Filoloska gimnazija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Courtney

Aktivan član
Poruka
1.823
Pa,ovako...da li neko namerava da je upise,da li neko ide u nju,da li je neko zavrsio...? Cula sam da su pripreme za prijemni vec pocele :shock: ,pa mi treba neko ko ima tacne informacije :lol: I uopste- Sta mislite o toj skoli?
 
Moja drugarica ide u tu skolu,sad je prva godina.Pa ovako:skola je u principu odlicna za dalje,ali ovako,profesori su odvratni a dzaci su sve strebercine!Njoj je odvratno i sad hoce da se prebaci ovde u gimnaziju,ali sad je kasno,zato dobro razmisli pre nego sto je upises!SRECNO!!!
P.S. da zaboravila sam da ti kazem da se prijemni radi iz dva puta,jedan u tvojoj skoli i jedan kod njih,i onako ,srednje je tezak!
 
fizio:
Courtney:
AMY-LEE:
ja u zadnje vreme dosta rzmisljam o filoloskoj :)
imam ortakinju koja je sad druga god i ono kaze da je ok skola samo to da ima 2prijemna fakticki al ono .....:) 8) :D :P 8)
Ej,pa fino :D Koji bi smer? Ja sam mislila klasicni...streber...sta ces... :oops: :lol:
A koji je to klasicni?????
Onaj gde se bavis poucavanjem i usavrsavanjem klasicnih jezika,tj. starogrckog,latinskog itd. :lol: :lol: :lol:
 
E, blago vama Beogradjanima.... ja sam mislila da upisem Filolosku u Karlovcima, to mi je bila bas onako velika zelja, ali posto zivim u Somboru nisu mi moji dali... a stvarno i nije fazon, putovanje, frke oko para, hrane, smestaja.... sad sam u dobroj staroj somborskog Gimnaziji, prva godina, i super mi je, uzivam... Samo, Courtney, kad odes na fakultet, bice ti lakse u odnosu na ostale samo na prvoj godini, a onda cete se izjednaciti... Tako da... svejedno je....srecno
 
Electra:
E, blago vama Beogradjanima.... ja sam mislila da upisem Filolosku u Karlovcima, to mi je bila bas onako velika zelja, ali posto zivim u Somboru nisu mi moji dali... a stvarno i nije fazon, putovanje, frke oko para, hrane, smestaja.... sad sam u dobroj staroj somborskog Gimnaziji, prva godina, i super mi je, uzivam... Samo, Courtney, kad odes na fakultet, bice ti lakse u odnosu na ostale samo na prvoj godini, a onda cete se izjednaciti... Tako da... svejedno je....srecno
Hvala :D
 
AMY-LEE:
Courtney:
AMY-LEE:
ja u zadnje vreme dosta rzmisljam o filoloskoj :)
imam ortakinju koja je sad druga god i ono kaze da je ok skola samo to da ima 2prijemna fakticki al ono .....:) 8) :D :P 8)
Ej,pa fino :D Koji bi smer? Ja sam mislila klasicni...streber...sta ces... :oops: :lol:
ili klasicni ili spanski :)
Ajmo klasicni :wink: Ili ako ne uspemo spanski :wink: A uspecemo,znaci klasicni :D
 
Ja idem u Filolosku, prva godina, engleski jezik.:)
Pa prijemni nije bio mnogo tezak. (kad sam ja uspela da se upisem naravno da nije:-D) Profesori su LUDI, nikad bolji! Stalno gubimo casove....ma super je, uopste se nisam pokajala
 
isla sam ja na te pripreme i dosta su mi pomogle..... samo sto je bilo mnooogo iscrpljujuce....mislim ko ce jos da ustaje u nedelju ujutru..ali sta ces mora se...mislim ne mora se ali 90% od ovih sto su upisali 1. godinu su isli na pripreme.
 
dizem temu iz mrtvih i meni trebaju nformacije o filoloskoj.'amy lee' kaze da joj je superrrr:)))a nadam se i courtney... :wink:
treba mi njihov sajt,iz cega se sve polaze prijemni itd. i naravno kakav je prijemni i kad pocinju te pripremne nastave i sve sto znate
inace ja hocu engleski ili spanski da upisujem :D
 
