Финансирање верских организација, закон, претпоставке и мишљења

kentaur Nesh

Veoma poznat
Poruka
11.819
da ja napisem stogod, preventive radi....znate li da najveci tiraz na planeti Zemlji, imaju dva naslova - Jehovinih Svjedoka!!....prvi po tirazu je, naravno, njihovo izdanje - "Kula strazara", a drugom sam zaboravio ime, ali je takodje njihovih ruku djelo i na drugom je mjestu po broju izdatih primjeraka...kad proracunamo, kolika su sredstva potrebna za uredjivanje, pripremu, stampanje, te distribuciju na sve kontinente, dolazimo do zapanjujucih cifri koje se potrose na mjesecnom nivou....kad to prebacimo na godisnji nivo, onda vec baratamo sa ciframa koje odgovaraju medjunarodnim korporacijama...ako jednacini pridodamo da se najveci broj primjeraka podijeli besplatno, i to jos od ljudi koji to rade volonterski, bez plate, onda se svako mora zapitati - KO sebi moze priustiti takvo trosenje sredstava koja ne donose NIKAKAKVU zaradu, a opet iz mjeseca u mjesec, iz godine u godinu, iz decenije u deceniju, STALNO i IZNOVA, novac pristize, ima ga, trosi se nemilice, prakticno - sredstva su neogranicena....svaki covjek, svaka individua, koja imalo drzi do sebe i svog intelekta, jednostavno se mora zapitati - STA STOJI IZA SVEGA TOGA....
 
Poslednja izmena od moderatora:
da ja napisem stogod, preventive radi....znate li da najveci tiraz na planeti Zemlji, imaju dva naslova - Jehovinih Svjedoka!!....prvi po tirazu je, naravno, njihovo izdanje - "Kula strazara", a drugom sam zaboravio ime, ali je takodje njihovih ruku djelo i na drugom je mjestu po broju izdatih primjeraka...kad proracunamo, kolika su sredstva potrebna za uredjivanje, pripremu, stampanje, te distribuciju na sve kontinente, dolazimo do zapanjujucih cifri koje se potrose na mjesecnom nivou....kad to prebacimo na godisnji nivo, onda vec baratamo sa ciframa koje odgovaraju medjunarodnim korporacijama...ako jednacini pridodamo da se najveci broj primjeraka podijeli besplatno, i to jos od ljudi koji to rade volonterski, bez plate, onda se svako mora zapitati - KO sebi moze priustiti takvo trosenje sredstava koja ne donose NIKAKAKVU zaradu, a opet iz mjeseca u mjesec, iz godine u godinu, iz decenije u deceniju, STALNO i IZNOVA, novac pristize, ima ga, trosi se nemilice, prakticno - sredstva su neogranicena....svaki covjek, svaka individua, koja imalo drzi do sebe i svog intelekta, jednostavno se mora zapitati - STA STOJI IZA SVEGA TOGA....

Posto je tema ucenje svedoka.
Gore u postu je rec o tome kako se to ucenje siri i finansira.
Naravno da je rec o donacijama kojima se podrzava ucenje J svedoka.
Ali, organizacija ima dobrovoljce J svedoke koji se obavezu da rade u stampariji besplatno nekih 2 godina.
Samo imaju stan i hranu.

Tako je omoguceno da se knjige i casopisi stampaju bez da se plati radna snaga i njihovi troskovi, pa vernici kupuju tu literaturu po povoljnoj ceni a vi ju od njih dobijate djabe.

Nekada su prodavali literaturu, ali drzave u svetu su pokusale da im uvedu poreze.
A uprava ne zeli da kako oni kazu, bezboznoj organizaciji placa porez.
Pa su uveli ovaj metod.
Novac pristize a ne placa se porez.

Na ovaj nacin funkcionise sirenje njihovog ucenja
.
 
Poslednja izmena:
Posto je tema ucenje svedoka.
Gore u postu je rec o tome kako se to ucenje siri i finansira.
Naravno da je rec o donacijama kojima se podrzava ucenje J svedoka.
Ali, organizacija ima dobrovoljce J svedoke koji se obavezu da rade u stampariji besplatno nekih 2 godina.
Samo imaju stan i hranu.

Tako je omoguceno da se knjige i casopisi stampaju bez da se plati radna snaga i njihovi troskovi, pa vernici kupuju tu literaturu po povoljnoj ceni a vi ju od njih dobijate djabe.

