Quantcast

Filum Filolosko umetnicki fakultet - Nemacki jezik

Notik

Početnik
Banovan
Poruka
18
Zdravo. Postovaio sam temu na Fakulteti ali su mi rekli da postavim ovde, jer se Kragujevcani uglavnom motaju na ovom pdf-u. :)

Zeleo bih da upisem nemacki jezik, i zeleo bih neke od informacija o fakultetu, da li izlaze neke zbirke za vezbanje za prijemni ispit, neka iskustva sa prijemnih bilo kog jezika po mogucnosti nemackog i srpskog.

Da li je kriterijum manji nego u Bg i koliko je jeftinije stanovanje, upis, i ima li studenskih domova.??ako ima koj preporucujete?

Srednja skola mi nosi 29.6 od 40 mogucih poena a prijemni 60, ako dobro uradim prijemni imam li sanse za buzdet?

Ako ima domova kako se racuna to da dobijem dom po primanjima roditelja ili prosek iz srednje? ili oba?

Da li je fakultet tezak i da li mogu izabrati holandski, italijanski ili svedski kao 2 jezik? ili nema drugog jezika nego nesto sasvim trece?

Jao preopterecen sam sa upisom, prijemnim, i svim tim ne mogu ni da spavam, dok sve ne sredim...... Molim vas pomozite!

BigZexy2000

Ističe se
Poruka
2.411
Niko brate nema pojma sta da ti kaze.
Previse si opterecen time, decko, sve ces saznati ma vreme i sam, samo polako. Sto se tice doma, ja koliko znam ima jedan drzavni i ima jedan privatni, ali koliko znam vecina studenata sa strane nadhju stan i tako.
Ma ne sekiraj se, snaci ces se... Kad budes ovde, ako ti zatreba pomoc, javi se slobodno :D

Deena

Primećen član
Poruka
569
Prvo idi na sajt fakulteta, FILUM. Tamo pogledaj nastavni plan za bolonjce pa kad vidis da nema u KG-u tako egzoticnih jezika vec klasika engl, fr, esp malo iskuliras pa odes na sajt infosutda i 1. pogledas iskustva studenata i 2.kolike su upisne kvote i 3.rezultate prijemnih ispta odnosno konacne rang liste predhodnih godina pa posto pise vidi koliko poena kandidati u proseku nose iz srednje, koliko su osvojili na prijemnom i koliko imaju oni na budzetu i ispod liste itd pa se javi za nastavak ;)

Vincent_Vega

Zainteresovan član
Poruka
341
Evo odgovora na par pitanja...
Ukoliko dobro uradis prijemni imas mogucnosti da upadnes na budzet... Sto imas vise poena na prijemnom vece su ti sanse da upadnes u dom.. naravno gledaju se i primanja roditelja. Da bi kasnije zadrzao dom treba ti sto bolji prosek i ociscena godina u junu.
Kao drugi jezik mozes da biras engleski, francuski i spanski a postoji mogucnost i italijanskog koji ti ne ulazi u prosek.
Mozes da vezbas iz zbirke tekstova za prakticnu nastavu- Aleksandre Lazic- Gavrilovic... ako treba jos nesto ti pitaj

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.