Филм о српском јунаку Чедомиру Јовановићу!

Велебитдрема

Iskusan
Banovan
Poruka
6.538
http://www.blic.rs/naslovna-stampano-izdanje/679/izdanje-za-16-04-2013
Предивна вест за све љубитеље филма, уметности и грађанске свести.
Пуриша Ђорђевић најавио снимање филма о личности која у себи обједињује све највеће хришћанске врлине, библијских размера. Филм о богочовеку, који је послат међ Србље'да их неписмене описмени, контаминиране деконтаминира, дивље припитоми и научи свему еманципаторском и продуховљеном.

Браво за Пуришу:klap:
Браво за Чеду:worth:

Свака част мајстори:ok:
 
Pretpostavljam da će to biti neki miks Trainspotting-a i Snatch-a uz malo Fear and Loathing-a u Las Vegas-u? Neka vrsta omaža Deniju Bojlu?
Mislim da bi više odgovarala forma crtanog filma.

a, možda i poneki kadar iz mlađih dana sa južnjačkom zastavom, pa možda i neki snimak iz Šilerove sa svojim ortacima, i tako... bilo bi tu materijala i za Tužilaštvo
 
Филм о српском јунаку Чедомиру Јовановићу!
Pretpostavljam da zamišljaš da je to vrhunac sarkazma, pa ćemo mi kao svi da pocrkamo od smeha zbog tvoje duhovitosti. Ali avaj, štos ti je propao. Neki likovi još pre 15 godina počeli da prave majice sa natpisom "Ratko Mladić, srpski heroj", što je, naravno, 100 puta apsurdnije i urnebesnije. Nikad ne pokušavaj da zbijaš šalu imitacijom štosa koji je u originalu bio mnogo smešniji.
 
Pretpostavljam da zamišljaš da je to vrhunac sarkazma, pa ćemo mi kao svi da pocrkamo od smeha zbog tvoje duhovitosti. Ali avaj, štos ti je propao. Neki likovi još pre 15 godina počeli da prave majice sa natpisom "Ratko Mladić, srpski heroj", što je, naravno, 100 puta apsurdnije i urnebesnije. Nikad ne pokušavaj da zbijaš šalu imitacijom štosa koji je u originalu bio mnogo smešniji.
Šta bre bulazniš? Ko spominje Mladića? Za mene, kao i sve prave Srbe, postoji samo jedan junak, Čedomir Jovanović.
ali imam predlog za tebe...
proputuj kroz vreme i zaobiđi teme koje ne razumeš.
 
Poslednja izmena:
Soundtrack obavezno poveriti:

Jelena%20Karleusa.jpg
 
Šta bre bulazniš? Ko spominje Mladića? Za mene, kao i sve prave Srbe, postoji samo jedan junak, Čedomir Jovanović.
ali imam predlog za tebe...
proputuj kroz vreme i zaobiđi teme koje ne razumeš.
Da, zaista je teško pojmiti duboku misaonost koja je sadržana u ovoj temi. Kad se vratim sa izleta u 22. vek, počeću da je proučavam, mada ne verujem da ću uspeti da proniknem u sve tanane filozofske poruke ove teme. :)
 
He bi ga. Dsa si knjege čitala, ( prave a ne feminsitiča sra... nja.) sve bi ti bilo jasno.
Nego, oće li čeda šiptar da progovori albanski u ovom filmu? Mislim da bi bio red.

- - - - - - - - - -

Pretpostavljam da zamišljaš da je to vrhunac sarkazma, pa ćemo mi kao svi da pocrkamo od smeha zbog tvoje duhovitosti. Ali avaj, štos ti je propao. Neki likovi još pre 15 godina počeli da prave majice sa natpisom "Ratko Mladić, srpski heroj", što je, naravno, 100 puta apsurdnije i urnebesnije. Nikad ne pokušavaj da zbijaš šalu imitacijom štosa koji je u originalu bio mnogo smešniji.

Vidiš , bio je rat, u kome su msulimani i hrvati pucali na Srbe, a prvi put u istoriji i Srbi na njih. I odma da ti kažem, da je zaista velika stvar, što taj Mladić nije u tom ratu pucao na Srbe, nego na drugu stranu.
 
Da, zaista je teško pojmiti duboku misaonost koja je sadržana u ovoj temi. Kad se vratim sa izleta u 22. vek, počeću da je proučavam, mada ne verujem da ću uspeti da proniknem u sve tanane filozofske poruke ove teme. :)

Intencija ove teme uopšte nije duboka misaonost, nego ukazivanje na apsurd vremena u kome živimo. Kada želim da budem misaon, ja ne pišem o Čedomiru.
Cilj sarkazma nije uvek da bude duhovit ili mnogo dubok, ali se ja često koristim njime, kako u sajber svetu, tako i u privatnom životu, jer bi u suprotnom doživeo nervni slom.
 