Nekada su prodavali literaturu, ali drzave u svetu su pokusale da im uvedu poreze.
A uprava ne zeli da kako oni kazu, bezboznoj organizaciji placa porez.
Pa su uveli ovaj metod.
Novac pristize a ne placa se porez.

Na ovaj nacin funkcionise sirenje njihovog ucenja
.

nema tog volonterskog rada koji moze pokriti sve troskove koji su enormni....vjernici, makar volonteri, moraju imati mjesto gdje ce se okupljati, dobijati literaturu, smjernice za rad i naravno, upraznjavati svoju formu vjerskog obreda, bilo kroz besjede nadredjenih ucitelja, bilo kroz medjusobni razgovor vjernika....to zahtijeva krov nad glavom...a to znaci ili izgradnju vlastitog objekta ili najam nekog objekta, za mjesecnu naknadu...to kosta, a znamo da JS imaju svoj objekat u svakom iole vecem mjestu...kad saberes koliko je to punktova na Planeti, lako dolazis do moguce cifre koja je ogromna....sustina onog sto ja hocu reci je sljedeca - neko, ko raspolaze enormnim novcanim sredstvima, stoji iza ove institucije...to ne mora biti pojedinac, i svakako nije niko od zvanicnika JS....to su osobe potpuno anonimne, ne znamo da postoje....te osobe ili ta organizacija imaju neki CILJ, ZADATAK, koji zele da ispune...nazalost, ova masa jadnika koja trosi svoje vec izlizane djonove iduci od vrata do vrata, iskreno vjerujuci u ono sto propovjeda, samo je puko orudje u njihovim rukama....ti pravi ciljevi, mocnika iz sjene, u stvari i jesu istinski NAUK Jehovinih Svjedoka, zamaskiran u oblandu jedne religije.....
 
Poslednja izmena:
Ovo sto sam kazao su cinjenice.
Ostalo je sve spekulacija.
Ne placati za to nikakav porez, radna snaga za djabe uz to dobrovoljni prilozi, a i vernici koji kupuju tu litetaturu je placaju vise nego sto kosta.
Ali za njih jako pristupacno.
Tako da novac moze mnogo i da ostane za saku rukovodioca koja nikome ne odgovara.
Zasto bi doplacivali kada su napravili sistem kojim moze sve da se finansira pa i da novac ostane.
Uz to, gledaju da sto vise stampaju na malo mesta, sto je sparanje.
Tako da je moguce da lako sire njihovo ucenje ma iz kog razloga.
Za ostalo, ne mogu da pisem, nece dati.
 
Poslednja izmena:
Ovo sto sam kazao su cinjenice.
Ostalo je sve spekulacija.
Ne placati za to nikakav porez, radna snaga za djabe uz to dobrovoljni prilozi, a i vernici koji kupuju tu litetaturu je placaju vise nego sto kosta.
Ali za njih jako pristupacno.
Tako da novac moze mnogo i da ostane za saku rukovodioca koja nikome ne odgovara.
Zasto bi doplacivali kada su napravili sistem kojim moze sve da se finansira pa i da novac ostane.
Uz to, gledaju da sto vise stampaju na malo mesta, sto je sparanje.
Tako da je moguce da lako sire njihovo ucenje ma iz kog razloga.
Za ostalo, ne mogu da pisem, nece dati.

dobro, ti mislis tako, a ja ovako - jedina organizacija koja mi pada na pamet, a stoji iza JS, sa tolikim resursima, kroz tako dugacak vremenski period - je DRZAVA....
 
Sto rekoh, jesu cinjenice kako finansiraju sirenje svog ucenja.

Ali ne pricaju o njima.
Receno im je da cute.

Ostalo je sve moguce, mozda jeste mozdanije?

Ali dobrovoljni peilozi idu svi u upravu.
Nemaju placene licnosti po skupstinama.
To je velika usteda i suma novca kojom raspolaze samo saka vodecih ljudi.
 
Poslednja izmena:
Sto rekoh, jesu cinjenice kako finansiraju sirenje svog ucenja.

Ali ne pricaju o njima.
Receno im je da cute.

Ostalo je sve moguce, mozda jeste mozdanije?

