Filmovi koji su dobri a ne volite ih

Ima ih dosta,pre svega sto ja smatram film za spoj umetnosti i zabave,a dosta filmova se bazira na jednom ili drugom segmentu,pa su ili dosadni ili isprazni.Recimo,ne volim Felinijeve filmove,Bergman mi je djene-djene...Takodje(po ko zna koji put ponavljam:lol:),Dr.Strangelove je za mene jedno veliko,precenjeno sranje.Naravno,sve su to filmovi koji imaju neki znacaj za sedmu umetnost(bilo da se radi o umetnickom znacaju ili jednostavno su bili znacajni za vreme u kom su snimljeni),ali neke moje licne kriterijume ne zadovoljavaju.
 
Kad sam postavio temu mislio sam dobri za vas, a da ih ne volite.
Jer dobri uopsteno je fantazmagoricna kategorija i moze se posmatrati samo elitisticki i konformisticki unutar grupe.
I samo tumacenje posta je zanimljivo a kamoli sta bi bilo napisano da je shvaceno i na drugi nacin.

zato sam i obrisao svoj post jer sam sa iste pozicije kao ti razumeo temu
ali vidim da mnogi nemaju mogucnost citanja izmedju redova
 
ma ne bre george.. zaista je zanimljiva tema bas sa psiholoske strane ko sto je patak zamislio
ako ijedna umetnost zavredjuje toliku sirinu sagledavanja zasto i kako to je film koji je sublimacija svih umetnosti
al sta vredi kad je dovoljno da neko nanlze 20 smajlija sa batinom i mod oma slusa :lol:
 
Uh ima ih mnogo nekako precenjenih a za to vreme su kao bili wow..paklena pomorandza..gradjanin kejn..apokalipsa..sindlerova lista..amadeus..svi filmovi andje i breda..seticu se jos

paklena pomorandza i amadeus precenjeni?? :sad2:
(paklenu pomorandzu sam prvi put gledala pre samo par godina i to mi je apsolutno, bez ikakve konkurencije, najbolji film koji sam do sada videla)
 
Poslednja izmena:
Krenucu ja sa ociglednim detaljima, a posle sa onim primerima koji su i psihoanaliza preko tih licnih stavova.

Npr najjace emocije imam prema Soprano seriji, jer ona gledano filmski nije lose odradjena, ali ja licno ne mogu da varim to velicanje kriminala, nasilja,licemerja i demagogije....
Drugi primer je Dani mrmota.Iz sasvim drugog razloga.
Npr ja mislim da je to najbolji rezijski esej i multiple projekat u filmskoj umetnosti,ali kad ga covek gleda onako na "hajde da gledam film" smorice se iako ce videti vecinu idejnih detalja, a ako ne vidi te detalje e tek onda ce se stvarno do bola smoriti.
To je primer za film koji mi je dobar i koristan,ali mi dusevno ne lezi,a mentalno mi lezi.
To je vrlo tesko mnogima razdvojiti.

Paklena pomorandza, ne mozete reci da je los film, a zacudo ne stvara averziju kod mene,nego neutralno gledanje.
Dok npr film zivot je lep, koji ljudi kao vole da gledaju jer se smeju (ja primecujem da vole da gledaju cinizam makar ako ne stvarnu komediju ili parodiju jos vise vole) meni stvara vrlo ogavne emocije, a doduse i ne mislim da je nesto posebno dobar.Mada je rezijski dobar...upecatljiv, okrece zeludac kroz te rezijske cake.

Hteo sam da navedem neki primer , koji mi je bio u glavi dok sam otvarao temu , gde se bas vidi moja psihologika i gde je super film a bode u nesto sto ne volim pa ga ne volim , razlicito od ne volim da gledam...

Seticu se ja jos dobrih primera gde je bas jedna stvar razlog , a ovo su bili rafalni razlozi...
 
Setio sam se jednog filma koji je dobar ali ga ne volim,i to ne zbog patetike, vec zbog serviranja tacno onog zakljucka koji je domet vecine pa stvarno ispadne nemoguce izbeci taj najcesci obrazac.

Imperors club, jak film i cak sa dobrom namerom pravljen, ali kad ipak fali socioloskog znanja reziji ili scenaristi, pa odradi suprotnost...

Ja ne volim film kao demagosku stvarcicu, alat za pranje mozga...
 

Back
Top