Poslednja izmena:
Činjenice:
1. Puriša jeste veliki režiser.
2. Puriša ima 100 godina i senilan je.
3. Čeda Jovanović je ništa manja karikatura od svih naših političara.
4. Filmovi mogu da se nimaju i o King Kongu, pa mogu i o raznim kreaturama iz javnog života.
5. Užasno je smešno na ovu temu replicirati pominjanjem Mladića... Šta kao, sprdaš se na Čedin račun, pa po automatizmu ti si desničar i nisi duhovit. Ne, Čeda nije simbol ničega, a ponajmanje liberalizma i levice. Bunny se malo zbunnyla :)


Sve u svemu, sasvim je legitimno snimati film o Čedi, kao i o bilo kome drugom.
 
Poslednja izmena:
Činjenice:
1. Puriša jeste veliki režiser.
2. Puriša ima 100 godina i senilan je.
3. Čeda Jovanović je ništa manja karikatura od svih naših političara.
4. Filmovi mogu da se nimaju i o King Kongu, pa mogu i o raznim kreaturama iz javnog života.
5. Užasno je smešno na ovu temu replicirati pominjanjem Mladića... Šta kao, sprdaš se na Čedin račun, pa po automatizmu ti si desničar i nisi duhovit. Ne, Čeda nije simbol ničega, a ponajmanje liberalizma i levice.


Sve u svemu, sasvim je legitimno snimati film o Čedi, kao i o bilo kome drugom.

Jasno, ne postoji aparat koji te moze prisiliti da gledas nesto ako to ne zelis...inace biografski filmovi su generalno dosta slabi, ima dobrih primera, ali se uglavnom drze jedne strane-pozitivne to ispadne kao da je neka licnost bog, a ne obican covek.
 
Jasno, ne postoji aparat koji te moze prisiliti da gledas nesto ako to ne zelis...inace biografski filmovi su generalno dosta slabi, ima dobrih primera, ali se uglavnom drze jedne strane-pozitivne to ispadne kao da je neka licnost bog, a ne obican covek.

Sama pretpostavka da izabereš nekog da snimaš film o njemu upućuje na postojanje afekta prema toj osobi, bilo pozitivnog bilo negativnog....

Naravno, moguće je snimiti film dokumentarističkim pristupom, podražavajući realne događaje, s minimumom lične intervencije i autorskog komentara, ali takvi filmovi nemaju veće domete.
 
Mozda bi mogao da se snimi film na temu Cede, ali da glavni lik ne nosi njegovo ime i prezime, nego da to bude prica kao u filmu Blow, o izgubljenom slucaju koji se nekim cudom uspinje do politickog vrha, a mogu da se dodaju i njegove bahanalije, kao i urbane legende o narkoticima itd. Film bi trebao da ima odredjenu humoristicku i ironicnu notu, kao - put do zvezda ne mora nuzno da bude trnovit, barem u Srbiji.

edit: Mogu da se ubace i neke scene po uzoru na Fear And Loathing in Las Vegas... recimo, neka vazna rasprava u skupstini, a glavni lik ima teske halucinacije :lol:
 
Poslednja izmena:
5. Užasno je smešno na ovu temu replicirati pominjanjem Mladića... Šta kao, sprdaš se na Čedin račun, pa po automatizmu ti si desničar i nisi duhovit. Ne, Čeda nije simbol ničega, a ponajmanje liberalizma i levice. Bunny se malo zbunnyla :)

ne mora to nužno biti repliciranje.. možda se devojka prosto setila smešne situacije gde su imena ulica i natpisi na majica bili u duhu sintagme iz naslova ove teme.
obično i jesu desničari oni koji se sprdaju na čedin račun i obično jesu desničari oni koji su nosili te spomenute majice. obično jesu, ne mora da znači da su svi.
i jeste ta sintagma o srpskom junaku smešna... čeda se može daleko učinkovitije ismevati bez aluzije na toliko koliko on (ni)je srpski junak, pominjanjem toga nužno se dovode u vezu liberalne vs nacional ideje ili šta god to bilo, što opet opravdava dosetku o Mladiću (ako je to bila smišljena dosetka).
sve u svemu, tema i budući film koji ne zaslužuju mnogo priče.
 
Film o Čedomiru Jovanoviću ne bi bio film o liberalu, liberalnim idejama ili bilo čemu naprednom i progresivnom, nego film o nosiocu netolerancije, govora mržnje, veleizdajničkih i antidržavnih ideja. Film o čoveku koji je bez dana radnog staža postao deo srpskog džet seta, koji se skija po najskupljim planinama, letuje u elitnim letovalištima, voza u najluksuznijim automobilima, čoveku koji je od nekada velikog nacionaliste i saradnika Miše Vacića postao nekakav propovednik ideja kojih bi se i Kvisling postideo.

