom facom?
Doduše mene su mnogo ponizavali u OŠ i to su frustracije koje su još u meni
Ja volim sebe, obožavam, ali nemam baš samopouzdanja..
 
Zdravo, nekako nisam siguran u svoj fizički izgled. Siguran sam da nisam lep i da nisam neki ,,frajer" što se fizičkog izgleda tiče. Ali nisam siguran jesam li ružan ili nešto normalno. Jer kad se pogledam u ogledalo/na kameri pomislim ok sam, ali kad treba da se javim nekoj ženskoj osobi, pomislim da me one gledaju u fazonu jao on je fuj, užas, ne znam zašto tako mislim, ali eto. Možda zbog anksioznosti. Ali ne znam.
Pa je l samo ja imam taj problem? Kako rešiti to pitanje samom sebi zapravo?
Počni od kose, ošišaj se na modernu frizuru i obuci se moderno. Ali stvarno.
 
Nisam siguran kako se radi na samopouzdanju. S obzirom da 0 ambicija imam ehh.. krenuo sam raditi vežbe, možda pomogne..
Sport moze mnogo da pomogne, pogotovo ako ides u teretanu ili bilo koje mesto gde se ljudi grupisu. Olaksava ti interakciju sa ljudima oko sebe i automatski lakse stupas u kontakt i sa devojkama. Na stranu sto se posle nekog vremena dobro osecas, sport utice na psihu pozitivno.
A ambiciju moras razvijati, probaj dok si mlad svasta, i nikad se ne zna u cemu mozes da budes uspesan i da ti se svidi.
 
Буразеру,фали ти самопоуздања и ништа више. И за то постоје стимуланси. Ексер,спид и тако даље и тако ближе. Елем,ако си стварно ружан има то можда и својих предности. Из искуства,габорке су увек боље у кревету. А ако си ружан,вероватно такве ће те и западати,што није лоше. Лепе девојке у већини случајева легну на леђа и ћорак. Тако да немој да се цимаш,ударај све што можеш док си млад и слободан. Увек стартуј,попићеш море корпа али ћеш и добити. До тебе је. ;)
 
Zdravo, nekako nisam siguran u svoj fizički izgled. Siguran sam da nisam lep i da nisam neki ,,frajer" što se fizičkog izgleda tiče. Ali nisam siguran jesam li ružan ili nešto normalno. Jer kad se pogledam u ogledalo/na kameri pomislim ok sam, ali kad treba da se javim nekoj ženskoj osobi, pomislim da me one gledaju u fazonu jao on je fuj, užas, ne znam zašto tako mislim, ali eto. Možda zbog anksioznosti. Ali ne znam.
Pa je l samo ja imam taj problem? Kako rešiti to pitanje samom sebi zapravo?
Gle,neke stvari na sebi možeš a neke ne možeš da promeniš.One koje možeš menjaj ali onako da se ti osećaš zadovoljno rezumtatima a ne da bi to bilo da drugi pomisle kako si kul i nemam pojma šta.Znači frizura koja ti misliš da ti stoji,odeća isto...U tertanu ako kreneš isto radiš onoliko i šta ti misliš...A stvari koje ne možeš da menjaš kao što su visina i crte lica i slične sitnice jednostavno prihvatiš jer to si ti.
Ne moraš da budeš neki frajer da bi devojkama bio zanimljiv.Kako god da izgledaš,sve dok ne idezgledaš zapušteno,ako si ti opušten i znaš da prirodno pokrećeš razgovor sa njima imaš dobre šanse da neka pomisli da si šarmantan i zanimljiv.

Anksioznost nekako uvek ide tako u paketu sa nedostatkom samopouzdanja i ako već ideš kod nekog lekara za to razgovarajte o tome šta ti čini da se osećaš nesigurno da bi našli neki način kako da ga sebi malo po malo poraviš.Generalno dobro je da probaš da se ne fokusiraš na stvari koje doživljavaš kod sebe kao mane,zavisi šta je u pitanju ali neke od tih stvari moraš i da prihvatiš kao deo toga kakva si osoba i ko si...i da sam sebe podsećaš da imaš kvalitete...Nekih nisi ni svestan da ih imaš dok ne počnešto da razmišljaš malo o tome...ali tu su.To ne ide preko noći,naravno.Kod mene je to išlo par koraka napred,jedan nazad,pa opet napred...ali sam nekako stigao do toga da je to samopuzdanje negde na nekom pristojnom nivou uglavnom.
Samo polako i ne budi previše strog prema sebi.
 
Gle,neke stvari na sebi možeš a neke ne možeš da promeniš.One koje možeš menjaj ali onako da se ti osećaš zadovoljno rezumtatima a ne da bi to bilo da drugi pomisle kako si kul i nemam pojma šta.Znači frizura koja ti misliš da ti stoji,odeća isto...U tertanu ako kreneš isto radiš onoliko i šta ti misliš...A stvari koje ne možeš da menjaš kao što su visina i crte lica i slične sitnice jednostavno prihvatiš jer to si ti.
Ne moraš da budeš neki frajer da bi devojkama bio zanimljiv.Kako god da izgledaš,sve dok ne idezgledaš zapušteno,ako si ti opušten i znaš da prirodno pokrećeš razgovor sa njima imaš dobre šanse da neka pomisli da si šarmantan i zanimljiv.

Anksioznost nekako uvek ide tako u paketu sa nedostatkom samopouzdanja i ako već ideš kod nekog lekara za to razgovarajte o tome šta ti čini da se osećaš nesigurno da bi našli neki način kako da ga sebi malo po malo poraviš.Generalno dobro je da probaš da se ne fokusiraš na stvari koje doživljavaš kod sebe kao mane,zavisi šta je u pitanju ali neke od tih stvari moraš i da prihvatiš kao deo toga kakva si osoba i ko si...i da sam sebe podsećaš da imaš kvalitete...Nekih nisi ni svestan da ih imaš dok ne počnešto da razmišljaš malo o tome...ali tu su.To ne ide preko noći,naravno.Kod mene je to išlo par koraka napred,jedan nazad,pa opet napred...ali sam nekako stigao do toga da je to samopuzdanje negde na nekom pristojnom nivou uglavnom.
Samo polako i ne budi previše strog prema sebi.
Hvala, krećem ja od novembra kod psihijatra vrlo verovatno :)
 
Zdravo, nekako nisam siguran u svoj fizički izgled. Siguran sam da nisam lep i da nisam neki ,,frajer" što se fizičkog izgleda tiče. Ali nisam siguran jesam li ružan ili nešto normalno. Jer kad se pogledam u ogledalo/na kameri pomislim ok sam, ali kad treba da se javim nekoj ženskoj osobi, pomislim da me one gledaju u fazonu jao on je fuj, užas, ne znam zašto tako mislim, ali eto. Možda zbog anksioznosti. Ali ne znam.
Pa je l samo ja imam taj problem? Kako rešiti to pitanje samom sebi zapravo?
Problem nije u izgledu nego samopouzdanju,pogledaj neke parove dobre ribe sa odronima,ok neki imaju pare vataju na kola ali im to daje samopouzdanje ,tako da radi na sebi batali ogledalo
 

Back
Top