Petar BSK
Veoma poznat
- Poruka
- 10.059
Tema o lupetanju Garija Kasparova prisetila me je šahovskog velikana Bobija Fišera. Višestruki šampion sveta,velemajstor. 1992. došao je u Jugoslaviju da odiga meč protiv svoga komponenta Borisa Spaskija uprkos zabrani vlasti SAD-a. Od tada njegov život se promenio,više nikada nije kročio na teritoriju SAD-a,živeo na Filipinima,Japanu,Islandu. Nikada nije podržavap vlasti SAD-a,ni njihova dela u Jugoslaviji,na Bliskom istoku. Zvaničnici u Srbiji su "obećali" da će mu dodeliti ulicu,ali od toga ništa nije bilo.


