ФИНАЛЕ ~ ХОЛАНДИЈА - ШПАНИЈА ~ - Svetsko prvenstvo 2010. u Južnoj Africi

Ко осваја СП 2010

  • Холандија

  • Шпанија


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Španija bi mogla da osvoji prvenstvo, umrtviće i Holanđane, pogotovo što holandska ekipa i ne pleni nekom blistavom igrom...

Holandjani, prvi put od Krojfa na ovamo, ne igraju totalni fudbal
sad su defanzivniji, ovo im nije nesto posebno jaka i popunjena generacija, ali eto uspeli su da dodju do finala, a i ovo ce izgubiti ko i predhodna dva
u finalu SP 2010. dva vecita luzera, mislim da ce Holandjani to da ostanu i posle ovog finala
Spanija uzima zlato
trece mesto osvajaju Svabe
 
Holandjani, prvi put od Krojfa na ovamo, ne igraju totalni fudbal
sad su defanzivniji, ovo im nije nesto posebno jaka i popunjena generacija, ali eto uspeli su da dodju do finala, a i ovo ce izgubiti ko i predhodna dva
u finalu SP 2010. dva vecita luzera, mislim da ce Holandjani to da ostanu i posle ovog finala
Spanija uzima zlato
trece mesto osvajaju Svabe

Ne znam ko će postati šampion, ali mislim da Španci imaju prednost u odnosu na Holanđane. Holanđani su imali puno, puno sreće u vezi postizanja golova koji su ih doveli do finala, počev od autogola Danaca, autogola Brazilaca (kasnije je taj gol pripisan Snajderu, koji nije mogao ni da sanja da će posle onakvog šuta lopta završiti u mreži), pa do prvog, reklo bi se presudnog gola datog Urugvaju, koji je takođe bio čudo (neki će reći umeće). :)
 
article-0-0A611BB4000005DC-156_468x312.jpg
 
Ono što ova španjolska generacija prikazuje zadnjih 4,5 godina, uključujući i Barcelonu je stvarno nevjerojatno. Nikada u povijesti jedna ekipa nije tako dominirala posjedom lopte, lakoćom odigravanja kratkih pasova, stvaranja trokuta u igri koji omogućavaju igraču s loptom minimalno 2 rješenja. Tehnički i taktički nadmoćni su, a na ovom prvenstvu nisu bili toliko ubojiti prventveno zbog očito nespremnog Torresa, ali i činjenice da je Del Bosque u odnosu na Aragonesa, dodao jednog veznog u centralu, a Villu povukao na krilo i igra 4-3-2-1, čime je ispao Silva s kojim je Španjolska igrala 4-4-2.

Ukratko, Španjolci bi pobjedom zaokružili 1 eru svoje dominacije, kao što je Zidaneova generacija to učinila prije 10 godina. Zbog topga vamos Espana:super:
 

Back
Top