Problem srpskog društva je taj što se sve što je antidržavno i antinacionalno, kao i antiprosvetiteljsko odmah etiketira kao liberalno i napredno. I sada čovek koji je pun afera, koji je neradnik, koji odbacuje i s mržnjom reaguje na svakog ko misli drugačije treba da izigrava neku naprednu figuru. Ma, nemojte me bre zajebavati...

Što se mene, lično tiče smatram da treba pokupiti sve najbolje ideje iz desnice, kao i levice, kako bi se pokušala stvoriti jaka država, socijalna pravda, odgovorna elita, samosvesno i životvorno društvo, u kome bi se ideje gospodina Čedomira i njemu sličnih neradnika i parazita, izvrgle ruglu i odbacile sa zgražavanjem, svih, istinski naprednih i mislećih članova društva.

A, temu sam pokrenuo, jer sam se u talasu ovih penetriranja i ejakuliranja po mozgovima srpskog naroda, a od strane naših zapadnih partnera i prijatelja, zapitao DOKLE?
 
Poslednja izmena:
ne mora to nužno biti repliciranje.. možda se devojka prosto setila smešne situacije gde su imena ulica i natpisi na majica bili u duhu sintagme iz naslova ove teme.
obično i jesu desničari oni koji se sprdaju na čedin račun i obično jesu desničari oni koji su nosili te spomenute majice. obično jesu, ne mora da znači da su svi.
i jeste ta sintagma o srpskom junaku smešna... čeda se može daleko učinkovitije ismevati bez aluzije na toliko koliko on (ni)je srpski junak, pominjanjem toga nužno se dovode u vezu liberalne vs nacional ideje ili šta god to bilo, što opet opravdava dosetku o Mladiću (ako je to bila smišljena dosetka).
sve u svemu, tema i budući film koji ne zaslužuju mnogo priče.

Meni ta dosetka deluje kao radikalna binarna opozicija koja je u svesti prosecnog mladog stanovnika Srbije.... A ja na takve opozicije moram da odreagujem... Ako je i naslov teme imao tu vrstu ironije koja se moze shvatiti kao desnicarska, zasto je antiteza morala po automatizmu da se veze za Mladica, pa nije valjda da biti desnicar nuzno znaci to??? Kakve su to banalne opozicije i grozni polariteti?
(mada mislim da je pomalo cudna i konstatacija da se najvise desnicar sale na Cedin racun, ja mislim da svaki normalan levicar mora da se sprda s jednom takvom pojavom - desnicare ne znam,ali znam da svako ljudsko bice iz mog okruzenja koje nije obelezeno bojama, stranama sveta i drugim nametnutim slojevima identiteta u pomenutom politicaru moze videti samo sliku otuzne danasnjice i nista manje od toga, kao uostalom, i u svakom drugom)...

A naravno da je repliciranje :D Svaki odgovor na temu je repliciranje :D Plus, ovaj je bio sa upotrebljenim citatom, dakle, direktno repliciranje... Nije mi ni ovo najjasnije?
 
A, temu sam pokrenuo, jer sam se u talasu ovih penetriranja i ejakuliranja po mozgovima srpskog naroda, a od strane naših zapadnih partnera i prijatelja, zapitao DOKLE?

A ti ga preterujes, ako je jednom autoru zanimljiv Ceda ili bilo ko drugi..... Sta te briga sto snima film...Purisa je bar poznat da snima filmove s minimalnim budzetima, sigurno nije rec ni o kakvoj teoriji zavere i stranim platama.... Osim toga i ovi sada malo levo pa desno imaju strane partnere, i oni desni imaju strane partnere....Svi ejakuliraju, mi to gutamo i tako...Najmanji je problem film o politicaru koji ima svedenu podrsku populacije..
 
A ti ga preterujes, ako je jednom autoru zanimljiv Ceda ili bilo ko drugi..... Sta te briga sto snima film...Purisa je bar poznat da snima filmove s minimalnim budzetima, sigurno nije rec ni o kakvoj teoriji zavere i stranim platama.... Osim toga i ovi sada malo levo pa desno imaju strane partnere, i oni desni imaju strane partnere....Svi ejakuliraju, mi to gutamo i tako...Najmanji je problem film o politicaru koji ima svedenu podrsku populacije..

Mislim da su nam mediji zatrpani jednoumnim, ideološko cenzurisanim sadržajima, pa mi se u tom kontekstu film o dotičnom, čini posebno ogavan. Ali ništa strašno, ja sam već i zaboravio na Purišu i Čedu, i evo spremam se za neki isto tako malomnni spektakularni sadržaj jer Zvezda igra u Laktašima.:mrgreen:
 

Back
Top