FILMSKA MAFIJA

Grof Vronski

Legenda
Poruka
60.495
Ima li je ?
U filmskim krugovima se o tome uveliko priča.
Posebno se apostrofiraju Bjelogrlić,Kojo,Đuričko.....
Naročito,Kojo i Bjelogrlić.
U svim novim projektima vrte se isti ljudi,
dok istinske glumačke veličine ne dobijaju ulogu godinama.
I teškom mukom preživljavaju.
Ko nije član ove zatvorene družine ne može se nadati poslu.

Koliko znate o srpskoj filmskoj mafiji ?
 
Ima li je ?
U filmskim krugovima se o tome uveliko priča.
Posebno se apostrofiraju Bjelogrlić,Kojo,Đuričko.....
Naročito,Kojo i Bjelogrlić.
U svim novim projektima vrte se isti ljudi,
dok istinske glumačke veličine ne dobijaju ulogu godinama.
I teškom mukom preživljavaju.
Ko nije član ove zatvorene družine ne može se nadati poslu.

Koliko znate o srpskoj filmskoj mafiji ?

More nek ga duvaju, posle Bate Stojkovica vise uopste i ne gledam domace filmove!
 
Monopol ne zavisi od glumaca ili reditelja, nego od producenta.
Producent je onaj koji daje pare.
Producenti nisu dobrotvori i ljudi koji brinu o kulturi ovog naroda.
Producenti su investitori koji ulazu novce tamo gde ima zarade.
Nekada su producenti finansirali Zorana Calica i Lepu s Moravu Najlepsu Brenu, a danas Bjelogrlica i Koja.
Lova.
 
More nek ga duvaju, posle Bate Stojkovica vise uopste i ne gledam domace filmove!

Ni ja već odavno domaću kinematografiju ne zarezujem ni za suvu šljivu .

Niti gledam domaće filmove, niti pratim šta se dešava na domaćoj filmskoj sceni, i znaš šta-zapravo ništa nisam propustio.:lol:

Ne znam o srpskoj,ali sam malopre spomenuo holivudsku u jednom drugom postu. :mrgreen:

Isto je to ,ovde ili u Americi,sve se vrti oko love,politike itd.
 
ne znam. verovatno, cak sigurno.

meni su sumnjivi svi koji su javno podrzali partiju, njenog predsednika i paradu

oni koji su podrzali siptare i aliju, pa i cro, to su extremni slucajevi, tesko da su u mafiji, mada su im pare drage
 
Pa kad imamo klanove, gangove i partijske mediokritete koji vode glavnu reč u pravosuđu, medicini, spoljnoj politici, socijalnim fondovima, vodoprivredi, lovu, ribolovu, auto-moto savezima, nacionalnim parkovima, industriji, vinogradarstvu, ratarstvu, proizvodnji šibica i petardi, trgovini otpadnim školjkama, sokolarenju i svim ostalim segmentima društva- šta očekivati od kulture?
 
Mala bara puno krokodila
Sva sreca srpski film je davno umro,nema nikakvu tezinu i uticaj.
Tako da ti raznorazni rezimski jadnici mogu samo da se otimaju o pomije sa drzavnog kazana.
A i fala bogu drzava nema love da baca na "politichko-ideoloshko usmeravanje kroz umetnost" ko nekad,pa je manje tog smeca.
 
Mala bara puno krokodila
Sva sreca srpski film je davno umro,nema nikakvu tezinu i uticaj.
Tako da ti raznorazni rezimski jadnici mogu samo da se otimaju o pomije sa drzavnog kazana.
A i fala bogu drzava nema love da baca na "politichko-ideoloshko usmeravanje kroz umetnost" ko nekad,pa je manje tog smeca.

:hahaha:

To se može videti samo po broju snimljenih filmova.Koliko je nekada snimano filmova a koliko sada.Zaista je bolje i ne snimati filmove ili snimati u beznačajnoj meri kao što se sada snima,negoli umnožavati količinu šunda koja je ionako prevelika.
 
Kvantitet radja kvalitet.
Recimo Zikina dinastija je neshto shto bolidi danas ne mogu da snime ni pod razno.
Suvishe je to za njih filozofski duboko.
Apsolutni shlog srpskog filma,posle kog je i zvanichno otego papqe je "Jagoda u supermarketu"
li ne trebaq da ochajavamo!
Kad je italijanska kinematografija spala na RAI zabavni program i sapunice shta mi onda ima da se bunimo.
 
Familija na okupu

2706.jpg




- From the year 1942 to the present time... you were an employee of the Genco Olive Oil Company?
- That's right.
- But in actuality you were a member of the Corleone crime organization?
- We called it the Corleone family, Senator. We called it the family.
- What was your position?
- At first, like everybody else, I was a soldier.
- What is that?
- A button. You know, come on.
- No, I don't know. Tell me.
- When the boss says "push a button on a guy," I push a button.
- See, Senator? - Mr. Questadt.
- You mean you killed people?
- What?
- You killed people at the behest of your superiors?
- Yeah, that's right, counselor.
- And the head of your family is Michael Corleone?
- Yeah, counselor, Michael Corleone, right.
- Did you ever get such an order directly from Michael Corleone?
- No, I never talked to him.
- Mr. Cicci, could you amplify your answer a bit, please?
- Do what?
- Could you expand on your answer? I'm interested in knowing... was there always a buffer involved?
- Someone in between you and your possible superiors... who gave the actual orders?- Yeah, right, a buffer.
- The family had a lot of buffers.

nedeljko-bajic-mrze-nas-jer-smo-uspesni.jpg




"... 'naci, tebra, rek'o sam sta sam rek'o i tu je kraj price. Razumes?"