Ja sam zavrsila Filolosku gimnaziju pre godinu dana. Posto sam polagala prijemni za vreme bombardovanja, nama je bio nesto skracen, imali smo samo test iz srpskog i stranog jezika. Sada stvarno ne znam kako je. Inace, skola kao skola nije teska. Jos smo mi prve dve godine (kad su bili oni strajkovi i cuda) imali po pola sata casove (dok su svi ostali isli propisno po 45 min), direktor je bio najveci car, radilo se sta se htelo; recimo, moje odeljenje (francusko) cim bi nam neki profesor iole zasmetao iz bilo kog razloga, jurili smo kod zamenika direktora, a i kod samog direktora, da se zalimo. I to je uvek izlazilo na dobro :). Naravno, sve se promenilo u 4. godini, tako da mogu da ti kazem da je sad direktor jedan IDIOT koji smara sve zivo i mrtvo. Profesori su skoro svi ok (koji su meni predavali). Ucenici su u principu streberi (ali zavisi od grupe - najveci streberi su na kinesko-japanskom i engleskom). Profesori su skoro svi u principu ok (imala sa probleme samo sa jednom profesorkom, i to pred sam finis). Jedina glupost je sto je matematika 2 godine a profesorka nema blage veze sta predaje (ako je jos uvek Vladimira, a vi njene "dusice" - cim ti kaze "dusice, minjoncicu" i tako nesto, znaj da si popio keca), ali ukoliko bezis od matematike, bice ti super. Mene je sad stiglo na faksu to sto ne znam ni M od Matematike, a verujem i sve moje vrsnjake koji nisu upisali Filoloski ili Pravni.

To bi bilo otprilike to... mislim da je u sustini nebitno koju cete srednju upisati, jer posle mozete na bilo koji faks, ali cete se kasnije posteno namuciti jer se u Filoloskoj BAS SKORO NISTA I NE RADI (iako postoji predrasuda da se ubijasmo od posla).

SRECNO!
 
Kanizsa84:
Ja sam zavrsila Filolosku gimnaziju pre godinu dana. Posto sam polagala prijemni za vreme bombardovanja, nama je bio nesto skracen, imali smo samo test iz srpskog i stranog jezika. Sada stvarno ne znam kako je. Inace, skola kao skola nije teska. Jos smo mi prve dve godine (kad su bili oni strajkovi i cuda) imali po pola sata casove (dok su svi ostali isli propisno po 45 min), direktor je bio najveci car, radilo se sta se htelo; recimo, moje odeljenje (francusko) cim bi nam neki profesor iole zasmetao iz bilo kog razloga, jurili smo kod zamenika direktora, a i kod samog direktora, da se zalimo. I to je uvek izlazilo na dobro :). Naravno, sve se promenilo u 4. godini, tako da mogu da ti kazem da je sad direktor jedan IDIOT koji smara sve zivo i mrtvo. Profesori su skoro svi ok (koji su meni predavali). Ucenici su u principu streberi (ali zavisi od grupe - najveci streberi su na kinesko-japanskom i engleskom). Profesori su skoro svi u principu ok (imala sa probleme samo sa jednom profesorkom, i to pred sam finis). Jedina glupost je sto je matematika 2 godine a profesorka nema blage veze sta predaje (ako je jos uvek Vladimira, a vi njene "dusice" - cim ti kaze "dusice, minjoncicu" i tako nesto, znaj da si popio keca), ali ukoliko bezis od matematike, bice ti super. Mene je sad stiglo na faksu to sto ne znam ni M od Matematike, a verujem i sve moje vrsnjake koji nisu upisali Filoloski ili Pravni.

To bi bilo otprilike to... mislim da je u sustini nebitno koju cete srednju upisati, jer posle mozete na bilo koji faks, ali cete se kasnije posteno namuciti jer se u Filoloskoj BAS SKORO NISTA I NE RADI (iako postoji predrasuda da se ubijasmo od posla).

SRECNO!
hvala!:D
 
Moon Child:
dizem temu iz mrtvih i meni trebaju nformacije o filoloskoj.'amy lee' kaze da joj je superrrr:)))a nadam se i courtney... :wink:
treba mi njihov sajt,iz cega se sve polaze prijemni itd. i naravno kakav je prijemni i kad pocinju te pripremne nastave i sve sto znate
inace ja hocu engleski ili spanski da upisujem :D