Ali dobrovoljni peilozi idu svi u upravu.
Nemaju placene licnosti po skupstinama.
To je velika usteda i suma novca kojom raspolaze samo saka vodecih ljudi.

ta mala grupacija ljudi, ili samo njen dio, i jeste upoznat sa stvarnim stanjem stvari...
 
Искрено сам се зачудио да нисам могао да нађем овакву тему, али ево, на једном месту можемо дискутовати о разним начинима финансирања разних верских организација.

Сигуран сам да ће бити ... забавно...
 
Искрено сам се зачудио да нисам могао да нађем овакву тему, али ево, на једном месту можемо дискутовати о разним начинима финансирања разних верских организација.

Сигуран сам да ће бити ... забавно...
Da li je tema postavljena u skladu sa pravilnikom? Zastso mu dozvoljavas da se dere? I gde su mu linkovi. I sta se nas tice Kula strazara, mene interesuju one verske NVO koje i ja finansiram srazmerno mom ucestu u placanju poreskih obveza. Korisnici budzetskih sredstava su dominantne crkve u zemlji. Zapravo oni koji zive gotovanski i uzivaju nenormalne poreske i druge povlastice.
 
Da li je tema postavljena u skladu sa pravilnikom? Zastso mu dozvoljavas da se dere? I gde su mu linkovi. I sta se nas tice Kula strazara, mene interesuju one verske NVO koje i ja finansiram srazmerno mom ucestu u placanju poreskih obveza. Korisnici budzetskih sredstava su dominantne crkve u zemlji. Zapravo oni koji zive gotovanski i uzivaju nenormalne poreske i druge povlastice.
Заменио си ме са табом. Плачи код њега, не код мене. Хајде, трк...
 
da ja napisem stogod, preventive radi....znate li da najveci tiraz na planeti Zemlji, imaju dva naslova - Jehovinih Svjedoka!!....prvi po tirazu je, naravno, njihovo izdanje - "Kula strazara", a drugom sam zaboravio ime, ali je takodje njihovih ruku djelo i na drugom je mjestu po broju izdatih primjeraka...kad proracunamo, kolika su sredstva potrebna za uredjivanje, pripremu, stampanje, te distribuciju na sve kontinente, dolazimo do zapanjujucih cifri koje se potrose na mjesecnom nivou....kad to prebacimo na godisnji nivo, onda vec baratamo sa ciframa koje odgovaraju medjunarodnim korporacijama...ako jednacini pridodamo da se najveci broj primjeraka podijeli besplatno, i to jos od ljudi koji to rade volonterski, bez plate, onda se svako mora zapitati - KO sebi moze priustiti takvo trosenje sredstava koja ne donose NIKAKAKVU zaradu, a opet iz mjeseca u mjesec, iz godine u godinu, iz decenije u deceniju, STALNO i IZNOVA, novac pristize, ima ga, trosi se nemilice, prakticno - sredstva su neogranicena....svaki covjek, svaka individua, koja imalo drzi do sebe i svog intelekta, jednostavno se mora zapitati - STA STOJI IZA SVEGA TOGA....
Jehovini Svedoci se samofinansiraju na bazi dobrovoljnih priloga.
Iza toga Stoji Bog JHVH Jehova, jedini pravi i zivi Bog.
Takodje da li znas da je sajt Jehovinih Svedoka jw.org najprevodjeniji na svetu, ukupno na 990 jezika.
Takodje trebao bi da znas da JS sve manje ista stampaju, sve vise se koristi sajt i online literatura.
Mozes videti na sajtu sta sve ima, imas i online Bibliju i filmove...
 
Poslednja izmena:
dobro, ti mislis tako, a ja ovako - jedina organizacija koja mi pada na pamet, a stoji iza JS, sa tolikim resursima, kroz tako dugacak vremenski period - je DRZAVA....

Terije zavere su ti drugi podforum pa tamo idi sa tim tvojim mastarijama :)
JS su vera religija i deluju zasebno od drzave.
Bolje istrazi ko stoji iza onih koji sire zlo a ne dobro.

- - - - - - - - - -

ucenje svedoka.

Ucenje JS je Biblijsko.
I ono je ucenje od Boga a ne od ljudi.
 
To mi ni na kraj pameti ne pada! Nadam se da ne uobrazavas da si Ajnstajn Tesla, Ivo Andric, Rudolf Valentino ili Miohamed Ali, Djokovic...?
51794142_2246218642111622_3325419871067439104_n.jpg
 

Back
Top