Quantcast

Filmsku adaptaciju koje knjige bi hteli da vidite?

Svima_Mili_&_Dragi

Primećen član
Poruka
774
Poruka
5.277
Pitanje je kratko i jasno. U doba istorijskih spektakala i blokbastera, dominacije specijalnih efekata mislim da je cudno da nije snimljen kvalitetan film o Odiseju i njegovim putovanjima ili adaptacija epa Besni Orlando, za ljubitelje epske fantastike ima tu dosta materijala za obradu na filmskom platnu. Da cujem ostale?
Sve od Den Simona, Agate Kristi, Karamazova, Tolstoja, Puskina, i ostalih zlatih blokbustera i klasika

i to nije knjiga ekranizovano dobra ako nena naratora...

Ariodante

ravnogorka
Poruka
11.950
Nisam ni znao za ovo, hvala... jebeni Harvi Kajtel u Beogradu :lol:
Ipak ne bi bilo lose da snime i anticku adaptaciju, ima i tu ogromnog potencijala...
Da, da, Harvi, Erland Jozefson i jedna fantastična rumunka + ovi naši, Ljuba Tadić, Vesna Trivalić... inače se iste godine takmičio u Kanu sa Podzemljem, o manje više istoj temi. Ako si gledao i Podzemlje, možeš da uporediš :)

Redmond

Poznat
Moderator
Poruka
9.388
Da, da, Harvi, Erland Jozefson i jedna fantastična rumunka + ovi naši, Ljuba Tadić, Vesna Trivalić... inače se iste godine takmičio u Kanu sa Podzemljem, o manje više istoj temi. Ako si gledao i Podzemlje, možeš da uporediš :)
Nisam do kraja, ne volim Kusturicin stil... suvise ludo i dinamicno, sta da ti pricam :lol:
Ovaj tvoj necu sad verovatno da ga gledam jer mi deluje blago depresivno, a ja nemam zivaca trenutno, al je na listi svakako

Manastirka

Veoma poznat
Poruka
10.438
Pitanje je kratko i jasno. U doba istorijskih spektakala i blokbastera, dominacije specijalnih efekata mislim da je cudno da nije snimljen kvalitetan film o Odiseju i njegovim putovanjima ili adaptacija epa Besni Orlando, za ljubitelje epske fantastike ima tu dosta materijala za obradu na filmskom platnu. Da cujem ostale?
Remark:" Ljubi bližnjega svoga" i "Trijumfalna kapija".Mada ne verujem u toliku filmsku i producentsku genijanost.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.