Ja sam trenutno prva godina.Englesko odeljenje.
Prijemni se polaze iz srpkog i stranog jezika i ako ga polozis,ne moras da polazes onaj obicni.
Pripremne nastave iz srpskog i stranog jezika pocinju negde u januaru.
Pripremna iz srpskog je negde oko 9000 din,a iz stranog jezika 5000 din.,moze u ratama.
U filoloskoj skoro uvek bude najveca konkurencija.Ipak nemoj da te uplase pricama da ako nisi vukovac,neces je upisati.Ja nisam imala sve petice,al' sam zato super uradila prijemni i upisala se u odeljenje za koje je najveca konkurencija.
Spisak jezika i koliko ucenika primaju na koji,glasi ovako:

ENGLESKI 24
FRANCUSKI 24
NEMACKI 24
RUSKI 24
ITALIJANSKI 12
SPANSKI 12
KINESKI 12
JAPANSKI 12
KLASICNI JEZICI 24

Inace sajt filoloske je www.filoloska.edu.yu

Ono sto bi takodje trebalo da znas je da ako ne mozes da zivis bez muskog dela populacije u skolama,filoloska nije gimnazija za tebe.Ima ih jako malo.
Elem,ako ti je obrazovanje vaznije,nece ti smetati da(shto bi moja drugarica rekla)"plivas u "Akvarijumu" sa ostalim ribama!"
 
joj to je bas bezveze sve zenske :( al dobro prezivece se:)bilo bi lepo da je pored masinska/gradjevinska :))heheh
a npr ako sam u skoli ucila nemacki(od treceg) i engleski(od 5.) iz kog polazem prijemni?jer ja bih htela engleski.
99% cu biti vukovac...no dobro :roll: ..a kakvi su profani/drustvo?jel tesko?
HVALA TI PUNO! :wink:
 
Ej...vidi ti ovo...moja tema... :D

Pa, ovako. Ja upisah Filolosku, bas ono sto sam htela, dakle klasicni smer. U skoli mi je FENOMENALNO! Razredna mi predaje starogrcki i bukvalno je obozavam. U petak smo gubili 2 casa matematike (o, da, kod VLADIMIRE :x :evil: :twisted: :x "Dusice, idi na mesto, evo ti 1" :x "Devojko, to nista ne valja!" :x :x ) i razredna nas je odvela u pivnicu :lol: Inace, imam i Osnove klasicnih nauka, tj grcku mitologiju, koju mi takodje predaje razredna i to je nesto mnoooogo dobro :D

Dakle, za sve koji zele da upisu skolu: I mene su u pocetku plasili pricama o drustvu. Drusto mi je svrseno! Ali, obozavam ih! Da ima malo decacica, ima, ali, boze moj, necu valjda decka u skoi da trazim??? :lol: Mada, posto sam ja, jelte, prva godina, a u smeni smo sa cetvrtom mogu da kazem da ima vrlo finih cetvrtaka :D :lol:

Nego, sta je Amy lee upisala, ispasce jos i da se znamo... :)

Inace, koliko je tesko upisati skolu...pa, onako. ja sam isla na te pripreme, mesec dana pred prijemni sam mnogo ucila, tako da sam ga veoma lagano uradila i sa 108.5 poena bila 7. na listi. Opet, moja najbolja drugarica koja je, istina, isla na pripreme, ali uzela da uci nedelju dana pred prijemni je bila - PRVA! :lol:
 
Evo i da se ja ukljucim u pricu.Zavrsio sam klasicne jezike .Kada sam se ja upisivao, klasicne jezike
su upisivali uglavnom oni koji su mislili da nece moci da upisu neki drugi smer,+ jos par zaludjenika.Sto se nastavnika tice, uglavnom
su sve sami smradovi.Kada se samo setim Juricke,Vladimire, i naravno Milenkovica sa kojim sam bio na ratnoj stazi.Sto se tice djaka
sve sami streberi, izuzev par izuzetaka.Imali smo par samoubistava za vreme skolovanja.Drugarica je to pokusala sa pilulama,jednoj je to poslo za rukom -skok kroz prozor, a jedan momak je to takodje uradio ali na jedan elegantan nacin -metak u glavu
iz ocevog pistolja.To bi bilo oko onoga sto bi se moglo nazvati filoloski deo pakla.Sto se tice vedrijih stvari neki nastavnici su bili prilicno
koloritni,Kundacina, a Naumovic je znao da dolazi pijan na casove i da se rasplace u sred casa.Casovi su se stalno gubili.U starijim godinama stalno smo visili po kaficima u okolini.Kada je u pitanju grcka mitologija,svi su besomucno ucili gramatiku pa bi im big picture Anticke civilizacije bio uglavnom nepoznat.Na primer, bilo je Spemickinih pulena koji su znali manje o recimo, Sokratu nego neko sa ulice, ali su zato gramatiku sijali.Secam se da je bilo zgodnih devojaka,narocito jedna Nadja Djuric koje se i dan-danas ponekad setim,ali u svoje vreme nisam imao hrabrosti da bilo sta probam.
Sto se tice studija mislim da niko iz mog odeljenja nije nastavio sa klasicnim jezicima,mada ne mogu biti sto odsto siguran.Ja sam konkretno na Vojnoj Akademiji,a Filoloske se setim uglavnom kad malo popijem, pustim Dire Straits i uzmem da cistim licno naoruzanje 8)
 
