Finansiranje SPC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Војвода

Domaćin
Poruka
3.986
Мислим да ова лупа као максим по дивизији. На конкретна питања одговара е мој ти, издвајају се милиони, држава гради оно због овог. Ако оћеш да те неко озбиљно схвати, одговори аргументима поткрепљеним доказима. Овако испадаш смешна.

RIA77

Poznat
Poruka
8.669
nemas pojma. naravno da imaju platu, ne placaju cak ni zdravstveni ni penziono, a ovo sto si naveo je pride.
Нико од свештенства не добија плате ни од Цркве ни од државе.
Неким свештеницима је плаћено пензионо oд стране државе, некима не, све зависи.
У Војводини немају плаћено пензионо од државе.

Poslednja izmena:

RIA77

Poznat
Poruka
8.669
Samo u posljednje tri i po godine iz državne kase za izgradnju Hrama Svetog Save uplaćeno je najmanje 43 miliona eura, a enormnim iznosima iz tekućih budžetskih rezervi država pomaže obnovu i drugih crkava i hramova Srpske pravoslavne crkve (SPC) u Srbiji i van nje, piše portal Nova.rs.
Ово није саопштење Вучића већ писање новина.
Могу да су дали 10 или 20 или 30 милиона еура, новине могу да напишу коју год хоће бројку када не знају тачно већ пишу коме шта падне на памет.
Sagovornici Nova.rs navode da na ovaj način vlast Aleksandra Vučića kupuje mir i tišinu oko Kosova.
Анонимни извори ово тврде ? Ово је као да је писао Српски Телеграф.

ИПХ ЗИЛОТ+

Ističe se
Poruka
2.244
Мислим да ова лупа као максим по дивизији. На конкретна питања одговара е мој ти, издвајају се милиони, држава гради оно због овог. Ако оћеш да те неко озбиљно схвати, одговори аргументима поткрепљеним доказима. Овако испадаш смешна.
Смрдуцка на Чивутску сектицу...

Манипулишу корупцијом СПЦ да би некако укинули веру у Бога или бар поколебали...

нису добронамерни критизери, већ злонамерни

RIA77

Poznat
Poruka
8.669
Овде се ради о прочитала сам негде, и морате да ми верујете на реч.
A извор је сајт коме је Мираш Дедејић појам вере, части и поштења. Тј. удружење грађана које је основано у МУП-у. Па таквима је посао да траже што горе вести о СПЦ и преносе на свом сајту. Увек је добро као ограда "нисмо ми писали, само преносимо вест".

retka zver

Iskusan
Poruka
5.845
Ово није саопштење Вучића већ писање новина.
Могу да су дали 10 или 20 или 30 милиона еура, новине могу да напишу коју год хоће бројку када не знају тачно већ пишу коме шта падне на памет.

Анонимни извори ово тврде ? Ово је као да је писао Српски Телеграф.
Crnogorske lopine i narkodileri preko svojih medija kritikuju SPC....šta tu ima čudno,meni su gori ovi naši sektaši i fukara.

Menora

Primećen član
Poruka
717
A извор је сајт коме је Мираш Дедејић појам вере, части и поштења. Тј. удружење грађана које је основано у МУП-у. Па таквима је посао да траже што горе вести о СПЦ и преносе на свом сајту. Увек је добро као ограда "нисмо ми писали, само преносимо вест".
Irinej je bio udbas. gde ti zivis?

Menora

Primećen član
Poruka
717
Овде пише о једнократној уплати СПЦ, а не о редовним милионима који се уплаћују сваке године како си ти рекла да се ради.
ma svake godine sakom i kapom se uplacuje. Pa jel je moguce da mislis da se s neba finansira crkva? ti ne razumes da sve to kosta, svaki pop, svaka crkva kosta drzavu, pa onaj njihov vozni park, pa sastanci u Hiltonu. Jesi ti jeo bunike ili se pravis lud?

RIA77

Poznat
Poruka
8.669
Irinej je bio udbas. gde ti zivis?
Ако си то прочитала на сајту где пише да свештеници добијају плату, онда те разумем. Промени начин информисања, читаш превише трачева Марка Радосављевића и осталих недобронамерних "поштењачина" као Дејана Виловског који је побегао у Грчку да студира (иначе бивши познати монах под јурисдикцијом тадашњег Артемија каснијег Марка Радосављевића).

RIA77

Poznat
Poruka
8.669
ma svake godine sakom i kapom se uplacuje.
Колико ?

ti ne razumes da sve to kosta, svaki pop, svaka crkva kosta drzavu, pa onaj njihov vozni park, pa sastanci u Hiltonu. Jesi ti jeo bunike ili se pravis lud?
Држава не плаћа плату свештеницима, не знам да ли смо то разјаснили ?
Држава не плаћа пензионо свим свештеницима у Србији већ некима да а некима не.
Да ли смо то разјаснили ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.