Fizička aktivnost kod muškaraca

Araon

Elita
Poruka
15.054
Da li održavate fizičku spremu i koliko je uopšte uzimate kao bitnu s' obzirom da ste pripadnik "jačeg pola"?

Mogu primetiti sve više mlohavih muškaraca srednjih godina koji malo ili uopšte ne vode računa o sebi i ne mogu da shvatim zašto je to tako.

Gde je tačka u kojoj ste prihvatili da niste fizički spremni i postali ok sa tim? Ako je to vaš slučaj, naravno.

Lenjost ubi coveka kada udje u te srednje godine ... i zene se olenje pogotovo one koje su mlade rodile pa sada imaju decu punoletnu.
Zasto je to tako ... pitanje za svakoga pojedinacno , depresija , svaki dan isto monotono itd ...
Ja gledam svaki dan ujutru radim sklekove , cucnjeve , istezanje ... svako ima tih 15 minuta ujutru za sebe.
Dosta se krecem , pesacim kada mogu trcim.
Sve umereno.

Lenjost ubi coveka kada udje u te srednje godine ... i zene se olenje pogotovo one koje su mlade rodile pa sada imaju decu punoletnu.
Zasto je to tako ... pitanje za svakoga pojedinacno , depresija , svaki dan isto monotono itd ...
Ja gledam svaki dan ujutru radim sklekove , cucnjeve , istezanje ... svako ima tih 15 minuta ujutru za sebe.
Dosta se krecem , pesacim kada mogu trcim.
Sve umereno.

Ma postanu lenji svi, ali ne mogu da otvaram teme o ženama jer se to vazda svede na nešto lično, a sad sam više za diskusiju nego za rasprave, smara me iskreno.

Ali vidim da jako malo ljudi ulaže u sebe i fizički, bavi se nekim sportom, to je ranije bilo normalno.

Meni je jako bitna.

Preko 11 godina teretana redovna, išao na kickbox, probao Savate pa brzo odustao... Sad bih nešto više.

Nisam u srednjim godinama, ali ne vidim da će se nešto promeniti kada zađem u njih.

Išao si na kick? Koliko dugo?

Da li održavate fizičku spremu i koliko je uopšte uzimate kao bitnu s' obzirom da ste pripadnik "jačeg pola"?

Mogu primetiti sve više mlohavih muškaraca srednjih godina koji malo ili uopšte ne vode računa o sebi i ne mogu da shvatim zašto je to tako.

Gde je tačka u kojoj ste prihvatili da niste fizički spremni i postali ok sa tim? Ako je to vaš slučaj, naravno.
Idem u teretanu da se bulk-ujem. Naravno da je vazna fizicka aktivnost.

Ne bavim se sportom.
Sport je poganština za budale i dokone.
Podstiče agresiju i kompeticiju umesto kooperacije.

Radim građevinski posao i sasvim mi je dovoljno to što radim svakodnevno po terenu.
Od sporta jedino što volim da pecam i gledam umetničko klizanje.

Jedem šta se ima, a jedino što pazim da ne jedem posle 19h.
Ako se baš zatrefi da sam negde na nekom veselju jedem kao i svi drugi gosti.

Za svoje godine sam sposobniji od devedeset posto mlađih koje znam, a verovatno i od većine kolega sa kojima radim.

Doduše nešto me u poslednje vreme zeza išijas ali to je valjda od života.

3.5 godine. Skroz dovoljno da znam šta da radim u određenim situacijama. :D

Kad ćemo sparing? :D

Ne radim izdržljivost, već da se razbacam (kako se u narodu kaže). Nije mi važno da budem isklesan i da mogu mnogo, mnogo puta da dižem određenu težinu. Izgradnja tela za oko.
Kardio mi dođe jednom nedeljno zbog srca.

Predlažem da kombinuješ, masa jeste dobra ali nije funkcionalna. Svakako bolje nego da se ne radi ništa.

Ne bavim se sportom.

Ne znam šta bih dalje diskutovao sa tobom nakon ovakvog stava, iskreno.

Ne bavim se sportom.

Radim građevinski posao i sasvim mi je dovoljno to što radim svakodnevno po terenu.
Od sporta jedino što volim da pecam i gledam umetničko klizanje.

Jedem šta se ima, a jedino što pazim da ne jedem posle 19h.
Ako se baš zatrefi da sam negde na nekom veselju jedem kao i svi drugi gosti.

Za svoje godine sam sposobniji od devedeset posto mlađih koje znam, a verovatno i od većine kolega sa kojima radim.

Doduše nešto me u poslednje vreme zeza išijas ali to je valjda od života.
Ja sam dokon i bavim se sportom...ali i ti bi trebao obzirom na tvoj nick 😆

Back