RADOS.jpg
 
Poslednja izmena:
Kvantitet radja kvalitet.
Recimo Zikina dinastija je neshto shto bolidi danas ne mogu da snime ni pod razno.
Suvishe je to za njih filozofski duboko.
Apsolutni shlog srpskog filma,posle kog je i zvanichno otego papqe je "Jagoda u supermarketu"
li ne trebaq da ochajavamo!
Kad je italijanska kinematografija spala na RAI zabavni program i sapunice shta mi onda ima da se bunimo.

Vidiš, drago mi je što si spomenuo Žikinu dinastiju.U svojevremeno kultnoj emisiji Šok koridor na Art kanalu je kao šokantna scena prikazano kada se Žika vraća kući pijan i bere cveće ispred zgrade da se ušlihta ženi koja ga čeka kod kuće.:hahaha:
Gost koji je učestvoao u toj emisiji,je rekao,pričam po sećanju -Pa ja ovde ne vidim ništa šokantno,zapravo film je sasvim običan i dobar.

U Jagodi u supermarketu,Kusta koji glumi onog policijskog komandira ,na kraju poučnim tonom kaže glavnom junaku -imaš sreću što si ovo uradio sada, a ne u nekim ranijim vremenima.Tako nešto.
Dok u filmu Šišanje , ona pandurka kaže Novici- Novice,pa nema razloga da se plašiš, ovo je moderna policija :malav:

:rotf:
 
Poslednja izmena:
Nisam gledao shishanje al mogu misliti na shta to lichi..zli skinsi patriote napadaju dobre gradjane koji samo hoce demokratiju i evropu.
Kako retardirani mali ******* vidi romper stomper
 
Vidiš, drago mi je što si spomenuo Žikinu dinastiju.U svojevremeno kultnoj emisiji Šok koridor na Art kanalu je kao šokantna scena prikazano kada se Žika vraća kući pijan i bere cveće ispred zgrade da se ušlihta ženi koja ga čeka kod kuće.:hahaha:
Gost koji je učestvoao u toj emisiji,je rekao,pričam po sećanju -Pa ja ovde ne vidim ništa šokantno,zapravo film je sasvim običan i dobar.

U Jagodi u supermarketu,Kusta koji glumi onog policijskog komandira ,na kraju poučnim tonom kaže glavnom junaku -imaš sreću što si ovo uradio sada, a ne u nekim ranijim vremenima.Tako nešto.
Dok u filmu Šišanje , ona pandurka kaže Novici- Novice,pa nema razloga da se plašiš, ovo je moderna policija :malav:

:rotf:

Jagoda u supermarketu! Jedina dobra scena: Pokojni Danilo Lazovic se obraca Nikoli Simicu recima: U bre Tetrebe de bas sad da se useres! I to je ceo film!
 
Nisam gledao shishanje al mogu misliti na shta to lichi..zli skinsi patriote napadaju dobre gradjane koji samo hoce demokratiju i evropu.
Kako retardirani mali ******* vidi romper stomper

More klišea.

Glavni junak Novica upoznaje jednog od vođa huligana a ovaj mu odmah poklanja Mein Kampf,i vodi ga na neku tribinu gde predavač priča o jevrejskoj zaveri.
Prikazuje se i nasilje nad Romima ,i tako dalje,bla,bla,bla.

Da ne spominjem što je režiser u ovom filmu okupio svoje ortake iz svog prvog dugometražnog filma Šejtanov ratnik, pa izgleda komično kad vidiš nekog glumca koji je u prvom filmu glumio nekog komedijaša ili idiota a sada izgleda ozbiljno.Novica se prvi put pojavljuje u Šejtanovom ratniku gde je prikazan kao debil koji gine na samom početku filma,a u Šišanju dobija intelektualnu dimenziju,naime on je najbolji matematičar u školi,pr eengo što su ga huligani iskvarili.:lol:

Tako da kad povežeš ta dva filma znaš ceo životni put Novice - u Šišanju je bio mladi perspektivan matematičar u srednjoj školi,a onda je postao huligan,i na kraju je u Šejtanovom ratniku poginu od strane zlog duha,koji mu je ako se sećam odsekao glavu.:hahaha:
 
Pa kad imamo klanove, gangove i partijske mediokritete koji vode glavnu reč u pravosuđu, medicini, spoljnoj politici, socijalnim fondovima, vodoprivredi, lovu, ribolovu, auto-moto savezima, nacionalnim parkovima, industriji, vinogradarstvu, ratarstvu, proizvodnji šibica i petardi, trgovini otpadnim školjkama, sokolarenju i svim ostalim segmentima društva- šta očekivati od kulture?

ovo nemoj da spominjes da se nebi zamerili
 

Back
Top