Sto se ovih samoubistava tice, ja mislim da to moze da se desi u svakoj skoli. Naravno da u svakoj skoli postoji svasta - cula sam da je u Filoloskoj bilo dosta samoubistava, ljudi koji su zavrsili na psihijatriji, itd. Ali to naravno ne mora da znaci da je kriva skola, boze moj!

Ima jos odvratnih profesora sem gore navedenih. Recimo Smrda koji predaje Opstu Lingvistiku (uvek ostavite ili otvoren prozor ili vrata, ili zapalite mirisljave svece). Cula sam da je bila tu i neka profesorka koja je "drzala privatne casove ucenicama" i na kraju se ispostavilo da je lezbejka (inace, u Filoloskoj ima devojaka ove orijentacije, nemojte se zacuditi, i to poprilicno). Ima i jedan profesor koji uzasno ume da povredi recima. Ima isto jedna profesorka koja voli da pije.

Ali verujem ipak da Filoloska i nije bas ovoliko crna, i da, ukoliko stvarno zelite da je upisete, nemojte ovo da vas pokoleba, jer se lako zavrsava, ne radi se skoro nista, ima i divne dece i divnih profesora. (Moram da pohvalim od profesora: Rajznera, Likovnjarku, Stanka (inace je vec odavno u penziji, ali je bio super profa), Shomija, Ninu (mislim da vise ne radi u Fg) i naravno Biljanu N.)

Inace, ja sam bila jaaaako entuzijasticna kad sam upisala Fg, godinama je moj entuzijazam naglo opao, tako da sam jedva prezivela 4. godinu (srecom nije moralo da se uci).

Vala, uopste mi ne nedostaje. 8)
 
Courtney:
Ej...vidi ti ovo...moja tema... :D

Pa, ovako. Ja upisah Filolosku, bas ono sto sam htela, dakle klasicni smer. U skoli mi je FENOMENALNO! Razredna mi predaje starogrcki i bukvalno je obozavam. U petak smo gubili 2 casa matematike (o, da, kod VLADIMIRE :x :evil: :twisted: :x "Dusice, idi na mesto, evo ti 1" :x "Devojko, to nista ne valja!" :x :x ) i razredna nas je odvela u pivnicu :lol: Inace, imam i Osnove klasicnih nauka, tj grcku mitologiju, koju mi takodje predaje razredna i to je nesto mnoooogo dobro :D

Dakle, za sve koji zele da upisu skolu: I mene su u pocetku plasili pricama o drustvu. Drusto mi je svrseno! Ali, obozavam ih! Da ima malo decacica, ima, ali, boze moj, necu valjda decka u skoi da trazim??? :lol: Mada, posto sam ja, jelte, prva godina, a u smeni smo sa cetvrtom mogu da kazem da ima vrlo finih cetvrtaka :D :lol:

Nego, sta je Amy lee upisala, ispasce jos i da se znamo... :)

Inace, koliko je tesko upisati skolu...pa, onako. ja sam isla na te pripreme, mesec dana pred prijemni sam mnogo ucila, tako da sam ga veoma lagano uradila i sa 108.5 poena bila 7. na listi. Opet, moja najbolja drugarica koja je, istina, isla na pripreme, ali uzela da uci nedelju dana pred prijemni je bila - PRVA! :lol:

courtney :D :D :D :D :D
ja sam black_swan samo sam opet promenila nick :p smorio me onaj stari
znam da si ti upisala filol.;)
amy lee=pokojna(kasnije je promenila nick)=Tanja Zavisic ne mogu se setim sta je upisala :? moguce klasicni :wink:
pa dobro...trudicu se.. :roll:
kazu da su u skoli sve metalke/pankerke/hipici.... :D :D diiiiivno :D :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top