Film Toma

jukabg

Iskusan
Poruka
5.218
Moze li malo diskusije o filmu Toma ko je gledao?
Meni film delovao spektakularno.
Mada kazu retki poznavaoci da je Toma patio zbog Mirjane Bajraktarevic(sestre Silvane Armenulic legende sevdah muzike)a ne zbog Silvane kako je reziser probao scenirati.
 
Bolje bi bilo da su nazvali film "Pera" i da se radi o nekom izmišljenom Peri Periću, toliko ovaj filmski Toma ima veze sa stvarnim Tomom.

Ali onda ne bi imali Tominu muziku.
 
Namerno nisam htela da gledam suviše poštujem Tomu, samo trejler što sam videla bilo mi mnogo
Morala je biti dočarana ona iskonska boemska atmosfera, da gledaš i osetiš duh tog kafanskog života i uopšte jednog vremena a ne da se userava svakakvim modernim momentima, ne ide.. Skrnavljenje je to
 
Krupan zalogaj sam po sebi, ne vataš se toga ako nisi dorastao zadatku.. Nije sve u lovi, takav film je morao imati dušu
Čujem da se masovno plakalo kao dotaklo je ljude naročite ženice željne nekog komercijalizovanog sranja (kao da ih pa nema dovoljno) ..a de je Toma u svemu tome.. izgubljen u vremenu i prostoru
 
Moze li malo diskusije o filmu Toma ko je gledao?
Meni film delovao spektakularno.
Mada kazu retki poznavaoci da je Toma patio zbog Mirjane Bajraktarevic(sestre Silvane Armenulic legende sevdah muzike)a ne zbog Silvane kako je reziser probao scenirati.

Нису правили биографски, већ играни филм.

Дешавања не морају да се подударају са стварношћу.

Због заплета у филму је битно било да романса буде између Томе и Силване.
 
Нису правили биографски, већ играни филм.

Дешавања не морају да се подударају са стварношћу.

Због заплета у филму је битно било да романса буде између Томе и Силване.
da ali to ne valja

ako je film o tomi onda bi trebao da bude biografski

inace se mogao zvati *zika* ili * mika *

pa da onda govori o neodraslom i nezrelom pevacu koji i kad ima nesto dobro to ne ceni nego ZELI I VOLI da bude tuzan i bedan
 
Ih bre pa taj Paja je bio bolji od svih školovanih glumaca zajedno.. Onakva jedna faca, iskrena emocija koja isijava iz svake grimase... Da se naježiš jbt

Пајина жена је, по његовој смрти, причала како је Чкаља много нервирао Пају јер се стално спремао за све улоге у Камионџијама. Темељно.

То је Пају нервирало, јер је, како је његова жена говорила, Паја је говорио да се он на снимању само "понаша".



И сад вама свима је Паја цар, што је имао један израз лица и једну улогу.

Чкаља је цар јер је умео одлично да се трансформише, тј. да глуми, за разлику од Паје који није глумио, него се "понашао".

Додуше, ми Чкаљу памтимо по смешним ликовима,


као што, нпр. Гутовића увек памтимо по смешном Шојићу, а он је имао огроман број најразличитијих улога.

Тако нам је и за Чкаљу тешко да се не смејемо чим га видимо, мада је он правио читав спектар различитих улога.
 
da ali to ne valja

ako je film o tomi onda bi trebao da bude biografski

inace se mogao zvati *zika* ili * mika *

pa da onda govori o neodraslom i nezrelom pevacu koji i kad ima nesto dobro to ne ceni nego ZELI I VOLI da bude tuzan i bedan

Воли Бјелогрлић да "украде".

Тако је дао име филму по роману "Нечиста крв" а филм апсолутно никакве везе са романом није имао.
 
Namerno nisam htela da gledam suviše poštujem Tomu, samo trejler što sam videla bilo mi mnogo
Morala je biti dočarana ona iskonska boemska atmosfera, da gledaš i osetiš duh tog kafanskog života i uopšte jednog vremena a ne da se userava svakakvim modernim momentima, ne ide.. Skrnavljenje je to
Nemoj da gledaš . Podilaženje publici , preglumatanje i slično.
 
Nisam ni nameravala zaista... Plus što lako odolevam trendingu generalno, tako da.. :ok:
Ja sam ga gledala ove godine , naišla i hajde rekoh da pogledam , svi ga nešto hvale.
Međutim , ne radi se o tome da li je strogo autobiografski , to nije uopšte važno . Na momente deluje kao da nešto ima umetničko u njemu , međutim forsiranje patetike je bilo nepodnošljivo za mene.
Neka se niko ne uvredi , ali to je moj doživljaj.
 
А Паја Вуисић имао глумачке трансформације у чипку материну.


Или Бата Животиња.
a ubedljivo Voja Brajovic , Dragan Belogrlic, Nikola Kojo , ..............a tek "nasa" filmska legenda Vojin Cetkovic sa onom svojom kobilom Slobodom.................
Bruka i sramota za srpsku kinematografiju.
 

Back
Top